Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
73. vince (válaszként erre: 72. - Molntak)
2004. ápr. 2. 16:00

mozsar?:))))


2004. ápr. 2. 15:58
A polisweetnek tényleg olyan íze van mint a vattacukornak. Csak sajna nincs gépem hozzá
71. vince
2004. ápr. 2. 15:26

egy recept:)

vattacukor canderrerporbol.:)Ö))))))))))))

70. zsuzsa
2004. ápr. 2. 15:19

Sziasztok4

Egy fontos kérdés! Amikor azt írja a recept, hogy édesítőt tegyél a süzibe, akkor mennyi szükséges hozzá? Ugyanis a legtöbb receptnél csak annyi van írva, hogy, pl. 3 tojás, 400g vaj, édesítő stb,.De mennyit érdemes beletenni ahhoz, hogy ne legyen se túl édes, se túl semmi ízű.Mi a családban még nem nagyon használtunk édesítőt, így nem nagyon tudom a helyes adagolást sem.Segítsetek, ha tudtok!

Üdvözlök mindenkit:Zsuzsa

2004. márc. 30. 20:54
Tegnap én sem tudtam ellenálni az édesség utáni vágynak,ezért ezt kreáltam:csokikrém:Kevés langyosvizben feloldok kb. 1 teáskanál zselatint.Hozzáadok 1 dl tejszint és 1-2 teáskanál kakaóport/nem cukrozottat/és édesitőszert.Az egészet felmelegitem.Közben 2 db tojásfehérjét habbá verek és hozzáadom a folyékony tejszines kakaót.A fagyasztóba teszem 10 percre.Egy csöpp dietás tejszinhabbal diszitem.Sajna nem tudom mennyi lehet a ch értke.?
2004. márc. 29. 11:39

Nagyon ehetnekem volt tegnap delutan, es ezt krealtam. Csak azt nem tudom, hogy a kokuszban mennyi a CH.

KOKUSZCSOK

2 db tojas, 15 ml folyekony szaharin, 50 g olvasztott vaj, en olajat tettem bele, 200 g kokuszreszelek.

A tojasokat jol felvered az edesitövel+olvasztrott vaj, es utana belekevered a kokuszreszeleket. Varjal minimum 10 percet.

A sütöt elömelegited 175 C-ra, es zsirpapirral belelt tepsibe teszed 2 db kiskanal segitsegevel a halmokat. Kb. 30 db lesz belöle. Isteni !!!

67. ancsy
2004. márc. 29. 08:50

Gumitorta


1.réteg: 2 tojás

3 kanál cukrot

1 vaníliacukrot jól kikeverni

1 dl langyos vízben 1 evőkanál zselatint feloldunk és hozzákeverjük


2.réteg: 2 tojás

3 kanál cukor

1 vaníliacukor

1 evőkanál kakaó

1 dl langyos víz

1 evőkanál zselatin


3.réteg: 2 doboz tejföl

1 vaníliacukor

3 kanál cukor

1 dl langyos víz

1 evőkanál zselatin


Tetejére gyümölcs és gyümölcskocsonya.


Minden réteg elkészítése után azt beleöntjük a formába, és hűtőbe tesszük. Amíg a következő réteget összekeverjük, addig ez megdermed, s rá lehet önteni a következőt.


Ez az adag kis torta elkészítéséhez elegendő! A közepes méretű tortához 1,5-szeres, a nagy méretű tortához célszerű 2-szeres adagot venni.


A cukor helyett természetesen édesítő, a vaníliacukor helyett pedig lehet aroma, vagy vaníliarúd. Nagyon finom, csak vigyázz, hasmenést okozhat, de megéri!

2004. márc. 28. 18:43
Igyexem betartani a korlátokat, de nem tudom, hova máshová ír6nám meg ezt az infót. Úgy tűnik sokaknak van rágó-problémájuk. Így hát tessék, hét6 segít: Blitz, Splenda-termék. (Atkins apó kedvenc édesítője. Bioszigeten kap6ó, (Ata az informátor, én Szentendrén vettem). 380FT/ 30db. Sötétkék felnyitós doboz.
65. f954ece72f (válaszként erre: 64. - Molntak)
2004. márc. 27. 18:49

Neked mákod van!:))


Mákos sütemény meggyel.


17 dk, édesitőszerrel készült meggykompót, 13 dkg. mák, 1o dk, mandula, 3 tojás, 10 dk.puha vaj,6 dk/gyümölcscukor!/1 teáskanál reszelt narancshéj, 2dk, liszt, 1 csipet só, vaj a formához.

A vajat az édesitóvel habosra keverjük, először narancshéjat majd a tojássárgáját adjuk hozzá, ezután a mákot és a mandulát,A sütőporral elvegyitett lisztet a tésztához szitáljuk és belekeverjük..A tojásfehérjét sóval kemény habbá verjük, majd nagy habverővel óvatosan a tésztához adjuk.

A tésztát beleöntjük a formába és elsimitjuk.Elosztjuk rajta a meggyet kissé bele is nyomkodjuk.

Sütőben 180 fokon 41-45 percig sütjük.


A mákot természetesen ledaráljuk!!!


12 szelet.' szelet 10 gr.Ch-t tartalmaz.

2004. márc. 27. 18:39
Még mindig MÁK!!! Fontos!!!
63. gyöngyi (válaszként erre: 62. - F8c6cacce1)
2004. márc. 27. 18:37

Halleluja!

Akkor találtam egy fincsi cukrot.

10 dekában 10 ch van és ez 8db.

VIVIL-Creme Life

Köszi:Gyöngyi

62. f8c6cacce1 (válaszként erre: 60. - Gyöngyi)
2004. márc. 27. 18:31
A cukoralkoholok gyakorlatilag nem befolyásolják az inzulin szintet, tehát mi ehetjük, nem okoz farkaséhséget A szervezet ezeket is lebontja, de más módon. Cukorbetegeknek viszont, akiknek ingatag a szénhidrát anyagcseréjük ezekre is jobban oda kell figyelni.
61. f8c6cacce1 (válaszként erre: 52. - Gyöngyi)
2004. márc. 27. 18:25
A hozzávalók között 2 ek helyetti édesítőt írtam. ezt keverd bele. Az eredeti recept ír cukrot. Bocs.
2004. márc. 27. 18:11

Egy diétás cukorra az van írva hogy a benne levő szénhidrátból 10 gr cukoralkohol. Ez mit jelent, tudja valaki?

Gyöngyi

59. 3d7fa9d9d9 (válaszként erre: 58. - Hoxa)
2004. márc. 26. 21:39

Közzéteszem új felfedezéseimet a mascarpone sajttal kapcsolatban:


Tiramisu: babapiskóta helyett búza korpával kevertem össze a kávét.


Gyümölcsös mascarpone(első fázisban csak végszükség esetén!!:Mirelit szeder/málna/ribizli mix felét mikróban jól felforrósítom, majd folyékony édesítőszerrel lekeverem és villával alaposan összetöröm.Ezt a gyümölcsvelőt elkeverem a mascarpone sajttal.Ezután a maradék még fagyos gyümölcsökkel összekeverem, és állni kell hagyni kb. egy órát a hűtőben.(A fagyott gyümölcs felenged, az egész keverék pedig lehül)

58. Hoxa
2004. márc. 26. 21:29

CSINÁLTAM ÚJ MENÜT A RECEPTEKNEK OLDALT. SASOLJÁTOK MEG!!


Bővítettem a korábbi word doksit, de szétszedtem témák szerint.


Köszönöm a sok receptötletet mindenkinek!!!!!

2004. márc. 26. 13:16

Sziasztok!

Szuper jót a receptek, de túl nagy kérés lenne, ha 1 adag/Ch-értéket is irnátok?

Vagy aki arra vetemedik, hogy megcsinálja az számoljon is? Köszi

56. Lbj
2004. márc. 26. 12:35

Fél citrom leve + lereszelt héja + 1 ek édesítő.

Ehhez hozzádtam a 25 dgk natúr krémsajtot amibe elözőleg belekevertem 1 egész tojást.

Nagyon fincsi, jó bezabáltam belőle.

Ha valakinek ez így nagyon tömény tegyen hozzá 1 - 2 dl habbá vert tejszínt.


Aki elkészíti nem bánja meg.

2004. márc. 25. 23:31

Malnakrem (6 szemelyre)



4 dl tejszin

50 dkg malna

edesito

2 teaskanal zselatinpor


A tejszint az edesitovel kemeny habba verjuk.

A zselatint 8 evokanal meleg vizzel allandoan kevergetve,kislangon felforraljuk.A malna felet szitan attorjuk,majd tejszinhabbal osszekeverjuk.Habverovel verve beleforgatjuk a langyos zselatint,es simmara dolgozzuk.Poharakba szetosztjuk a kremet, es malnaval megszorjuk.A hutobe dermesztjuk egy kicsit.



2004. márc. 25. 23:25

Sziasztok!Ma ezt kutyultam ossze:)



Eperkrem


15 dkg eper

6-7 evokanal mascarpone kremsajt

1 dl tejszin

edesito


Az epret apro kockara felvagjuk,a felet osszeturmixoljuk a mascarponeval es az edesitovel(nem baj ha egy kicsit darabos marad benne az eper).

Kulon felverjuk a tejszint,majd osszekeverjuk az epres masszaval,a tetejet megszorjuk a maradek eper darabokkal.Nagyon finom!!!

Ez kb 2 szemelyes adag



53. f954ece72f (válaszként erre: 52. - Gyöngyi)
2004. márc. 25. 21:18
cukor helyett édesitőt ir, majd én forditok:))
52. gyöngyi (válaszként erre: 50. - F8c6cacce1)
2004. márc. 25. 20:52

Zazi!

Biztos, hogy jó ötlet a cukor? Atkins forog a sírjában!!

Gyöngyi

51. Zsazsa
2004. márc. 25. 17:00

Köszi Summer!


És hol lehet ezt kapni,milyen jellegű boltban?(nem vagyok b.pesti)

2004. márc. 25. 14:34

Próbáltátok már a tiramisut?

Tuti, csak a piskótát ki kell felejteni:

250g mascarpone, 2 tojás 2 ek cukor helyetti édesítő, 3ek nescafé koffeinmentes pici víben feloldva, 1/4 l tejszín, vanília (ajánlom a valódit, lehet kapni azt is), 3ek rum, kakaópor (nem neskakaó)


Tojássárgáját felverni cukorral vaníliával, rumot hozzáadni. feléhez kávét adni. Tojásfehérjét habbá verni. Mascarponét, fehérjehabot,sárgájahabot sárgájahabot lazán összeforgatni. A kávés és a sima rétegeket egymásra simítani. Jól kihűteni. Tetejére tejszínhab golyóbisok, és egy kis kakaó szórás.

Nyam-nyam. (nem egyszemélyes adag!)

2004. márc. 25. 14:12

Zsazsa!


A Scitec-nek a Proteine Delite fehéjepora nagyon fincsi, az alpesi csokis ízű a legjobb. Nekem egy fitness edző ajánlotta, és ha rámtör az "édesség-zabálhatnék", akkor ebből eszem. Vízzel v. tejjel kell kikeverni.

48. Zsazsa
2004. márc. 25. 14:03

Nem tudtok valami olyan turmixot(por alakú),ami édes és nincs benne sok CH?


Köszi!

47. 4f0d146a83 (válaszként erre: 46. - Molntak)
2004. márc. 25. 10:08

A masodik fazisban mar lehet.

kokuszreszelek(nem edes),2 evokanal:2.4 ch es

0.8 net ch-t tartalmaz

46. molntak (válaszként erre: 45. - Lbj)
2004. márc. 25. 07:57
Szabad nekünk kókuszreszeléket enni?
45. Lbj
2004. márc. 25. 03:17

Citromkrém kókuszos csókokkal:


a kókuszos csókhoz: 2 tojásfehérje, édesítőszer, 2 evőkanál kókuszreszelék

a krémhez: 1 citrom vagy 2 zöldcitrom, édesítőszer, 20 dkg natúr krémsajt, 1,5dl tejszín


A tojásfehérjét kemény habbá verjük, az édesítőt és a kókuszreszeléket beleforgatjuk. Sütőpapirra teszük és előmelegített sütőben (kb.140 fokon) 1 órát szikasztjuk. Akkor kész ha kissé ropogos a teteje pedig halványbarna. Amég kihül a citrom lereszelt héját és kifacsart levét az édesítővel elkeverjük. Utánna a krémsajtot, majd a kemény habbá vert tejszínt forgatjuk bele.


A kókuszos csokot kisebb darabokra tördeljük és 4 kehelybe szétosztjuk. A citromkrémet a közepébe halmozzuk és elfogysztjuk.

44. Zsuzsóka (válaszként erre: 43. - Gyöngyi)
2004. márc. 24. 13:53
Nem tudom, hogy Te hogy vagy vele Gyöngyi, de én tegnap álmomban telp***ra zabáltam a sütit. Aztán felébredtem... :O( Majd gyorsan bevettem a krómot. Pedig mindig azt hittem nem vagyok édesség-függő. Szerintem más Atkins-társ is azért kódorog a benzinkút környékén. :O)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook