Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy fiatal lány nem szülhet... fórum

Egy fiatal lány nem szülhet... (beszélgetős fórum)


18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - Wanda8)
2008. febr. 2. 19:03
Mire törekszel?Beszéltél vele?
17. wanda8
2008. febr. 2. 19:01
Sajnos azt hsizem,hogy nem is tudok meg semmit a történtekről,hiába minden törekvésem.NAygon úgy tünik csak engem érdekel mi történt.TAlán azért mert nekem már van egy gyerekem és most jön a második.S ha történne valami a terhesség folyamán,nem nyugodnékamig meg nem tudnám mi történt.Hát ez van........
16. hajnalok (válaszként erre: 10. - 6f3d3b5766)
2008. jan. 31. 11:30

Elég furcsa egy orvos az aki ilyent állít, mivel az én nőgyógyászom pedig mindig azt mondta hogy az 1 % esély a terhességre akármelyik fogamzásgátló mellett

is fennállhat akár,akkor én úgy gondolom hogy fogamzásgátló nélkül ez a % csak több lehet.

15. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - Wanda8)
2008. jan. 31. 11:19
Hát tényleg elég ködös az egész...
14. wanda8
2008. jan. 31. 11:10
sajnos van folytatás...s nem jó!!a hugom tegnap elvetélt!!!Nagyon sok a homály nekem ebbe az egész történetben...Nem értek sok mindent és a hugom nem akaróla beszélni.Ami érthető de...
13. wanda8
2008. jan. 28. 19:28
Azóta volt másik orvosnál a hugom és kiderült,hogy babát vár.HAt hetes terhes,és anygon boldog.Dühüs volt,az elsö diagnózis miatt,de az mára már elszállt.A legfontosabb az hogy a vágya,hogy anya lehessen nem is olyan távoli.
12. wanda8
2008. jan. 26. 09:05
köszönöm tényleg nagyon sokat segitettetek.Most ő is másik orvoshoz megy.AZtan okosabbak leszünk.
11. LoLiNa
2008. jan. 26. 04:59
azért megkérdezném azt az orvost, hogy miből állapította meg...
2008. jan. 25. 23:31

szia!

nekem amikor vége lett az első komoly kapcsolatom és abba hagytam a gyoygszer szedését akkor 3honapig nem volt menstruáciom persze egy pillanatig semféltem mert tudtam hogy nem lehetek terhes.kaptam egy 4napos gyogyzsert és hazaküldött hogy ha abba hagyon a fogamzásgátlot akkor nem lesz peteérésem.szoval amikor kialakult egy komoly kapcsolatom és az ugy tünt hogy vége szakad akkor ismét abba hagytan a gyogyszert nem is féltem a terhességtől mert ugy tudtam nem is lehetek.és láss csodát 2honap után terhes lettem,amit nem is sejtettem,se egy rosszullét se semmi,menszesz hiánya pedig nem zavart hiszen nemrég megtörtént...16 hetesen tudtam meg.azota van egy 2és fél éves fiam...ne keseredjetek el!!

9. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2008. jan. 25. 21:44

Szia!

Ez a "felismerés" valahol az orvost minősíti.

Sajnos én is kerültem hasonló szituba,persze minden hormonális kivizsgálás nélkül. Mire rájött a dokim,hogy PCO-m van,és azért nem menstruálok,akkor megnézett uh-on és közölte velem,hogy meddő vagyok!

Na,ezek után, várost,kórházat,orvost váltottam. Az új doki szépen kivizsgált mindent, megműtött..és van egy gyönyörű, másfél éves kisfiam!

Próbáljatok másik dokit keresni,és nem szabad elkeseredni!

8. acsadines (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2008. jan. 25. 21:10
Azt,hogy meddő valaki több speciális vizsgálat ( Ultrahangok, hormon vizsgálatok , petevezeték átjárhatósági vizsgálat és stb.)után szokták megállapítani.Saját tapasztalat.
2008. jan. 25. 18:52
Köszönöm mindenkinek ,aki írt!
2008. jan. 25. 15:45

Érdemes lenne mérni az ébredési hőjét pár hónapig. Ebből megállapítható, hogy a ciklusa milyen fázisban van.

Egy egyszerű vérvétellel is megállapítható a hormonszint. A ciklus 3. és 21. napján kell vért venni hormonmeghatározásra.

Ezek már a meddőségi kivizsgálás előtt megoldható feladatok. Drukkolok nektek.

2008. jan. 25. 15:07
Furcsa, hogy elsore ilyet kijelent egy orvos, minden komolyabb,reszletesebb vizsgalat nelkul.
2008. jan. 25. 14:30

szerintem sem lehet egy vizsgálatból ilyen következtetést levonni.

mikor először azt hittük, hogy terhesvagyok nekem is azt mondta a dokim, hogy nem volt tüszőrepedésem, de azt nem mondta, hogy meddő vagyok... viszont akkor azt mondta, hogy valószínűleg azért nem volt mert nem régiben hagytam abba a fogamzásgátló szedését. és következő hónapban már pozítív teszttel mentem vizsgálatra :))

2008. jan. 25. 14:24

Szia Wanda!

Én ugyan még nem voltam ilyen helyzetben, de kizártnak tartom, hogy egy vizsgálat után a doki ilyet állíthat! Emellett pedig felháborítónak, hogy egy fiatal lánynak ilyen rossz napokat okoz azzal hogy felelőtlenül mond dolgokat!

Úgy tudom, ha egy pár egy éven át sikertelenül próbálkozik, csak azután kezdik el vizsgálni ŐKET, és nagyobb százalákban van a "hiba" a leendő apa spermiumaival, amin lehet segíteni.

Az anya-jelölttel is lehet persze gond, de ez biztos nem elég hogy meddővé nyilvánítsanak valakit!

Nyugtasd meg a Hugidat, hogy ne aggódjon, csináljon egy tesztet, és sürgősen keressen egy másik dokit, ezt meg hajtsa el a sunyiba!

2008. jan. 25. 13:59
Segitsetek!!!!!!!!!!!!!
2008. jan. 25. 12:11
Amikro kiderült,hogy késik a menstruációja a hugomnak,nagyon örült,hogy kisbabájuk lesz.Ám az első orvosi vizsgálaton azt mondta az orvos nem terhes.Sőt nincs tüszörepedése,így nem is szülhet.MEdő!Ezt mondta egy nőgyógyászati vizsgálat után.MAjd azért hozzá tette,hogy ha nem jön meg a menszesz,akkor menjen vissza jövö héten,s akkor csinál ultrahangot.Most elmegy egy másik orvoshoz is.De kiváncsi vagyok hátha valaki tud valamit hasonló témában segiteni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook