Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévai Klinika fórum

Dévai Klinika (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2016. júl. 15. 08:17

Végre elmúlt a haspuffadás, feszülés :) kellett hozzá kb fél-1 kiló csirke és 4 liter víz :)


Ti hallottatok már az "elsőbbségi" díjról? A Kórteremben hallottam egy lánytól, akinek a sikertelen lombik után már novemberre akart a Dévai időpontot adni, de neki az nagyon késő lett volna. Keresett egy másik intézetet, ott mondták neki, hogy amúgy van egy ilyen lehetőség, hogy a TB-sre előbb visszakerülj. A másik helyen 175e Ft volt. Mivel, mint kiderült a Dévainál is van ilyen (198e Ft), így előrébb került a TB-s várólistán. November helyett július.... nem mindegy...

277. e8904d6748 (válaszként erre: 276. - 3621b09d80)
2016. júl. 14. 09:56
Remélem sikeres lesz!:)Majd írj,hogy mizujs!!
2016. júl. 14. 09:26

Köszi a válaszokat :-D

Ez a 3 hét itthon szuper lesz...pihenek, vásárolgatok, moziba járok, főzőcskézek... :-D

275. e8904d6748 (válaszként erre: 273. - 3621b09d80)
2016. júl. 14. 08:11
Szia! Ha felvett tp-re,akkor jár a tp...Én mindegyik lombiknál tp-zen voltam a leszívás napjától!
274. Mirabell (válaszként erre: 273. - 3621b09d80)
2016. júl. 13. 21:00

De szuper! Akkor ma pihenés! :)

En kaptam egy tájékoztatót, hogy mit kell csinálnom a beultetes napján.

Pihenés volt eloirva, meg zuhanyozni sem lehetett.

Annyira komolyan vette h ágyban ettem. :D

2016. júl. 13. 19:52

Mindkettőt visszakapatam ma :-D


10-re mentünk, 11.30-kor már ott sem voltunk, a váró szinte üres volt...


Mikor fog elmúlni a haspuffadás, feszülés, szúrás? A punkció óta ilyen... kellemetlen..


Megkérdeztem a dokit, hogy miért nem kellett szednem a káliumot és prednisolont? Azt mondta, hogy a vérnyomásom miatt (napi 3 dopegytet szedek, magasvérnyomásos vagyok).


Erre a 3 hétre elvileg jár táppénz?? Háziorvosom szerint nem, de ettől függetlenül kiírt, egy lány szerint akivel ma voltam a kórteremben, jár a táppénz, legalábbis eddig a dokija mindig felvette táppénzre ezzel..

Most akkor?

2016. júl. 12. 19:47
Köszi a válaszokat. Reggel kellett dokit hívnom. 2 maradt meg. Holnap reggel fél 9-kor kell hívnom, és ha minden ok, akkor megyek és visszakapom őket :-)
271. LizzyBennet (válaszként erre: 270. - Regina..)
2016. júl. 12. 10:05
Köszi a választ. Erre tippeltem én is. Nekem is szimpatikus volt Hunka és úgy éreztem, hogy alapos és türelmes.
270. Regina.. (válaszként erre: 269. - LizzyBennet)
2016. júl. 12. 09:38

Én nem jártam hozzájuk sokáig, nekünk elsőre sikerült hála istennek, a következő gyerekünk pedig nem ott fog foganni...szóval nem tudom pontosan, de elméletileg Hunka ( aki amúgy szimpatikus nekem, meg az Uh-n is sokkal finomabb mint Dévai...) szóval ő még csak tanul. Ő dolgozik még a János kórházban, így ő már délutánonként szerintem nem is nagyon van ott, legalábbis mi egyszer sem találkoztunk vele. A leszívásnál is bent volt, bár ugye aludtam annyi van meg hogy Dévai ül le elém...nem tudom ő így mit láthat, hogy tanul. A visszaültetésnél nem volt bent.


Gondolom érzik hogy kell a 2 doki, mivel ugye hív mindenkit fél 8ra, csinál egy Uh-t, majd egy leszívást, megint egy Uh stb...szóval ezért lassú minden.


Nekem Hunka egyébként sokkal szimpatikusabb, én benne jobban bíztam mint Dévaiban.

269. LizzyBennet (válaszként erre: 266. - Regina..)
2016. júl. 12. 09:10
Nagyon új vagyok az intézetben, az első lombikra várunk. Eddig úgy tűnt Dévai egyedül van. Hunka új doki? Vagy most ketten együtt csinálják a kezeléseket? Az elején csak Dévai fogadott, az utolsó kettő találkozásnál, uh-nál már ketten figyelték a dolgokat. Ugyan nem lényeges kérdés, de azért érdekelne. Képbe tud hozni valaki?
268. LizzyBennet (válaszként erre: 264. - 3621b09d80)
2016. júl. 12. 09:00
Ja és az inofolicot nekem nem is mondta.
267. LizzyBennet (válaszként erre: 264. - 3621b09d80)
2016. júl. 12. 09:00
Ez tényleg érdekes. Nekem kellett szednem a prednisolont és a káliumot erre a rövid időre is.
266. Regina.. (válaszként erre: 264. - 3621b09d80)
2016. júl. 12. 07:29

Én is szedtem az elejétől a Prednisolont és a Kálium R-t is - már nem tudom milyen arányban kidobtam a lapot, de ha jól emlékszem a káliumot 2 naponta, a prednisolont pedig reggel fél/este egész. Én a Prednisolon miatt aggódtam, mert a tájékoztatón az van hogy terhesek nem szedhetik és kétségbeestem hogy minek kell szedjem a pozi teszt után is, de beszéltem másokkal és elvileg ez is segít a terhesség megtartásban, sokaknak muszáj szedni is.


Rettentő biztató hogy még mindig ilyen szétszórtak...bakker ketten ülnek ott...az agyam eldobom...

265. Mirabell (válaszként erre: 264. - 3621b09d80)
2016. júl. 12. 05:29

Nekem kellett szedni a prednisolont (reggel 1/2, este 1 szemet) kb az 5.hetig. (Róbertes voltam)

Káliumot nem, utro helyett pedig Crinone gélt.

Mikor lesz az ET?

2016. júl. 12. 05:17

Na, ez fura volt....

Punkció után kezembe adta a doki a terápiás lapot. Eddig a merional, fostimon, cetrotid, clostilbegyt, ovirelle, infolic-on kívül semmit nem kellett szednem.. magamtól eszem egy ideje a gravidát.


A terápiás lapon nyomtatva a prednisolon, kálium, folsav, utrogestan.. aszongya a doki, hogy ezeket szedjem tovább mint eddig, és az új lesz az utrogestan. Nézek rá bután, hogy ezeket eddig nem kellett szednem... Összenéz Hunkával, fejest ugranak az aktámba, majd közli, hogy jó, akkor ne szedje, majd lehúzza a terápiás lapról és alá írja az infolicot.

Nektek kellett szedni prednisolont és káliumot?

263. Hena25 (válaszként erre: 262. - 3621b09d80)
2016. júl. 12. 00:18
😊 megy a drukk!!! 😊
2016. júl. 11. 08:48
Kaptam egy szép 7-est a tenyerembe a dokitól egy szívecske kíséretében :-D
2016. júl. 8. 15:30
Hétfőn leszívás :) Altatást kértem, így jó korán kell mennem, 6.45-re, mert akkor ér rá az anesztes..
260. Mirabell (válaszként erre: 259. - 3621b09d80)
2016. júl. 8. 12:20

Szia,

En 3-at kaptam vissza a 3.napon.

Azert javasoltak a 3.napot m összesen 5 petesejt lett, ebből 3 osztozott és kettő maradt meg.

Az egyik baba anyukamnal alszik, a másik pedig itt mellettem. :)

07.16-an lesznek 3 honaposak.

En Róbertes voltam.

2016. júl. 8. 05:04

Lányok!


Ki melyik módszert választotta? D+, fagyasztás?


Sokat rágódom ezen. Férjem szerint a D+ a legokosabb döntés... de olvasgattam más fórumokon, hogy, akik a D+ választották, és 5. napon volt a beülti, nem maradtak terhesek.... Szerintetek?

258. 3621b09d80 (válaszként erre: 257. - LizzyBennet)
2016. júl. 8. 04:53

Jókor szólsz :))))


Tegnap előtt (szerda) az első UH-m megvolt. Mindkét oldalon egyenlőre van kb 8-8, különböző méretben. 11 mm, a legtöbb 8 mm és van sok 5mm-es is. Nem tudom ebből mennyi marad meg... Ma ismét UH és vérvétel. Hát, nem vagyok valami jól, de ez van...

257. LizzyBennet (válaszként erre: 251. - 3621b09d80)
2016. júl. 6. 11:27
Most ugrott be, hogy Dévai a tájékoztatón (amire rá is kérdeztünk) azt mondta, hogy nem 300-500 gr fehérjét kell naponta bevinni, hanem annyi fehérjét amennyit 300-500 gr csirkemell tartalmaz (testsúlytól függően)! Ez kb. 75-125 grammot jelent (ami teljesíthetőnek tűnik két turmix kiegészítésével ami eleve kb. 44 gr önmagában)
256. Regina.. (válaszként erre: 255. - LizzyBennet)
2016. júl. 6. 10:37
Ez így van...én miután pozit teszteltem már nem ettem a fehérjét csak nagyon kis mértékben és körülbelül akkora volt a hasam mint 15-16 hetesen...szóval tényleg fontos a fehérje és a víz.
255. LizzyBennet (válaszként erre: 254. - 3621b09d80)
2016. júl. 6. 09:28
Mintha azt mondta volna Dévai doki a tájékoztatókor, hogy ha abbahagyjuk a stimulációt és nem lesz terhesség, visszafejlődik minden eredeti állapotba. Csak kialakult terhesség dob rá egy lapáttal a stimulációra. Ebből azt gondolnám, hogy még egy jó darabig (terhesség esetén) folytatni kell a fehérjedús táplálkozást, hogy elkerüljük a hiperstimut. De cáfoljon meg valaki...
2016. júl. 6. 05:11

Köszi a válaszokat!


Vettem YE WHAY Protein 80-at. Ebből, ha hármat megiszom naponta az 75 gr. fehérje. És még finom is :) És igen, csirke csirke hátán, sok salátával, és tojás, gomba, bulgur.. Chia magot is eszem már elég rég, abban is elég sok fehérje van. Ennyit tudok tenni az ügy érdekében. Nem vagyok nagy ivó, de simán lecsúszik 3 liter naponta, mert kívánom is :) Ma lesz az első UH.. majd meglátjuk..


Amúgy kb. hány napig tart a stimu? Meddig kell ezt a nagy fehérjebeviteles étrendet tartani?

253. feen (válaszként erre: 251. - 3621b09d80)
2016. júl. 5. 10:07
Sziasztok! Hidd el, nem lesz olyan vészes az a napi kötelező fehérje bevitel. Gondolj a babátokra, hogy neki teszel jót, s magadnak is. Többféle főszersót kell beszerezni és akkor már kicsit változatosabban lehet étkezni. Én csináltam csirkehusis tojásrántottát, csirkehusit roston, jó minőségű virslit ettem, tükörtojást és még az első alkalommal ittam fehérjeport is. Második lombiknál már nem ittam fehérjeport. A sok víz tényleg ilyenkor jól esik. Én egyébként a leszívás előtti hétvégén még túrázni mentem, igaz csak óvatosan, de jól esett a lelkemnek, nem is lett belőle baj, de mindenki másként csinálja. Van aki úgy gondolja, hogy pihenéssel tesz a legtöbbet a siker érdekében. Én azt mondom azt kell csinálni, ami jól esik. Mi is hanyagoltuk a szeretkezést, elég feszült is voltam abban az időszakban, ezért beszereztem magnéziumot az idegeim gyógyítására. :) Ezt mindenki meghálálta körülöttem. ;) Másik intézetben alapból felírnak magnéziumot ilyenkor. A szénhidrátot viszont kerüljétek! Ez fontos. Szép napot!
252. Regina.. (válaszként erre: 251. - 3621b09d80)
2016. júl. 5. 08:31

Sziasztok,


régen írtam, akkor is csak párszor, de olvasgatlak titeket- szomorúan, hogy még mindig botrányos a helyzet a Dévaiban.


Petra mi nem szexeltünk a stimu alatt, és hidd el eszedbe sem fog jutni, mert a sok petesejt annyira feszíteni fogja a hasad, hogy örülsz majd, ha vízszintesben tudsz feküdni nyugiba. Sőt a leszívás előtt 2-3 nappal már nem is mehetsz sehova, nem csinálhatsz semmit, nehogy megrepedjenek a tüszők.


A fehérje...hát az nagy szívás, de valószínű segít. Én megettem a napi kb 300g csirkemellet, de már pár nap után a hányinger kerülgetett ha csak a húsra néztem ( amúgy se vagyok nagy húsos ). Leginkább a csirkemellel tudod ezt bevenni, de jó a hal is, én spenótot is ettem meg tojást sokat. Napi másfél kg csirke azért kicsit sok :) Szerintem amúgy nem ezen múlik a siker- számít, de nem ezen múlik.


Folyadékot viszont rengeteget igyál tényleg. Mondjuk nekem a stimu alatt és a visszaültetés után is nagyon kívánta a szervezetem, pedig először hülyének néztem a dokit hogy 3-4 liter víz hogy a fenébe??!!


Drukkolok, vigyázz magadra és csak lazán :)

2016. júl. 4. 19:33

Lányok, segítsetek :-)

Ma kezdtem el a gyógyszereket szedni-szúrni. Doki mondta és a tájékoztatóban is benne van, hogy napi 3-500 gr fehérjét kell bevinni. Miajófenével tudok ennyit bevinni? Férjem közölte, hogy napi 1,5 kiló csirkemellet egyek és helyben vagyok.... inkább mondom megkérdezlek titeket is :-D


Tejsavó fehérjepor esetleg? Egyéb ötlet?



Ja, nagy izgalmamban nem kérdeztem meg a dokit, hogy lehet-e, vagy inkább mikor nem ajánlott a szex? A gerincérvem miatt szinte csak úszni szabad, de azt is most felejthetem el....


Köszi a válaszokat!

250. feen (válaszként erre: 242. - 3621b09d80)
2016. jún. 27. 13:22

Sziasztok Lányok!


Már nagyon régen nem jártam itt a fórumon. Látom, hogy a clamydia többször emlegetve volt, gondoltam megírom az én esetemet.

Mi már a második lombikon vagyunk túl.

2015. novemberében lett negatív a clamydia leletem, után volt egy lombik beültetésem, ami sikertelen lett sajnos.

Majd a következő lomikra készülve újabb "kötelező" clamydia szűrés, ki voltam akadva, hogy mi a bánatnak ismételtetik ezt (ráadásul majdnem 10e Ft), mert ha az ember lombikra készül, nyilván nem kalandozik a pár egyik tagja sem, s mint tudjuk a clamydia szexuális úton terjed. Majd megjött az újabb eredményem, s kiderült a clamydia pozitív lett. Le voltam törve, hogy hogy lehet ez. Ezer százalékban biztos vagyok a Páromban, hogy nem csal meg. Kérdeztem a nőgyógyászomat, azt mondta, ha kúpot (betadine) használtam a kenet levétele előtt, akkor bizony lehet ál-negatív egy lelet. És mit ad Isten én novemberben használam 3 nappal a kenet előtt. A Clamydia, Ureplasma, Micoplasma baktériumok nagyon fontosak, hogy negatívak legyenek, mert méhgyulladást, petefészekgyulladást okoznak hosszú távon és úgy a babók nem tudnak szépen fejlődni, vagy ha valami csoda folytán meg tudnak tapadni vetéléshez, koraszüléshez vezet, s a bébi pedig pár naposan tüdőgyulladást kaphat, vagy szemgyulladást ettől a baktériumtól, szóval inkább nézzék meg három havonta. Két nőgyógyásszal konzultáltam azóta a clamydia kapcsán, s azt mondták, hogy tévhit, hogy csak szexuális úton terjed. Uszodában, közös wc használatnál is elkapható, aminek azért kicsi az esélye, de meg van rá, aki érzékenyebb. A clamydia a nők 70 %-nál nem okoz tüneteket, vagyis észrevétlen marad, ezért is veszélyes, ha sokáig nincs kikezelve. Szóval lányok, ha kenetet vesznek, nehogy használjatok előtte kúpokat, intim zuhanyt, mert az ál-eredményt hoz(hat) és tudom, hogy mindenki azon fáradozik, hogy az eredménye negatív legyen, de ha csak egy emberen segít ez a pár sor, már megérte leírni. Hiszen egy antibiotikumos kúra könnyen kiöli ezt a bacit. Más intézményekben kötelező jelleggel adnak az indulás előtt doxiciclynt, sumammed s tablettát stb. hogy a rossz bacikat előre kipucolják a szervezetből. Dévai dokinál ez nem szokás.

És még valami, egy fórumon olvastam egy nőgyógyász írását, melyet idézek:

"1. A többször sikertelen lombikon túljutott nők 70 %-ának a csík kürett kimutatta (120 eset) a Prágai női klinikán, hogy a méhnyálkahártya krónikus gyulladása volt kimutatható. A beavatkozás előtt vagy után adott néhány napos Doxycyclin ezt nem oljameg!

2. Nem vizsgálják előzetesen, hogy a saját petefészek által termelt progeszteron értéke mennyi az ovuláció után 7 nappal (nem pedig a 21-ik ciklusnapon), hanem automatikusan mindenkinek javasolnak egyforma mennyiségű progeszteron kapszulát. Viszont a szervezet ezt a kívülről bevitt progeszteront nem hasznosítja úgy, mintha a petefészek termelne annyit, amennyi szükséges! (Ez minimum 21-27 ng/ml, vagy 64 - 97 nmol/l). Ezen értékeknél csak több lehet! És a petefészek a nők legalább negyed részénél nem termel elég progeszteront!" Szép napot mindenkinek!

249. Hena25 (válaszként erre: 245. - 3621b09d80)
2016. jún. 24. 07:02
Köszönjük 😊 ezt jó tudni 😊
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook