Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kislányom, hallani sem akar a szobatisztaságról! Mit tegyek? fórum

2, 5 éves kislányom, hallani sem akar a szobatisztaságról! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. supin (válaszként erre: 34. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 10:59
Így igaz!!!
2010. jún. 26. 10:33
Van egy jó tippem! Ha szereti a pelust és nem akar megválni tőle, akkor székekkel csinálj neki ,,barikádot" ami közé elbújhat. Tedd be a székek közé a bilit is és engedd be őt is. Majd tégy úgy, mintha nem látnád őt. A kicsi élvezni fogja és így majd megszereti használni a bilit.
42. Nonaru
2010. jún. 26. 10:29
Ne aggodj,előbb utóbb kényelmetlen lesz neki és nem fogja magán meg tűrni!!:)
41. d0b7178f40 (válaszként erre: 39. - 5e48d37001)
2010. jan. 13. 21:13
;-)
2010. jan. 13. 19:32

"Szobatisztaság

Ahhoz, hogy a gyermekek megtanulhassák a záróizmok akaratlagos vezérlését, idegrendszeri pályák megfelelő érettségi foka szükséges. Ma már kevesen gondolják úgy, hogy a minél koraibb szoktatás lenne a megfelelő."

39. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - D0b7178f40)
2010. jan. 13. 18:56

Ez régen nem volt olyan nagy csoda és hihetetlen sem,hogy egy baba és másfél évesen szobatiszta lett.Én másfél évesen a nővérem 13 hónaposan az unokatesom gyerekei is másfél évesen már szobatiszták voltak,De hát akkor még mosható pelusok voltak,marta a popsinkat és így érdekeltek voltunk benne,hogy jelezzünk valahogy ha pisilni kell:)

Nekem nagyon mókás volt,hogy az anyukám 67-es kiadású babápolási könyvecséjében ez állt:"A jól nevelt baba másfél évesem már szobatiszta":DDD

2010. jan. 13. 18:23
érettség
37. 9242a6388c (válaszként erre: 33. - D0b7178f40)
2010. jan. 13. 18:22
1 éves gyerek szobatiszta? Na ezt megnézném, a szobatisztasághot, bizonyos fokú idegrendszeri érttség kell...ez egyénenként változó, de 1 évesnél igen ritka....
2010. jan. 13. 18:21
Ne halljon róla - amikor megérik rá, egyik-napról a msáikra szobatiszta lesz.
35. ében11 (válaszként erre: 33. - D0b7178f40)
2010. jan. 13. 18:16
ilyet én is hallottam.sőt a családban az unokahúg 2 évesen nappal szobatiszta volt, az enyém csak 3 éves korára.most meg az enyém már éjszaka is az az unokahúg meg még nem-pedig ő hamarabb lett nappalra az.de azért a 6 hó kicsit korai-még nem is fogja fel teljesen mi történik-6 hósan ha az enyémet levetkőztettem persze hogy pisilt-reflexből.de pl. az enyém még alig ült ilyen idősen.
34. ebba518fdb (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 17:39
Szia! az én fiam, majdnem 3 éves volt, amikor egyik nap közölte, hogy neki már nem kell pelus, addig nem foglalkozott ezzel a kérdéssel.. :) bár néha megemlítettük, hogy a peluson kívül bili is létezik a világon, de sosem erőltettük a dolgot.. szerintem ne aggódj, mert minden gyerek más, másképpen fejlődik, ezért sem lehet kiindulni abból, hogy xy mikor mit csinál, vagy nem csinál..
33. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 17:12
azzal ne foglalkozz.Volt olyan néni, ki nekem azt mondta, hogy az Ő gyerek 6 hónaps olt, amikor rátették a bilire, hogy szokja, és 1 évesen teljesen szobatiszta volt.Elvileg ha nagyon odafogyel akkor meg tudod előzni a baleseteket.De ehhez nagyon rá kell hangolódni a dologra.
32. sajert
2010. jan. 13. 16:03

A fiam két hét múlva lesz kettő, de sikítófrászt kap a wc, bili hallatán. Nem erőltetem, nem olyan típus, hogy akár öt percig is megmaradna ülve akár a wc-n, akár a bilin.

Majd eljön az ideje, úgy vagyok vele. Attól, hogy kényszerítem, vagy több órát vele töltött a wc-n, ahelyett hogy szabadon játszana, nem leszek előbbre.

2010. jan. 13. 15:55

Semmit, majd ő érzi hogy mikor hagyja el a pelust....

anyóst meg állítsd le...,hogy nem az ő dolga ,és egy 2,5 éves gyerek úgysem tudja hogy milyen az ha szégyelni kell magát..

Egyébként az én láűnyom is majdnem 3 volt mire elhagyta a pelust, a fiú előbb megtette ..

30. 7e55627956 (válaszként erre: 27. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 13. 15:37
Hát ez aranyos :)
29. lanu (válaszként erre: 27. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 13. 15:31
:D
28. lanu (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:30
Mond meg a mamának,hogy pofa be,ez a te gyereked,és ha nem tetszik neki,hogy még pelusos,ne jőjjön többet! Az nem jó,hogy piszkálja érte. a mi mamánk is ilyen,én megszóltam érte.
2010. jan. 13. 15:30

Az enyém nem félt a kakitól, csupaszon állt előttem, összeszorította a popót, úgyhogy egyből hoztam a bilit. Fel akart állni, de nem hagytam, mondtam csináljon bele nyugodtan. Utána belenézett és csodálkozva felkiáltott: FASÍRT!

Na, innentől kezdve ezzel se volt gond. Azóta is meg kell nézni milyen alakút produkál, pedig már 4,5 éves. Egy időben az volt a mániája, hogy pisire nem kakilhatunk.

26. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:28
Húú nagyon gáz nagymama,minden rosszindulat nélkül,de részvétem miatta:(
25. lanu (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:27

wáááá...birom at ilyet!

azok akik ezt mondják,nagyon buták! meg csak a szájukat jártatják,nincs jobb dolguk.

..nem gondolnak arra,hogy egy 2,5 éves gyerek milyen kicsi!? Le fog szokni róla,nem lehet eröltetni! az én kisfiam májusban szokott le a pelusról,az első pár nap húzós volt,de azután már tetszett neki. Ő félt a kakitól. :)

24. xti_
2010. jan. 13. 15:27

anyukám szerint a mostani pelusok a hibásak, mert tényleg szárazon tartják a popsit, és a gyerekek nem érzik, hogy kellemetlenség történt, sőt, nagyon is kényelmes, nálunk is van olyan rokon gyerek, aki meg is mondta, hogy ő csak pelenkába hajlandó.

azt tervezem, hogy ha eljön a bilire-vécére szoktatás kora, áttérek a textilpelusra, hátha az majd jobban motiválja a gyereket.

23. benvik (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:26
Nálunk is ez volt, aztán közöltem, hogy majd akkor leszokik róla, ha akar, addig meg hagyják békén szépen. Jött, hogy bezzeg a fiacskája már egy évesen a bilibe kakilt stb. Erre csak annyit közöltem, hogy az a módszer, amivel ezt el lehet érni gyermekbántalmazásnak számít. Utána csöndbe maradt:-)))
2010. jan. 13. 15:25
Hát.. lehet későn kezdtél hozzá a szoktatáshoz.Próbáld meg ráültetni a szűkítőre ,mesekönyvet pakolni oda és együtt nézni vele.Én volt,hogy 2 órát is ott ültem vele,de Őt már 2 éves kora előtt ráraktam a wc-re.Mikor pisilt dicsértem és kakinál is.De csak könyv vállt be ,ha nem volt semmi akkor nem maradt rajta leszállt róla stb.2 évesen lett szobatiszta
2010. jan. 13. 15:23

Szerintem is könnyebb úgy, hogy ha napközben nincs rajta pelus. A lányom júliusi, így kb. kettő hetembe telt bilire szokatnom, de addig a szőnyeg és a kanapé is bánta.

Viszont még azon az őszön volt egy nap, amikor annyira játszott, hogy többször bepisilt. Mondtam neki, hogy mennünk kellene a városba, most mit csináljak így vele, pelus már nincs, ha a városban bepisil, akkor megfázik mire hazaérünk. Azt mondta adjak neki betétet. Na, arra annyira vigyázott, egy csepp se csorgott be!

2010. jan. 13. 15:22

az enyém sem akarta.2 hónapig szinte csak otthon ültem vele-alul semmiben-mert úgy bilizet.előtte az volt a szoktatás hogy minden fürdés előtt a wc-be kellett neki pisilni.

ruhába sajnos nem jelezte hogy mennie kell, és az is megzavarta hogy elvittem a mamáékhoz pár napra.

ezért otthon maradtunk nem sürgettem nem kérdezgettem sokat mennie kell-e, de a babát is ráültettük meg nézett egy mesét amiben elmo leszokik a pelusról és hozzánk is bejöhetett amikor wc-tünk.így szép lassan sikerült.pár hó múlva az éjszaki pelusról egyedül szokott le-szólt hogy nem kell neki.mivel délutáni alvásból is szárazon kelt meg a reggeli pelusa is mindig száraz volt így belementem.azóta nem volt éjjel sem baleset.igaz esti tejezés nincs és fekvés előtt pisilünk egy utolsót.kitartás májusban még én is azt gondoltam sosem lesz az-annyira tiltakozott.

2010. jan. 13. 15:22
Szia! Nekem is probléma volt ez. Úgy oldottam meg, hogy nem adtam rá pelenkát, persze csak bent. Érezte a kis csibész, milyen mikor nincs az ember gyerekén pelus. Addig nézte, érezte az "eredményt" míg magától hozta a bilit. Egy próbát megér. Írj a fejleményekről..
18. Jéghegy (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:21
Adtam neki, de nem fogja magát vissza.
17. Jéghegy (válaszként erre: 16. - Benvik)
2010. jan. 13. 15:21

Csak tudod az a baj, hogy anyós a gyereket cseszteti.

Jajjj, ekkora lány, és még pelusa van? Kicsikém, nem szégyenled magad???

16. benvik (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2010. jan. 13. 15:18
Ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak!
2010. jan. 13. 15:17
A bilit nálunk sem fogadta el egyik sem.Egyből a wc kellett.Azzal meg próbálj meg nem törődni,hogy mit mondanak mások.Tudom milyen,nekem is mondták.Az első gyerkőcnél még a szívemre vettem,a másodiknál már nem érdekelt,és a kicsi lányom még előtte van ennek a dolognak,de mivel tudom,hogy a másik kettő is szobatiszta lett,nem aggódom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook