Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


163. ata (válaszként erre: 162. - Zazuka)
2004. máj. 21. 14:16
Én is azt néztem ki. Jó sütögetést:)))
162. zazuka (válaszként erre: 160. - Ata)
2004. máj. 21. 14:10

A Web cukrászda lapján a Túrós rétes 1.

Nekem csak arra van szükségem, hogy megmondják meddig süssem a tésztát, és mit rakjak a töltelékhez, hogy ne legyen száraz.

Magamnak csinálok sima túrósat (ahogy a receptben van Atkinsesen, a fiúknak meg megbolondítom csokidarabokkal, reszelt almával). Ja, csinálok kakaós-rumaromás-túrósat, és szörpis-túrósat is. Nyamiii

És, ha sikerül, akkor a kerti partira is csinálok.

161. eper
2004. máj. 21. 14:10
Tegnap megpróbáltam megcsinálni a kókuszos sütit. Odáig jutottam, hogy bekevertem, be a frigóba, majd 5 perc múlva ki a frigóból, és kanállal megettem az egész alapnyag-masszát... Na jó, csak a felét... Ma megint megpróbálom, hátha eljut a sütőig...
160. ata (válaszként erre: 159. - Zazuka)
2004. máj. 21. 14:06
melyiket?
159. zazuka (válaszként erre: 158. - Ata)
2004. máj. 21. 14:05

Már találtam is receptet.

Úú, de várom már.

158. ata (válaszként erre: 157. - Zazuka)
2004. máj. 21. 13:37
Hétfőn megint leszek, kíváncsian várom, mi sikerült. Majd én is beírom :)))
157. zazuka (válaszként erre: 156. - Ata)
2004. máj. 21. 13:34

Mmm, kedvem szottyant megint kotyvasztani.

De jó, hogy péntek van, hétvégén alkothatok.

156. ata (válaszként erre: 154. - Zazuka)
2004. máj. 21. 13:29

Szerintem hétvégén próbálok sütni egy ch szegény túrós rétest. Nem lehet olyan vészes.

Azt nagy nehezen kiszámoltam, hogy egy szelethez tartozó rétestészta ch-ja 1.6 g. Ehhez jön a töltelék ch-ja. Ez viszont már meghaladja a képességeimet :)))

155. EriAnyó (válaszként erre: 152. - Blackbear)
2004. máj. 21. 12:16

Én az eper beköszöntével úgy döntöttem, hogy két hét 1. szakasz után átlépek a 2-ba.

Így ettem igazi epres joghurtot, persze tényleg IGAZI eperrel és natúr joghurttal. Ha lemegy a bogyós gyümölcs szezonja, akkor visszamegyek elsősnek.

154. zazuka
2004. máj. 21. 12:12

Ata, kimondtad a varázsszót: nem1.szakasz

:(

153. ata
2004. máj. 21. 11:16

[link]


Rengeteg rétes recept, némi átalakítás után talán belefér az Atkinsbe néha 1-1 szelet. Nem az 1. szakaszba.

152. blackbear (válaszként erre: 148. - EriAnyó)
2004. máj. 21. 11:01

Köszönöm fáradozásodat!


Egyenlőre nem erőltetem a kókuszt.

Bizony-bizony már nagyon hiányzik a gy.joghurt...

Isteni szikra...2 kanál tejföl ( nem baj ha 2,8%?) 1 kanál tejszin és vital szörp jól összekeverve. Isteni volt:-))) Olyan mintha gy.joghurtot ettem volna.


Aztán hogy ezt lehet-e, nem tudom.


151. zazuka (válaszként erre: 150. - Hoxa)
2004. máj. 21. 07:59
Ne mondjátok, hogy eddig ehettem volna magamgyártotta túrós rétest, mert menten sírva fakadok:(
150. Hoxa (válaszként erre: 149. - Eper)
2004. máj. 21. 06:05
Én azt találtam, hogy egy csomag réteslap 25g CH
149. eper
2004. máj. 20. 18:16
csajok! Hogy van ez a dolog a rétessel? A réteslap nem lisztböl van? Mennyi CH?
148. EriAnyó (válaszként erre: 144. - EriAnyó)
2004. máj. 20. 16:13

Találtam infót a kókuszról:

Egy kb. 5x1.25 cm-es darab friss kókusz össz. ch tartalma 6.9 gr, netto ch tartalma 2.8 gr, rost 4.1 ,fehérje tartalom 1.5 gr, 159 caloria és 15 gram zsír.


25 dkg édesítetlen kókuszreszelék 2.8 gr ch-t tartalmaz.


1. szakaszos receptben csak kókusz aromásat találtam.

Ha nem lehet enni az 1. szakaszban, akkor az nem a ch tartalma miatt van szerintem. De ebben biztosan vannak nálam okosabbak.



147. ancsy
2004. máj. 20. 16:08
Hálás köszönet az almás receptekért, holnap megírom, hogy sikerült!
146. ata
2004. máj. 20. 15:54
A sárgabarack lekvár is felejtős.
145. ata
2004. máj. 20. 15:53

Halihó!

Természetesen az Atkinses almásrétes édesítőszerrel készül, mazsolát elfelejt, a dióval és búzakorpával is óvatosan.

144. EriAnyó (válaszként erre: 138. - Blackbear)
2004. máj. 20. 15:50

Köszönöet a dícséretért. :+) Amikor finomra sikeredik egy új dolog, szívesen megosztom Veletek, hiszen pl. a kókuszos süti eredeti receptjét Hoxa gyűjteményéből vettem.

Hát, a kókuszt én magam sem tudom, igazán lehetett vola-e, de tény, hogy nem állította meg a fogyásomat.

A többi eddigi édességet pedig az atkins.com-ról töltöttem le.

A "nem édesség"-nél pedig többnyire a fantáziámat használom.

Amikor beküldünk valamit, tényleg jó lenne nem elfelejteni, hogy mennyi a ch tartalma és hanyadik szakaszosoknak szabad enni.

143. ata
2004. máj. 20. 15:38

Extra almás rétes

Hozzávalók:

2 rúdhoz: 1 csomag réteslap, 1 kg savanykás alma, 15 dkg házi sárgabaracklekvár, 1 db egész tojás, 15 dkg búzakorpa, ízlés szerint kevés cukor, 1 mokkáskanál őrölt fahéj, 5 dkg mazsola, fél dl olaj a réteslap kenéséhez.

Elkészítés:

Először elkészítjük a tölteléket. Az almákat megmossuk, kicsumázzuk, és héjastól lereszeljük. Hozzáadjuk a darált diót, a búzakorpát, a sárgabaracklekvárt, a megmosott és szárától megfosztott mazsolát, majd kevés cukorral és a fahéjjal fűszerezzük. Ezután alaposan összekeverjük a habosra felvert tojással. Két részre osztjuk. A réteslapokat szétszedjük. Az egyik adagot (2 lap) egy tiszta, megnedvesített konyharuhára terítjük, az olajjal bekenjük, majd az egyik adag tölteléket a szélére egy csíkban felkenjük. A konyharuha segítségével óvatosan feltekerjük, és a kikent sütőlemezre gurítjuk. A másik két réteslappal ugyanígy elkészítjük a második rúd rétest. Közepesen meleg sütőben szép pirosra megsütjük. Ha kihűlt, felszeleteljük.

Kb. 16 db rétesszelet lesz a két rúdból.


142. ata (válaszként erre: 141. - Ancsy)
2004. máj. 20. 15:36

44. Almás rétes


--------------------------------------------------------------------------------


(2 rúdhoz)



40 dg rétesalmát mossunk meg, vágjuk ketté, távolítsuk el a magházát, és káposztareszelőn héjastól reszeljük le. Hagyjuk állni negyedóráig, majd enyhén nyomkodjuk ki a levét, és lassú tűzön lángterelő felett pároljuk 3 percig. Ha lehűlt, adjunk hozzá 8 dg mézet és fél mokkáskanál őrölt fahéjat. 8 dg diót daráljunk le, és felét keverjük az almához, a másik felét pedig hintsük az olajjal megkent rétestésztára. Ezt követően szórjuk rá az almát egyenletesen elosztva. A legfinomabb rétes a piros foltokkal árnyalt, világoszöld héjú, savanyú kompótalmából készíthető, használhatunk kevésbé érett jonatánalmát is, de ebben az esetben adjunk hozzá néhány csepp citromlevet.



A fentieken kívül rétest készíthetünk más gyümölcsökből, pl. szőlőből, sőt zöldségfélékből (gombából, káposztából, vöröshagymából) is. A 24 dekagrammnyi, száráról leszedett magnélküli szőlőt 6 dg mézzel édesítjük, és 8 dg darált dióval együtt a Meggyes réteshez hasonló módon szórjuk a tésztára. A gombás rétes töltelékét a Gombás rizsnél leírtak szerint kell elkészíteni, a könnyebb fogyasztás érdekében azonban a nyers gombaszeleteket vágjuk kisebb darabokra. Betöltés előtt keverjünk a lehűlt gombához 0,5 dl tejfölt, és 8 dg reszelt edámi sajtot. A gombás rétest papírral letakarva hűtőszekrényben tároljuk. Mivel a hűtőben a tésztája átgyöngül, fogyasztás előtt grillsütőben melegítsük fel. A tetejét ne cukrozzuk meg. A Szőlős és a Gombás rétes tölteléke is 2 rúdhoz elegendő.



141. ancsy
2004. máj. 20. 14:20
Este almás rétest szeretnék sütni. Vettem réteslapot, de nem tudom, mi vele a teendő. Valaki adjon tanácsot, aki már csinált ilyet. Almásrétes receptet is szívesen veszek. Érdekel, Ti mivel ízesítitek!
140. Hoxa (válaszként erre: 139. - Zazuka)
2004. máj. 17. 15:27
Túróval és tejszínnel maga a mennyei meggyes manna :))))
139. zazuka
2004. máj. 17. 15:15
A mandula nekem se jött be, keserű lesz a kaja tőle, hiába picit raksz bele. A vanília tényleg finom, és ezzel a meggyessel most elültetted a bogarat a fülembe, ilyet még nem láttam, de akkor most hiéna módjára nekiállok becserkészni!
2004. máj. 17. 15:13

Köszönöm kedves Hoxa!


Megint egy kérdés...Erianyó mindig olyan finomságokat készít:-))

Mi elsőszakaszosok olyat mint kókuszreszelék és kakaópor ehetünk?

137. Hoxa (válaszként erre: 134. - Blackbear)
2004. máj. 17. 15:06

Kedves Blackbear!

Személy szerint a meggyesre esküszöm :) Az nagyon finom, utána jön a vanília és a csoki. Próbáltam a mandulát is, de nem ízlett.

Több boltban is lehet őket kapni, csavaros kupakkal. Praktikus, mert azokkal a kis zöld tetejűekkel eddig csak megszívtam, mert nem lehet jól visszazárni.

Hoxa

2004. máj. 16. 12:02

Hogy lehet valamit JÓL elrontani, avagy "Raffaello muffin"

A kókuszos sütit akartam megcsinálni, de ez lett belőle:

1 csg (10 dkg) kókuszreszeléket összekevertem 1 teáskanál éedsítővel, 2 dl tejszínnel (itt hibáztam, eredetileg elég lett volna 1/2 csésze, ami kb. 1 dl), 1 citrom lereszelt héjával és 1/2 teáskanál vanília aromával. Hagytam egy órát állni. Ezután felvertem 2 tojás fehérjét egy kicsi! citromlével - ettől jó kemény lett-, majd finoman összekevertem a kókuszos masszával. Elég lágy lett, így jött az ötlet, hogy a muffin sütőben süssem. Ha már lúd... mindegyik közepébe szúrtam egy-egy szem mandulát. Beleadagoltam a formába és kb. 20 percig sütöttem. Finom lett! (A formába nem érdemes mignon papírt tenni, mert a tészte legfinomabb része beletapad.)

135. 7e433abb8e (válaszként erre: 131. - 8dfffce1de)
2004. máj. 13. 19:44
Én csak a tejföllel számolok, 20%-os 100 g 3,8 g ch
2004. máj. 13. 13:51

Kedves Hoxa!


Milyen aromákat használtok... tudom olyan vagyok mint a bölcsis... minden új, rengeteg kérdés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook