Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzésterv a lapos hasért fórum

Edzésterv a lapos hasért (beszélgetős fórum)


19. Luna111 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2021. jan. 19. 15:03
Meik videojara gondolsz?
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Katt2)
2021. jan. 18. 00:28
Hát bemegyek, ha felveszik a telefont és meg tudok beszélni egy időpontot...
17. katt2 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2021. jan. 17. 15:50

Bemész a választott doktornőhöz és megmondod, hogy szeretnéd, hogy ő legyen a háziorvosod. Nem hiszem, hogy kérdezősködne...


Nekem rendesen megröntgenezték mindkét térdemet, aztán mondta az orvos, hogy nem hiszi, hogy ez teljesen rendbe jön. Az sem világos, hogy mitől van... Ehhez képest ( 15 év után ) úgy gondoltam, hogy mégis megpróbálom a lábazót a fekvenyomó pad végében.Tegnap csináltam 100-at 20 kilóval. Elfáradtak a lábaim, de semmi különös. Nem fáj, nem gyulladt be, bizakodok. Ha neked megy a guggolás ( két g, mert két lábbal csináljuk többnyire ), akkor ilyenekre nincs szükséged. A lépcsőzőgépre se nagyon, rakd össze az elliptikus trógert, az tényleg nagyon jó. Amennyi cardiohoz így hozzájutsz, az a mi korunkban már bőven elég.

16. katt2 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2021. jan. 17. 13:56
Néha szét kell szedni és bezsírozni, akkor tovább tart.
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2021. jan. 17. 12:06
Hát jobb lenne azt hajtani, mint a fagyban gyalogolni.
14. Guruljka (válaszként erre: 9. - Katt2)
2021. jan. 17. 12:05
Még egy gép már nem fér be, csak ha én kimegyek. Úgy meg nincs értelme. :D
13. Guruljka (válaszként erre: 8. - Katt2)
2021. jan. 17. 12:04

A dokit egyéb okok miatt is felkeresném. De rám jellemző módon már vagy két éve orovst akarok váltani, és a kiszemelt új doktornő talán alaposabb lenne a régi háziorvosnál. Kellene egy kardiológia, mert egy órán át tartó mozgásról vagy cardióról az esetemben már rég nincs szó...

Ami a térdem illeti, anno megsértődtem, mert egy ortopéd orvos felületes vizsgálattal, rtg nélkül megállapította a jobb térdemben az artrózist. Pedig nekem is két térdem van, és párosan használom őket... Viszont ez a doktor tette mozgásképtelenné a férjemet, nem veszem komolyan. Nincs is panaszom, amióta másképp guggolok. Tudom,hogy a térd nem játék, bizony nem az.

12. michelle.r (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. jan. 17. 11:52
Gyorsan rakd össze! A világ legjobb edzőgépe. Még tavasszal vettük, csapágyasra hajtom lassan 🙃
11. michelle.r (válaszként erre: 1. - Luna111)
2021. jan. 17. 11:49
Lilly Sabri videóit ajánlom. Ha nem halsz bele, lapos lesz a hasad néhány héten belül. A másik nagy favoritom a Pilates Motiváció. Van youtube csatornája, ahol elég sok minden van, de havi 5.000 forintért folyamatosan kapod az anyagokat.
10. Luna111 (válaszként erre: 4. - Fisica)
2021. jan. 15. 20:38
Esetleg mit ajánlasz a táplálkozásal kapcsolatban?
9. katt2 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. jan. 15. 19:40
Még valami. A fel-le lépegetni nem igazán jó a térdnek. Amikor lelépsz, akkor a teljes súlyod egy térdre fog esni. Gondold el, hogy ha ebből sokat csinálsz, mit fognak hozzá szólni a porcok! Ha lépcsőzől felfelé, akkor ez nincs, mert nem is tudod rendesen kiegyenesíteni a lábad. Lefelé a lépcsőn már nem olyan jó, mert a térdet sokkal jobban fogja terhelni. Na, ez megint nincs a lépcsőzőgépnél.
8. katt2 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. jan. 15. 19:36

Az elliptikus tréner is nagyon jó, de talán nem erre a célra. A lépcsőzőgépre, vagy taposógépre ( ez csak elnevezés kérdése ) azt mondják, hogy alulról felfelé terheli az izmokat. A szobabicikli csak nagyjából ilyen, az elipszis tréner meg még ilyen sem. Szerintem akármit csinálhat, ami cardio. Itt nem annyira a nagy erőkifejtés számít, hanem, hogy dolgozzon a szív, a tüdő, amikor úgy látod, hogy jönnek a lila karikák a szemed előtt, akkor jó! :) De csodálkoznék, ha te ezt nem tudnád.

A térdem nekem is rossz, miután kettő van belőle, mind a kettő. Nemrég elkezdtem lábazást egy fekvenyomó pad végében. Még csak kis súlyt használok, de abból jó nagy ismétlésszámmal. Úgy veszem észre, hogy mintha semmi baja nem lenne a térdemnek. Meglátom két hét múlva mi lesz. Lehetséges, hogy visszanőttek a porcok? De jó lenne...

Szóval vigyázz a térdedre, mert nem játék. Csak fokozatosan, ha azt érzed, hogy egy óra múlva a fáradtságon kívül fájdalmat is érzel, akkor még óvatosabban.

Hát te egy nő vagy! Te lennél lusta? Én csak egy pasi vagyok, a velem született rendellenességgel, ami a lustaság... :) Szóval kövess el magadon némi erőszakot. Ha meg tényleg szükséges, akkor menj el dokihoz.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Katt2)
2021. jan. 15. 19:15

Most nincs, mert szobabiciklim is van, meg taposógépem is, ha az ellipszis trénerre gondolsz, bár utóbbi még nincs összerakva. (Használtan kaptam, nem sok híja lenne...)

Van alacsony kis pad is fel-lelépegetni, de a térdem nem szereti.

A neten sok finom kis torna is található, csak valahogy valami nem stimmel velem. Dokihoz kéne menni. (8 éve is gy derült ki, hogy csak lusta vagyok. Akkor egész jól rendbe tudtam szedni magam.)

6. katt2 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. jan. 15. 19:06
Hát, kilátótorony nélkül tényleg nem megy... :)) Akkor marad a konditerem, vagy a házi lépcsőzőgép, vagy taposógép. Esetleg mit szólnál a szobabiciklihez? Ez nem az igazi, de ha más nincs? Esetleg nincs valami kreatin ( bocs, kreatív ) ötleted?
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Katt2)
2021. jan. 15. 18:13

Ez remek módszer, persze ha lakótelepen él az ember.

Én itt falun legfeljebb a polgármesteri hivatal 14 lépcsőfokán tudnék fel-leszaladgálni, de tuti megkérdeznék a második körnél, mit felejtettem otthon.


Lakótelepi házakba sem lehet manapság csak úgy bemenni,ha nem ott lakik az ember. Kilátótorony sincs mindenhol.

2021. jan. 15. 16:21
A táplálkozástól lesz lapos hasad. Persze rá lehet segíteni edzéssel, de az önmagában kevés.
3. katt2 (válaszként erre: 1. - Luna111)
2021. jan. 15. 15:38

Cardio edzéseket kell csinálni, de ha úgy tetszik, akkor fogyni kell. Sajnos attól, hogy sok felülést csinálsz, nem biztos, hogy laposabb lesz a hasad. De legalább erősebb lesz. A fogyás során a szervezet onnan vesz el zsírt, ahonnan akar.

A napokban olvastam valamit, hogy a lépcsőzést ajánlják. Lépcsőzőgép konditeremben, de láttam kisméretű rugósat is. De az is jó, ha felszaladsz a 10.-re mondjuk gyors egymásutánban ahányszor csak bírod. Persze, minden nap. Lefelé jöhetsz lifttel is... :)

2021. jan. 15. 15:37
Más területen már nincs felesleged? Kalóriaszámolás, heti 3-4 min. 45 perces kardio. Youtubeon annyi tornavideót találsz, hogy a füleden fog kijönni. :)
2021. jan. 15. 14:59
Sziasztok valaki tudd valamien zsírégető edzés tervet nagyon szeretném ha eltűne a pocim és hylete lapos hasam lesz vagy valamien videó vagy alkalmazás ami tényleg hasznos válaszokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook