Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hasizom! Mindent a lapos hasért! fórum

Hasizom! Mindent a lapos hasért! (beszélgetős fórum)


1 2
44. aquisz
2010. máj. 7. 09:35
bár én nem vagyok egy soványka alkat, nekem a hastánc nagyon sokat segített. Nagyon hátfájós és térdfájós is vagyok, ezért ez a mozgásforma az ami úgy érzem jót tesz. (Persze azért észnél kell lenni, hogy helyesen csinálja az ember a mozdulatokat, mert tud annyit ártani is, mint amennyit használ...) Kb. 1-1,5 év kellett a látható eredményhez. Szóval nem egy gyors módszer.
43. Tücke
2010. máj. 7. 06:32
Hmm ez a kérdés szinte az összes ilyen jellegű topikban benne van. Lehet egyszerűbb lett volna nyitnia 1et és ott várni a jószerencsét h tanácsot kapjon:)
42. doresz88 (válaszként erre: 39. - E7eb9848dd)
2010. máj. 6. 13:04
Nekem is legtöbb a hasamon, aztén kevéske a combomon, de onnan már 2-3 centi elég lenne, hasból még erősen 10-12 centit kéne ledobni, karjaim rendben vannak, a gyerkőc edzésben tartja, :) még talán a hátamból kell faragni 2-3 centit, és jó is lesz. Ja meg persze a csípőm. De onnan is már csak 5 centi. Hát igen. A hasam a legkritikusabb. Baromi nehéz lesz lefaragni, de rajta vagyok!
2010. máj. 6. 12:29

Sziasztok!

Én is pocakot szeretnék formálni.Holnap lesz 7 hete,hogy szültem.Nem fogyni szeretnék,mert a súlyommal nincs problémám,csak a hasamat szeretném formálni.Izmosítani,hogy az a kis pocak eltűnjön ami van.Milyen mozgást ajánlanátok ahhoz,hogy csak izmosodjak és ne fogyjak?:)

40. 6f731e9185 (válaszként erre: 33. - CsillagTM)
2010. máj. 6. 11:13
MOst van rajtam először:SSSS:DDDd
39. e7eb9848dd (válaszként erre: 36. - Doresz88)
2010. máj. 6. 10:50
Az tök jó ügyi vagy.Nekem is az utólsó kilók a hasamon vannak,sajna ilyen a női testfelépítés,ez van.
38. e7eb9848dd (válaszként erre: 35. - Vviki2)
2010. máj. 6. 10:48
Sajna nekem se a régi,de 3-rom gyerek után ne várjunk csodákat,ez az anyasággal jár.
37. e7eb9848dd (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2010. máj. 6. 10:47
Lehet,de ha háj van az alhason akkor az sose fog úgy látszani,ahogy szeretné,ezért írtam be azt a cikket,h.ha nem lesz ott zsírréteg a kidolgozott hasizom is látszani fog,és nem feltétlen a kocka hasra gondoltam.A bőr meg lógni fog akkor is ha izom van alatta,mert a bőrt a benne lévő kötőszövet tartja feszesen és naem a hasizom,tehát a hasizom nem fogja feszesre emelni a lógó bőrt,az idővel visszahúzódik v.mennyire,de idő kell neki.
36. doresz88 (válaszként erre: 31. - E7eb9848dd)
2010. máj. 6. 10:39
nekem is 6-8 kilót már csak leadnom...
35. vviki2 (válaszként erre: 29. - E7eb9848dd)
2010. máj. 6. 10:36
Hát, nem most szültem...:-S A harmadik csemetém 2 éves lesz szept.ben.... Akkor gondolom már nem lesz jobb.
34. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 33. - CsillagTM)
2010. máj. 6. 10:36

nekem van egy jo kis tapasztalatom a szauna ovvel.

Az egyik baratnom vett, eleg koverke, egy cseppet sem izzadt tole, majd a hajszalvekony barinom felvette es ugy izzadt, hogy csak na...

33. CsillagTM (válaszként erre: 27. - 6f731e9185)
2010. máj. 6. 10:32
hát, nekem a szauna öv sz@rt se ért...csak megégette a hasam. neked használ?
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 29. - E7eb9848dd)
2010. máj. 6. 10:23
Szerintem inkább arra gondolt,hogy izmot épít alá.Legalábbis a feszesítés nálam ezt jelenti.
31. e7eb9848dd (válaszként erre: 23. - Doresz88)
2010. máj. 6. 10:23
Nem tartaná jobban,le kell fogyni az ott lévő zsírt,sajna,én is így vagyok ezzel,már csak 6 kilót kell fogynom,és egész csecse lesz,alul is.
2010. máj. 6. 10:21
Max.ha van pénzed rá még a hasplasztika segít,semmi más,de ezzel is várni kell szülés után kb 1 évig.Sajna nekem nem telik rá,de megcsináltatnám azt a picit is ha tehetném.
29. e7eb9848dd (válaszként erre: 20. - Vviki2)
2010. máj. 6. 10:19

Lógó bőrt nem tudsz feszesíteni nagyon,valamennyit vissza fog húzódni,de ne számíts sokra,és időbe telik,legalább egy év,mivel nem 1 nap alatt tágult ki így vissza is legalább u.ennyi idő kell neki.

Nekem az első fiam után simán visszament kb 1 év alatt,meg se látszott.h.szültem,most az ikerfiaim szülése után,2.5 évvel vagyok,és 17 kilóval könnyebben,és már egész szép,nekem most se lóg úgy,h.be kelljen tűrni meg ilyenek,picit lazább ott a kötőszövet,de a bugyi eltakarja,és kész.

2010. máj. 6. 10:13

Látod ragályos.:D


Miért a zumbát, meg a hulahopp karikát találja meg a neten? Lenne már valaki aki tudja használni a google-t...


Vagy menjünk azt 90 naposozzunk, JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍ! XD

2010. máj. 6. 10:11

én most kaptam szaunaövet- és arra gondoltam h miközben elliptikus trainerezek,használom...

már itt a nyár és nekem is plötty a hasam:s

26. vviki2
2010. máj. 6. 10:06
Mennyire..bocsi
25. vviki2
2010. máj. 6. 10:06
Mennyira hasznos a hullahopp? -a fórum neve.
24. vviki2 (válaszként erre: 21. - Doresz88)
2010. máj. 6. 10:05
Nem mágneses. Göbök vannak ráerősítve belül, ez masszírozza (szerintem meg üti-veri;) a hasat...:-S Első használat után garantált a foltosodás (mint akit agyonvertek), de később már nincs ilyen mellékhatás. Én meg is töltöttem, mert egy idő után könnyűnek tűnt...:-) De van hullahoppos fórum, kukkants bele. Ott is sok jót írnak róla. (Talán rosszat is..)
23. doresz88 (válaszként erre: 19. - E7eb9848dd)
2010. máj. 6. 10:02
:) Ezt ismerem én is, és ennek tudatában nem is várom el magamtól, hogy az összes kockám látszódjon. Csak ha ráfeszítek a hasamra, akkor felül kemény (zsír alatt is) alul meg nem. És ha keményebb lenne ot is gondolom jobban tartaná a felette lévő zsírt is, ami nem lógna ki ennyire... szerintem...
22. zsizsmizs (válaszként erre: 1. - Doresz88)
2010. máj. 6. 10:00

Nekem a kedvenc hasizom gyakorlatom az, mikor lábujjhegyen és alkartámaszban tartod magad, és próbálod egyenesen tartani a törzsed, párhuzamosan a talajjal. Kezdetben elég csak 8mp. De ha nagyon ügyes vagy akkor lassan hintázhatsz előre hátra, vagy lassan emelheted váltva a lábad fel-le (esetleg húzhatod oldalra, vagy be a hasad alá), csak vigyázz hogy ne csapd vissza. Ez azért is jó feladat, mert a mély hasizmot is dolgoztatja, meg a hátizmot is.

Alsó hasra jó ha hanyatt fekszel, biciklizel vagy ollózol (nehezebb ha megemeled a fejed és a vállad a talajról). Könnyebb, ha felhúzod egész a popsidig a talpad, szétnyitod a térded, és így csinálod a hasprést

2010. máj. 6. 09:58
Az a magic hoop, az a mágneses masszírozós???
20. vviki2
2010. máj. 6. 09:58
Nekem inkább a feszesítéssel van gondom. Hiába tornázom le a zsírt, a bőröm megereszkedett, lóg...:-(
2010. máj. 6. 09:57

Az alhas edzése: lefekszel a földre,két kezed a csípődv.tomporodv.felső fenék részed alá teszed,lábaidat egyszerre felhúzod a melledig,és kinyújtod úgy,h.ne érintse a földet.hanem felette legyen 1-2-cm-re,ebből csinálj amennyit tudsz,nem kell sorozat,mert a has az egyetlen olyan izom amit napi rendszerességgel pihenőnap nélkül lehet edzeni,és mégis fejlődik.

De egy fontos dolog,le kell fogyni,mert különben hiába csinálsz ezret is nem fog látszani,a zsírtömeg miatt.Én 100-150-et csinálok,és nagyon szép hasat csinál alul,fent meg az a szokásos hasprések.Bemásoltam ezt,hogy tisztábban lássad a hasizom dolgot.

A kocka has kiábrándító titka,

Avagy a legenda feltárul...


Az előző részekből megtudhattad, hogy miért és hogyan működik, illetve nem működik a fogyás és a fogyókúra. Mielőtt rátérnénk az Edzés Mester Program második legfontosabb elemére, az alakformálásra és izomépítésre, a mai nap muszáj foglalkozni egy kicsit a „kocka has” mítoszával.


Rengetegen írtátok, hogy szeretnétek a hasatokról lefogyni, vagy hogy kocka hasat szeretnétek. Nyilván azért is iratkoztatok be a programba, mert ígértem, hogy szó lesz róla. Ám ahogy azt a címből sejteni lehet, most inkább azt fogjátok megtudni, hogy mi az oka annak, hogy legtöbbször csak képeken látsz kockás hasat, élőben meg szinte soha. Izgis, ámde mégis egyszerű magyarázat lesz. És a végén meglátod, hogy erre akár már gondolhattál is volna az előzőek alapján.


Na akkor lássuk a kocka has titkát!

Ugye az előzőekben már utaltam rá, hogy valamekkora zsírmennyiségre szüksége van a szervezetünknek. A szükséges zsírmennyiség az ösztrogénszint miatt valamivel több a nőknél, mint a férfiaknál. Tudom, hogy ez igazságtalanságnak tűnik a nőkre nézve, de ne a női testre haragudjatok, hanem azokra, akik elhitetik mindenkivel, hogy egy ropit megszégyenítő nádszálvékony test a „kívánatos” és az „egészséges”.


A zsírok meglehetősen rossz hírnévnek örvendenek, hiszen mindenkinek az elhízás, a hason elterülő úszógumik és a kar alján lifegő zsírpárnácskák jutnak eszébe róla. De a zsírokra szükségünk van a növekedéshez és a fejlődéshez, bizonyos vitaminok felszívódásához (biztos emlékszel még az általános iskolai tanulmányokban azokra a bizonyos zsírban oldódó vitaminokra: A, D, E, K).


A zsír ezen felül kiváló energiaforrás, kipárnázza a belső szerveket, és segít fenntartani a sejtmembránjainkat. A lényeg tehát az, hogy a zsír alapjában véve jó barát, és normális esetben a táplálékbevitelünk 20-30%-a zsírból kell álljon. A probléma az, amikor túl sok zsír gyűlik fel a szervezetünkben. Vagyis ha túl magas a testzsírarányunk, vagy ahogy arról már szó volt, a testzsírszázalékunk.

Zsír szintje

Férfi


Létfontosságú

0-3%

0-7,9%


Versenyszint

3-5,9%

8-11,9%


Versenysportolói szint

6-9,9%

12-14,9%


Sportolói szint

10-14,9%

15-17,9%


Optimális fittségi szint

15-19,9%

19-24,9%


Enyhe elhízás

20-24,9%

25-34,9%


Krónikus elhízás

25% +

35% +


A létfontosságú zsírarány sávjába nem nagyon lehet eljutni. Ez az a szint, ami alatt már képtelen a szervezet a normális működésre. A férfiaknál ez a határ a 2-3%, a nőknél pedig a 7-8%. Ez az a mennyiség, amire a tested alapvető és egészséges működéséhez szükség van. Pont. Ebben a sávban vannak az anorexiások is.


A versenyszint alatt az a határ értendő, amennyi zsír van mondjuk az élvonalbeli maratoni futókon vagy egy éppen verseny előtt álló testépítőn.


A versenysportolói szint azokra vonatkozik, akik – minő meglepő – rendszeresen nagy intenzitással versenyszerűen sportolnak (az intenzitás fogalmáról még szó lesz az izomépítésről szóló részben). Pl. ilyen lehet egy olimpiai tornász.


A többit szerintem már magadtól is kitaláltad. :-)


Sajnos tényleg nem ilyen egyszerű... Amíg nagyon komoly és speciális edzéssel le tudod vinni a testzsírszázalékodat az egyszámjegyű tartományba, ott tartani az se nem könnyű, sem nem egészséges. A helyzet az, hogy az összes ilyen kép, amit látsz, úgymond átverés!


Egy profi férfi testépítő vagy egy profi női fitness versenyző a verseny előtti időszakban irtózatosan kemény és nagy intenzitású zsírégető edzéssel és minimális folyadékbevitellel (hogy éppenhogy ne haljon szomjan) leviszi magát a 3-6%-os (férfiak) illetve a 8-12%-os (nők) szintre. De csak rövid ideig van ezen a szinten. Ilyenkor készülnek a képek is! Ráadásul a testépítők ilyenkor barna bőrfestékkel és barnítókrémekkel kenik magukat, hogy az izomra szabályosan rászáradt bőrük még jobban kiemelje az izomtónusukat.


Tudom, kiábrándító, de ha egyszer ilyen ez az iparág... Bár, ha ezt kiábrándítónak tartod, akkor majd kíváncsian várom, mint mondasz azokra a dolgokra, amit a hatékony izomépítésről fogok mesélni. :-)


Szóval huzamosabb ideig senki sem marad ezen a szinten. Tehát ha szeretnél magadról egy képet, hogy „igen, ez vagyok Én és a kocka hasam”, akkor meg lehet célozni ezt a szintet, de fenntartani semmiképpen sem. Főleg, ha számodra fontos az egészséged is.


Szeretném, ha nem csak tennél azért, hogy olyan tested és energiaszinted legyen, amilyenre titkon vágysz és igazából álmodsz, de a folyamat közben szembesülnél a fitness világ visszásságaival is, és immunissá válnál a csalogató délibábok iránt.


Jobb, ha minél hamarabb elfogadod: a médiában reklámozott "híres" KOCKA HAS normál körülmények között, huzamosan fenntartható módon NEM LÉTEZIK. Bocsi...


A kocka has nem atletikus szépséget jelent, hanem kóros soványságot. És ha láttál már közelről igazi kocka hasat, nem is vágynál rá, mert a bőr papírvékonyságú és kicsit szokatlan lesz - némelyek szerint egyenesen visszataszító (bár ez ízlés dolga). Szóval kell az a kis zsír.


Higgyétek el, egy szépen kidolgozott atletikus test a megfelelő testzsírszázalékkal a legjobb és a legegészségesebb választás. Lehet, hogy nem lesz olyan kocka hasad, mint amilyet például az Edzesmester.com logójában is láthatsz, de irtózatosan jól fogsz kinézni, az tuti. :-)

18. vviki2
2010. máj. 6. 09:57

Nekem a hullahopp segített. Rendeltem a neten egy MagicHoop nevű karikát, háááát az brutál! De nagyon hatásos! Torna nélkül, csak a karikázással (napi 20perc) heti 1cm ment le. S ez komoly!

Torna mellett még jobban olvadnak a centik... Amikor legtrainer-eztem mellette akkor heti 2cm olvadt le...;-)

17. doresz88 (válaszként erre: 16. - Lufika0406)
2010. máj. 6. 09:50
Na ez egy jó hír! Mindjárt arra is rákeresek!
16. lufika0406 (válaszként erre: 15. - Doresz88)
2010. máj. 6. 09:46
Csinálhatod otthon a szobádban is, mivel van belőle dvd.
15. doresz88 (válaszként erre: 9. - 8fe4afaa5f)
2010. máj. 6. 09:42
rákerestem youtube-on! Ez k..va jó! Nagyon lendületes! Ráadásul imádom az ilyen táncokat, zenéket! Már csak a közelbe kéne egy hely ahol ezt tartják...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook