Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » E-book olvasóról vélemények, tapasztalatok. Milyet érdemes venni? fórum

E-book olvasóról vélemények, tapasztalatok. Milyet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


10. gabor06 (válaszként erre: 2. - Kinni)
2014. jan. 16. 12:53

Nekem ugyan személyes tapasztalom nincsen a témában, de nemrég olvastam egy cikket, amiben elég jól le van írva, hogy mire kell figyelni a vásárláskor.

[link]

Remélem, hogy tudtam segíteni. :)

9. FiliDigi (válaszként erre: 7. - 8ef78160df)
2012. ápr. 24. 15:56

Nekem is Amazon Kindlem van, igaz még csal alig másfél hónapja ,de tökéletesen elégedett vagyok.

Jó élmény az olvasás, nekem sem fárasztja a szemem, mondjuk nem olvasok napi 2 órát egyben. Inkább többször természetes fénynél, vagy lámpánál ahogy azt a könyvel is tenném. aksi is tébyleg jó, csatlakozom az előttem szólóhoz.

Szerintem érdemes.

8. Laslow (válaszként erre: 6. - Dd874e511d)
2012. jan. 20. 20:18

Ha jól értem, 4 éven át olvastál könyvolvasóról, napi több órát, és úgy érzed, amiatt romlott el a szemed, hogy könyvolvasóról olvastál, nem igazi könyvből.


E-ink kijelzős olvasód volt, vagy háttérvilágítással rendelkező (TFT/LCD)? Ha ez utóbbi, nem is csodálom. Ha e-inkes olvasóról állítod ezt, részemről biztos vagyok benne, hogy nem az rontotta el a látásod. Ha papírkönyvből olvastál volna ugyanennyit, ugyanígy elromlott volna a látásod. És még egy: ugye rendes betűméretű szöveget olvastál évekig? Azért kérdem, mert vannak, akik képesek egy apró mobiltelefon kijelzőjéről is könyveket elolvasni, és ha valami, akkor az valóban nagyon ronthatja a látást.


A papírkönyv ideje pedig lejárt, bár teljesen eltűnni sosem fog. Az Amazon (a legnagyobb könyvesbolt Amerikában) több könyvet ad el elektronikus formában, mint papírkiadásban. Ez a trend tovább fog erősödni, és idővel Magyarországon ugyanez lesz a helyzet. Érdemes barátkozni a gondolattal. Főleg, mert nem olyan szörnyű az, szerintem. Csak képzelj el egy kis könyvolvasót, mint bármelyik e-book, amin minden nap megjelennek a kedvenc (előfizetett) újságjaid, szép, színes, gyönyörűen tördelt, fotókkal teli újságok (pl. egy Nők lapja), és ott olvashatod. Nem kell fákat kivágni a sok papírhoz, amikre egy hét múlva már senki sem fog emlékezni, hanem addigra szemétté válnak. Egy ideig persze megveheted a Nők lapját még papíralapon is, persze némi felárért az elektronikus változathoz képest. Ez dettó ugyanaz, mint ahogy jelenleg is sorra vezetik be a közüzemi szolgáltatók, hogy aki sárga csekken szeretné fizetni a havi számláját, attól extra pénzt szednek be (mert ugye nem ingyen van a postai feldolgozás) azokkal szemben, akik valamilyen online, elektronikus formában fizetik a számlájukat.

2012. jan. 20. 10:02
Nekem Amazon Kindle van. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, nagyon szeretem. Egyáltalán nem fárasztja a szemem, az aksija is bírja sokáig, nekem tovább is, mint amennyi a tájékoztatóban van, pedig sokat olvasok. Lehet vele fetrengeni is, és nem vágom vele magam fejbe, mint néha a könyvekkel szoktam :) Nekem ez egy szerelem :D
2012. jan. 20. 09:45
Könyvet vegyél! Nekem ugy tnkrevágta a szemem, hogy szemüveges lettem. 4 év és rengeteg könyv kellett persze hozzá, napi 2-3 óra olvasás de akkor is. 28 vagyok és lehet sose lettem volna szemüveges ha nem azon olvasok.
5. Laslow (válaszként erre: 4. - Kinni)
2012. jan. 20. 09:38

Még részletesebben az aktuális tudnivalókat megtalálod itt a jelenleg kapható Amazon Kindle modellekről:

[link]

4. kinni (válaszként erre: 3. - Laslow)
2012. jan. 19. 15:25
Köszönöm a részletes választ!
2012. jan. 19. 14:34

A legfontosabb szempont: e-ink technológiájú legyen, azaz ne legyen a képernyőjének háttérvilágítása, ellentétben pl. egy monitorral. Az olcsó modellek egyike sem ilyen. A háttérvilágítás hátránya az, hogy fárasztja a szemet, főleg több óra olvasás után, valamint meríti az aksit. Ha rendes elektronikus tintás kijelzője van (e-ink), akkor éppen olyan érzés róla olvasni, mint rendes könyvből, és nem fogja fárasztani a szemet. Igaz, az e-ink kijelzőt meg sötétben nem lehet látni, lámpát kell hozza kapcsolni.


Saját tapasztalatom szerint kényelmesebb e-book-ot olvasni, mint rendes könyvet. Könnyebb tartani, nem akar összecsukódni, a lapozás csak egy érintés vagy gombnyomás, a lapok felülete teljesen sík (egy vastag könyv esetén a közepén kinyitva az oldalakon a sorok általában ferdék), bekapcsoláskor ott folytatja a könyvet, ahol abbahagytuk. Szokták mondani, hogy az igazi könyv illata a legnagyobb hiányosság. Nekem nem hiányzik, bár én egyébként sem szeretem azt az illatot, mindenféle vegyszerek vannak benne, tuti nem egészséges azt szagolgatni.


Szóval könyvolvasásra e-ink kijelzős könyvolvasót javaslok, nagyjából mindegy, hogy melyiket. Áruk jelenleg 30.000Ft felett van, 35.000Ft-ért már választási lehetőség is van (Sony, Kindle...)


A kijelző méretének 6" nekem tökéletesen bevált. A betűtípust, a betűméretet, a sorközt szabadon lehet módosítani, úgyhogy mindenki megtalálhatja a neki legmegfelelőbb beállítást.


Kiegészítők:

Érdemes tokot is vásárolni hozzá, 1000Ft-ért már teljesen korrekt kis (mű)bőr tokokat kapni (E-bayen legalábbis). A tok azért fontos, hogy ne porosodjon a kijelző, és hogy védje lakáson belül is, lakáson kívül meg főleg.


Postaköltséggel együtt 600Ft-ért lehet E-bay-en kis lámpácskát is rendelni, amit rá lehet csíptetni a könyv vagy könyvolvasó szélére, elemről/aksiról működik, és így éjjel az esetleg épp mellettünk aludni próbáló párunkat sem zavarja a fény. Tényleg nem zavarja, saját tapasztalat.


Nekem Amazon Kindle könyvolvasóm van, tökéletesen bevált. Nagyjából bármilyen formátumú dokumentumot rá lehet tölteni, akár közvetlenül számítógépről, akár úgy, hogy egy meghatározott e-mail címre csatolt állományként elküldjük, az Amazon szervere átkonvertálja, ha kell, a könyvolvasó pedig néhány percen belül letölti (ha épp be van kapcsolva a wifi vagy a 3G rajta). Ha nagyon kell, Internetezni is lehet vele, de arra elég kényelmetlen. Ha idegen nyelvű szöveget olvas az ember, akkor van szótár funkció is, ami azt jelenti, hogy olvasás közben a kurzort egy szó fölé víve rögtön megjelenik a magyar megfelelője. Nagyon kényelmes. Ha erre gyakran szeretnéd használni, ajánlom az érintőképernyős verziót (Kindle Touch), mert könnyebb csak odabökni az ujjaddal egy-egy ismeretlen szóra, mintsem a kurzort odanyomogatni a nyíl gombokkal.

2012. jan. 19. 09:43
Akinek van e-book olvasója véleményeket tapasztalatokat várok: Milyet érdemes venni? Mire figyeljek a vásárlásnál? Kinek melyik márka vált be?
2012. jan. 19. 09:43
E-book olvasóról vélemények, tapasztalatok. Milyet érdemes venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook