Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta.. kezdi mostanában valaki? fórum

Diéta.. kezdi mostanában valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 24. 11:39
Latom ez a forum is kihalt...
53. magicmag25 (válaszként erre: 48. - Ageeca)
2011. nov. 18. 22:35

Szia,nem kell a naplom elolvasni,nincs a dietaval kapcsolatban benne szinte semmi.

En nem veszekedni jottem ide,vagy kioktatni senkit.

Diohejban megosztottam az en dietam, a hatterinfot mar nem volt energiam felnyomni melle.

Magasvernyomasom es prediabeteszem van.

A 100%os narancsleben is van cukor,ami hirtelen nagy inzulin loketet idez elo a szervezetben,nekem kifejezetten nem lehet ilyesmiket inni,mert nagyon ingadozik a vercukorszintem.

Ezt a dietat az orvosom is tudja,ismeri,es megmutattam neki,o beleegyezett amig a vernyomas csokkentot szedem es nem zabalom a junk kajakat.

Ennyi.

Nem kell gunyolodni,rendben!?

2011. nov. 18. 13:33
Na,meg is van!Egész jól csináltam akkor véletlenül!!:)De jóó!A ch 170 ha jól számolom?
51. Noncsi22 (válaszként erre: 50. - Noncsi22)
2011. nov. 18. 13:15
De idióta vagyok,hát itt van lent a számolás!!!Na minjárt ki is számolom gyorsan!!:))
50. Noncsi22 (válaszként erre: 49. - Ageeca)
2011. nov. 18. 13:04

Köszönöm Ági a válaszodat!Naplóm nincs még,nem tudom írjak-e,majd meglátom.Ahogy mondtad te is,5x étkezem,ezt nem nehéz tartani,mert terhességi cukrom volt,akkor 6x ettem.Inni is szerencsére elég jól tudok.Ami aggaszt,h sok helyen azt olvasom,h este már kenyeret ne.Én akkor is ettem mikor a terhességem alatt diétáztam,mégis fogytam tőle,pedig akkor nem mozogtam túl sokat.Most is eszem kenyeret este,nem sokat mondjuk.Kíváncsi leszek hogy ez így eredményes lesz-e.Ha nem kénytelen leszek elhagyni..:(Engem nem zavar,ha lassabban megy le a kiló,de koplalni,meg salátalevélen élni nem tudok...Pedig szeretem:))Szerintetek?A fehérjeitalokat még nem próbáltam,de már gondoltam rá..Gondolom elég drágák??Most 1-2 hónapig nem fog menni,de majd kipróbálom..pl. vacsi helyett,ez tetszik!

A kalóriaszükséglettel azért vagyok bajban,mert azt általában ugye a testsúlyból számoljuk.Súlyom alapján,még az alap anyagcserémhez is több kell mint 1200,és azt hiszem ezt kell szorozni valamennyivel,hogy megkapjam a normál kalóriámat,és úgy gondolom,ehez képest kell kevesebbet bevinni,hogy fogyjak.Ezt jól gondolom??Most fejből nem mennek a számok!:)

49. Ageeca (válaszként erre: 47. - Noncsi22)
2011. nov. 18. 10:16

Szia!


Mint lejjebb olvashattad, nem nézem vissza senki naplóját, így a tiedet sem néztem meg, ha van...

Ez alapján válaszolok, amint ide kiírtál..


Először is Gratula, és sok sok egészséget kívánok Nektek! Másodszor:

Igen elvileg 1200 kcal az amit ehet(ne) az emberlánya, de mint tudjuk, ha túl keveset eszel, beáll a szervezet és nem fog fogyni mert tartalékolni fog, ha túl sokat eszel, akkor hízni fogsz, ugyanis nem égeted el a többletet.. :)


Szerintem amit kiírtál 1400-1500 kcal jó mostanra, hisz tornázol, és elliptikus trainerrel is dolgoztatod magad... (Szerettem mindig az edzőtermekben.. )

Napi többszöri étkezést ha megtudod oldani az lenne a legjobb, kis adagokra leosztva, sok zöldséggel, gyümölccsel (könnyen beszélek ilyen árak mellett, igaz?), este vacsi helyett, ha akkor tájt tornázol vagy trainerezel, akkor fehérje ital... Vacsi helyett is jó, és edzés előtt-után szintén mivel kevesebb izmot veszítesz ezáltal.. Tudod jól, hogy aki csak simán fogyózik, de mellé nem tornázik, nem jár kondizni, ő az izmainak nagy részét is elveszti. Nem csak zsírt veszít, izmot is... Azért van az, hogy aki így fogyózik annak a bőre petyhüdt lessz, lógós, laza szövetes... (most meglehet kövezni mindenkinek, de aki full mozgás nélkül fogy, annak igenis ilyen lesz a bőre)..


A te esetedben úgy gondolom jól fogod ezeket csinálni, csak kitartás kell hozzá... Sok folyadékot igyál, ha nem megy a rászokás akkor étkezések között 1-2 pohár, étkezés előtt 2 pohár, étkezés után 1 pohár víz. Napi 2-3 liter kell a szervezetnek...


Szóval jól fogod csinálni, sok víz, mozgás, kaják betartása és simán menni fog! :) Csak nyugalom kérdése, és türelem... :)


Ági

48. Ageeca (válaszként erre: 46. - Magicmag25)
2011. nov. 18. 10:06

Én nem kioktatni akartalak, de ha írsz ide, akkor foglald össze elejétől a végéig, hogy EDDIG mit csináltál, és hogyha FOGYTÁL már akkor mennyit, és hogy...

Ha jön egy új, én spec csak ezt az EGY írását olvasom el, és nem megyek kutakodni rögtön napló után.... Amit lentebb írtál, azokból annyi jön ki, hogy nem jó az étrended...

A fentiből annyi, hogy lehurrogsz mert "miért nem tudod hogy már 40 kilón túl vagyok, és úgy oktatsz" ... Én mai napig 100 %os narancsot is szoktam inni, 100 % paradicsom levet, és semmi bajom nincs tőle.. Nem éhezik a szervezetem..


Szóval elnézést, hogy a naplód el nem olvasása előtt mertem véleményt mondani.

2011. nov. 18. 08:18

Sziasztok!

Csatlakozhatok?Én is most kezdtem a diétát,azaz másfél hete kb.12 kilót kell leadnom,amit terhesség alatt sikerült felszednem.A picilányom 22-én lesz 2 hónapos,egy tündér!!:)Sajnos nincs tejem,ezért már nekiállhattam a diétának és a mozgásnak.Cukor,fehérliszt,édesség,krumpli,rizs kicsukva!Számolgatom a kalóriákat,azt hallottam,h 1200 körül szabadna megenni ha fogyni akar az ember,de ennyi nekem nem elég.Én olyan 1400-1500 körül eszem,és minden nap mozgok.Rékázok,ill.elliptikus trénerrel tekerek felváltva.Így is elképzelhető a fogyás?Van valakinek tapasztalata?Hétfőn mérem magam,meglátjuk.Ha nem ment le semmi,akkor változtatni kell valamit!

46. magicmag25 (válaszként erre: 45. - Ageeca)
2011. nov. 17. 20:53

Tudod mennyi cukor van a narancsleben, narancsban?Te jo eg,ezt nem ezert irtam le,hogy igy kioktass!Amugy meg mar negyven kilot sikerult ledobnom es tudom,hogy mit es hol rontok el.Az azota eltelt jo par evben erosen atalakult az anyagcserem,es mar nem tudok mar ugy fogyni,mint 20 evesen!Ezt meg sosem probaltam es nem is vagyok hive az ilyen mu dolgoknak.A rost tabletta novenyi rostokbol keszul,egyszeruen osszepreselik es folyadek hatasara megduzzad a gyomorban.Tegyuk hozza,hogy eltelit es emellet segiti az emesztest.

Megehetek egy kilo narancsot is,de felora mulva ugyanolyan ehes vagyok,mert a sok cukor miatt hirtelen inzulin loketet eredmenyez a szervezetem es amikor no cukor a veremben jon a ketsegbeesett keresgeles,h Uristen mit is kellene ennem!

A feherje csokkenti az ehsegerzetet es a rost tabletta eltelit...

most mi ebben a rossz?

Nem eszek 1000 kaloria alatt, rengeteget iszok, zold teat es vizet. Ja es gyumolcsot is eszem, ha emlekszel ra, irtam is...

de mindegy!Amugy nem ertem mire irtad ezt a "tablettazol" dolgot...Kb ugy hangzik,mintha drogoznek vagy ilyesmi...

45. Ageeca (válaszként erre: 44. - Magicmag25)
2011. nov. 17. 20:16

Hali!


Én elsőnek is a rosttablettát cserélném valódi rosttartalmú kajára... (100 %os rostos narancs, vagy magában narancs úgyis idénye van, mandarin, alma, minden amiben rost van)...


Másodszor az egész napi kcal beviteled talán ha nagyvonalakban is számolva nem éri el még az 1000 kcalt-sem, főleg ha tablettázol is.


Egy átlagos nőnek, aki fogyni szeretne:

"Testmagasság-10 ez az ún broca index, van egy szigorúbb változata a módosított broca index, itt testmagasság-100*0,85 és ez adja a kívánatos testsúlyt, amit megszorzunk 30-cal, ekkor megkapjuk azt a kalóriamennyiséget,amit el kell fogyasztani. Annak a 45-50%-a származhat szénhidrátból.Tehát Nálad 164cm-nél a broca index 54. Ezt szorozzuk 30 helyett 25-tel, ha fogyni szeretnél, ez 1350kcal az elfogyasztható ch pedig 150g."


Remélem elolvastad. Nem bántalak, csupán segíteni szeretnék! Ha valaki nem ért egyet velem, várom az ellenvéleményeket :)


Szép estét! :)

Ági

2011. nov. 17. 18:50

En 164 cm vagyok es ma van az elso napom a herbalife keszitmenyekkel.Reggel es este proteinshaket iszom, a deli foetkezesem pedig salata valamilyen husival es zsirszegeny ontettel.Delelott es delutan van egy kis harapnivalo beiktatva.Egy db gyumolcs egy kis darabka zsirszegeny sajttal vagy egy szelet sonkaval, paradicsom.A lenyeg,h nem oriasi adag,hanem kicsik.

Direkt nem merem magam naponta, ma reggel mertem,es majd egy het mulva beszamolok!

R:cappuccinos protein shake, elotte fel liter zold tea, es ket rost tabletta.

T:1 kockasajt+egy alma

Ebed:salata+2 fott tojassal(nem vmi tsok hust eszem egyebkent),balzsamecetes ontettel,+2 rosttabletta.

U:1sonkaszelet,2 kis paradicsommal

V:vanilias milkshake+3 szem eperrel,2 rosttabletta


Ti milyen modszerel fogyoztok?

En most csinalom ezt eloszor, az egyik baratnom 2 honap alatt tiz kilot fogyott ettol.Azota sem szedte vissza,pedig mar rendesen eszik mindent,csak megnezi,h mibol es mennyit eszik.

2011. nov. 16. 22:11
én is 172 ^^
42. Ageeca
2011. nov. 16. 21:30
jaja :D
2011. nov. 16. 20:54
én is 172 vagyok, úgyhogy kb egy alkatúak vagyunk :-)
40. Ageeca
2011. nov. 16. 08:53
170 cm
2011. nov. 16. 06:03
NEM!
38. Lexibaba (válaszként erre: 37. - Magicmag25)
2011. nov. 16. 05:01
Részvétem, és lágy erős. Csak ezt lehet tenni ebben az életben. Csak nagyon erősnek lehet lenni, mert máshogy nem lehet megcsinálni. Kitartás! Szurkolok!
2011. nov. 16. 00:44

Sziasztok,en is most fogok elkezdeni egy dietat,sosem probaltam meg ilyesmivel fogyni,mar sikerult egyszer 40kgt ledobni,de sajnos hirtelen elveszitettem a szuleim es ennek kovetkezteben visszajott szepen kb 15-20kg.

Most elkezdtem a herbalifeot, nem tudom,otthon ismeritek-e?

Majd beszamolok az "elmenyeimrol".

Udv nektek es kitartast a fogyihoz,akarmennyit is akartok leadni...


Kata

2011. nov. 15. 23:06
én este méretszkedtem mindig, mert csak este olyan 7-8 tájékában volt időm elmenni barátomhoz és nála leméretszkedni :) én 172cm
2011. nov. 15. 22:00

látom ti is a reggel súlyt méritek :-)

Én ma reggel elfelejtettem mérni, holnap jövök az "új" adatokkal.

Hány cm magasak vagytok?

34. Lexibaba (válaszként erre: 32. - Nyuszibaba)
2011. nov. 15. 16:26
Hétvégén mi is évfordulót ünnepeltünk párommal így felborult, de így is fogytam 2 dekát :D szóval most 63.0kg-on vagyok :) Tegnaptól újrafogyó van :)
33. Ageeca
2011. nov. 15. 09:35
én ma reggel értem el a 69,3 kg-t! :) Hiiiippper boldogságos vagyok! :)
2011. nov. 15. 07:42

hihi, sehogy :D

2 napig szülinapoztunk, így teljesen felborult a dolog, de asszem édességmérgezést kaphattam, így mától indulhat "újra" a fogyókúra :D

Te hogy állsz? hány kiló minusznál tartasz?

2011. nov. 15. 00:17
mizujs? hogy álltok a fogyóval?
30. Lexibaba (válaszként erre: 27. - Nyuszibaba)
2011. nov. 5. 11:00
:) szia , sztem inkább formában fog látszódni, hát a napi 1000 kalóriát azt megeszem, szóval tartalékolni nem fog a szervezetem, De ugyanakkor nagyon nagyon sokat mozgok. A teljes gyakorlatsort leírtam a naplómban :)
2011. nov. 5. 08:26
hű, és honnan fogom tudni, ha megvan a kajalistám?
28. Ageeca (válaszként erre: 26. - Nyuszibaba)
2011. nov. 5. 07:49
Le kell írnod a napjaidat visszamenőleg, mikor mit és mennyit eszel, aztán átnézni ... :)
27. nyuszibaba (válaszként erre: 25. - Lexibaba)
2011. nov. 5. 07:21
Lexibaba, nem sok a két hét alatt 10 kiló? Nehogy kárt tegyen a szervezetedben.
26. nyuszibaba (válaszként erre: 18. - Ageeca)
2011. nov. 5. 07:19

Szia!

Hogy lehet kiszűrni, hogy miért nem fogyok? Hogy kezdjem el a kiszűrést, segítenél?

2011. nov. 4. 23:54

Hali! [link] én is indítottam ma egy naplót. Tegnap óta fogyózom, tornázom diétázom. A helyzet velem a következő:)

:

2 hetem van majdnem 10 kilótól megszabadulni. Mivel egyetemista vagyok így nincs pénzem az albi meg minden mellett , csak a legolcsóbban kijönni. Így az én kis fogyi tervem minimál költséges :D

Annyi a titok, hogy figyelek a kalóriákra, és rengeteget mozgok. Folyamatosan izomlázam van, de nem érdekel, csinálom, mert széppé kell végre válnom. Évek óta fogyózik így vagy úgy, de ez az első igazi elhatározás. Csináltam egy kis táblázatiot magamnak itthon a falra és azon vezetem, hogy mit ettem, mit mozogtam és ki van rakva a falra, hogy mindent szemmel kövessek :)

67kg-ról indultam tegnap. Korábban a max. súlyom 74 volt.... 2 hét múlvára le akarok menni 56 kilóra legalább. 1000 kalórián tartom magam, annál kevesebbet nem eszem, és rengeteget mozgok:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook