Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2010 esőzései. Nálunk már az udvarban áll a víz, magától dőlnek ki a fenyőink, pusztúlnak ki a szép díszfáim, a közlekedés lehetetlen lassan fórum

2010 esőzései. Nálunk már az udvarban áll a víz, magától dőlnek ki a fenyőink, pusztúlnak ki a szép díszfáim, a közlekedés lehetetlen lassan (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 2. 13:13
Ma már azt is láttam hogy az egyik szomszéd be akart állni az udvarába, de a kapu előtt sajna beszakadt előtte a föld:( Ez iszonyú, már sehol sem lehet biztonságosan közlekedni sem.
2010. jún. 1. 20:20
5 Balatonnyi eső esett le szombat óta. Tehát 2 nap alatt.
47. Ncilány (válaszként erre: 44. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 1. 20:15
googliba beírtam 2010. évi időjárás előrejelzés. Ott megtalálható.
2010. jún. 1. 16:30
Ez a tul sok csapadék, ami ebben az időszakban esett ráadásul még a vihar is volt menetközben már eddig több mint 6 milliárd forint kárt okozott az egész országban szinte. Hallottátok gyűjtést rendeznek a károsultak megsegitésére, remélem sikerül a pusztitást helyrehozni. Kivánok sok szerencsét üdv.Ágnes
45. Re87
2010. jún. 1. 16:25

Sziasztok!

Én ma hajnalban arra ébredtem,hogy valami nagyon kopog a parkettán a szobában.Beázott a plafon:(.Eddig bírtam:(.

44. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 42. - Ncilány)
2010. jún. 1. 15:02
Honnét tudnám letölteni a Gergely naptárt?
2010. jún. 1. 11:16

A fák nagyon átáztak gyökérig mindenhol szinte, esnek ki, veszélyesek.

( ennek csak a biomasszaerőmű örül,:( bocs ezt nem tudtam kihagyni, még a természet is nekik dolgozik, hadd legyen fájuk ).

Azt tapasztalom nem az energia füves területek nőnek. De az erdő mintha fogyna.

Kínába és máshol milyen időjárás van? Lehet hogy mégis azt a fokhagymát és egyéb zöldségeket onnan kell együk? Mert itt nekünk saját nem tudom hogyan lesz? A természet besokkalt, hogy nem becsültük meg a magyar föld terméseit, és a külföldit vesszük. Itt Baranyába is szakad az eső, nemrég a Baranya csatorna is dolgozott Pl Sásd.

42. Ncilány (válaszként erre: 29. - Sicike)
2010. jún. 1. 11:15
Éves előre jelzésben ( Gergely naptár ) azt olvastam csapadékos hűvös a nyár eleje. Hát ez bejött, ott tartunk nyár elején.
41. Sicike (válaszként erre: 31. - Zsuzsa79)
2010. jún. 1. 10:44
Nálunk a múlt 7-en voltak erdei suliban,de jó idő volt szerencsére.....ők ugyan Enyingen.
40. Ncilány (válaszként erre: 11. - Evetke67)
2010. jún. 1. 10:42
Ismerős néni is erre panaszkodott, nem tudnak enni cseresznyét, leesik a fáról. Eper is elrohad. Nem értek hozzá, de az se segít, hogyha szalma van alatta - közöte. Mármint az eper esetében.
2010. jún. 1. 09:36
Jó fórumozást nektek,sziasztok.
38. 96030e3b22 (válaszként erre: 33. - Csicsi25)
2010. jún. 1. 09:27

Nem hinném. Összeesküvés elmélet ez. Esik,nem szívja el a föld,a víz utat tör.

Elemi kár. Nem hinném hogy ember,vagy emberfeletti csinálja.

37. 96030e3b22 (válaszként erre: 35. - Ed103cf5c9)
2010. jún. 1. 09:25

Szerintem meg nem. Mármint nem tudják felmérni.

De kívánom hogy jól sikerüljön nekik,és kijussanak ha már ennyire készültek rá.

36. Titánia83 (válaszként erre: 33. - Csicsi25)
2010. jún. 1. 09:24

Mindenesetre úgy érzem, hogy tönkre teszik a magyar gazdákat. És így nem lesz még magyar zöldség-gyümölcs sem. Akkor meg mehetünk a multikba.


Pedig már olyan sok összefogás volt a magyar termelők között. :(((


Talán ez valakinek nem tetszett.


Azt mondják, hogy valakiknek (nem írom ki, hogy kiknek) kell a Kárpát-medence. Lehet, hogy tönkre teszi valamennyire a magyar népet, de ezzel a földeket is tönkreteszi.


És úgy gondolom, a magyarok mindig szívósak voltak. Csak az összefogás segíthet.

2010. jún. 1. 09:21

Zsuzsa79


Én is voltam annak idején Szilvásváradon erdei suliba...Nagyon klassz hely,tényleg sajnálhatják,hogy nem fognak kijjebb jutni a büszke birtok határán :)-de hidd el megoldják a tinik kreatívabbak ilyen esetben mint gondolnád :D


csillaglány01: A tanárok fel tudják mérni azt a helyzetet amikor le kell lépni a biztonságuk érdekében.Amúgy ez nem a kerek erdő közepén van,csak erdei sulinak hívják...Fonyódon is van egy ilyen hely ami mellett bányató van meg hegyek veszik körbe,és az is erdei suli pedig a környéken csak telepített fák vannak az útmentén...


Nem kell jobban izgulni mint alapból hogy egy hétig nem látsz rá :S

34. Zsuzsa79 (válaszként erre: 32. - 96030e3b22)
2010. jún. 1. 09:18
Hát nem konkrétan erdőben vannak, de van a közelükben. De ilyen időben úgysem mennek sehová, max. bent játszanak. Két tanár és szülő is van velük, gondolom, van annyi eszük, hogy nem viszik őket veszélyes helyre.
33. Csicsi25 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. jún. 1. 09:15
Én is azt hiszem, hogy már az időjárásba is beavatkozott az ember. Ki tudja, hogy a hátunk mögött, titokban mi mindennel kísérleteznek a "tudósok".
32. 96030e3b22 (válaszként erre: 31. - Zsuzsa79)
2010. jún. 1. 09:12

Felelőtlenség erdei iskolába menni ilyenkor. Mindenhol azt mondják erdőbe most senki ne menjen. Kilazultak a fák,vihartól megsérült ágak,törzsek.

Miért engedted el??

31. Zsuzsa79 (válaszként erre: 15. - Starmama)
2010. jún. 1. 09:06

Sziasztok!

Együttérzek veled! Az én kisfiam is tegnap ment el Szilvásváradra erdei iskolába. Szegények ki sem fognak tudni mozdulni. :-( Remélem, azért hasznosan el tudják majd tölteni az időt a 4 fal között is, és nem unják halálra magukat.

2010. jún. 1. 09:05
A Balatonnál lakom, fúj a szél, szakad az eső jelenleg. 15 db gyönyörű magas tujánk van, még eddig bírták, de ki tudja, meddig. Plusz még, hogy férjem nem hajlandó a tetejükből levágni valamennyit, jól bele tud kapaszkodni a szél. Csak reménykedni tudok, hogy megússzák! De ez semmi az árvízes helyen lakók gondjaihoz, bajaihoz képest!
29. Sicike
2010. jún. 1. 08:58

Istenem.Úgy sajnálom-lak téged.

Mi panel második emeletén lekunk,csak elképzelni tudom,meg amit látok-hallok a híradóban.

Szőrnyű.

Egyébként az idén ezt 1 jósnő megjósolta,hoy a természet az idei évet nem fogja kímélni.

Nem hittem neki.

Nekünk csak 1 hobby kertünk van,de ott is ronda világot rendezett a vihar+eső.

28. stokimagdi (válaszként erre: 2. - Rozália)
2010. jún. 1. 08:58

Szia Rozália

Nálunk két hatalmas fűzva van, kinn az utcán, a két szobánkkal szemben.

Én is attól rettegek, hogy ránkdől.

Puszi

2010. jún. 1. 08:52

Borzalmas egy időjárásunk van.Eddig mindenki csak beszélt róla hogy MAJD A TERMÉSZET BOSSZÚT ÁLL.....és tessék,még szinte csak simogat,mi lesz az igazi pusztítás idején...

Nálunk is maguktól fordulnak ki a tuják a kertben,pedig én magasan lakom,de van egy kedves néni egy kis patak közelében ami kb duna nagyságúra duzzadt már a múlt héten is,úgy hogy asszem van kihez mennem segítséget nyújtani,nekem hál ég a házam nem fenyegeti a talajvízen kívül semmi.

Azért ilyen a természet hogy összefogásra ösztönözzön bennünket ostoba önző embereket...

Meg hogy most Orbán Vitya kerüljön szorítóba amikor az mszp károg,hogy ítéletidő és nincs terv,nincs pénz,milyen kormány ez??!!!MErt ezt a szocik is megkapták télen (teszem hozzá jogosan)

26. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 23. - Juditkecskemet)
2010. jún. 1. 08:47
egy hazug világba fognak élni,,
2010. jún. 1. 08:45
Betudnak avatkozni! A kínaiak esőfelhőt robbantottak fel, hogy a vulkánkitörés hamuja a légkörből kikerüljön az eső álltal! Emiatt a sok eső!
24. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 16. - Szamóca41)
2010. jún. 1. 08:42
tegnapelőtt itt még napsütést mutatott mikor már 10 perce zuhogott,,pedig frissítve volt!!
23. juditkecskemet (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2010. jún. 1. 08:42

Nem semmi!


Minden a pénz, a gazdagodás, ill. az önzőség körül forog...

De mi lesz a gyerekeinkkel ha felnőnek!?

2010. jún. 1. 08:41
hát énis mindenhová biciklivel járok,,ha esik ha fúj,,nem győzöm beszerezni a sok esőkabátot ami legalább véd!!
21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - Juditkecskemet)
2010. jún. 1. 08:38

Ez mind igaz!


De sajnos én erre gondoltam:


[link]

20. juditkecskemet (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. jún. 1. 08:35

NAGYON IGAZAD VAN!!!!


haragszok nagyon az emberekre, akik mindenhová autóval mennek. Amikor csak tehetjük (tehát nem szakad az eső) bicajjal járunk mindenhová. Sok-sok km-t. Nagyon kényelmesek ma az emberek, régen egész más volt.....


Sokszor csodálkozok, hogy meddig bírja még a természet ezt a sok kipufogógázt, az egyéb légszennyezéseket, vízszennyezéseket, talajszennyezéseket... :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook