Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? fórum

Dunaújvárosi kórház szülészete - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
989. anett13 (válaszként erre: 988. - Pribi)
2010. febr. 22. 08:24
Hát remélem, hogy nemsokára szükségem lesz rá:-))) Nekem szerencsére nem volt rossz tapasztalatom a Tóth dokival, ugyanakkor érezhető volt rajta, hogy nagyon nem érzi már jól magát itt, amin én nem is csodálkozom!! A Baráthoz egyébként terhesgondozásra jársz, vagy csak a szokásos éves vizsgálatokra?
988. Pribi (válaszként erre: 986. - Anett13)
2010. febr. 20. 18:22

szia!

Én is a Tóth dokihoz jártam, de nekem az utolsó alkalommal nagyon rossz tapasztalom volt, már nagyon nem foglakozott velem, hiába kérdeztem , választ nem kaptam, sőt még nekem kellett eldöntenem, hogy megnézze a méhszájam vagy sem!Biztos valami nagy gondja lehetett,és biztos nem csak az, hogy másik helyre ment dolgozni!Azért én is nagyon sajnálom, hogy elment, mert ettől függetlenül, nagyon szerettem hozzá járni!

Én a Baráth doktort választottam és nagyon megvagyok elégedve vele, csak ajánlani tudom neked, ha szükség lesz rá!

987. Noj84 (válaszként erre: 984. - Tompi32)
2010. febr. 18. 21:29

gratula :))

csak ne a kapushoz! :)

986. anett13
2010. febr. 18. 11:02

Sziasztok,

Csatlakoznék hozzátok, ugyanis én is épp orvoskeresőben vagyok. Nekem február 8-án volt egy missed ab-om 6 hetes terhesen, és a dokimnak (Tóth Gyula) én voltam az utolsó betege, ugyanis elment a korházból. (szerintem elmarták innen). Nála lelkiismeretesebb dokival még nem nagyon találkoztam! Ezért most kellene találnom egy jó orvost, de a felhozatalt félig-meddig ismerem, de nem vagyok elragadtatva tőle:-((( Légyszi írjátok meg a tapasztalataitokat, mert kb. 3 hónap múlva újra próbálkoznánk, és fogalmam sincs, hogy kihez menjek. Ráadásul a vetélés miatt lehet, hogy kellene valamilyen kivizsgálás is mielőtt teherbe esnék, de teljesen tanácstalan vagyok!

985. Kriszti1212 (válaszként erre: 984. - Tompi32)
2010. febr. 16. 17:27
Gratulálok :)
984. Tompi32
2010. febr. 16. 16:43

Sziasztok..

Na ma csináltam egy tesztet pozitiv lett..

csütörtökön megyek orvoshoz...

Várom az ötleteket kihez::..

983. Tompi32 (válaszként erre: 982. - Noj84)
2010. jan. 20. 22:06
Én is ezzel nyugtatom magam.. Szerintem is most túl rá görcsöltünk, nem csak én, ha nem a párom is..
982. Noj84 (válaszként erre: 981. - Tompi32)
2010. jan. 20. 15:07

:(

tudom, szokásos szöveg, de ha nem görcsölsz rá, hamarabb sikerül. nekünk az volt, hogy 2 hónapig görcsöltem rajta, hogy mi lesz, hogy lesz, aztán 3. hónapban, amikor egyrészt alig voltunk együtt, másrészt folyamatosan ment a rohanás, akkor sikerült.

981. Tompi32 (válaszként erre: 980. - Noj84)
2010. jan. 20. 09:04

Hát meg jött 2 nappal előbb.. De nem igen értem mert a tünetek a mai napig meg vannak.. Fáj a mellem.

De ez van.. Majd próbálkozunk még.. Igaz meg fogadtam ha a 33. szülinapom előtt nem esek teherbe ami nyáron lesz, akkor nem próbálkozunk tovább.

Az is lehet a gond hogy elég stresszes voltam hétfőn, és más nap meg jött..

980. Noj84 (válaszként erre: 978. - Tompi32)
2010. jan. 18. 15:19
majd írd meg, hogy mi lett.
979. Noj84 (válaszként erre: 976. - Tompi32)
2010. jan. 18. 15:19
igazad van, nem is orvos. bárcsak korábban olvastam volna a történetedet, biztos nem mentem volna hozzá.
978. Tompi32
2010. jan. 17. 18:20

Hát még mindig negatív a teszt, de még van 4 napom hogy meg jöjjön. Csak már olyan ideg tépő ez a várakozás.. Remélem csak túl hamar teszteltem.

Majd meg látom egy hét múlva, addig nem görcsölök rajta...

977. susanna1978 (válaszként erre: 975. - 5cc7536fbd)
2010. jan. 15. 08:03

Én olyan verziót hallottam, hogy a kállay volt a fogadott orvosa a kismamának, de volt valami komplikáció és meg akarta császározni, de nem tudták az ügyeletes orvost felébreszteni. (mivel császihoz 2 orvos kell)

Megmondom őszintén, hogy Pestben gondolkodtam ezzel a szüléssel, de lányom miatt maradtam. Hát lehet, hogy nem jól tettem....

976. Tompi32 (válaszként erre: 975. - 5cc7536fbd)
2010. jan. 15. 07:41

Igen ebben igazad van. De azért az is furcsa, ha ezt amiket egy nagyobb orvos csinál meg (aki már nem csak szakorvos) annak el tusolják és azért nem hallasz róla semmit... Velem a Kállay mindig normális volt. Mikor vártam a csajom pont a szülinapomon kellet mennem gondozásra, és meg is jegyezte és boldog szülinapot kívánt.. Nekem pl a Baráth doktor úr olyan kb 13 évvel ezelőtt 3-4 szer 1 éven belül (fogamzásgátló mellett) méhen kívüli terhességet diagnosztizált, és mondta hogy azonnal be a kórházba. Az elsőnél még meg ijedtem és gyorsan du. az eredményekkel át mentem a Kohut doktorúrhoz, kiderült semmi csak a gyógyszer nem volt jó és meg zavarta a ciklusom.. És utána még eljátszotta de akkor már nem hittem neki át mentem a másik dokihoz..

Csak azért írtam le, mert mindegyik hozott életében rossz döntést, csak nem verték nagy dobra.. Mikor a fiamat szültem 99-be akkor nekem is majd nem meghalt, mert a drága Kapus doktorúr sz..t rám nézni. Sajnos a Kohut beteg állományba volt, és a Harsányit kellet volna hívni mert neki adott át.. Ő neki meg nem szólt éjjel senki reggel tudta meg amikor be jött.. Azonnal császár.. Mert éjjel 11 óta véreztem,(le szakadt a méhlepény) a fiam majd nem meg fulladt.. A Harsányi le szúrta a Kapust mért nem szóltak neki..Mikor be jött a Kapus hozzám, annyit mondott ez bárkivel előfordulhat. Hát köszönöm szépen ezt az elnézést. Én azóta Kapust nem tekintem orvosnak..

975. 5cc7536fbd (válaszként erre: 974. - Susanna1978)
2010. jan. 14. 15:08
A Kállayt nem kell annyira sajnálni,elment innen vagy kirúgták ezt nem tudom de egy rossz döntése miatt meghalt egy baba szülés közben.Egy ismerősömet pedig félrekezelte és mamár lehet,hogy nem élne ha nem jut fel idejében Pestre,ott hozták helyre amit a Kállay eltolt.
2010. jan. 14. 08:45

Noj, szerintem nem veled volt baja. Hallottam, hogy nagyon hangulatember és hogy az elmúlt 1-2 évben sok személyes problémája volt (áll. elvált)Nem védeni akarom, eszem ágában sincs, csak ne gondold, hogy veled volt baja!

Erre mondja a férjem, hogy ők nem Istenek, ugyanolyan emberek mint mi, csak több felelőséggel...

Tombi, drukk a teszthez!!!!:-) A Kállay sztoriról hallottam és nagyon sajnáltam szegényt.

973. Tompi32 (válaszként erre: 969. - Susanna1978)
2010. jan. 13. 21:32

A hétvégén.

Amúgy a lányommal én is 32. héten váltottam orvost. Mert akkor ment el a kórházból a Kállay és csak terhes gondozásra lehetett volna hozzá járni. És a szülést más vezette volna le.. Ezért inkább váltottam..

972. Noj84 (válaszként erre: 971. - Susanna1978)
2010. jan. 13. 17:55
nem tudom, hogy velem mi baja volt, sose hívtam telón, problémamentes volt a terhességem, havonta jártam hozzá, még a fizetős uh-ra is elmentem, sose volt felesleges kérdésem. mégis cserben hagyott, pedig tényleg alig dolgozott velem.
971. susanna1978 (válaszként erre: 970. - Noj84)
2010. jan. 13. 10:26
Az egyik ismerősöm nov. elején szült és állítólag kevesebb mint 5 perc alatt benn volt éjjel mikor hívták hozzá. Fél 5kor szült meg végül, de szinte végig benn volt nála. Annyit mondott ez az ismerős, hogy kicsit a végére mérges lett, mert nem rendesen nyomott és csak 6. nyomásra lett meg a kislány. Egyébként meg olyan elégedettek voltak a szülők, hogy szerintem jóval többet adtak neki, mint általában szokott kapni... Na ezzel sem értek egyet, de hát az ő pénztárcájuk....
970. Noj84 (válaszként erre: 964. - Susanna1978)
2010. jan. 13. 10:06
hát, az én orvosom a Kapus volt, nem akarlak elkeseríteni, de az én szülésemnél ugyan nem volt szabin, mégis alig volt ott. lett is baj rendesen. rám nézett kétóránként, ennyi volt. a szülésznő folyton próbálta telefonon hívni, de nem tudta elérni, hiába volt gond. ennyit róla.
2010. jan. 13. 08:49

2006 év elején 35 hetesen a sok keményedés miatt befektettek a kórházba. A szobatársamnak volt még kb.4 napja a kiírásig és a Baráth főorvoshoz járt. De a főorvos úr a kiírás elötti nap ment szabira. Szegény csajt 39. hetesen elkezdte nyitni(méhszájat feszegette kézzel) Ja és ezt természetesnek vette a csajt, mondván, hogy majd ennyivel kevesebb lesz a szülésnél... No comment. Meg is szült a szabi elött, de majd 1 hétig olyan fájdalmakat kellett átélni, hogy az ő szavaival élve majd besz..t.

Giga, na ezért nem vagyok hajlandó idő elött átmenni egy dokihoz főleg a koloshoz nem. Tök pofátlanság elkérni egy más orvos páciensétől a magánrendelés pénzt, és közben meg nem is nála szülsz, mert csak helyettesítette a dokid pár napra.

Tompi, kicsit megrémített amit írtál.. Úgy hallottam, hogy kapus nem is híve a beindításnak. Úgy látszik mindenkinek van fekete pontja... Mikor tesztelsz megint?? drukkolok!! :-))

Ja és akkor jönnek az okosok, hogy ezért nem szabad dokid választani stb, stb.... Ki a fene tudja, hogy a doki akinél a 9 hónap alatt terhesgondozáson, uh-n az ember majd 80e-t otthagy pont szabira megy??

Már nem is idegeskedem, lesz ami lesz

968. Tompi32 (válaszként erre: 965. - Giga455)
2010. jan. 12. 20:12
Na a Kolost én sem akarom...
967. Tompi32 (válaszként erre: 964. - Susanna1978)
2010. jan. 12. 20:10
Hát én csak annyit mikor leánykámat szültem 2008 februárjában én is túlhordáson voltam. Volt őt egy csaj akinek a Kapus volt az orvosa és így volt mint te pont akkor ment szabira mikor a csaj ki volt írva. Fel hívta OTT-re (remélem jól írtam a nevét), a szabija előtt egy nappal, az infúzió nem használt, másnap mikor elment szabira akkor derült ki, hogy burkot repesztett a csajnál, hogy a szabi előtt meg szüljön.. A szülésznő szólt neki hogy ez nem helyes. De mikor legközelebb jött ki magyarázta a csaj akkor volt kiírva mikorra én.. És egy héttel előbb szült így (39. héten)..
966. susanna1978 (válaszként erre: 965. - Giga455)
2010. jan. 12. 20:09
Hát én úgy gondolom, hogy tiltakozni fogok ha neki akar átadni.Nem azért, mert szakmailag nem ismerem el, mert szerintem tudja a dolgát, hanem, mert nem szeretném kínosnak érezni a helyzetet szüléskor. Na majd meglátjuk, még van 2 hét, hogy valami alakuljon.
965. giga455 (válaszként erre: 964. - Susanna1978)
2010. jan. 12. 18:55
Én a Baráth dokinál szültem 2008-ban, és ő is elment szabira, pont akkor jött vissza, mikorra ki voltam írva. A kolosnak adott át, és engem is behívott a magánba nála 6000 volt akkor a terhesgondozás... Túlhordtam, így a saját orvosomnál szültem hálistennek, de egy másik kismama nem volt ilyen szerencsés. Pont a Kolos magánjában dekkoltam mikor szóltak neki hogy beindult a szülés, kb. délután kettőkor, és este 7-kor a rendelés vége után ment be. Császárazni kellett... Amúgy emberileg nekem sincs bajom vele, velem nagyon kedves volt, de nem bíztam benne, és anyukámnak sincs vele jó tapasztalata, ő nagyon tiltakozott hogy nála szüljek.
2010. jan. 12. 17:49

Sziasztok!

Én is dújvárosi vagyok és elmélyülten olvastam, olvasom a tapasztalataitokat!

Drukkolok minden felkészülőnek!!

Magamról annyi, hogy egy lányom van aki 2006 elején született a Kolosnál. Most pedig 2 héten belül megszületik második babánk. Most a Kapus dokit választottam.

Tapasztalat: Kolos =nyálas, kedves, udvarias, de piszok sokat kell várni a rendelőben. Kapus= hangulatfüggő, de általában kedves és lényegretörő, precíz, és ami a lényeg, hogy általában 5-10 percnél tovább nem kell magánba várni és a 36. hét után már csak a kórházban fogad, nem úgy mint a Kolos, hogy még hetente magánba.

Kapus viszont szabira megy pont 2 hét múlva (legalább Ő közölte, nem úgy mint a Kolos anno - mondjuk megszültem elöbb mivel indított, de az más történet), úgyhogy ha túlhordásra kerül sor, akkor nem lesz itt... Éééés ha jól tudom pont ők ketten helyettesítik egymást... Kínos......

Ezért is olvasgattam, hogy kit ajánlotok, hátha másnak is át tud adni arra a 4 napra.

Járt már valaki hasonlóan??

963. Tompi32
2010. jan. 11. 21:53
Köszönöm szépen. Egyenlőre a teszt negatív, de jelek vannak úgy hogy az újabb teszt előtt várok egy pár napot..
962. 00ef96ef20 (válaszként erre: 954. - Tompi32)
2010. jan. 11. 16:02
Én most, 2009 decemberében szültem a Baráth dokinál, és nagyon meg voltam vele elégedve. Az összegek úgy vannak, ahogy az előttem lévők megírták. Idős, tapasztalt doki, ezért úgy gondolom, hogy nem sok olyan dolog történhet a szülés alatt, amivel ő még nem találkozott. Néha tényleg tud mufurc lenni, de utána mindig megpróbálja azt jóvá tenni. Szerintem nyugodtan választhatod őt.
961. Tompi32
2010. jan. 9. 23:36
Köszönöm a válaszokat. Durván másfél hét és ki derülhet. De biztosat már csak az orvosnak hiszem el.. Nem akarom azt mint múltkor a teszt igen, az orvos meg nem, mert nem fejlődőt ki a magzat..
960. giga455 (válaszként erre: 954. - Tompi32)
2010. jan. 9. 18:15

Fehér rendelőben van a magánja.


Terhesgondozás 2500 de ha kéthetente rendel vissza akkor csak minden második alkalommal kéri. Én 30 000-et adtam neki szülés után de nem akarta elfogadni. Évek óta hozzá járok, a kisfiamhoz is ő segített hozzá, nagyon meg vagyok vele elégedve.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook