Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci kismamák fórum

Duci kismamák (beszélgetős fórum)


2014. nov. 11. 15:05

Kedves Mindenki!


Köszönöm a kedves, segítőkész válaszokat! Aranyosak vagytok!


Akik egyből a túlzabálással és a nem mozgással kezdték, azok azt hiszem nem jól olvasták el az első bejegyzésemet.... De természetesen köszönöm a kevésbé kedves válaszokat is.

25. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Boyocka)
2014. nov. 9. 20:36
Hát igen, kicsit hihetetlen. 90 kgot lefogyni betegsèg vagy mütèt nèlkül... 30-40 mèg ok, de 90?? Nem irtad el?:) hany kg vagy most? 50? Mièrt fogyasztottad igy le magad? Remelem tenyleg nem betegseg.
2014. nov. 9. 20:31
A császáron kívül más műtétem nem volt... Jah de valamikor 14 éves koromban kivették a mandulámat... Van nekem fogyás naplóm, elég sokáig írtam, szóval elolvashatod ha szeretnéd. egyébként nem két hónap alatt fogytam... És az életmódváltás is ésszerűtlen lenne.. Nagyon sokat futottam... Amíg nem hagytam el a telefonomat, addig nagyjából nyomon tudtam követni mennyit. Nem kell elhinni, nem is kell senkinek sem örülni az én sikereimnek, és nem is azért írtam, hogy nadzoljak. Ez kemény munka. És nem hiszek az életmódváltásban, csak a sportban, de ezt a betegségem előtt is rendszeresen műveltem. Enni pedig mindig ugyan azt ettem amit most. Természetesen elég ha én tudom az igazat, és fontos, soha ne felejtsem el, honnan indultam. Mert így tudom értékelni azt amivé lettem. Az, hogy a kívülállók hisznek e ebben vagy sem, az már mindenki maga döntése. Én látom, és a környezetem látja mi munkám volt abban, hogy újra futok szaladok, 32es nadrágot hordok... Az nekem bőven elég tétel... Egyébként rajtam is maradt maradandó nyoma a súlyfeleslegnek.. De mivel pénzem nincs eltávolítani, így hát, minden nap szembesülök vele, és látom, hogy de, létezik műtét nélküli kiút is... De meghagyja a nyomát. Még mindig jobb így.. Mint amúgy:)
23. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Boyocka)
2014. nov. 9. 20:25
Mutet nelkul nem tudom milyen modszerrel lehet leadni ennyi kgot. Mert csak eletmodvaltassal nem hiszem.
22. Boyocka (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2014. nov. 9. 20:22
igen. Nem kis munkával... De már emberként nézek ki:)
21. Doooly
2014. nov. 8. 21:47
A terhessegem elejen 4honapig fizikai munkat vegeztem megis hiztam. Enni se volt idom. :)
20. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Doooly)
2014. nov. 8. 20:44
A túlsúly 90%-ban a zabálástól és a mozgásszegény életmódtól van.
19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Sorean)
2014. nov. 8. 20:43
Nem voltam kórosan túlsúlyos, 65 kg voltam, nem 100.....
18. Sorean (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2014. nov. 8. 19:44
Neked van egy lányod... azt írtad, mindig kövér voltál. Tehát vele is kövéren estél teherbe, nem? Akkor Téged nem motivált a leendő gyermeked?
17. Doooly
2014. nov. 8. 18:40

nem torvenyszeru, hogy egeszsegugyi problemaid lesznek...en 35hetes terhes vagyok nem voltam vekony a teherbeesemkor viszont rengeteget hiztam a 35het alatt.makk egeszseges vagyok es tudomasom szerint a babam is. termeszetesen maskepp is alakulhatott volna....a hizas meg nem csak a zabalas miatt lehet en pl akkor szoktam le a cigirol es nem sokkal a terhessegem elott fogytam 10kgt...

en azt mondom ne felj, csak figyelj oda mit eszel...habar ez eleg nehez varandosan foleg annak aki szeret enni es szereti az izeket..

16. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Törpillamama)
2014. nov. 8. 08:48

........

Az h kiskorodtol duci vagy mentesit az alol h megprobalj lefogyni? Mert ugysem menne? Vilag eletemben kover voltam, nagyjabol 10 eves korom ota, de ugy voltam vele h ha nem kapom el idoben el fog fajulni a tulsulyom. Es igen, meg lehet csinalni. Pontosan tettem ezt azert is mert ha egyszer lesz meg babam, nem szeretnek 100 kgos lenni a terhesseg vegere, max. 75. Itt el kell felejtened az onzosegedet es a lustasagodat. Tedd meg a szuletendo gyerekedert. Ha ez nem motival, akkor semmi.

15. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Boyocka)
2014. nov. 8. 08:43
90 kgot fogytál?
14. 7a3a05277b (válaszként erre: 7. - Törpillamama)
2014. nov. 6. 11:48
Azt írtad, kivizsgáláson túl vagy és egészséges vagy. Ez esetben a túlsúlyod túlevés következménye. Azt pedig nagyon könnyű orvosolni.
2014. nov. 5. 22:05

Én ezt dietetikussal meg nőgyógyásszal beszélném meg.

Ha másért nem, mert el tudják mondani, hogy adott túlsúly milyen kockázatokat jelent...

Nem tudom, esetedben mennyire extrém súlytöbbletről van szó, de az önbecsülésednél sokkal komolyabb dolgok is kockán foroghatnak...

2014. nov. 5. 21:05

Én kb 20 kiló fölösleggel indulta. Nem volt sem a teherbeesés, sem a várandósság, sem a szülés zökkenő mentes. Megfogadtam, hogy a 2. Babát csak úgy vállalom be, hogyha már megszabadultam a feleslegektől.

Ettől függetlenül nálad nem kell így legyen. Sok sikert kívánok.

11. spinneli (válaszként erre: 1. - Törpillamama)
2014. nov. 5. 18:24

Én túlsúllyal estem teherbe, és tapasztalatból mondom, hogy próbálj a lehető legkevesebb súllyal belevágni,mert később sokkal nehezebb lesz lefogyni, a kockázatokról nem is beszélve.


Nem kell pálcikává fogyasztanod magadat, "elég", ha egészségesebb dolgokat eszel, és hanyagolod a fehér lisztet és cukrot.

Sok sikert kívánok.

10. Boyocka (válaszként erre: 7. - Törpillamama)
2014. nov. 5. 17:39
Én tinédzserként versenytáncos voltam. Sosem voltam vékony de a magasságomhoz ideális súlyú voltam, aztán 20 éves korom körül kezdődtek a hormonális problémáim, miomáim lettek, bármit csináltam, ugyan azt ettem mint előtte, úgyanúgy edzettem mint előtte, mégis 2 év alatt 60ról kb 100-110 kgra híztam, és csak 158 cm vagyok, azt mondták a babáról ne is álmodjak, és még a menzeszem is elmaradt. A táncot is abba kellett hagynom. Senki nem tudta pontosan mi a bajom, hiába nem ettem se édességet se cukrot és a szénhidrátom is minimális bevitelű volt. Orvosról orvosra jártam. Mégis babás lettem, terhesség alatt pedig toxémiás, kb 150 kgra híztam meg a terhesség végére... Megszenvedtem érte... De nem érdekelt ki mit mond... Én pontosan tudtam, hogy nem tehetek arról, ahogy kinézek, és még ha az orvosok nem hittek abban, hogy valaha is emberként fogok kinézni, mára már közel 90kg-t fogytam... Szóval... Én azt mondom, ha jönni fog a baba, akkor jönni fog, akkor is ha duci vagy akkor is ha nem. Akkor is ha az orvosok azt mondják nem lehet, akkor is amikor mindenki csóválja majd a fejét, és téged fog hibáztatni és kritizálni. Engem nem érdekelt ki mit mond, tudtam, hogy az Én Eszterem a világra fog jönni, és anya leszek.. Az se érdekelt amikor a környezetembe mindenki azt mondta, hogy nemtudnának elképzelni vékonynak, mert én így vagyok jó... Hát lehet nekik így jó, nekem nem:) szóval én magamért tettem, nem a környezetemért. Ne foglalkozz senkivel! Ha szeretnél babát, és anya szeretnél lenni, és felkészültél rá, akkor tessék belevágni... Kövéren is lehetsz boldog kiegyensúlyozott, anya. aki mindent megtesz a gyermekéért. Főleg, ha rendszeresen mozogsz, és figyelsz a kajádra, akkor nem lesz semmi gond. Azokkal van a probléma, akik csak zabálnak, és zabálnak, és zabálnak, és közbe nézik a sportcsatornát, és ha leesik a távirányító a földre, akkor inkább vesznek másikat, mert nemtudnak lehajolni érte... Kívánom, hogy minnél előbb éld át az anyaság örömét, és ha duci is vagy biztos vagyok benne, hogy boldog lesz a kicsikéd majd, hogy ilyen az anyukája:) Nekem Eszti mindig mondogatta, míg nagyobb pocakom volt, hogy olyan jó a nagy hasamhoz huzzábújni. És mindig meglökdöste, hgy kényelmesebb legyen:) És onnan nézte a tv-t:) Most 28 éves vagyok, már átlagos testalkatú, de nem bántam meg, hogy annak idején belevágtunk. Sok sikert
2014. nov. 5. 17:27
*duci sem
2014. nov. 5. 17:24

Hát én nem tenném még ettől is függővé a várandósság idejét. Nem egy kismama ismerősöm van, akik nem kevés túlsúllyal estek teherbe és van, akinek több gyermeke is lett. S ahogy előttem is írják, volt aki a várandósság alatt fogyott, és nem azért, mert valami baja volt.


Én sem vagyok vékony, bár igaz duci, mégis minden eredményem rendben van és az előző terhességem alatt is így volt. Pedig még vegetáriánus is vagyok, mégis jó a vérképem is mindig. ;)

Lehet, hogy majd neked is a baba ad erőt, ha megszületett egy életmódváltáshoz, ilyen is van.

2014. nov. 5. 17:23
Nem nem akarok fogyni, és azért, mert a szüleim ducik természetesen nem törvényszerű, hogy én is az legyek.... Kipróbáltam mindenféle "csodaszert", egészségesen étkezem (semmi cukor és finomított szénhidrát), heti 5x mozgok, kivizsgáltattam magam, semmi bajom.... És a max amit le tudok dobni 15 kg....
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 5. 17:20
Még hozzáteszem, ha tudod, a táplálkozás miatta súlyfelesleg, próbáld a szénhidrátot kiiktatni az életedből. Egyél úgy, mint a cukorbetegek. Ők sem szenvednek, nem halnak éhen, csak egészségesen táplálkoznak.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Törpillamama)
2014. nov. 5. 17:17
Egyik ismerősöm olyan 20 kg felesleggel kezdte a babavárást, Valami történt a hormonjaival, mert már a várandósága alatt fogyott, szülés után 3 hónappal, meg kirobbanó formában volt, életében nem volt előtte olyan csinos, és szép.
2014. nov. 5. 16:59
nyugi! én is voltam vagy 90kg, és gond nélkül zajlott a terhességem. bár 21 éves voltam. szülés után lefogytam 46kg-ot magamért, és el sem hitték, hogy ilyen fiatalon anyuka vagyok.
2014. nov. 5. 16:59

Nekem is duci anyám-apám, és azért, mert ők azok, én is legyek az? Egyél kevesebbet, mozogj mellette, és biztos, hogy fogyni fogsz. Az én párom is szeretne babát, én viszont addig nem akarok, amíg 1 kiló felesleg is van rajtam. Főleg, hogy ha most duci vagy, terhesen még többet fogsz enni, még ducibb leszel.

Sztem nem nehezebb a teherbe esés. Viszont annál nagyobb az esélye pl. a terhességi diabétesznek, ami baromira nem tesz jót a babának.

2014. nov. 5. 16:39
Ha eddig nem fogytál le magadért,fogyj le a babáért.
2014. nov. 5. 16:27

Sziasztok!


Igazából az érdekelne, hogy vannak-e itt olyan hölgyek, anyukák akik túlsúllyal estek teherbe? :) Most tervezzük a babát, mindenki azt mondja, hogy fogyni, mert nagy a kockázat és nem is biztos, hogy könnyen teherbe fogok így esni. De könnyű ezt egy olyan nőnek mondani, akik egész kiskorától duci volt.... Mindig próbáltam ellene tenni, de sosem lettem vékony, vagy a magasságomnak megfelelő súlyú. Édesanyám, édesapám is ducik. Szóval igen csak tartok a dologtól, pedig babát nagyon szeretnénk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook