Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás édességek fórum

Diétás édességek (beszélgetős fórum)


133. Hoxa (válaszként erre: 132. - Blackbear)
2004. máj. 13. 12:51

Szia Blackbear!


A zselatinos dolgok ideálisak, legalábbis én mindig szoktam csinálni.

Fizzi szörppel, vagy aroma+édesítő párossal.


Hoxa

2004. máj. 13. 11:59

Szép Atkins napot mindenkinek!

Zselatinból készült "édességet" ehetnek az elsőszakaszosok?

Egyáltalán mi az az édesség, amit mi megehetünk?

131. 8dfffce1de (válaszként erre: 130. - 7e433abb8e)
2004. máj. 13. 10:43
Nagyon jól hangzik, ennek mennyi kb. a CH tartalma?
2004. máj. 13. 10:39

Lehet, hogy ezt már írta valaki, de nekem nagyon bejön:


tejfölt kicsit meghigítom vízzel, fahéj + vanília darabkák + pár csepp Süssina

129. anett59
2004. máj. 11. 15:08

Egy hasonló fagyi recept:

melegits fel 2 csésze főzőtejszint, keverj bele 4 tojássárgáját, adj hozzá 1 van.rúd belsejét.Addig keverd mig be nem sűrűsödik, a lehűlt masszába keverd bele apránként az édesitőt.Ezután jöhetnek bele a különféle eszenciák, majd mehet a hűtőbe.

ebből 6 csésze jön ki. egy csésze: 3,5ch

128. Lány
2004. máj. 11. 15:08
Én is csináltam fagyit. Ami le van írva a receptek között Tiramisu, mivel egy icipicit hígabb lett, beraktam a fagyasztóba. Isteni Tiramisufagyi! Nem is jeges, jobb mint az eredeti!
127. Lindi
2004. máj. 11. 14:58
csináltam fagyit. tejszínt felvertem habnak, tettem bele édesítőt, majd kétfelé szedtem. az egyik felébe csokiaromát tettem, a másikba pedig Fizz erdei gyümis szörpöt (édesítőt tart. ch:0 )megfagyott, nagyon fini volt. :)
126. anett59
2004. máj. 11. 14:44

KÁVÉS-TEJSZINES SÜTEMÉNY 10adag

Melegitsük elő a sütőt 13o fokra.

Vajazzunk meg 3 sütőlapot.

Verjünk fel 5 tojásfehérjét kevés édesitővel, majd osszuk szét a sütőlapokon, és süssük 45 percig.

Gőz felett keverjünk össze. 1 1/2 kávéskanál koffeinmentes kávét, 1 csésze tejszinnel. Oldjunk fel 1/2kanál zselatint, és öntsük bele. Lassú tűzön forraljuk fel.húzzuk le a tűzről, majd egyessével keverjünk bele 4 t.sárgáját, 3 evőkanál vajat, majd alaposan keverjük össze.

Adjuk hozzá még egy kevés édesitőt/izlés szerint/

és 2 teáskanál kávékivonatot.Tegyük be a hűtőbe.1 csésze tejszint verjünk fel, majd a lehűlt kávékeveréket ebbe keverjük bele, majd vissza a hűtőbe, mig teljesen le nem hül.Majd töltsük bele a három fehérjelap közé, és az oldalára, mintha tortát készitenénk.a tetejét és az oldalát szorjuk meg1/2csésze apróra vágott dióval, majd hűtsük.

egy adag: 3ch

125. anett59
2004. máj. 11. 14:34

SAJTOS SÜTEMÉNY 12 adag

45dkg krémsajt

3 tojás

1 csésze tejföl

1/2vanilliarúd kikaparva

édesitő

Tegyük ezeket robotgépbe, keverjük 15 percig

, majd öntsük egy tortaformába/23cm6 A sütőben állitsuk forró vizbe, ha elpárolog pótolni kell. süssük egy órán keresztül, majd kapcsoljuk le a sütőt, és hadjuk állni még egy óráig.

Adagonként: 2,8ch

124. rozina
2004. máj. 11. 14:28

Találtam tegnap a CBA-ban egy jó rágycsit amit szerintem /remélem/ nekünk is szabad enni.

Az a neve hogy pörc, és olyan mint a kocka alakú chips és kis zacsiban van!

Az van ráírva hogy pörc, só és növényi zsiradék van benne!

123. molntak
2004. máj. 7. 19:22
Itt ülök a túrórudim előtt és sajna azt tapasztalom, hogy bizony bizony ezt is el lehet rontani. Nem valami fincsi, sőt.
122. rozina (válaszként erre: 121. - Lindi)
2004. máj. 5. 16:15

Remélem ízleni fog!:)


121. Lindi (válaszként erre: 120. - Rozina)
2004. máj. 5. 16:14
köszi, utánajárok!
120. rozina (válaszként erre: 119. - Lindi)
2004. máj. 5. 16:12
Kondi termekbe, vagy a fitnesspont.hu-n lehet boltokat nézni. Ha pesti vagy minden nagy bevásárlóközpontban van szinte.
119. Lindi (válaszként erre: 118. - Rozina)
2004. máj. 5. 16:06
hollehet ilyen fehérjeporokat kapni?
118. rozina
2004. máj. 5. 16:00

Tuti fagyi recept:

2 mérőkanál v. milyen csoki ízü fehérje por /én egg+milk-et vettem mert a szóját már nem bírom/

1 mérőkanál=3 Ch

kicsi csoki aroma

kicsi rum és vanília aroma

löttyintés tejszín

annyi víz hogy olyan legyen mint a puding

ezt jól összekutyulom majd 4 felé osztottam /van ilyen kis Tupperware fagyicsinálóm én abba tettem/

Be a fagyiba! Kb 1-be 2-3 Ch van a tejszín és a víz arányától függően.

Mondanom se kell, hogy a párom vett magának különféle fini jégkrémeket, de persze az enyém ízlet neki a legjobban. Úgyhogy dupla adagot csinálok máskor. :))))

2004. ápr. 30. 09:47

Sikerült, így közzéteszem a "túrótortámat". 50 dkg ricottát krumplinyomón áttörni, 2-2,5 dcl főzőtejszínt meglangyosítani és abban csomómentesen elkeverni 1-1,5 csomag zselatinport ( a Horváth Rozi féle jobb, mint a Lucullus), édesítőszert (én a tablettákat kávédarálón porítottam), és 1 nagy egész citrom lereszelt héját (lehet több citromhéjjal is, úgy mégfinomabb). Ezt a tejszínes elegyet jól kikeverni a ricottával. Egy jénait folpackkal jól kibélelni és a túrót beletenni, jó tömörítve. 1 éjszakára hűtő. Én felszeleteltem mint a tortát . Diétás tejszínhabbal és szobi diétás málnaszörppel leöntve nagyon fincsi. Atkins-mentes családtagoknak is adható.

Lehet vanilia aromával mégjobb, de nekem nem volt. Most kaptam a TESCO-ban, így legközelebb azt is teszek bele.

116. micimacko (válaszként erre: 114. - 9b0d6366c0)
2004. ápr. 30. 09:38

Sziasztok!

Na megnéztem a parfé receptjét. 2 dcl. tejszínt fel kell forralni , ha lehült bele amit szeretnél - kakaópor, édeítő - egy napra (éjszakára) be a hűtőbe, másnap habverővel felverni és utána a jégre tenni. lehet úgy, hogy 2 vagy többfélét csinálsz és a habokat egymásra rétegezed egy jénaiban, amit follpackkal kibéleltél. Utána a fagyasztó. Leget szeletelni, én már korábban csináltam, nagy sikere volt.

115. micimacko (válaszként erre: 114. - 9b0d6366c0)
2004. ápr. 29. 14:57
Sőt, ha a felvert habot beteszed a jégre, parfé is lesz belőle.(de előtte úgy emlékszem a tejszínt fel kell forralni) , majd utána nézek.
2004. ápr. 29. 14:08

Málnahab


10-12 szem fagyasztott málna, másfél deci tejszín, kis édesítő.

A fagyaszott málnát turmixgépben összeturmixolni, bele a hideg tejszínt, aki akar édesítőtt, 2 percig turmixolni. Nagyon hasonlít a parféra, tök finom.

113. Hoxa
2004. ápr. 27. 17:26

Új mascarpone recept:


mascarpone+tejszínhab+édesítő+aroma

jól lehűtve, kicsit fagyasztva olyan, mint a fagyi.

112. Punáni
2004. ápr. 26. 16:01
Én edddig egy csomó túrót ettem...azt nem szabad??? Miért?
111. ata (válaszként erre: 110. - Bridgetp)
2004. ápr. 26. 09:22
Azt nem tudom, de ha magadnak készíted, pontosan ki tudod számolni. Nézd meg a receptek között, írtam egy mogyoróvaj receptet.
2004. ápr. 24. 11:09
Valaki segítsen! Mennyi az Athkins mogyoróvaj ch-ja?????
109. vangogh (válaszként erre: 108. - Ata)
2004. ápr. 23. 14:48
Ja bocsi! A diót, mandulát mogyorót ledarálom. Ne haragudj elfelejtettem.
108. ata (válaszként erre: 107. - Vangogh)
2004. ápr. 23. 13:29
A diókat megdarálod előtte?
107. vangogh
2004. ápr. 23. 12:37

Tészta:

100 gr mogyoró,

100 gr mandula,

100 gr dió,

4 tojás,

édesítő,

Töltelék:

150 gr túró,

100 gr tejföl,

100 gr diétás csokika

édesítő



Elkészítés: a tojássárgákat összekeverem a tészta hozzávalóval, utána a felvert fehérjéket teszem hozzá.

Palacsina sütőben kisütöm 3 lepényféle lesz bekőle. Negyedelem őket, majd a kis háromszöformáimat egyenként megkenem a töltelékkel, szép magas lesz, majd leöntöm az olvasztott csokiva (a csoki súlyos esteben kimaradhat. 100gr-ban 6,5 ch:

106. ata
2004. ápr. 23. 12:06

Foly. köv.


Tehát kenyér helyett, vagy pizzának megsütve atkinses feltétekkel is elkészíthető.


Kísérletező kedvűek, hajrá.

Ja, a pontos ch tartalmát nem tudom, de ha tudja valaki, hogy egy púpozott evőkanál hány gramm, az megírhatná.:)))

105. ata
2004. ápr. 23. 12:02

Szójaprotein süti


4 egész tojás

4 púpozott ek. szójaprotein

folyékony édesítőszer ízlés szerint

fél mokkáskanál szódabikarbóna

csipetnyi só


A tojások fehérjét a só hozzáadásával kemény habbá verjük, hozzáadjuk a sárgáját. Ezután kanalanként óvatos mozdulatokkal hozzákeverjük a szójaproteint és a szódabikarbónát. Kisméretű, sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk, kb 10 perc alatt megsül. Gázsütőben 3-as fokozat.


A kihűlt süti könnyen szeletelhető, nem morzsálódik. A nyers tésztába lehet keverni diót mogyorót, ill. egyéb elfogadott finomságokat. Meg lehet tölteni, sőt érdemes is, mert elég sűrű állagú a tészta. Vagy egy kis tejszínhab a tetejére.

El tudom képzelni sós változatban is megsütve szendvicsalapként, vagy pizzának is.


Én csokis szójaproteinből ( Proform, ch: 6g/100g)készítettem, mert az volt otthon, de a múltkor láttam a Harmónia reformházban (Árkád)ízesítés nélkülit is.



El tudom képzelni sós tésztaként is megsütve kenyér helyett

2004. ápr. 20. 16:40
Ha már nagyon nem bírom édesség hiányomat, akkor szoktam azt a trükköt bevetni, hogy tejszínt felverek habbá, és teszek bele egy kis kávét, de csak annyit, hogy épp a színét változtassa meg a tejszínhabnak! Hűtőbe pár percre beteszem és fogyasztom, könnyed eleganciával!Egy kis édesítőt lehet belekeverni a tejszínhabba, hogy a kávé ne legyen annyira keserű! :-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook