Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egészben sült süllő recepteket szeretnék! fórum

Egészben sült süllő recepteket szeretnék! (beszélgetős fórum)


2011. dec. 23. 22:00
Én füstölt szalonnával készítem el. A receptem, a süllőt jól megtisztítom és jól bevagdosom (sűrűn) teszek a vágásokba füstölt szalonnát, vöröshagymát és fokhagymát, a meglocsolom citrommal (valódi citromból) és megszórom vegetával vagy halas fűszerkeverékkel. A szájába teszek egy szelet citromot. Ezt is le lehet önteni tejföllel, én még csak egyszer próbáltam ki úgy, mivel mi nem vagyunk nagyon tejfölösek, de szerintem mindenképpen finom.
2011. dec. 23. 15:55
KMi nagyon szeretjük a halat sütöttem már süllöt is egészben most pisztráng lesz.A hal alá a tepsibe én mindig teszek szalonnát besózom a halat kivül belül bedörzsölöm zuzott fokhagymával a hasába teszek kakukkfüvet rozmaringot de a kapor is jol harmonizál vele a tetejére cirom karikákat meg vajat szalonnát fél óra fólia alatt a sütöbe majd anélkül a másik fél óra .Még tálaláskor oliva olajba elkevert zuzott fokhagymát teszek az asztalra +krumplipüre .A pisztrángot is igy csinálom.Ja tej+fokhagymában áztatom 1 napot sütés elött minden halat .
4. 3fcc53e39c (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 23. 14:20
Anyu sütött már ilyet, gombával volt tűzdelve még ezen kívül. Finom!
2011. dec. 23. 12:35

...és nem is hangzik rosszul!

Én nem halat sütök az idén, de lehet, hogy elteszem ezt a receptet és jövőre kipróbálom.

2011. dec. 23. 12:34

Nekem egyből kiadta a google :)


Tejfölös süllő

A megtisztított egész süllőt alaposan megsózzuk, majd néhány órára hűtőbe tesszük. Utána a só jórészét kimossuk.

Félig-főtt burgonyát karikázunk egy vajjal kikent tepsibe, ráhelyezzük a süllőt, letakarjuk lazán alufóliával, majdnem készre pároljuk.

Apróra vágott petrezselymet keverünk össze tejföllel (és liszttel vagy főzőtejszínnel), ráöntjük a halra (jusson a burgonyára is), majd alufólia nélkül néhány perc alatt készre sütjük

2011. dec. 23. 12:23

Karácsonyi ebédre süllőt szeretnék sütni, de hiába keresgélek, egyik recept sem nyerte el a tetszésem.

Bevált recepteket várok!

Párom emleget valami tejfölös süllő receptet, de arra meg nem ad ki semmit a google.


A segítségetek előre is köszönöm!


Boldog Karácsonyt! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook