Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Édesszájúaknak milyen diétás édességet ajánlasz, ami a legkevésbé hízlal? fórum

Édesszájúaknak milyen diétás édességet ajánlasz, ami a legkevésbé hízlal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. ápr. 16. 14:19

banánturmix (három deci tej, egy banán)


Engem ez nagyon laktat és csak kb. 230-250 kcal

2009. ápr. 16. 14:15

Biztos, hogy nem ez az, ami a legkevésbé hízlal, de azért jó:

Vaníliás ízű Danone Könnyű és finom joghurtba mártogatott eperszemek.

Épp ezt eszem most, mert nagyon kívánom a feketedobozos Bonbonita Dark Collection-t, dehát azt nem szabad. :)

32. Binky
2009. ápr. 9. 20:16

bundás almát diétásan:)

biogyümölcslé+zsírmentes tej+ zabkorpa+ graham liszt+ édesítőszer+ alma hámozva és lereszelve+ citromlé+ cukormentes zsírszegény kakaópor(elhagyható)

kevés olívaolajon (nagyon kevéssel, jelzem, én ilyenkor kenőecsettel kenem ki a serpenyőt) mindkét felét megsütöd, mikor az egyik fele elkezd hólyagosodni, akkor fordítod meg


kevésbé diétás, ha banánkarikákat is teszel rá vagy citromdzsemet, de úgy még jobb

2008. okt. 26. 16:38

Én édesség helyett a "diétás kakaót" ajánlom:


-8db hántolt mandula (50kcal)

-6db édesítő tabletta (1kcal)

-2teáskanál keserű kakaópor (50kcal)

-3-4dl hideg víz (0kcal :) )


Turmixgépben késztíts mandulatejet (kb.5percig turmixold a vizet és a mandulát, amíg tejfehér lesz és eltűnnek a manduladarabok), tedd hozzá az édesítőszert és a kakaót.Hűtve nagyon finom!

30. Icus (válaszként erre: 27. - Fef600b7b6)
2008. okt. 10. 09:13
Miért darával készíted? Zabpehellyel vagy zabkorpával, búzakorpával ugyan olyan fini:)
29. e71af41436 (válaszként erre: 28. - E71af41436)
2008. okt. 10. 08:41
persze csak az elkészítése,megenni már nem szabad :DDDDD
2008. okt. 10. 08:41
mondjuk dobostorta :))))
2008. okt. 10. 08:04
Én szoktam készíteni édesítőszerrel pudingot, és édesítőszerrel, kevés darával tejbedarát. Mindkettő nagyon finom...
26. katácskák (válaszként erre: 23. - Kata193)
2008. okt. 10. 00:58
De jó. Imádom . Na nem túlzásba esve.Köszönöm az ötletet.
25. emrus
2008. márc. 30. 21:53

Diabetikus csoki, ha sokat eszel megoldja a bedugulási gondjaidat is mert az édesítő szer irritálja a beleket. Vicc.

Itt a hoxan nézd meg a recepteket nagyon sok édesítőszerrel készült recefice van és update is.

2008. márc. 30. 20:58
Habcsókra gondoltam én is.
2008. jan. 29. 22:45
Ma habcsókot sütöttem maradék tojásfehérjéből.Just Like Sugárral édesítettem,ami 0 kalória,tökéletes cukorízű és sütésálló.Nem olcsó,de sikerült kiárusításban vennem,féláron.Kevés darált mogyorót is tettem bele,ízlett a családnak is.
2007. okt. 14. 10:07
Sziasztok! Én madártejet csináltam tegnap,persze diétásan :)))
2007. jún. 22. 14:27
Norbi pudding
20. Loni
2007. jún. 22. 13:47

Szerintem a müzéi szeleteket felejtsétek el. Tele van olajos magokkal és fruktózzal, glükózzal stb. Ami ugye cukor.

A müzli ugyanez. Szintén tele van cukorral. Nálam uygez vonatkozik a kekszekre is, még akkor is, ha teljes kiörlésű gabonából készül.

Az aszalt gyümölcsök is magas cukortaralommal rendelkeznek. Szóval csak óvatosan.


Egyszerűbb, ha te készítesz otthon gyümökcsjoghurtot: valami friss gyümölcs, natúrjoghurt, édesítőszer vagy méz (aki szereti), citromlé. Jó összekevered vagy turmixolod. Lehet bele tenni egy kis zselatinfixet is. Lehűtöd és kész.

Nekem bevált édesség pótlására a gyümölcstea, amiben gyümölcsdarabok is vannak. Több táéból készítem, és édesítőszerezem (Vagy méz).

Lehet készíteni madártejet is: sovány tejből, kevés tojással, édesítővel vagy mézzel. (A receptet már feltettem a receptek közé is.)

Az almahab is nagyon jó. Amint látom, valaki már le is írta, hogy hogyan készíti.

A reszelt alma-reszelt répa-citromlé-édesítő kombináció is jó. Laktat. CSak vigyázni kell, a répa "székletfogó", tehát ha iylet eszel, sok folyadékot kell fogyasztani mellé.

2007. jún. 22. 13:07
Nutellat :) (vicc volt)
2007. jún. 22. 13:03
Norbi túró rúd..
17. sizsu
2007. ápr. 16. 21:27
Proteinshake! Nagyon-nagyon finom, és hasznos "pici" testünknek. Főleg, ha egészségesen akarunk fogyózni.
2007. márc. 27. 20:42
Én szoktam almakrémet csinálni, ez tulajdonképpen sült alma összeturmixolva, valami magfélével (pl. diódarabkákkal nagyon finom), és esetleg egy kevés tejszín, de anélkül is nagyon finom :)
2007. márc. 27. 11:01
édesszájuaknak gyümölcsös müzlit vagy natur aktivia joghurtot ajánlok
2006. okt. 29. 09:04
Stahl Büntetlen örömök és Norbi A karcsúság receptjei című könyvében nagyon guszta kis édességek (is) vannak, amik elvileg nem hízlalnak.
2006. okt. 29. 08:46

-túrós, joghurtos, gyümölcsös édességek (tészta nélkül)

-túró rudi (szigorúan csak 1 db!)

-teljes kiörléső lisztből készült kekszek

-aszalt gyümölcs, törökmogyoró, mandula: lehet, hogy ez nem elégíti ki teljesen az édesség utáni vágyat, de szerintem kiváló nassolnivalók.

12. dee
2006. szept. 16. 02:08

Orbit és Halls cukormentes bonbon.

Mizo vanília és csoki puding.

A cukrász füle.(hm.......

11. AAnyUU
2006. szept. 15. 23:38

Fahéjas alma mikróban

Negyedekre vágod az almát, kimagozod, amíg nedves beleforgatod a fahéjba, tányérra teszed és be a mikróba.

Nem kell rá cukor, mégis ahogy a fahéj ráolvad ( rásül) egészen édes lesz...

-Ne hámozd meg,mert szétesik!

-A kicsit savanykás alma a finomabb.

-VIGYÁZZ MERT NAGYON FORRÓ!!!!!

10. jéé (válaszként erre: 8. - Delhi)
2006. aug. 11. 07:34

Hali!

Hidd el menni fog nagyon könnyű betartani én sem hittem volna!

3. nap után gyerekjáték én még főztem is mindenfélét a páromnak és nem volt gond nem enni belőle. Pedig nagyon szeretem a jó kajákat...:)

Ügyesen!!

9. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2006. aug. 8. 16:28

Ajha, a Norbi cuccok édességek nem feltétlen fogyisak :(, hiába van mesterséges édesítő bennük, ahogy elnéztem többnyire fruktóz, szaharóz vagy valami -óz az ami bennük van, az meg ugyanolyan cukor, mint a hagyományos, csak másból van kinyerve.


Érdemes azért átböngészni kalória vagy szénhidrát (ki mit figyel :) ) szempontjából a cimkét :).

8. delhi (válaszként erre: 7. - Jéé)
2006. aug. 8. 14:47

Szia!

Szombaton kezdem el a *t. Kissé ideges vagyok, mert eddig mindegyik fogyókurámba belebuktam, félúton abbahagytam. Kár, hogy nincs csokis izesítésű por.

7. jéé (válaszként erre: 5. - Delhi)
2006. júl. 28. 23:54
Szia! Szerintem *znod kellene. Hatásos és én is főzök szinte minden nap a páromnak és egyáltalán nem érdekel a kaja! Sőt együtt eszünk ő a rendes ételeket én pedig a turmixomat. Nagyon jó módszer!!!
2006. júl. 27. 12:07
Müzli, müzliszeletek, vannak zsírszegény joghurtok,pudingok, diétás csokik, cukrok, Norbis cuccok.
2006. júl. 25. 15:27

SOS! Új vagyok, csak kapkodom a fejem, nem tudom melyik diétát kezdjem el, csak azt, hogy 35 kg-tól meg kell szabaduljak.

A méricskélés, kalóriaszámlálás a legnehezebb számomra, mert nagyon kevés az idő, 5 tagú családom van, ezekre főzni kell, emellett munkába járok minden nap 8-16-ig.

A rutinosabb fogyózók segíthenek. Előre is köszi!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook