Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévai Klinika fórum

Dévai Klinika (beszélgetős fórum)


158. 3621b09d80 (válaszként erre: 154. - BejgliEvi)
2016. márc. 20. 23:06
Nálunk kellett az átjárhatósági, mert nem tudtuk mi a gond... a listáról az összes laborunk jó volt.. mi egyáltalán nem lombikra készültünk, de sajnos nincs más lehetőségünk.
157. 3621b09d80 (válaszként erre: 155. - Mirabell)
2016. márc. 20. 23:05
Köszi.. bekukkantok oda is...
156. BejgliEvi (válaszként erre: 155. - Mirabell)
2016. márc. 20. 18:10
Koszi!
155. Mirabell (válaszként erre: 154. - BejgliEvi)
2016. márc. 20. 17:14

Van itt egy csoport: Lombik eletre-halara.

Eleg sok mindenben tudnak segíteni a lanyok. :)

Sztem érdemes megprobalni, en sajnos nem tudok ebben a kérdésben segíteni.

154. BejgliEvi (válaszként erre: 150. - 3621b09d80)
2016. márc. 20. 16:36

Lanyok, en osszezavarodtam...ismet...


Minek kell petevezetekatjarhatosagi vizsgalat, ha tudja mindenki, hogy lombik lesz?

Pl. Nalunk ugye spermagond van, igy kizart az inszem. Remelem, nem kell elmennen atjarhatosagira ( amit ez esetben foloslegesnek tartok )... A doki nem mondta es remelem nem fogja kerni.


Volt vki, akinek nem volt ilyen beavatkozasa lombikra keszulve?


Munkahely: ennyire szigoruak a munkahelyen? Nagyon sajnalom...

En sajnos nem tudom, mit jelent, de szerintem siman elmehetsz egy ugyvedhez konzultaciora - csak vannak olcsobbak is -, nem ?

2016. márc. 20. 10:11

Azt szerettem volna még megkérdezni, ha talán tudjátok, hogy a MT. szerint az ember lánya mentesül a munkavégzés alól a a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint a kötelező orvosi vizsgálata tartamára.

Ezt prímán leírták, de pontosan mit is jelent? Sajnos előre látom, hogy a munkahelyemen stopperrel fogják nézni, és mindenről igazolást kell vinnem, hogy mikor hol voltam.

Ez a mentesülés pontosan mire vonatkozik?

152. 3621b09d80 (válaszként erre: 151. - Regina..)
2016. márc. 20. 09:56
HIV teszt van nekem és apócának is, AMH-t is kért már az is van..... Azt sem tudom melyik labor meddig érvényes... Bár apóca azt mondta, ne kapkodjak. Könnyű azt mondani :)
151. Regina.. (válaszként erre: 150. - 3621b09d80)
2016. márc. 20. 08:43
Aids ,AMH ha jol lattam meg nincs. Az tuti fog kelleni. Egyebkent ugye mindenki mas eset szoval tenyleg csak o tudja mi kellhet. Telefonon nincs ideje nezegetni viszont nem ertem miert nrm hivott hamarabb.
2016. márc. 19. 23:34
16-án volt a HY-CO-SO.... Doki azt mondta, hogy a kövi mensikor hívjam és megbeszéljük hogyan tovább a lombikkal... azon kattog 2 napja az agyam, hogy mire kell addig várni? Most itt vagyok 2 hét üresjáratban, ami alatt intézhetném az újabb laborokat, vagy mit tudom én... ötlet? Miért kell várnom a kövi mensit? Hogyan lesz tovább??
149. BejgliEvi (válaszként erre: 148. - Regina..)
2016. márc. 18. 18:38

Igen, mas mertekegyseg.


pmol/l

2016. márc. 18. 18:27

Az Fsh értéked jó. Itt láthatod miből mi a megfelelő, ez egy jó kis táblázat.


[link]


Az AMH azt mutatja mennyire van kimerülve a petefészked.Ha ott az érték 1 alatt van már nem igazán van petesejted.

Megnéztem nekem ng/mol-ban van megadva az érték, az volt 5,6. Gondolom a tied valami más váltószám akkor.

2016. márc. 18. 17:48

Az AMH veletlen nem 5,164 ?


Vagy lehet valahol mas mertekegysegben adjak meg. Megnezem majd a leletem. Mert nekem 5egesz valamennyi volt es azt mondtak tokeletes erteknek.

146. BejgliEvi (válaszként erre: 145. - Mirabell)
2016. márc. 18. 17:09

Persze,


AMH 51,64 pmol/l

FSH 8,61 IU/l


Ez igy egyutt mit jelent?

:)

145. Mirabell (válaszként erre: 144. - BejgliEvi)
2016. márc. 18. 16:00

Az én AMH értekem 0,85 ng/ml, fsh 18,46 U/L volt.

Na nekem ezért mondta, h esélyem sincs. :)

Igazán jól esett.

Megkerdezhetem, h Neked mennyi lett az fsh?

144. BejgliEvi (válaszként erre: 142. - Regina..)
2016. márc. 18. 15:41

Igen, minden meg van. A marciusi (2.) konzultacion leadtunk mindent. Minden ertek jo szerencsere.

Mi mindent sztk - n keresztul csinaltattunk, igy masfel honapba telt a leletek gyujtese, viszont csak a ket hormonert kellett fizetnunk (AMH , Inhibin B). Kicsit legalabb sporoltunk.


Csak remelem, hogy nem talal ki meg plusz leleteket :) A papiron - amit adott - mindent beadtunk mar neki.


Az AMH leletet kaptam meg most szerdan, ill. az emlitett andrologiai leletet tegnap.


Az AMH ertekem 61. Ami utalhat pcos ra, de mas leletem rendben van ( pl inzulinres..stb..)

Szoval nem tudom, hogy ez jo e. 31 eves vagyok.


Mi meg tuti nem tajekoztatora megyunk, mert csak mondta volna, ill. szerda delutani idopontunk van.

143. Mirabell (válaszként erre: 139. - Regina..)
2016. márc. 18. 15:12
Igen, a mensi 1.napjatol számolják. :)
142. Regina.. (válaszként erre: 141. - BejgliEvi)
2016. márc. 18. 15:09

Tájékoztató havonta van, keddenként ha jól tudom 1 órától.


A kenetek azok tuti lejárnak, mycoplazma, ueroplazma, chlamydia. Egyébként gőzöm nincs, mi csak ezekbe futottunk bele.


Egyébként minden más megvan amit kért?

2016. márc. 18. 13:56

Jaj, még nem akartam elküldeni… Ez a fránya telefon…


Szóval kicsit szétszórtnak tűnt az orvos.

Mondtam neki hogy minden leletem nála van beadtunk mindent és hogy én sem tudom hogy mi a következő lépés ezért hívom hogy mondja meg.


Kérdezi hogy voltunk-e tájékoztatón. Mondom hogy nem voltunk semmiféle tájékoztatón.


Erre ad egy időpontot következő konzultációra április elejére.


Szerintetek most mit fogunk meg konzultálni? Tájékoztató milyen gyakran van?


Májusban lejár a kenet érvényessége. Így már jövő héten megyek az sztkba újat csináltatni. Tuti ami tuti.


Abban tudtok segíteni hogy mi az ami még három hónapon belül jár le? Köszönöm!

2016. márc. 18. 13:54

Sziasztok!


Reggel nyolckor hívtam a dokit. Bediktáltam neki férjem Andrólogiai leletén a véleményt hogy IVS ICSIT javasol.

És kértem, mondja meg a hogyantovábbot.

Mire ő megkérdezte hogy hát mit beszéltünk meg? Mondom neki hogy azt hogy bediktálom az eredményt és utána kapok időpontot a továbbiakra.

2016. márc. 18. 09:05
Egyébként ilyenkor ugyanúgy számolják a heteket mint máskor? Mármint az utolsó mensi első napjától? Mert ugye itt kimarad az az 3-5 nap, amikor találkozniuk kell , itt csak a beágyazódás a feladatuk.
138. Regina.. (válaszként erre: 137. - Mirabell)
2016. márc. 18. 08:51

Kiváltottam és bevettem- bár este csaltam, akkor csak egy felet vettem be :S

Nem tetszik nekem ez a bogyó.

137. Mirabell (válaszként erre: 136. - Regina..)
2016. márc. 18. 07:37

En szedtem, amit az orvosom mondott. Ne izgulj ezen.

Két kislány és nagyon jól vannak köszönjük a kérdést. :)

Következő szerdán megyek a 30.heti UH-ra.

Te mikor mész? :)

136. Regina.. (válaszként erre: 133. - Mirabell)
2016. márc. 18. 06:38

Hmm, hát ez tényleg érdekes, akkor a tájékoztatón miért van hogy terhesek ne szedjék. Én is ugyanilyen arányban szedem. Felhívom akkor fél 8kor Dévait, aztán max szerzek egy receptet. Hátha háziorvos is felirhatja és nem kell odáig elbattyognom.

Milyen jó kis meglepit kaptál a 7. héten :)

És jól vannak, szépen fejlődnek? Kislányok, fiúk, vegyesek?

135. Regina.. (válaszként erre: 132. - 3621b09d80)
2016. márc. 18. 06:36

Jesszus, a főnököd valami szörnyű. Az anyukámé is ilyen, rákos volt és még utána is infúzióval járkált - hozzáteszem egy patikában, ahol millió beteg fordul meg. Az ilyen embereket nem értem.


Nálunk is így úgy alakult emiatt a szóbeli tájékoztató miatt, mert persze hétfőn este közölte dévai hogy másnap délután 1től van, hogy elmondtuk a főnökeinknek- nekem nagyon megertő volt. Én már 2-óta itthon vagyok. Egy hét Tp, azóta itthoni munkavégzés, mert Dévai nem javasolja az utazást.


Hogy váltanod mennyire érné meg. Annyira nem, hiszen új helyen ennyire se mozoghatnál. Sokan felmondanak a lombik miatt, nem tudod kiszámítani mennyit ülsz majd reggel az orvosnál és tényleg sok helyen nem tolerálják, mikor egy héten már 3x csak délre érsz be pl.


A tb-ről felesleges bezsélni és idegeskedni, szörnyű, én is mindent magánba csináltattam, másképp még itt se tartanánk.

134. Regina.. (válaszként erre: 131. - BejgliEvi)
2016. márc. 18. 06:32

Nekünk nem a dátumokon, hanem az aláírásokon akadt ki. A mycoplazma, ueroplazma, chlamydia - én ezeket a nődokimnál csináltattam, 15ezer volt. És ők ugye elküldik és megkapják az eredményt, kinyomtatják, amit utána az én dokim nem ír alá már - és Dévai szerint én nyomtattam, így nem is adta vissza őket, hanem azt mondta kérjem ki újra onnan ahonnan csináltattam aláírással. ( plusz ekkor a kenetemnél a hüvelyflóra tisztasága 3as volt, így ő nem akarta bevállalni hogy megcsinálja a lombikot ).

Az aláírások után közölte h mindennek stimmelni kell, azon a 60 oldalnyi papíron is amit a szóbeli tájékoztató előtt kaptunk, hát persze hogy 60 oldalt nem ugyanúgy írsz alá mint a személyidbe és újra íratta velünk az összeset. Na én ekkor jöttem el sírva és mondtam h nem megyek vissza többet. A nődokim nyugtatott hogy lendüljek át ezen, mert egyébként jó szakember. Emiatt és párom miatt ígértem meg hogy ha jó a kenetem ( nekem a gomba nagy ellenségem, diétáztam keményen ), és jó lett akkor visszamegyünk.


Néha viszont egyébként tök jó kedve van.


Egyébként a várakozási idő nem tudom mennyit jelent náluk. A Forgácsba pl egy év, Dévainak nem is tudom hogy volt eddig ennyi kvótája...


Egyébként igen, ellenőrizz mindent, addig nem menj el, kukacoskodj.

2016. márc. 17. 23:31

Regina, kaptam prednisolon-t amit az 5.terhessegi héttől elkezdtem leepiteni, ahogy az orvos javasolta. A normál adag reggel 1/2, este 1 volt. Pár nap alatt le is tettem a bogyót.

Egy táblázat szerint et+14napon 1690 a max hcg szint.

Sztem simán remenykedhetsz. :)

Et+11 napra max 220-at ír a tábla, nekem 223 volt, de nem néztem utána.

Örültem h sikerült!

Az 5.heti 1 UH-n a orvosom egy petezsakot látott és egy mini foltot.

Azt mondta h egy babarol beszéljünk, az a biztos, ezért elfogadtam h egy baba van.

Majd a 7.heten közölte h 2 sziv dobog. Azt hittem h lefordulok a székről. :) a kis folt 1 héttel volt lemaradva a tesójatol. Szoval sokkot kaptam, persze az örömtől.


En IR-re Merckformint kaptam, de miután intézetet váltottunk kiderult h nem is vagyok IR-es...(G1 Ben írták fel)


Az igazság az, h két intézetbe kértem konzultációs időpontot.

07.21 Dévai, 07.25 Robert-es orvos.

Esélyt adtam egy állami intezetnek és egy magannak is.

Devaitol sírva jöttem ki. Mivel áprilisban elkezdodtek a vizsgálatok kb 100 papírom volt, meg mellkas röntgen is! De nem volt elég. Olyat is felirt, aminek 1 napos volt az eredménye. Azt mondta, h szornyuek az eredmenyeim, minek mentem egyáltalán oda?

Sírva jöttem ki tőle, a férjem nyugtatott, de mar semmi nem segített. Amugy pont a szülinapom volt...

Par nap múlva mentem a Róbertes orvoshoz. Teljesen más volt.

8.25-en indult a stimulacio, 2 vérvétel kellett még előtte és ennyi.

Sajnos ez a költségesebb megoldás volt, de nem bírtam tovabb, így döntöttünk.

A férjem eredményei tökéletesek voltak, de miattam ICSI és AHA eljárást is csináltak. Magas fsh miatt elég kevés petesejtre számított az orvosom, ezért biztosra kellett menni.

Diohejban ennyi a történetem. :)


Nagyon drukkolok Nektek és kitartást!

2016. márc. 17. 21:49

Holnap én is olvasgatni fogok... tegnapi tortúra után itthon maradtam erre a 3 napra táppénzre, mert - lehet hogy nekem van a fájdalomtűrésem a béka segge alatt - fájok, görcsölök, kicsit vérzek, kicsit hányingerem van... Ma beszóltam a főnökasszonyomnak, hogy csak hétfőn megyek dolgozni..kiakadt, mint az ingaóra, hogy hogy képzelem...amúgy sem tudom hova pattog, nincs hálózat az irodában 2 napja, mindenki lóbálja a lábát..

Egyrészt nagy para van az orvosi dolgok miatt, másrészt fogalmam sincs mi lesz a munkámmal... a főnökasszonyom elviselhetetlen és rosszindulatú.. még semmiről sem tud, és a doki is azt javasolta, hogy húzzam amíg tudom, mert az igazolás, amit kiad csak fél évig ad védettséget a munkahelyemen...szabadságra nem enged, így marad a táppénz, de utána 2 napig hallgatom, hogy mekkora szemét vagyok és a kollégáimat is ellenem hangolja... legjobb lenne váltani, de sajnos most nem tehetem, így tűrök :(


Na, nem is erre akartam most kitérni....

Novemberben kezdtük meg a Canossa járást, szóval nekem is pont most kezdenek lejárni a laborjaim :( :( :(

A többi doki hozzáállása egyszerűen kritikán aluli... Megkaptam ugye ezt a mesés listát a Dévai dokitól, és próbáltam a legtöbb vizsgálatot TB-re megcsináltatni a kerületi sztk-ban.. minden dokitól azt hallgattam szemrehányó tekintetek mellett, hogy mit keresek itt, ha magánintézetbe járok? Megmondtam nekik, hogy ha már a fizetésem jó nagy részét kötelezően kifizetem TB-re, akkor igénybe is akarom venni....

Én készítettem magamnak egy saját mappát, ahova minden orvosi papírt lefűzök.. külön az enyém és külön apócáé, és a dátumokat kiemelem... így én is tudom hol tartok, mi mikor jár le...máshogy nyomonkövethetetlen...lassan egy regényt kitesz :)

131. BejgliEvi (válaszként erre: 129. - Regina..)
2016. márc. 17. 21:29

Kedves Regina!


Köszönjük! Holnap nekiállok blogot olvasni :)


Sajnos nagyon pesszimistán állok a dolgokhoz, mert látom, hogy nem megy "simán", azaz nem gördülékeny és nagyon sok a papírozás. Márciusban azt hittem, hogy minden lehetséges leletem megvan, és mikor elmentünk a Dévai doktorhoz, közölte, hogy nem jó a férjem andrológiai lelete, mert nincs rajta dátum (ba..us, tényleg nem volt) és nincs ráírva egyértelműen, hogy IVS vagy inszem...pedig ahhoz az andrológushoz mentünk ár, aki a Dévai doktor ajánlott.

Itt jön az, amit már írtak előttem, hogy tényleg ELLENŐRIZNEM kell az orvost?


Félek attól, hogy holnap - ha felveszik a telefont - mikorra kapunk időpontot. Félek, hogy csak sokára...és akkor mi lesz? Lejár pár leletem (kenetek pl, amik csak 3 hónapra érvényesek) és kezdhetem elölről az orvosi köröket. Olvastam azt is itt vagy máshol, hogy a Dévai sajnos a nagy kapkodásban nem tájékoztat megfelelően, melyik lelet jár le. Ez is elszomorít....


Értem én, hogy nem megy hipp-hopp...de pontosságot elvárnám, ha már minden nap kétségbeesés kerülget 1,5 - 2 éve....

2016. márc. 17. 20:31

Egyebkent Mirabell nem emlekszel te kaptal e Prednisolont. Nekem ma fogyott el de epp olvastam a tajekoztatot h a terheseknek az elso harmadban ez tiltott. Akkor h is van ez?

Igy nem akarnam mar szedni de csak fel kene hivni devait h kell e?!

2016. márc. 17. 20:30

Mirabell tenyleg? Akkor meg remenykedhetek hogy ketten vannak!


Petra es Evi nektek most igy egyszerre valaszolgatok.

Petra ugyes voltal hogy hatarozottan alltal a dokihoz, vele maskepp nem lehet, nagyon onfeju.


Evi nekem mindig felvettek eddig a telefont, nem tudom mi volt ma.

Egyebkent szerintem mindennap van mutet delwlott mert az altatoorvos olyankor van ott es eleg fura a rendszere mert megcsinal egy mutetet majd fogad egy beteget. Kisse kaosz van naluk de amig kezelni tudjak az jo.

A varakozas...hat igen az ilyen. Fel 8ra hiv mindenkit mindig aki mar kezdi a stimut tehat ha elso akarsz lenni mar 3/4 7tol ott kell allnod az ajtoba. Mikor varakoztunk egyik alkalommal mondta az egyik no hogy 6tol varakoztak es nem voltak elsok!


Szoval emiatt lassu minden.


A noverek is rohangalnak fel ala.


A lombik menete hat az mindenkinel mas. Egyeni problemaktol fugg. Van akit pl stimulalnak a ciklusa 3/4etol egeszen a kovetkezo feleig.


Fugg hogy fejlodnek a petesejtjeid meg meg egy rakas dolog.


Ha gondoljatok az en tapasztalatom a blogomon elolvashatjatok.


golyahozza.weebly.com


Bonyolult de egyebkent nem olyan veszes mint amennyire feltem tole es amennyire vacakolosan jutottunk el idaig. Pl mi januarba kezdtunk volna de Devai akkor is hulye kedveben volt. Ha a nodokim nem nyugtat meg nem is megyek vissza a kov honapban devaihoz es most nem lennenek lakok a pocakban.


Kitartas lanyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook