Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


2006. nov. 30. 13:48

sziasztok!

Én egy 13 hós babának vagyok az anyukája.

De nagyon tetszik ez a topic, remélem nem baj :)

Az elején nekem sem volt könnyü elaltatni a kicsimet. Mikor egyszercsak elkezzdtem neki énekelni és azt vettem észre, hogy már csukodik is le a szeme.

Az anyuk ahangjától megnyugszika baba.

A szivemhez közel tettem a babát és énekeltem neki (halkan).

Ez nekünk nagyon bevált.

Mai napig énekelek neki, és igy alszik el.

Mondjuk mostmár nem engedi, hogy babussgassam, az ágyában fekszik közben.

36. dedrea
2006. nov. 30. 13:01

Sziasztok!


Csatlakoznék a csapathoz, ha nem baj.

Rögtön egy kérdéssel kezdeném: este hogy altatjátok el, ill. hogy alszik el a babátok? Van egy gyönyörű 3,5 hónapos kislányom, akivel nincs is semmi gond, amíg el nem jön a lefekvés ideje. Egyszerűen nem tud egyedül elaludni, muszáj felvenni, sétálgatni vele. Próbáltuk a hordozóba is ringatni, azt nagyon szereti, de hamarosan kinövi. Na, akkor mi lesz?! Próbáltuk bent hagyni az ágyikójában, csak sírt szegény, de erősek voltunk, nem vettük ki......egy darabig. Aztán mégis muszáj volt, annyira sírt, már levegőt is alig kapott. Nagyon megijedtünk.

Adjatok ötleteket légyszi, nektek hogy sikerült (ha sikerült!?) az ágyikóbani elalváshoz szoktatni?


Köszi

Andi

35. m_marcsa (válaszként erre: 33. - Wanda8)
2006. nov. 30. 12:40

Kb. 3 hónapig szinte egyebet sem csinál a baba, mint eszik, alszik.Szoktasd ahhaz, hogy etetés után alvás jön.

Utána többet éber a baba.

34. m_marcsa (válaszként erre: 32. - Arwenn)
2006. nov. 30. 12:38
Ahogy neked kényelmes, úgy szoptass.Fekve szeretem, mert közben pihenek.
33. wanda8
2006. nov. 27. 13:51
sziasztok.mennyit kell aludni egy 3 hetes babanak?Az enyém az éjszaka nem aludt,és most is szunyokál csak.
32. arwenn
2006. nov. 27. 11:59

Sziasztok. Most nézek be, köszönöm én is a válaszokat. Én amit tuti nem fogok először merni megcsinálni, az a körmei levágása. Szerintem az elsőt rábízom a tesómra :)


Még a szoptatásról szeretnék kérdezni, hogy párnán, pólyában vagy csak úgy karban szoptattok, szoptattatok?

Illetve mi a jó?

31. 737f507a35 (válaszként erre: 30. - Bubbaboo)
2006. nov. 27. 09:23
Én szeretnék jönni mindenképpen, de hát majd meglátjuk, hogy mit fog engedni a kisasszony?!;)
2006. nov. 23. 20:41
Na látom, már más leendő anyukák is bekukkantottak ide! :-) Úgy néz ki, együtt fogjuk a dolgokat kitapasztalni. De van egy sanda gyanúm, hogy az újszülöttek anyukái igencsak be vannak fogva, azért nem tolonganak itt...Azért mi majd jövünk, ugye?
29. wanda8
2006. nov. 23. 12:54

Sziasztok!


Én két hete szültem természetes úton.Amikor a kórházba érkeztünk még csak két ujjnyira voltam nyitva,de aztán elfolyt a magzatvíz és utána már gyorsan zajlottak az események.FAntasztikus élmény volt,főleg hogy a párom is ott volt végih velünk.

2006. nov. 23. 09:13

Jó reggelt lányok/anyukák!


Nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyien válaszoltatok. Ne haragudjatok, de én tele vagyok kérdésekkel és jobb már "gyakorló" anyukáktól megkérdezni, mint a dokimtól. Ő is válaszol kézséggel, de hát az azért mégis más.:)

Most volt úgy jó 2 hét, amikor nagyon féltem a szüléstől, de most már várom, mert nagyon szeretném már a karjaimban tartani a kislányunkat.

Olyan érzésem van, mintha már legalább 1 éve a szívem alatt hordanám...:)


Vigyázzatok Magatokra és a drága bébusokra nagyon!!!

27. linda4
2006. nov. 23. 08:07

Sziasztok!


nálunk a fürdetés a gyerekszobában zajlik,mert a fürdőt nem lehet fűteni/és nagyon kicsi a fürdőszobánk/.

szerintem a baba fürdetéséhez a szobában elég:

22- 24 C.fok.


emoke77-nekem normál szülésem volt/nagyon gyorsan kint volt a bébi/

a korházba beérkezve megvizsgáltak/3 ujjnyi tágulás/elküldtek zuhányozni,a meleg viz ellazitott.

azt mondták meradjak addig a zuhany allat ameddig csak jol esik.

egyre erösödtek a fájások-visszamentem a vizsgáloba,utánna sem engedtek lefeküdni,hanem hagyták ,hogy a legtermészetesebben ,állo pozicioban szülhessek.

könnyebbek voltak a tolofájásaim,mivel a bébikém segitett a súlyával ,hogy minnél előbb kint legyen.


nálunk kb.: 1-1.5 honap kellett ,hogy kialakuljon a baba napirendje.

26. gkreka (válaszként erre: 22. - Arwenn)
2006. nov. 22. 22:52
én a fürdőszobában szerettem jobban fürdetni, de télen mindig használtunk/használunk egy hősugárzót, hogy melegebb legyen
25. *Gyöngy* (válaszként erre: 22. - Arwenn)
2006. nov. 22. 21:24

Muszáj, hogy jusson időd magadra, különben befordulsz. Nem lehet állandóan csak adni.


Fürdés: szerintem egy jól befűtött fürdőszoba az ideális hely.

24. *Gyöngy* (válaszként erre: 23. - 737f507a35)
2006. nov. 22. 21:23

Szia Emoke!


Én császárral szültem, mivel az én babám a "bebetonozott gyerek" kategóriába tartozott.


Nálunk a napirend kialakításához, egymás ritmusának felvételéhez kellett kb. 1 hónap vagy inkább hat hét.

2006. nov. 22. 11:19

Én meg azt szeretném megkérdezni Tőletek anyukák, hogy ki milyen módon szült?

Én most ezen agonizálok, érthetően, hogy milyet válasszak.


A másik kérdésem pedig, hogy mennyi idő alatt sikerül kialakítani a napirendet a bébusokkal?

22. arwenn
2006. nov. 22. 08:13

Sziasztok.

Mindenkinek mégegyszer gratula a kicsi manókájához :)

Nagyon jó tanácsokat olvastam.

Jut egyébként idő magatokra?


Még azt szeretném kérdezni, amiről nem esett szó a fürdetéssel kapcsolatban, hogy azt hol jobb végezni a szobában, vagy kinn a fürdőszobában és ahoz mennyire kell befűteni a helyiséget?

2006. nov. 22. 06:19

Én is minden nap fürdtem a kisfiunkat, de tulajdonképpen mind a három gyerekünket.Az első pár hónapban érdemes naponta hajat is mosni neki, mert akkor kisebb az esély a koszmósodásra, ami főként a kutacsnál jön elő ( legalábbis nálunk ez volt a nagyobb fiamnál).Mihelyt leálltam a napi hajmosással, egyből előjött, de a babaolajos vatta és a kiskefe segített rajta, azóta nincs gond.

A köldökcsonkot lehet fültisztító pálcikával is takarítani.Nekünk általába a hazaérkezés utáni 4. napon leesett a csonk, utána max. még egy hétig kellett alkoholozni és hintőporozni, utána már nyugodtan lehet fürdetni.Nem fáj a babának, bátran alá lehet nyúlni,ha olyan.Nálunk most fordult elő először, hogy kicsit vérezgetett a csonk, de megnyugtattak, hogy azért az mégiscsak egy seb, ami varasodik és ha néha ez a var megsérül, akkor, mint általában a többi seb is vérezhet egy kicsit.Nem kell megijedni.

Azért is jó a mindennapos fürdetés, mert megnyugszik a baba is és nyugodtabban telik az éjszaka.

Érdemes napi rutint kialakítani.Bár eleinte okozhat nehézséget, amíg maga a baba be nem áll a szoptatásnál valami rendzserességre.

20. gkreka
2006. nov. 21. 22:27
az első kisfiamat naponta fürdettem, mert mindig látszott rajta, hogy élvezi. mindig este, közel azonos időpontban mosdattam, utána könnyebb volt elaltatni. a most három hónapos babám nem szeretett ez első pár héten pancsizni, nem is erőltettem naponta, csak másnaponként fürdettem, és délelőttönként, mert ez vált be nála a legjobban. a lényeg, hogy figyeljük a gyerekek reakcióit és a szerint cselekedjünk.
19. vandancsi (válaszként erre: 16. - 737f507a35)
2006. nov. 21. 21:25

Szia!


Sztem pörögni fog, mert rengeteg kérdés felmerül majd mindenkiben, és sokszor egyszerűbb megkérdezni egymást, mint anyucit, vagy anyóst, vagy a védőnőt. Mert itt tutira nem nevet ki senki, mindenki ugyanolyan ügyetlen, és senki nem várja el, hogy rögtön mindent nagyon jól csinálj. Én tutira itt leszek!!! :)))

18. *Gyöngy* (válaszként erre: 17. - Linda4)
2006. nov. 21. 15:32
Persze, nem felnőtt mértékkel "büdik", de már a kórházban éreztük rajtuk a savanyútej szagot, ami a nyári izzattsággal keveredve eléggé fajsúlyos tud lenni:)
17. linda4
2006. nov. 21. 10:01

sziasztok!


én a kislányomat 2 hetes koráig 2 naponta fürdettem,szerintem nem büdösek ,a bukást lemostam rola nedves kendövel és új ruciba bujtattam /nálunk ennek volt savanyú szaga/

eleinte nem szeretett fürdeni,ezért sem stresszeltük annyit.

a kutacstol én is féltem/finoman,ovatosan kell bánni az ujszülöttel akkor biztos nem lesz baj/

ha be van esve a kutacs ,szomjas a baba.

ha nagyon be van mélyedve,akkor okvetlenül orvos!!


az anyatej elvileg szomjolto is,ezért egy anyatejes baba nem igenyel annyi plussz folyadékot.

az én picikém már csak tápszert kap,ezért kaja után 1/2- 1 orával kinálom neki a kamillateát,csak melegen hajlando meginni,és érdekes módon ettől nagyon lenyugszik.


a fürdésre visszatérve, a legjobb ha mindig ugyan abban az idöpontpan történik, és nem baj ha a viz picit melegebb mint 38 fok./hamar ki tud hülni a kiskád vize ezért már nem élvezi a baba a fürdést/

a szobában szerintem is 22-24 fok az ideális a babának


nagyon jó az is,nálunk bevált,este kialakitasz egy napi rutint,amihez utánna mindig ragaszkodsz.

pl:1/2 7 h. esti fürdés

7 h. vacsora

1/2 8- 1/2 9 h.-én ugy hivom"fárasztás"

"fárasztás":amig pici volt a Linda addig ez abbol állt,hogy a kezemben tartottam ringattam.

ma már lefektetem a nagyágyra és mesét olvasok neki,közben harcolunk a cumiért/én pbobálom bentartani,ő nyomja kifelé,ebbe általában lefábad/

"fárasztás" után megiszik egy nagy adag teát ,és rá 2-5 percre már huzza is a lóbőrt.

ez a mi esti rituálénk, persze ez babánként eltérő, de az a lényeg hogy mindig ugyan ugy fejezódjón be a nap!


fontos még szerintem: este nálunk minden lecsendesedik értsd ezt-halkan beszélünk egymással, a babával.

halkan megy a tv.v.zene

csak a kislámpa ég.



más,mostjutott eszembe/kicsit hirtelen témátváltok/

én sokáig nem tudtam miért habos a kicsi széklete.

az anyatej "elsö" része sokkal higabb-vizesebb,és cukrosabb mint a "vége",amitöl nagyon sok kisbaba hasfájos lehet.

ezért azt tanácsolták szakemberek,hogy az anyatejből mielőtt elkezdesz szoptatni fejj le.


ezek jutotta igy hirtelenjében az eszembe.

talán tudok még ujat mondani!:)))


szioka!

2006. nov. 21. 08:54

Nagyon aranyos vagy Ancsika, én is így gondolom.

Annak idején, amikor megfogalmazódott bennem, hogy kellene egy ilyen, azt is mérkegeltem, hogy nem fog annyira "pörögni", mint a terhességes, mert ugye, az anyukáknak már kicsit kevesebb idejük van számítógép elé ülni, mint a kismamáknak.

Ami a kérdéseket illeti: állok elébe, csak már ott tartanánk... ;))

15. *Gyöngy* (válaszként erre: 9. - Arwenn)
2006. nov. 20. 22:31

Köldökcsonk: bátran lehet alaposan tisztítani, nem fáj a babának. Steril vattával.

Fürdetés: szerintem kell a napi fürdés, mert rendesen be tudnak büdösödni a kicsik is. Még "lábszaguk" is tud lenni:)

Kutacs: olyan erős "anyag", mint egy sátorponyva, szóval egyáltalán nem kell félni tőle, nem fog beszakadni.:)

Szobameleg: 22-24 fok szerintem. Nálunk nincs meleg, inkább jobban felöltöztetjük.

2006. nov. 20. 21:59

Emőke! nagyon jó ötlet volt ez a topik, csak mint mindennek, ennek is idő kell.

na nem baj csajok, majd mi beindítjuk nemsokára! Szegény Arwenn! mIndent Tőled, meg Emőkétől fogunk ám kérdezni! :)))

13. arwenn
2006. nov. 20. 21:14
Nem megy ez a topic. Pedig a címe mást ígért. Igaz Emőke?
12. 737f507a35 (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2006. nov. 20. 15:32

...hát ez nem járja ám, és mi lesz így az ugyanezen dolgokra kíváncsi kismamákkal?!

Vagy majd kérdezzem Arwennt?! ;)


Puszi

2006. nov. 20. 14:11

Én már 5 éve, hogy újdonsült anyuka voltam, de azért néha benézek hozzátok.

Hajrá, újdonsült anyukák!

10. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Arwenn)
2006. nov. 20. 14:08
válaszoltam priviben:))
2006. nov. 20. 13:46

Sziasztok kismamák. Mindenkinek mégegyszer gratula. Ha minden igaz három hét múlva én is csatlakozom ide.

Szívesen olvasnám a tapasztalataitokat.

De eddig még nem nagyon írtatok.


Ha szabad akkor én kérdeznék.

Ha valami jó tanácsotok lenne a köldökcsonk áplásával kapcsolatban...

És egy újszülöttet naponta kell fürdetni?

És mi van a kutaccsal? Arra lehet vigyázni rendesen? Mert olyan rossz elképzelni, hogy ott lágy a feje.

És milyen szobameleg kell a babócának az elején, és utána?


No tessék, lehet írni :))

2006. nov. 20. 09:11

sziasztok!

a mi kis Linduskánk 24.-lesz 4 hónapos.

én is nagyon megörültem ennek az új topic-nak.remélem majd tudok okosságokkal szolgálni,vagy csak ideirom tapasztalataimat/hu de hosszu szó/és abbol majd kiválogatjátok ami szimpi.

és én is várom a már kiprobált,jol bevált praktikákat,trükköket


szioka!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook