Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a teendők, ha a már szobatiszta kislányom, tesó születése után visszaesik? fórum

Mik a teendők, ha a már szobatiszta kislányom, tesó születése után visszaesik? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 21. 11:02

Jó rég nem néztem ide:(

Hasonló volt a helyzet a fiaimmal avval a különbséggel,h a nagy csak akkor kezdett szobatiszta lenni,de nem megbízhatóan.Így aztán el se tudtuk hagyni a pelenkát éjszakára.Nappal nem volt gond.De ez sok évig megmaradt sajnos.Orvos szerint idegrendszeri probléma is volt.Próbálkoztunk a felébresztéssel(nem sok sikerrel),de erről aztán leálltam,mert sajnáltam.Inkább mostam.

Egy biztos,ne legyen központi téma,csak annyira mint régen.Ne érezze h evvel különös figyelmet tud kicsikarni.Tudat alatt val.szeg ez van benne.Ne szégyenítsd meg,ne beszélj erről másokkal a füle hallatára.Próbálj az ő bőrébe bújni és átgondolni h mi játszódhat le benne és mit is szerethetne ő?Valahogy ki kéne emelni h milyen jó h ő már olyan nagy lány és ez milyen előnyökkel jár.Pl.milyen jó lenne elmenni a....(bárhová)...de oda csak a nagy lányok mehetnek.Csinálj csak vele külön programokat,ahol a kicsi szóba se kerül.Már nem ő áll a figyelem középpontjában,ezt az állapotot hiányolja.Nehéz ez.Kérdezd esetleg a védőnőt,ha jó és jó a kapcsolatod vele.Ő biztosan találkozott sok ilyen esettel.

Az h miért 3 hónap múlva kezdődött?Talán akkor jött rá,h ez már végleges és nem viszitek vissza a kicsit.

2012. nov. 18. 02:20
Ja és pelusról hallani sem akar.
4. szerika86 (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2012. nov. 18. 02:11

Köszi, most írtam róla még részletesebben.

Az a fura, hogy júniusan született a tesó, akkor lett éjszaka is szobatiszta és rá 3 hónapra esett vissza teljesen. Nappal, már 1 éve szobatiszta.

Szóval nem értem, hogy miért 3 hónapra rá :(

2012. nov. 18. 02:08

Kislányom minden éjszaka bepisil. Hónapok óta teljesen szobatiszta volt. Kistesó megszületése UTÁN 3 hónappal visszaesett. Ez 3 hónapja tart, hogy szinte minden éjszaka bepisil van, hogy többször is.

Akkor is bepisil, ha hallja, hogy bent vagyok a szobában. Bemegyek megnézem bepisilt-e: nem. Megszoptatom a kicsit és mire végeztünk, ő már bepisilt és nem szól.

Van mikor látom, hogy nagyon mélyen alszik és akkor is.

Költöztünk is közben és apa is ritkábban van itthon. Egyértelműen lelki okokra vezethető vissza.

Próbálok kiemelt figyelmet adni neki, hogy érezze, hogy ő nincs elhanyagolva.

Próbálom nem leszidni, de amikor még a déli 1 órás alvásakor is bepisil, akkor nagyon nehéz :(

Tanácsot szeretnék kérni, hogy kinek-mi jött be, hogy sikerült megoldaniuk hasonló problémát, mostmár teljesen tanácstalan vagyok :(

2012. nov. 18. 02:05

Szerintem maradj is az!Most ez neki nagy stressz.Majd túl lesz rajta.Ne eröltess semmit,ne szidd érte.

Valaki egyszer azt mondta,h olyan ez a gyereknek,mintha a férjed hazaállítana egy másik nővel,közli,hogy ezentúl ő is itt fog lakni,és szeresd őt:)))

Ez elég szemléletes.Ne haragudj érte,amiért most nem tudja még feldolgozni.Nem egyformák a gyerekek sem,van akinek tovább tart.

Vissza fog találni a bilihez:)

2012. nov. 18. 02:00
Mik a teendők, ha a már szobatiszta kislányom, tesó születése után visszaesik? Hónapok óta türelmes vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook