Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges fogyás, mozgással fórum

Egészséges fogyás, mozgással (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
17. Zsibi (válaszként erre: 16. - Zsibi)
2006. febr. 2. 16:03
ja de 25rongy basszus kulcs, szóval még filózom. Nem tom az olcsóbbak mennyire pontosak...
16. Zsibi (válaszként erre: 14. - Talentum)
2006. febr. 2. 15:56
Köszi Talentum! Meg is néztem az interneten az órákat. Először majdnem szívszélütést kaptam, amikor mennyi féle van (futáshoz, bringához, aerobichoz...), de aztán az aerobicot választottam az jónak tűnik. Hát én szoktam futni is gépen, meg úszni is, kíváncsi lennék, hogy oda is jó-e
15. kisgé
2006. febr. 2. 14:13

Szia Mókica!


Igen, én is szeretem a kardiót, bár néha megunom, ezért mást is csinálok. Az a lényeg, hogy valóban, a zsírégető terminus az az, amikor szinte alig lihegek, csak csendben folyik a víz rólam és egy jó kis tempót diktál a gép. Azt is megfigyeltem, meg tény is, hogy minél edzettebbek vagyunk, annál gyorsabban kezdünk zsírt égetni és ezt onnan lehet tudni, hogy mikortól folyik a víz rajtad.

14. Talentum (válaszként erre: 9. - Zsibi)
2006. febr. 2. 13:04

Zsibi, szerintem te számoltál jól. Azok a zsírégető edzések a jók, amik intenzívek. Legalábbis ezek hosszabb távon jobb eredményt adnak.

Az alacsony intenzitásúakhoz a szervezet hamar hozzászokik. A pulzusod is ott fog majd maradni. Én általában 160 körül szoktam mérni, de ez már akkor van, amikor tényleg intenzíven sportolok.

De egy idő után már nem is kellett az óra, mert a szervezetem adta a kontrollt:-)

13. Talentum (válaszként erre: 9. - Zsibi)
2006. febr. 2. 13:02

Zsibi, szerintem te számoltál jól. Azok a zsírégető edzések a jók, amik intenzívek. Legalábbis ezek hosszabb távon jobb eredményt adnak.

Az alacsony intenzitásúakhoz a szervezet hamar hozzászokik. A pulzusod is ott fog majd maradni. Én általában 160 körül szoktam mérni, de ez már akkor van, amikor tényleg intenzíven sportolok.

De egy idő után már nem is kellett az óra, mert a szervezetem adta a kontrollt:-)

12. Talentum (válaszként erre: 9. - Zsibi)
2006. febr. 2. 13:01

Zsibi, szerintem te számoltál jól. Azok a zsírégető edzések a jók, amik intenzívek. Legalábbis ezek hosszabb távon jobb eredményt adnak.

Az alacsony intenzitásúakhoz a szervezet hamar hozzászokik. A pulzusod is ott fog majd maradni. Én általában 160 körül szoktam mérni, de ez már akkor van, amikor tényleg intenzíven sportolok.

De egy idő után már nem is kellett az óra, mert a szervezetem adta a kontrollt:-)

11. Talentum (válaszként erre: 4. - Zsibi)
2006. febr. 2. 12:58
Szia Zsibi, keressél rá a neten a pulzusmérőre, vannak 8-9ezerért is és azoknak is van mindenféle kiegészítője. Én is a neten vettem. Nagyon jó.
10. Zsibi (válaszként erre: 8. - Mókica)
2006. febr. 2. 12:56

Mókica,

nem kevered te egy kicsit zsepit és zsibit?? :))

9. Zsibi (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. febr. 2. 12:54

Nekem (e cikk szerinti méréssel) 125-160 közötti eredmény jött ki. Az edzőteremben meg még egy hónappal ezelőtt kiszámolta a tréner és 130-150-et mondott, szóval jó lehet ez a képlet... Illetve lehet, hogy biztos ami biztos alapon kerekített nekem egy kicsit.


Hát nem tom, hogy mér a szobabiciklid, de ha jól, akkor húzz bele egy kicsit :)

Ha elmész egy edzőteremben és felpattansz egy bringára ott össze tudod/tudnád hasonlítani a kettőt.

2006. febr. 2. 11:39

És sajna tényleg sok volt az ára!:(

Én itt kinnt vettem Amcsiban, de átszámitva annyi mint otthon ...:(

7. Mókica (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. febr. 2. 11:37

Szia Zsepi!


Köszi a gratulációt elősször is!:)


Ki csit módositottam a számot a felső érték csak 0,75 lett!

B.Alexandra irta ezt, és én is igy számolom !


Nem tudom, hogy mennyire tudja pontosan márni a bicigli..

Nekem van az órához egy övem, ami végülis a jeladó, és az óra csak közvetiti az értéket!

Próbáld meg ebben a tartmányban tartani, ekkor ég a zsir!Kicsit pörgesd feljebb a tempót ;)


A cardióedzés a szivet dolgoztatja meg inkább.

Persze ez is az, csak ez nem annyira megerőltető,igy a szervezet a zsirraktárakhoz nyúl!

De majd erről is pontosabban összueszedek egy cikket, okés?! :D

6. zse pi (válaszként erre: 2. - Mókica)
2006. febr. 2. 11:10

Sziasztok!


A cikk alapján kiszámoltam az ideális pulzusszámomat, ha zsírt akarok égetni. Hát eléggé megdöbbentem :123-160ig mehet a pulzusom.Ugye jól néztem, hogy ez a zsírégető tartomány??? (220-életkor)x 0,65 és (220-ék.)x0,85

Én szobabiciklizni szoktam, van rajta pulzusmérő, de még sosem voltam 120 felett, max 110 szokott lenni, de akkor már kezdek szédűlni. Vagy lehet, hogy a biciklibeépített pulzusmérő pontatlan.


A cardióedzés mit jelent? Nem egyenlő a zsírégetéssel?

5. Zsibi (válaszként erre: 3. - Mókica)
2006. febr. 2. 09:38

Ja és gratula, hogy letetted a cigit !! Csak így tovább! :)

Én sosem dohányoztam - csak 15 éves koromban,mikor nagylányt játszottam :) de több barátnőm úgy tette le a cigit, hogy nem hízott egy dekát sem. Persze odafigyeltek, hogy ne kezdjenek el nassolgatni.

4. Zsibi (válaszként erre: 3. - Mókica)
2006. febr. 2. 09:36

Szia Mókica!


Ügyi vagy, hogy feltetted ezeket a cikkeket! Nagyon jók!

Én is amúgy nem rég jöttem rá (pontosabban hallottam), hogy edzés közben a pulzust kell figyelni, mert különben semmit sem ér a 40p-es futkorászásom, vagy a lépcsőzésem. És tényleg azt mondják, hogy nem kell széthajtani magunkat, ami a legjobban használ az a "beszélgetős" futás, és kardiós tréningek.

Szóval kb. 1 hónapja már én is figyelem, hogy 130 és 150 között legyen a pulzusom.


Hol vetted a pulzusmérő órád? és mennyiért? a futó- és lépcsőző géphez van speckó öv, amivel tudom mérni, de gondoltam elkezdem az aerobikot is újra, és ott is mérném.

Párszor kölcsönkértem már egy barátnőm óráját, nagyon szupi csak hát az 40ezerbe kerül. Na ennyit azért nem adnék érte :I

2006. febr. 2. 01:48

Ja, és nem hiztam semmit mióta nem dohányzom! :)))

Diéta és a helyes sport eredményények köszönhetően....sőt már egy kicsit fogytam :)))

2006. febr. 2. 01:45

Sziaszotok!


Ezt a témát már nagyon régóta tervezem feltenni!


Régebben mikor sportoltam( futás, ellipszis, taposás..stb),elkeztem vastagoni. Sose értettem miért történik ez igy??!! 1 órákat is képes voltam izzadni a gépeken, de sajnos minidg haszontalan volt.

Izmosodtam, bedurrantam..pedig nekem a formázás volt a célom,megtartva a lában vékonyságát!

Pár hónap múlva mindig feladtam!:(


Lassan 3 hónapja abbahagytam a dohányzást, tudtam, hogy valamit kell mozognom még a diéta mellé, mert ilyenkor a szervezet másképpen működik...

Vettem magamnak egy pulzusmérő órát, és újra elkezdtem cardiózni!


És láss csodát, kiderült, hogy mit rontottam el eddig...


Már rég nem a zsirégető zónában dolgozott a szervezetem. Pedig mikor megálltam 1 óra futás után, eggyáltalán nem lihegtem, nem kapkodtam levegő után. De mégis a szrvezetemnek ez már sok volt. Cardióedzésbe ment át a terhelés, amikor már a szervezet a ch-t bonja le, nem pedig a zsirraktárakhoz nyúl.


Most, viszem magammal minden edzésre a kis Polár órámat, és folzamatos kontroll alatt vagyok!

Igaz futni még nem tudok....megpróbáltam, de azonnal átléptem a zónámat. Igy eggzenlóre maradtam a gyorsétánál,hegymenettel összekapcsolva, taposás, ellipszis...és végig zsirégető zónában vagyok!

Láthatóan alakulok, nem durranok be, nem vastagodnak a combjaim...szépen átformálom az egész testem. Égetem a zsirt!:))


Tudom, hogy ne olcsó mulatság egy ilyen..sajnos!:(


Én mindenképpen csak ajánlani tudom!


Sok sikeret mindenkinek!

2006. febr. 2. 01:30
Csodadiéták, csodagyógyszerek és -módszerek végeérhetetlen sora bombázza a fogyni vágyókat a reklámokban, a hirdetésekben, a divatmagazinok címlapjain. És - valljuk be - alig akad közülünk olyan, aki még soha, egyetlenegynek sem dőlt be.

Talán nem is létezik még egy olyan probléma manapság, amely körül annyi tévhit kering, mint a fogyás körül.
Hajlamosak vagyunk hinni a mindennap születő új és új módszerekben, ahelyett, hogy észrevennénk: a valóság ennél jóval egyszerűbb

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook