Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hete szobatiszta a kislányom, de attól félek, fájdalmai vannak, amiatt, hogy visszatartja. Tudtok tanácsot adni? fórum

Egy hete szobatiszta a kislányom, de attól félek, fájdalmai vannak, amiatt, hogy visszatartja. Tudtok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. pemete
2009. okt. 24. 08:49
Nem mondja, hogy miért csinálja? Vagy, hogy mit szeretne?
2009. okt. 23. 13:19

Tudom, hogy január óta bedöglött ez a topic, de hátha olvassa valaki, amit írok, és tanácsot tud adni.


Szóval a gyermekem (2,5 éves) visszatartja a kakiját.

Keresztbe tett lábakkal nyomja visszafelé.

Nem alszik miatta, nyűgös, nem eszik rendesen.

Én teljesen ki vagyok borulva, sír Ő is Én is.

Ez cirka második napja csináljuk...

Kúpot szerettem volna adni neki, de teljes mértékben elzárkózik tőle, üvölt.

Ha valaki olvassa, és tud valami tanácsot adni, szívesen venném....

2009. jan. 13. 22:33
Ja ajácskának köszönet, hisz ő mondta, hogy nem is biztos hogy fáj neki csak ismeretlen ez az érzés.
2009. jan. 13. 22:32
Na, ugynéz ki megoldódott a probléma, ugyanis egész délután a bilin ülve pisiltünk és már nem piszkálja a nunikáját. Erőltetni nem erőltettem csak kérdeztem, hogy kell-e pisilni mert a nunit fogdosta állandóan. Mostmár szól hogy pisi és magátol ül rá.
12. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 6. - Dencsikné)
2009. jan. 13. 22:26

Nem lehet, hogy épp az a baj, hogy folyton kérdezted őt erről? Lehet, érzi, hogy te is kétségbe vagy esve, és azt is, hogy erre nagy hangsúly van helyezve.

Az én fiam azt hiszem, később kezdte el a bilizést, de én mindennel úgy voltam, hogy nem erőltettem semmit, annak sosincs jó vége. Épp az ellenkezőjét érjük el vele. Eleinte ő is a fejére húzta a bilit, ekkor gondoltam, hogy végképp nem érkeztünk még el a bilihez.

Miért rémálom a pelenkázás? Erről nem írsz?

11. g1977g
2009. jan. 13. 21:59
nekünk bevált a lépcsős-fellépős wc szűkítő, a nagyfiamnak nagyon tetszett, repülőgép lépcsőnek nevezte. ahogy megvettük, onnantól nem volt gond.
2009. jan. 13. 21:44

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy nem is fáj neki, csak érzi, hogy pisilnie kell, visszatartja, és az érzés még ismeretlen neki. Ha így van,, azt gondolom, jó úton jár, mert vissza tudja tartani. Sok sikert, kitartás, csak türelmesen, ez átmeneti időszak.


Nekem most volt 1 éves a lányom, bölcsődében dolgozom.

2009. jan. 13. 21:20
Akkor még nem vagyunk lekésve semmiről. Már van hogy ráül, de mindig úgy, hogy megfordítja:)
2009. jan. 13. 20:32
Sára most 25 hónapos, én már a nyáron elővettem (olyan másfél éves lehetet), de szerintem akkor megijedt tőle mert egy kis bogyóka a kakiból belement. Azóta csak most vettem elő (múlt héten), mert a pelusozás rémálom. Bocsi, hogy ilyen sokára írok ,de 5 percenkét mondogatja, hogy pisilnie kell és ilyenkor ugrok.
2009. jan. 13. 20:18
Köszi. A te kislányod mennyi idős? Nem is tudom mikortól kéne ennek nekiállni. Dana még csak 15 hónapos múlt, de a bili azért már megvan, hátha megtetszik neki:) De ő még nem tud beszélni se, csak pár szót. Bár azt azért szokta mondani, ha bekakilt. Ti mikor kezdtétek a bilizést? És hogyan?
2009. jan. 13. 20:15
Szia. Dehogynem szinte állandóan kérdeztem tőle, hogy kell-e pisilni de mindig csak akkor szól amikor bepisilt.Ma délután is már régóta nem volt rajta pelus, és láttam hogy pisilni kell, gyorsan ráraktam a bilire (pedig ő nem akart), és belepisilt azóta 3 pisiltünk, még egy picit idegenkedik, de már rá tudom ültetni.Remélem neked is sikerül hamar rászoktatni( még nem kiabálom el).Sok sikert.
2009. jan. 13. 20:09

Szia! Én beraktam ezt a fórumot a kedvenceim közé, hogy hátha hallani valami okosat. Sajnos én nem tudok ebben tanácsot adni neked, mert mi még messze vagyunk a szobatisztaságtól. Az én islányom egyelőre max a fejére húzza a bilit:)

De remélem találsz valami megoldást. Nem szoktad kérdezgetni tőle, hogy nem kell-e pisilnie? Vagy próbáljátok meg, hogy amikor te mész pisilni vigye ő is oda a bilijét a wc-hez és üljön rá akkor ő is, hátha közösen menni fog. Ezek csak ötletek, dehát sosem lehet tudni mi jön be, nem igaz?!

2009. jan. 13. 20:08
Azóta háromszor pisiltünk bilibe gond nélkül, bár szerintem senki nem nézi ezt meg.
2009. jan. 13. 17:12
Senki nem tud hozzászólni?
2009. jan. 13. 16:37
Egy hete van nálunk, hogy nem engedi hogy feladjam a pelus, inkább nem adom fel. Reggeli kelés után másfél- kétórát is kibír, délután ugyanez. De viszont nem szól hogy pisilnie kell a bilire nem ül rá, viszont a két óra közeledtéhez fáj a nunija (azt mondja), szerintem hogy visszatartja, Mit tegyek ez ellen, hogy ne fájjon?
2009. jan. 13. 16:33
Szobatisztaság?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook