Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
253. Mókica (válaszként erre: 228. - Mariann)
2005. okt. 4. 21:24

SZia Mariann!


Látom te is ugyan azt az alapreceptet használtad mint én, ne harika nem akartalak utánozni, de eddig nem olvastam vissza! Bocsika! :)

Puszó

252. Mókica
2005. okt. 4. 21:19

SZiasztok!:)


Nekem is van egy nagyon finom piskóta receptem! A párom észre sem vette, hogy nem sima lisztből van :)

Remélem nektek is ízleni fog! Én már többször csináltam, mindig sikerült :DDD


Szójás piskóta:

Az alap tésztát a hagyományos receptből okoskodtam ki.


4 tojás

4 púpos evőkanál édesítő ( de lehet több is kell, kóstoljátok meg) vagy barnacukor..ki mit szeretne

4 csapott evőkanál szójaliszt

késhegynyi szódabikarbóna


Kettéválasztod a tojásokat. Sárgája egy kis tálkában félretéve. Kikészíted az édesítőt is egy külön tálba, és a lisztet is összekevered a szódabikarbónával egy másik külön tálban.

Habverővel felvered a tojások fehérjét majdnem keményre, ekkor szépen eggyenként belekanalazod az édesítőt is, szépen folyamatosan vered a géppel, majd jönnek a tojássárgáják is szépen lassan eggyenként. Mikor benne vannak a cuccok még vered egy pár percet tovább.

Aztán fogsz egy lyukacsos habverős keverőt és szépen lassan belekanalazod a liszet is, óvatosan nehogy összessen a hab ( bár egy kicsit mindenképpen össze fog)


Kikensz egy kisebb tepsit olivaolajjal és beszórod szójalisztel és beleöntöd a masszát. Előmelegített sütőben készre sütöt mint a piskótát! Én most darált dióval szortam meg a tetejét+ egy kis por édesítővel.

De ketté is vághatod, megtöltöd valami lightos masszával, vagy csak csinálsz hozzá egy csokiöntet, fantázia kérdése ( még tornának is tökéletes)

Úgy kezeld mint egy sima piskótát! Ígérem isteni lesz!

Sok sikert!


Ja ez egy kisebb adag, nyugodtan tudod növelni a hozzávalókat. Minden plussz tojáshoz plussz 1 evk.liszt-1 evk édesítő , és egy kicsivel több szódabikarbóna....és így tovább.

Kb egy kapcsos tortaformába egy 8 tojásos massza kell...


Nekem ennek a sütiadagnak a ch tartalma 1 sütire leosztva pontosan 1 g volt....ez jó neeeem?

Lelkifurin nélkül lehet enni! Sok sikert!

Mókica


251. Jay (válaszként erre: 227. - Mariann)
2005. okt. 4. 10:15

Mariann megcsináltam ezeket a kókuszrudacskákat, marha finik lettek, és tök gyorsan kész voltam.



250. emagdi (válaszként erre: 232. - 70816934ea)
2005. okt. 2. 15:50

tegnap kipróbáltam ezt a piskótatésztát, és olyan jól sikerült, hogy ma ismét kipróbáltam:)))))


köszi a receptet!

249. emagdi (válaszként erre: 248. - Zazuka)
2005. szept. 30. 11:03

köszi! jól hangzik!

az lenne még a kérdésem, hogy ezt "hagyományos" keménysajtokból is meg lehet csinálni, vagy csak a lapka sajtoknál működik?

(az a bajom a lapka sajtokkal, hogy fogalmam sincs miből lehetnek, de az van rájuk írva, hogy a sajttartalom 10%...el sem merem képzelni mi a maradék 90%)

248. zazuka (válaszként erre: 247. - Emagdi)
2005. szept. 29. 14:32

Hú, az egy nagyon fini nyalánkság, főleg paradicsommal!

Szóval a sajtok fóliáját kinyitod, de nem veszed ki belőle a sajtot. Beteszed a mikróba viszonylag kisebb fokozatra és kb. 1/2-1 percig sütöd. Szét fog olvadni, de azért megmarad a kis fóliáján (könnyű kihülés után lehúzni róla). Próbálgatni kell, mert van olyan sajtfajta, ami pillanatok alatt kokszosra ég, annak elég szar az íze. Akkor jó, amikor csak egy ici-picit lesz piroska.

247. emagdi
2005. szept. 29. 14:05

sziasztok!

hogy van pontosan ez a sajt chips? lapka sajtot a mikróban kell olvasztani? nem folyik szét az egész? az alján ha rajta marad a fólia, az nem olvad bele a sajtba?

köszi előre is, és bocs az értetlenkedésért, de nagyon szeretem a sajtot, és megmozgatta a fantáziám a dolog! :)

246. zazuka (válaszként erre: 245. - Dc0fa14c7a)
2005. szept. 29. 13:49

Jellemző...

:(

:)

245. dc0fa14c7a (válaszként erre: 242. - Angela)
2005. szept. 29. 13:18
Akkor én voltam eléggé szőke,bár az én esetem a gyúrós áll meg jobban, mert azt hittem, hogy az egész csomagot tokkal, vonóval betetted...:)
244. Angela (válaszként erre: 243. - Zazuka)
2005. szept. 29. 13:16

Szia Zazuka!


Hát nekem sikerült kinyirnom. Most eléggé el vagyok keseredve, mert olyan édesség éhségem van, mint a csuda. Ez a süti pedig egyszerűnek és nagyszerűnek ígérkezik.

243. zazuka (válaszként erre: 242. - Angela)
2005. szept. 29. 12:27

A celofánnal nem lehet kinyírni a mikrót, csak ha fém. Nem hinném, hogy az volt a baj.

:)

242. Angela (válaszként erre: 241. - Dc0fa14c7a)
2005. szept. 29. 10:24
A kicsomagolással nem volt baj. Nem a 8 lapot tettem be egyszerre. Csak egyet. Az viszont való igaz, hogy nem bontottam ki a cselofánt. Lehet, hogy tönkretettem a mikomat? Úr isten, pedig szőke sem vagyok! :(
241. dc0fa14c7a (válaszként erre: 240. - Angela)
2005. szept. 29. 10:12

Hogy mit csináltál?

Azt nem úgy kell....

Ki kell bontani a csomagot, utána a lapkákat is ki kell csomagolni, oly módon, hogy visszahajtod a celofánt alája, és így mikrózol 4 szeletet 2-4 percig. Kihűlés után a celofánt le lehet választani az aljáról.

240. Angela (válaszként erre: 239. - 70816934ea)
2005. szept. 29. 09:51
Köszi, hogy válaszoltál. Nagysokára végre sikerült beszereznem a szójatejport, tegnap este szerettem volna kipróbálni, de előtte csináltam a mikroban egy sajtropit. Tudod, amikor zacskóstól beteszi az ember a lapkát. Nos, sajnos a mikro elkezdett füstölni, szikrázni, és egy jókora mélyedést égetett a saját oldalába. Gyanítom tönkre ment. Ha találok valami jó kis akciós készüléket, veszek egy újat. Nehezen nélkülözöm.
239. 70816934ea (válaszként erre: 238. - Angela)
2005. szept. 29. 09:10

Helló!

Bocs, csak most vettem észre a kérdést:

hagyom a maximumon, mikrohullám, 5 perc. Remélem meg leszel elégedve. Tényleg nagyon lágy, lyukacsos tészta. Majd írd meg, hogy sikerült.

Szia

238. Angela (válaszként erre: 232. - 70816934ea)
2005. szept. 27. 12:33

Szia!


A mikró hányas fokozatán kell sütni?

237. zazuka (válaszként erre: 236. - Dc0fa14c7a)
2005. szept. 27. 12:20

Persze, azzal nem volt semmi gond.

Végülis még ettünk is belőle, igaz 2 centit minden oldalából le kellett vágni.

:)

Majd legközelebb őrt állok a sütő mellett.

236. dc0fa14c7a (válaszként erre: 235. - Zazuka)
2005. szept. 27. 12:04

De gond nélkül kipotyogott belőle, nem?

:)

235. zazuka (válaszként erre: 234. - Dc0fa14c7a)
2005. szept. 27. 11:00

Hát akkor én nagyon "ügyes" vagyok, mert bizony egy dióskevertem kokszosra sült benne pillanatok alatt!

És tényleg pillanatok alatt :(

2005. szept. 26. 16:12
Lehet kapni ezeket a szilikon sütő edényeket, próbáljátok ki, kevesebb zsiradék is ekég, és semmi nem bír belesülni.
2005. szept. 21. 09:44
Elfelejtettem: az edényt kivajazom és teljeskiőrlésű liszttel kiszórom. És csak kiborítom ha kikapcsolt a mikro. Próbáljátok ki.
2005. szept. 21. 09:42

Mini tortácska!

Hozzávalók:

3 tojás

3 evőkanál édesítő

5 evőkanál szójatejpor vagy teljeskiőrlésű liszt

1/2 sütőpor

1 evőkanál ecet

2 evőkanál olaj


Az eredeti recept alapján csak fakanállal kell összedolgozni. Én az egész tojásokat az édesítővel kimixerelem, majd a többi hozzávalót belekeverem. Ezt beleönteni kb. 20 cm-es átmérőjű mikrós edénybe v. jénai tálba, és betenni a mikróba 5 percre. Nem kell leállítani, 5 perc alatt éppen szépen megsül. Hihetetlen könnyű, lyukacsos tésztát kapunk. Én szoktam beletenni 1 evőkanál kakaót v. kókuszt v. diót. 2 x töltöttem vajas krémmel, de mostanában csak 2 felé vágom, főzök bármilyen pudingot édesítővel, de 4 dcl tejjel az 5 helyett, ezzel töltöm és a tetejét is beborítom. A tetejére szórok pl. kókuszt. Nálunk most ez a menő. Egymás után 2 -ot szoktam sütni. Gyors és finom.


231. 497f15547f (válaszként erre: 230. - Mariann)
2005. szept. 20. 12:49

Huhhh!

ez fini lehet, imádom a mignont!

Tudjátok, hogy rühellem a konyhát, de ezt lehet, hogy megcsinálom :-P

230. Mariann
2005. szept. 17. 22:58

Csokis szelet - "Ál mignon"


Tészta:

1 tejföl

3 egész tojás

12 löttyi süssina

1/2 csomag sütőpor

2 bögre szójatejpor (a tejfölös kupába)

1/2 bögre étolaj


Közepes tepsibe sütni. Lapos lesz!

ha kihült, 3 felé vágni.


Töltelék:

20 dkg vaj

5-6 löttyi süssina

1 ek. kakaópor

rumaroma


Máz:

2-3 ek víz

1 ek kakaópor

3-4 lötty süssina

Ezt felforralni. Bele 5 dkg vaj.


Nekem 8 szelet lett, 3 g ch/db

229. Mariann
2005. szept. 17. 22:55

Kókusztekercs


3 ek szójatejport kikevertem 10 dkg vajjal, 1, 5 dl tejszínnel, édesítővel. Öntöttem hozzá kb. 5 dkg kókuszreszeléket. Ebből a trutyiból kivettem kb. 3 evőkanálnyit, ez lett a töltelék.

A többihez még 2 evőkanál szójatejpor, a maradék 5 dkg kókuszreszelék 3 teáskanál kakaópor, 1 teáskanál inst. kávé, rumaroma. Érdemes közben kóstolgatni, hogy elég édes legyen.

Jól összedolgoztam, ha túl lágy, akkor még kell hozzá vagy kókusz, vagy szójatejpor.

A barna maszlagot kinyújtottam, azaz alufólián szétnyomkodtam. Rá a töltelék. Felcsavartam az alufólia segítségével, és be a hűtőbe.

Az egész kb. 30 g CH.

228. Mariann
2005. szept. 17. 22:54

Csokis piskótatekercs


6 tojás fehérjét géppel felvertem habnak. Amikor jó kemény, bele 6 löttyintés süssinát (más édesítő is jó szerintem). Tovább vertem. Bele 6 tojás sárgáját. Még vertem kicsit. Utána levesszűrővel beleszitáltam 2 evőkanál szójalisztet, 1/2 cs sütőport, és fakanállal óvatosan beleforgattam a habba. (nem egyszerre kell szórni, hanem apránként, így nem törik a hab) Utána még beleszitáltam 2 evőkanál kakaóport is.

Papírral bélelt tepsibe kell sütni, mert leragad. Nagyon gyorsan megsül, és vékony lesz.

Konyharuhára borítottam a tésztát, és gyorsan felcsavartam. Amíg hült, elkészítettem a krémet. 25 dkg margarin, édesítő, 1-2 ek kakaópor, rumaroma jól kikeverve.

A tésztát kicsavartam, megkentem a krémmel és felcsavartam. Hagytam kicsi krémet a külsejére is. Amikor kész lett, a papírra ragadt tésztát összemorzsoltam, és ezzel szórtam meg a tekercset. Ha nem ragadt rá a tészta a papírra, kókuszreszelékkel meg lehet szórni.

Sőt olyat is változatot is csináltam, hogy a krémbe szórtam a morzsát, kicsi kókuszt, és csak kókusszal szórtam meg a tekercset.

Ha vastagabb tésztát szeretnél: 8 tojás, 3 ek szójaliszt, 3 ek kakaópor, 8 löttyintés süssina.

Ja, és szerintem jó szójatejporból is, és lehet más ízesítéssel is csinálni. Pl citromosra, málnásra, vaníliásra stb.

A ch-ja az egésznek kb. 38 g. Remélem jól számoltam... 1 szelet 2 g ch (attól függ, milyen vastag egy szelet...)

227. Mariann
2005. szept. 17. 22:52

Kókuszrudacskák

1 dl vizet felforralni, bele édesítő (nálam ez 35 bogyócska)

Bele 15 deka margarin (light is jó, pl a CBA-s csészés, mert ettől a rudacskák nem lesznek olyan kemények)

Ebbe még 4 kávékanál kakaópor, 2 kávéskanál instant kávé, kevés rumaroma.

Amíg forró, beleszórunk 15-17 deka szójatejport, jól elkeverjük, és közben a massza szépen besűrűsödik, és teszünk még hozzá 3-4 deka kókuszreszeléket.

Ezt a sűrű masszát deszkára borítjuk, és hengerré formáljuk, Nem fog leragadni! Elvágjuk 4-5 felé, attól függ, milyen vastag rudacskákat akarunk... Kis labdácskákat csinálunk belőlük, félrerakjuk.

Amíg hül, kikeverünk 5 deka vajat 3-4 deka kókuszreszelékkel, folyékony édesítővel, ez lesz a töltelék.

A deszkát kicsit megszórjuk kókusszal, egy labdát téglalappá nyomkodunk (6 cm x 15 cm kb.), a közepére kókuszos vaj-csík. A csíkot beborítjuk a barna "tésztával"(a két szélét összecsípem), és rudacskává sodorjuk. kb. 2 cm átmérőjű, és 17-20 cm hosszú lesz egy rudacska, attól függ, mekkorát akarunk. A többi labdácskából is rudakat csinálunk.

Ha kész, be a hűtőbe.

Szeletelve is lehet tálalni, de én csak úgy natúrba nekiesek, és felfalom.

Olyanok ezek a rudacskák, mint amit az édességek közt árulnak a boltban. Régen imádtam, most ezt imádom. Ja, és ebben nincs cukor!

Egy rúd kb 6-7 g ch. (a szójatejpor mennyiségétől függ)

226. Mariann
2005. szept. 17. 22:50

Palacsinta - élesztős változat

(8 db - 24 g ch összesen)


2 tojás

4 ek szójatejpor

4 ek sikér

1 dl langyos tej (vagy főzőtejszín) + 1 dl langyos víz + 1/2 kk cukor + 2 deka élesztő

csipet só, 1 löttyintés süssina

kevés olaj a tésztába

+ kevés víz, ha túl sűrű lenne a tészta


1/2 óra pihentetés után sütni, és a hagyományos palacsintasütőt mindig kicsit olajozni kell. Vastagabb a normál palacsintánál.

Túró-töltelékkel nagyon fincsi!

225. Mariann
2005. szept. 17. 22:50

Mini tortácskák


2 tojás fehérje felverve, ebbe

4 löttyintés süssina

2 tojás sárgája

2 ek szójatejpor (szója italpor - natúr)

4 dkg lágy vaj, vagy margarin

1 csipet sütőpor


Kivajazott-"szójaporozott" mini gyümölcstorta formába tesszük (4 formába elég a massza, a forma átmérője 10 cm) Megsütjük. (nagyon gyorsan megsül). Kicsit lapos lesz...

Kevés vajat kikeverünk édesítővel, kakaóporral, ezzel megkenjük a kihült tortácskák belsejét.

1/2 dl víz, 1/2 dl cukormentes szörpit elkeverünk, meglangyosítjuk, teszünk hozzá 3 teáskanál zselatint, felforraljuk.

Amikor a zselé dermedni kezd, rákenjük ezt is a tortácskákra. Kevés gyümölcsöt is tehetünk a tetejére.

Szénhidrát minimális, kb 1-1, 5 g/db

2004. jún. 12. 14:12

Hát, nem igazán édesség, de mindenképpen a desszert kategóriába tartozik a KAPROS TÚRÓS RÉTES, amit bátor 2. szakaszosoknak ajánlok.(Lehet, hogy a "bűnözések" rovatba is be kellene írni, mivel nehéz megállni 1-2 darab elfogyasztásánál)

Szóval, a mű:

Végy 1 csg réteslapot (én a Pennyben kaphatót használom)50 dkg túrót, 3 ek. tejfölt, 3 tojást és 1 csokor kaprot.

Az áttört túrót keverd össze a tejföllel és a tojások sárgájával. Ízesítsd sóval, borssal és az apróra vágott kaporral. A tojások felvert habját óvatosan keverd bele a masszába.

A réteslapora szórj egy kis búzadarát, majd halmozd rá a tölteléket. (4 rúd lesz összesen.)

A feltekert lapokat süsd ki. Kb. 5 perccel azelőtt, hogy kész lenne, szórj rá kevés füstölt sajtot.

Nekünk 16 szelet lett. A ch tartalma összesen kb. 45-50 gr, 3,3 gr/szelet. HA ROSSZUL SZÁMOLTAM, JAVÍTSATOK KI!

Jó étvágyat és önuralmat kívánok hozzá.


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook