Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy 38 éves férfinek miért nincs még családja? fórum

Egy 38 éves férfinek miért nincs még családja? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 17. 19:05

Nekem a koraval semmi problemam nincs, hanem neki van. Neha olyan a hangja amikor erröl beszelünk, mintha ugy erezne, hogy lemaradt valamiröl. Probalom benne erösiteni, hogy ez nem igy van.

Csak aki ilyen precizen tervez, annak idö kell.

2012. júl. 17. 13:16

Szerintem inkább 38 évesen még ne legyen családja, mint már egy két elpottyantott gyerek itt meg ott, gyerektartás, exfeleségek stb.

Persze van a tipikusch playboy, aki soha de soha nem fog megállapodni. De szerintem ezt azért 2 év alatt csak észre lehet venni.

Én 29 éves nő vagyok, gyerek nélkül. De előttem szólóval ( amikor a strandon beleülnek a szádba) egyetértek.

17. SiriSaor (válaszként erre: 16. - Virus2008)
2012. júl. 17. 11:24
Szerintem azért nem tudják/akarják elfogadni, mert azt hiszik, hogy az életben minden korhoz van kötve, és örülni csak akkor lehet egy elért álomnak, ha az a forgatókönyv szerint valósult meg.
16. virus2008 (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2012. júl. 17. 11:03

Nem tudom miért nem lehet elfogadni ha valakinek se gyereke nincs, se nem volt házas.Ez ekkkora nagy baj?


Én is meg tudnék hülyülni amikor a strandon is beleülnek a számba, és a gagyogást, meg üvöltést kell hallgatnom :)A két szülő meg olyan mint két unott szopott barack...


Hosszú boldog kapcsolat titka a kötetlenség, és nem a kényszer...


Ha szereted ne kényszerítsd semmire, és ne siettesd, élvezd vele az időt.

15. 74f8c12b8e (válaszként erre: 14. - Mangobab)
2012. júl. 17. 07:56

Nem érdemes ezen előre félni,enélkül is elvesztheted,vagy ő téged.

Hagyd,hadd építgessen,hallgasd meg a terveit,beszéltesd,így egyre inkább ki fog derülni,mi az,amiről sokszor beszél,mi az,amit nem említ,hogy mi a fontos valójában.

Valószínűleg most még nagyon ambivalensek az érzései a gyerekvállalásról,tehát nem hiszem,hogy nagyon hamar,1-2 éven belül gyereket akarna.Az alatt sok minden történhet.

2012. júl. 17. 07:26

Sziasztok! Erdekeseket es megnyugatoakat irtok. :) Ennek nagyon örülök! :)


Mézgapaula: Azert irtam kivülallokent rola, mert ezt az oldalat meg nem ismerem annyira a baratomnak. Megmondom öszinten, meg felek is töle. Hisz amit nem ismerünk, attol felünk...


Az, hogy en partner lennek-e ebben, meg nem tudom. 26 evesen probalok a sajat labamon megallni, bizonyitani, hogy önalloan is megy nekem... Nem erzem meg, hogy itt lenne az idö. Önzö lennek? Ez baj?


A baratom nagyon celtudatos, elszant es hatarozott. Minden porcikajat tisztelem es becsülöm. Mondhatni az elsö FERFI az eletemben. Teljesen mas, mint a többi volt. Büszke vagyok ra. :)


A problemam abbol a gondolatbol gyökerezik, hogy felek nem ertjük meg egymast. Talan ö mar erzi, hogy lassan itt az ideje a csaladalapitasnak. (itt most nem napokrol, hanem honapokrol, evekröl beszelek) En pedig meg nem erzem es ki tudja mikor fogom... Felek, hogy elveszitem igy.

13. b81fcd1219 (válaszként erre: 5. - Simple)
2012. júl. 17. 00:15
Nem állítottam,hogy öreg,hiszen ennyi erővel akkor magamat is leöregezhetném.Csak sajnos rossz tapasztalataim vannak ezzel a korosztállyal.Főleg,ha nincs gyerekük!
2012. júl. 17. 00:05
Úgy tűnik, kifogtál egy olyan férfit, aki nem az alsójában hordja az eszét. Az ilyet megbecsülni!!!!
11. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2012. júl. 16. 23:46

Szia!


A barátod elmondja a gondolatait. emberileg felvállalja önmagát. Képeit, az agyában léjátszódóakat is eléd teszi.

Ez egy kommunikációs eszköz, a neve:

"Feltárom előtted a lelkem."


A jó hír, hogy beengedett, és láttatni meri előtted, hogy Ő is ember, és vannak félelmei. szeretne utódot egyértelmű, még ha kissé ütődött kérdéseivel ezt nem úgy mutatja is ki.:)

a nagy fiút ilyenkor megerősítést, vagy csak sima véleményt vár. Ne gondolj semmi extrára.

Nem látsz a fejébe? Kérdezd, és elmondja, amit mond azt meg fogadd el, ne spilázd túl, ne keress rejtett jelentéseket.

A legtöbb férfi egyszerű, persze ez lehet nagyszerű ha mindezt nyíltan és érzéseit felvállalva ezt meg tudja fogalmazni.

Igazából senki sem öreg.

Mindenki egy lélek, egy testtel, a test használódik, kopik de a lélek az kortalan. Sokan tévesen azonosítják magukat a testükkel, pedig ez hiba.:)


Te mit szeretnél Tőle? Vannak Vele terveid? Vele el tudnád képzelni az életed?

Ezeken gondolkozz, de ne túl mereven és erről is beszélgess Vele, ha mindez téged is foglalkoztat. :)

2012. júl. 16. 23:28
libra már leírta a frankót:-)
9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Mézgapaula)
2012. júl. 16. 23:26

Az utolsó mondattal nagyon egyetértek.

Jó megállapítás. Ez a férfi egy komoly, megfontolt, megbízható egyéniség.

8. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2012. júl. 16. 23:24

Szia,

ez alapján, amiket leírtál, nyilván gondol már a családalapításra. Ha nem tervezne gyereket, akkor egyáltalán nem beszélne ezekről a témákról.


A kapuzárási pánik azért a férfiaknál ilyenkor még nem szokott jelentkezni:-)


Nekem az a fura, hogy kívülállóként írsz róla, mintha nem egy pár lennétek. Azt nem írod, hogy te is partner vagy-e ezekhez a beszélgetésekhez, vagy egyáltalán hogy téged is belesző-e az álmaiba?


Amúgy meg semmi fura nincs abban, hogy 38 évesen nincs gyereke, sztem örülhetsz, hogy találtál egy olyan pasit, akinek nincs már 1-2 régi családja, volt feleséggel, rokonsággal, tartásdíjjal egyetemben.

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2012. júl. 16. 23:21

Talán felelősséggel éli az életét ?

Keresi a párját, aki mellett családot alapíthat és leélheti az életét.

Bár az életet nem lehet percre megtervezni, de ő úgy tűnik szeretne mindent előre bebiztosítani.

Minden esetre szimpatikusabb hozzáállás, mint előbb a 2-3 gyerek (lehetőleg albérletre), aztán 25-35 évesen keseregni, hogy milyen ócska az élet.

Mivel manapság nem ritka, hogy nők 40 fölött szülnek, ő sincs semmivel sem elkésve!

6. 130454e42d (válaszként erre: 4. - B81fcd1219)
2012. júl. 16. 23:21
Mennyivel jobb az aki már túl van 2-3 házasságon, 3-4 gyerekkel?
5. simple (válaszként erre: 4. - B81fcd1219)
2012. júl. 16. 23:18
Miért jelzés értékű? Az nem lehet, hogy még nem találta meg azt, akivel mindezt el tudja képzelni? És 38 évesen még egyáltalán nem öreg, nincs lemaradva semmiről.
2012. júl. 16. 23:11
Ha ennyiből ítélnénk meg a párod,akkor az gáz lenne.:S Minden esetre jelzés értékű,hogy még ennyi idősen nincs egy gyereke sem....
2012. júl. 16. 23:07

lassan szeretne családot, ez tök normális.


pasik nincsenek gyereksírásra programozva.

de az nem azt jelenti, hogy nem akar.


te várd meg, amíg te is szeretnél...:)

2012. júl. 16. 23:07

Nem gondolkodnék az ő fejével...

Te te vagy, ő pedig ő...

A többi meg majd kiderül. Vagy nem.

2012. júl. 16. 23:05

Sziasztok!


Körülbelül 2 eve vagyok együtt egy ferfivel. Ö 38 eves lesz nemsokara, en 26.

Neki valahogy ugy alakult az elete, hogy meg nincs csaladja.


Sokszor felhivja a figyelmem ha lat egy edes kislanyt vagy kisfiut, hogy en is nezzem meg. Neha beszel is gyerkekröl, hogy vajon majd milyen lesz az öve. Hazat szeretne epiteni es ugy tervezi, hogy majd a jövöbeli csaladjanak kenyelmes, tagas, szep otthont keszitsen. Mar a területet is megvette a hazhoz, egyböl kettöt, hogy lehessen hol jatszani. :)

Almodozik... gondolom en...


De ha a közvetlen közelünkben sir egy gyerek, akkor onnan azonnal menekülni kell. Szinte az összes baratjanak, ismerösenek mar van csaladja. Nala joval fiatalabbaknak is. A hetvegen együtt voltak egy baratjaval, aki hozta a csaladjat is. Nekem a következöket meselte erröl:

- "A baratom csak a gyerekröl tudott egesz vegig meselni. Mar az agyamra ment. Beszükült a latoköre, csak a gyerekre tud koncentralni. Mar azt sem erzi, hogy beszart a gyerek, mert ugy hozza szokott. Rettentöen idegesitett. Vajon en is ilyen leszek?"


En ehhez tul fiatal vagyok es tapasztalatlan, hogy megertsem, mi zajlik le benne. A kapuzarasi panikra is gondolok, de nem vagyok benne biztos. Erzi, hogy közel a 40 es nem viseli jol. Sokszor megemliti, hogy mar nem fiatal... (pedig szerintem az :) )


Mit erez? Keszüljek fel, hogy egyik naprol a masikra csaladot szeretne? Ugye nem is öreg meg?

Fel a kötöttsegtöl, a kakiszagtol, a megvaltoztathatatlantol?


Abszolut realis ember, mindent elöre eltervez es veghez is viszi. Kedves es megbizhato. Külföldön is elismert mernökember. Nagy neve van itthon is a szakmaban. Rengeteget utazik, most is fel evre el kell költöznie.


Talan attol fel, hogy mindezt fel kell adnia?


Kerlek segitsetek megerteni vagy iranyt mutatni, hogy jobban megertsem öt, vajon mit erezhet.

Nagyon jol ismerem, szeretem es felnezek ra. De nem tudom mi jarhat egy ennyi idös ferfi fejeben a csaladalapitasrol. (a csajokon kivül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook