Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


2004. ápr. 20. 08:56

10 dkg túró + kis tejszín + édesítőszer + kis fahéj összeturmixolva, lehűtve, majd nyakonöntve egy kis Szobi Vital Nariszörppel, melynek ch-ja 0.


102. ancsy
2004. ápr. 20. 08:49

Nagyon kívánta a piskóta állagú édességet, eddig már 2 változatot is kifejleszettem:

Diós: tojás fehérjét habbá verni, be a sárgája, édesítő és egy kis darált dió, palacsintasütőbe csurgatni, megsütni, mint a palacsintát (kicsit vastagabb), én túrót kentem rá (túró, édesítő, tojás, vanília aroma, citromhéj)

Kakaós: ugyanez, csak dió helyett kakaópor, én szederpápet és tejszínhabot tettem a tetejére


Mindkettő isteni! Ha a túróval megkened felét, félbehajtod, és beteszed a hűtőbe, olyan lesz, mintha túrós piskótát ennél!

101. vangogh (válaszként erre: 99. - Rozsaajq)
2004. ápr. 18. 22:52
Elkészítettem, valóban fini, az egész család rájárt. Sütés közben kicsit megijedtem, amikor a sajthalmokból összefüggő sajtréteg keletkezett, de amikor megpirult széttörögettem és úgy faltuk. Nyammm:)
2004. ápr. 18. 12:44

Sziasztok!


Vettem egy üveg Szobi Vital Light Narancsízű szörpöt, melynek ch-ja 0! Ennek nagyon örülök, mert ha kitör rajtam a nasizhatnék, csak legurítok egy nariszörpöt! + Túrót, tejfölt stb. is lehet vele ízesíteni.:))

2004. ápr. 15. 21:59
Nem édesség, de nasi. Ideírom. Lereszelem a sajtot(többféle is lehet egyszerre: Karaván, Trappista, Pannónia stb.)Tepsibe sütőpapír, kis kupacokba szórom a sajtot, megborsozom, esetleg petrezselymet is szórok rá, s 200 °C-on kb 4 percig sütöm. Szuper! Ha kész, kicsit nehéz leszedni a papírról, de higgyétek el, megéri. Sajtchipsnek hívjuk. Jó étvágyat!
2004. ápr. 14. 13:01

VANILIAKIVONAT


4 dkg.

Energia: 0, szénhidrát: 0,


Hozzávalók:

1 dkg vaníliarúd,

fél deci víz.


A vaníliarúdat feldaraboljuk, fél dl vízzel egy percig fozzük, majd a tuzrol

levéve lefedjük, és amikor kihult, átszurjük.

Ízesítésre használjuk.


97. Logic (válaszként erre: 96. - Vika)
2004. ápr. 13. 08:09
Nem csak vanilia aroma a megoldás. Létezik darált vanilia is. Én a Fény utcai piac 'Ezer fűszer' boltjában kaptam, de úgy tudom van a Nagycsarnokban az Ázsia boltban is és feltehetően más hasonló helyken is. Egy csomag 210 Ft és sokal finomabb, mint a vaniliás cukor vagy az aroma.
96. Vika
2004. ápr. 13. 06:46

Köszi a segítséget, megint nekifutok!!


Üdv:Vika

95. Eri
2004. ápr. 11. 08:47
Hali!Lehet kapni,keresd nyugodtan én már 6 éve ott dolgozom. Sajna most sok betanuló van aki még nem tudja,mi hol van és egyszerübb azt mondani hogy nincs!
94. 49412e127f (válaszként erre: 93. - Vika)
2004. ápr. 11. 06:27

Sziasztok!


Vika rossz eladót kérdeztél, biztos pár napja dolgozott ott. Épp tegnap voltam az Auchanba és én is beszereztem a vanilia aromát, valahol az édesítők melett találtam.

93. Vika
2004. ápr. 10. 20:11

Sziasztok!


Elég sok édességreceptben olvasom a vanília aromát. Ma elmentem az Auchan-áruházba, és amikor megkérdeztem, hol találok ilyet?, elég furán néztek rám. Pedig azt olvastam, hogy elég sok helyen kapható. Úgy tűnik én elkerülöm az ilyen helyeket. Segítsetek, hol tudom beszerezni?


Előre is köszi! Vika

92. EriAnyó (válaszként erre: 89. - Dóri)
2004. ápr. 9. 21:27
Köszi, kipróbálom. :))
2004. ápr. 9. 19:21

Vettem egy proteint nincs benne se cukor se liszt, kifejezetten "fogyis", finom csokis íze van!! Imádom. (West-End City)

Gyöngyi

90. Baron
2004. ápr. 9. 17:58

Momementán úgy éreztem, meghalok, ha nem ehetek valami édességet, úgyhogy a következő készült:

15 dkg tofu

folyékony édesítő

vanília aroma (szerintem jó ideje lejárt a szavatossága, de marhára nem érdekelt:)

egy evőkanál tejföl, kis citromhéj nem árt neki.

Simára keverni, és megenni:)

89. dóri (válaszként erre: 87. - EriAnyó)
2004. ápr. 8. 20:22
Kakaópor, édesítőszer, (vigyázz, a Canderel nem jó, olyat keress, amiben szaharin van) vaj, kikeverni, felmelegíteni, rácsorgatni arra, amit be akarsz vonni, vagy belemártogatni a rudikat. Utána hagyd megdermedni. Ha pontosan kellenek a mennyiségek, akkor utánanézek, de ha van zserbó recepted, akkor onnan kimásolhatod.
88. molntak (válaszként erre: 87. - EriAnyó)
2004. ápr. 8. 20:13
Bocs de ezt a kérdést passzolnám mert még nem csináltam Atkinsesen de állítólag van nekünk való "cukor"
87. EriAnyó (válaszként erre: 86. - Molntak)
2004. ápr. 8. 13:54

Sziasztok!

Hogyan tudtok cukor nélkül mázat csinálni a kakóból?

A TúróRudolf receptjére bűnös módon beindult az édesség iránti vágyam...

2004. ápr. 8. 07:08

Túrórudi:

1/2 kg túró

1citrom

1-2tojás

édesítő

Diabetikus csoki vagy kakaópor(amelyikből mázt tudsz csinálni)

A túrót jól összetöröd, belereszeled a citrom héját, kis édesítő bele (ne sokat mert a csoki miatt amúgy is édes lesz). Bele a nyers tojás először 1 db ezt elkevered ha még megbír a túró mégegy tojást akkor az is mehet bele. Nem kell folyósnak lennie inkább kicsit darabosnak. Tehetsz bele egy kis vaniliát vagy vaniliaaromát is. A csokit megolvasztod vagy megcsinálod a mázt kakaóból. Egy tál aljára teszeltúrót rá a csokiból egy réteget majd megint túró és megint csoki. A tetejét csokival zárod. Mehet a fagyasztóba vagy a hűtőbe míg megdermed rendesen a csoki utána lehet hamizni. Elég sok lesz belőle egy 4 tagu családnak elég szokott lenni nagyon laktató. Elvileg rétegenként kellene dermedni hagyni a csokit de ki az aki ezt kivárja? Én nem szoktam. Jó étvágyat hozzá.


85. anett59 (válaszként erre: 84. - Molntak)
2004. ápr. 3. 21:06
köszike, rendes vagy!
84. molntak (válaszként erre: 83. - Molntak)
2004. ápr. 3. 21:04
Hétfőre megkérdezem.
83. molntak (válaszként erre: 82. - Anett59)
2004. ápr. 3. 21:03
Lehet a gyógyszertárban kapni recept nélkül is "cukrot" Egy Atkinses ismerősöm azt eszi és állítólag teljesen rendben van. Mármint a cukor.
82. anett59 (válaszként erre: 81. - Vince)
2004. ápr. 3. 20:59
Valahogyan ki tudnád deríteni?
81. vince (válaszként erre: 80. - Anett59)
2004. ápr. 3. 18:36
nem tudom mert erre azt mondtak nem gyumi cukor.
80. anett59 (válaszként erre: 79. - Vince)
2004. ápr. 3. 18:25

Sziasztok!

Nekem az egyik cukorbeteg ismerősöm mondta, hogy neki ir fel a doki cukrot, de ez gyümülcscukor.

Ennek is van CH-tartalma csak kevesebb.És nem emeli meg a vércukorszintet, ezért jó nekik.

Habár, lehet nem egyről beszélünk! /bocsi/

79. vince (válaszként erre: 78. - Molntak)
2004. ápr. 3. 17:31
dehogy titkolom, de nem tudom. A kedves nagynenje adta es neki a doki irta fel mert cukros. de lehet hogy lehet kapni recept nelkul is. igy fel kg receptre 500 forint . akar ingyen is
78. molntak (válaszként erre: 77. - Vince)
2004. ápr. 3. 17:29
Mi a neve ennek a "cukornak". Ilyeneket eltitkolsz előlem?
77. vince (válaszként erre: 76. - Molntak)
2004. ápr. 3. 17:26

jaja tilos:))))

nalunk tejszines citromos turo van zselatinnal dermesztve es patikas cukorral edesitve.

76. molntak (válaszként erre: 75. - Vike)
2004. ápr. 3. 17:16
Elsőben tilos.
75. Vike
2004. ápr. 3. 11:29
Sziasztok! Olvastam a hozzászólásokat, és a nagyon fincsinek tűnő receptajánlatokat, de azt szeretném kérdezni, hogy szabad enni gyümölcsöt? Mert lehet, hogy én tudom rosszul, de valami olyat olvastam, hogy gyümölcsöt egyáltalán nem szabad. Vagy csak az első fázisban tilos? Mert itt málnákról, eprekről, meggyekről, meg almákról olvasok!
74. b03af8937b (válaszként erre: 70. - Zsuzsa)
2004. ápr. 2. 18:51

ZSUZSA

Sajnos azt hiszem ezt majd neked kell kitapasztalnod.

Nem minden édesítőszerek azonos az édesítő hatása, és mindenkinek más-más mennyiség nyujtja ugyanazt a kellemes édes íz érzést.

Támpontnak használd az édesítőkön található tájékoztatót, ami megmondja, hogy mennyi csepp/db felel meg egy kockacukornak. (A jobbak még a kockacukor súlyát is megadja.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook