Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós vagyok fórum

Depressziós vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depressziós vagyok

1 2 3 4
113. Böbke
2023. febr. 9. 22:29

Sziasztok!


Szed közületek valaki Brintellix nevű gyógyszert?

2017. febr. 28. 07:42

Halihó :)

2004 óta vagyok depressziós beteg, hol jobban érzem magam hol rosszabbul. Valaki beszélne róla?

2014. márc. 19. 07:35
Úgy tűnik, hogy nincs.:-(
2014. márc. 12. 22:44
hahó. van még itt valaki?
109. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. szept. 1. 10:32

Anyukámra emlékeztetsz...

röviden:8éves voltam,mikor lemondott rólam,egész életében ivott.

eleinte iszonyatosan haragudtam rá,főleg ahogy nőttem,serdülö lettem,csak azt láttam,h ész nélkül iszik,pasizik,miegymás...

mostanság gondolkoztam el azon/főleg a cikked kapcsán/,hogy esetleg nem küzdött e ő is valamiféle hangulati zavarral,nem volt e vmiféle lelki terhe amit "nem tudott letenni."És hogy a depressziómat,az arra való hajlamomat esetleg felőle örököltem,mivel más depressziós nincs/nem volt a családomban...

így utólag már tiszta szívből sajnálom anyut és örülök annak,hogy úgy engedtem el,hogy tiszta szívvel és őszintén meg tudtam bocsátani neki,nem harAggal "váltunk el"/ő már nincs köztünk/.

Egyvmit viszont mégiscsak elítélek:az alkoholizmust.nem látok rá mentséget vagy indokot,ha valaki lelki beteg,forduljon olyan szakemberhez,akihez kell,de ne igyon,mert ha TE mondjuk kapcs gyógyszert a depressziódra,akkor élhetsz esetleg teljes értékű életet,örökké sérült lesz a lelked,hisz a depressziobol gyógyulás nincs,én úgy szoktam fogalmazni:józan ésszel élve és akarattal hozzáállva egy JÓL SZINTEN TARTHATÓ BETEGSÉG.

viszont ha iszol,tönkreteszed az egész környezetedet magaddal együtt.ha másra nem is erre próbálj gondolni,és TEDD LE AZ ITALT!Nem hiszem hogy ne lehetne megtenni!!!!!Biztos kutya nehéz,de nem lehetetlen,ha akarod és szereted a családodat.Amíg iszol,addig romokba lesz minden...

keress egy jó orvost,aki segít neked terápiával+gyógyszerekkel,még mindig jobb mint alkoholistának lenni,meg ha javul az állapotod,nem kell majd úgysem rakományszámra nyugtatóznod magad.De el kellene indulnod egy másik úton,ami kifelé visz ebből,és igaz hogy beteg vagy,de az életed akkor is jobbá válhat!!!!

TISZTA SZIVVEL kivánom hogy ez megtörténjen,vége legyen a pokolnak,szeresd a családodat,gondolj mindig a két szép gyermekedre,akiknek életet adtál,mindjárt erősebb leszel/bár nekem nincsenek gyerekeim,de tuti erőt adnának!érzem.../

írja ezt neked egy olyan ember,aki megjárta a poklot,és aki tudja mi az,hogy:DEPRESSZIÓ......!

108. Birgit_77 (válaszként erre: 107. - Birgit_77)
2013. aug. 24. 00:11

Na, közben olvastam a többieket is, s rájöttem, hogy férfi vagy :) de ez semmit sem változtat a dolgon :( mert a cikked alapján te nem depressziós, hanem egy siránkozó, önsajnálatban dagonyázó fiú vagy... aki ha ezt folytatja mindent elveszít! Pontosan az ital miatt. Nem véletlenül fordultak el tőled az emberek, ki tudja milyen alkoholista vagy? Lehetsz ugyan szelíd is, de a legtöbb esetben olyankor kötekedőek az emberek...

A leborzasztóbb azonban, hogy így a családod, a gyermekeid szeretetét, bizalmát is elveszted, mert gondolom már hitegetted őket, hogy többet nem iszol... tudod, addig jár a korsó a kútra... csodálkozom, hogy még van munkád. Egyenlőre még megvan mindened, de egy hajszál választhat el attól, hogy mindent elveszíts, s akkor már futkoshatsz jobbra-balra, mert bizony te vagy az oka annak, hogy ide jutottál. Minden csak döntés kérdése. Egy döntés, hogy mire költöd a pénzed, egy döntés, hogy felemeled-e a sörös kancsót, stb. TEHÁT DÖNTSÉL! Mert ha így folytatod, az egészséged is megsínyli. Ne bagatellizáld el a dolgot, az alkoholos polyneuropathia pl. nem a legszebb következménye az alkoholos életmódnak. S akkor a többit még le sem írtam. Nem is fogom, de hidd el, az alkohol öl, butít és szó szerint nyomorba dönt.

107. Birgit_77 (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. aug. 23. 23:51

Pedig csak te változtathatsz. Első körben elmész egy Pszichiátriai szakrendelőbe segítséget kérni. Ott valszeg befektetnek az osztályra, majd felajánlanak egy kb. hónapokig tartó rehabot (amiről időnként hazamehetsz). Vagy, hatalmas akaraterővel és pszichiátriai segítséggel lemondasz az italról. Azt nem mondom, hogy máról-holnapra, de ehhez kell a pszichiátriai segítség, ahol pl. craving csökkentőkkel látnak el, amik segítenek túljutni az alkohol iránti sóvárgásodon (gyógyszerekkel).

Ide figyelj! Az öngyilkosság csak egy újabb önző dolog lenne a részedről, pontosan úgy, hogy mint az alkoholba fojtom bánatom című, amiben most vagy. PEDIG VAN KIKÉRT ÉLNED, a gyermekeidnek szükségük van rád! Létrehoztad őket, akkor gondoskodj is róluk, de ahhoz talpra kell állnod, nem pedig siránkoznod, hogy de rossz az élet. Az élet nekik rossz! Nem neked!

Sok mindent rendbe kell hoznod, hogy egyáltalán megmaradjanak neked, hogy újra hidjenek neked, mert most kb. úgy állhat a helyzet, hogy ők gondoskodnak rólad, miközben te vagy az édesanyjuk. Ne hagyd őket tovább magukra, ne hagyd őket a bizonytalanságban.

S mindezt nem azért írtam így le, merthogy elítélnélek, nincs jogom hozzá. Ez csak a véleményem és valamilyen szinten segítség is, hogy mi a teendőd.

Ja, s ne felejts el AA-csoportba járni, de ezt majd úgyis elmondják a Pszichiátrián. Tedd meg a lépést az új életed felé, már hétfőn.

2013. aug. 23. 20:59

Kérlek, amíg nem késő állj le az alkohollal%!! Már csak a gyermekeid miatt. Ne akard, hogy idő előtt elveszítsenek téged. Hiszen fontos vagy nekik. Neked fontosak ők?? Biztos megválaszoltad magadban a kérdést. Akkor egyszerű a további lépés. Ne igyál alkoholt. Méreg, mindent tönkretesz!!!!!

Próbálj meg örülni minden kis apróságnak, de elsősorban a családodnak. Járj többet pszichológushoz, a munkahelyen is beszélgessetek egy kicsit a magánéletről is. Épp elég a munka ott bent, nem hogy még arról is beszélni. Csevegj itt a Hoxán is, akár hasonló sorsú emberekkel, cseréljetek "tapasztalatokat" stb. Minden jót!

2013. aug. 7. 23:39

Sziasztok! Végigolvastam a topikot, és a cikket. A depresszió betegség és a gyógyuláshoz szakember segítsége kell. Persze könnyebb, ha a család, barátok érzelmileg támogatnak, de ha nem, akkor is csak egy kiút van, segítséget keresni, és tenni a gyógyulásért.

Valahol azt olvastam, a depresszió a passzivitás, a gyógyulás az aktivitás, és ebben van valami igazság. Ha azt érzed, kezedbe vetted az életed, és javítani tudsz rajta, az erőt adhat. Persze ehhez az kell, hogy az ember először szembe nézzen a próblémákkal, és azt hiszem, ez néha nagyon nehéz tud lenni. De nem akarok okoskodni, nem vagyok szakember és ezek nagyon nehéz dolgok. De hiszem, hogy mindenből van kiút, megfelelő segítséggel és akarattal.

104. 88ba0ab715 (válaszként erre: 101. - Belly Ria)
2013. aug. 7. 19:58
Kedves Belly Ria, nem nekem szólt ugyan az üzeneted, de beleolvastam a fórumba, mert mostanában kicsit egyedül érzem magam. Amiket írtál, az nekem is erőt és bizakodást adott (abban, hogy találok barátokat ebben a nagy városban), köszönöm!
103. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 101. - Belly Ria)
2013. aug. 5. 10:39
Elmaradt a harmadik.
102. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 101. - Belly Ria)
2013. aug. 5. 10:39

Draga gyermek, miert nekem irod ezeket.Ok most rosz paszban vagyok, de... Na mindegy,hamar nekem irtad, en valaszolok.

1. En a szuleimhez nem fordulok, a paromhoz sem fordulnek, ha komolyabb lelki problemaval kuzdenek. Miert? Nagy reszben mert nem tudnanak hidegen itelni egyik sem masik sem. A tovabbi rajttam sajnalkozas sokat nem segitene, sot.

2) A JO ISMEROS, AZ AKIVEL SOKAT TUDOK NEVETNI, KOZOS TEMANK VAN , MEG NEM AZ A BARAT AKIRE RABIZNAM SZIVEM BANATAT.Es ezt duplan alahuznam.Olyan barat akiben megbiznek , nagyon- nagyon ritka, sot nekem nincs is csak egy virtualis, pedig minden csak zarkozot nem vagyok.

Pszihologus : csak abban az esetben ajanlom, ha nincs oszinte jobarat, aki ismeri hogyan mukodnek az emberek. Nem nagy tudomany kel ahoz, hogy egy jobarat, eszebe jutasa, hogy a felhok mogot ott a nap.

101. Belly Ria (válaszként erre: 92. - 2f661e7cc5)
2013. aug. 4. 17:42

Az első: Közeledj a szüleidhez, rokonaidhoz! Nem lehetsz érzelmileg egyetlen ffinek kiszolgáltatva! Azt a sátort, ami sok cövekkel van a földhöz rögzítve, nem fújja el a szél. Csak a kapcsolatok a cövekek. Egy cövekbe kapaszkodni, akármilyen erősnek és nagynak látszik,igen hányatott életet jelent, mert bárhonnan jön a "szél" borul minden. A gyerekeidnek Te vagy a legfontosabb cövek, ha nem vigyázol erre a cövekre, őket is sodorja majd a szél!


A második:Kezdj el tevékenykedni, keress hobbit, ami társasággal jár. Ilyen helyeken mindig kialakulnak baráti-ismerősi kapcsolatok, ha nyitott vagy rá. Sok kis cövek is nagyon erősen meg tud tartani, ha elfogadod őket. Addig vigyázzon a gyerekekre életed párja! Kikapcs Neked is jár (de nem piával). Nem kell magyarázkodni, csak annyit mondani, hogy hétfőn és csütörtökön (vagy máskor)asztrológiát(varrást, patchwork-öt, angolt stb) tanulok vagy jógázom, hastáncolok, társasjáték klubba vagy Hahota klubba járok.... ettől-eddig, addig legyél itthon a gyerekekkel (PONT - semmi szemrehányás, magyarázkodás!)


Fontos, hogy meghallgasson valaki, de ez itt kevés. Ide szakember kell, mert egy öngyilok kísérlet az már nem egy kis rosszkedv. Először ő hallgasson meg, aztán jöhet más is.Mentálhigiénés központ, pszichiáter, aki hangulatjavítót ad(hat), amire nem lehet rászokni, de megvéd az öngyilkos gondolatoktól. (körzetis ad beutalót, de anélkül is fogadnak.)


Én is jártam hasonló cipőben. Ha lesz kivel beszélgetned, rájössz, hogy nem vagy egyedül. Sokan küzdöttünk hasonló gondokkal, de talpra álltunk. Neked is sikerül, ha teszel érte.

És a harmadik:

100. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 98. - Krisztinucika)
2013. júl. 29. 10:19

Tudom, hogy energia leszivo.De nem tud magan segiteni, ha igaz amit ir.Kel egy feneken billentes.Kel egy idegileg vaseros barat, vallaki akit akar ejfelbe is felhivhat, elleg kemeny , hogy szebesiotse a tenyekel, de nem eltapotja , hanem ugy billennti hatson, hogy neki menjen a remenynek.Nem valon veregetni kel, de nem is magara hagyni.

A masik: nem egyedul hibas , hogy ide jutot. Orok korforgas, a problemak miat ilyen, de az hogy iszik es bogyot szed , meg tobb problemat okoz es megjobban butitja magat es meg tobb a problema... es ebbol nagyon nehez kimaszni.Es abbol ami a cikbol lejon , neki mar tul kicsi az akarat ereje is.Fasultsag.

2013. júl. 28. 21:05
Amúgy szerintem azért reagálok ilyen indulatosan ebben az egy témában, mert az én apám is depressziós, gyógyszerezik, régebben ivott is. És látom, hogy mit tesz a családjával. Főleg az anyámmal. Az érzelmi zsarolás magasiskolája, amit ő leművel mindenkivel.
98. krisztinucika (válaszként erre: 86. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 28. 21:02
Nem szeretnék itt most vitatkozni, biztos, hogy nagy bajban van a cikkíró, de azért nem csak ő van bajban. Egy ilyen ember tönkretesz maga körül még legalább 2-3 másik embert. Inkább legyen kritikus, mint alkesz és gyagya a sok bogyótól.
97. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 96. - Hmcsaken)
2013. júl. 27. 11:08

Hi-hi, nem zavar , mert itt az igazat mondtad, + nekem szolt: 1 nem tamado, inkabb cinikus stilusba, 2 - edzet vagyok.

Vallaszom : neked meg szebb napot. Ha szepen kersz , kapsz egy puszit is.:)))

96. hmcsaken (válaszként erre: 86. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 26. 20:40
Hihi, tudom hogy kritikus vagyok, de ez nem faj nekem, viszont a helyes irasod mar igen :-) nehogy mar ne kritizaljak valamit :-) szep napot!
95. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 90. - Asinel 75)
2013. júl. 26. 19:35
kezdeti lokest es kesobb feneken billenteni, ha felakarja adni. Hu ha belle gonolok szegeny akori baratnoim, gozzom nincs hogy viseltek el.
94. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 93. - Asinel 75)
2013. júl. 26. 19:33
Te vagy a harmadik akinek nem valazol. Vgay hulyet csinal belolunk vallaki, vagy nagy bajban van. Mar nem tudom mi van. Mondjuk en csak egy ferfi psziho mokus fele iranyitotam. Mert ugye en no vagyok , semi szuksegem sem nekem sem neki a felre ertesekre.
93. Asinel 75 (válaszként erre: 92. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 26. 13:38
Ezt már én is felajánlottam neki priviben , de nem is válaszolt. Remélem azért lesz valaki, akinek elfogadja a segítségét.:-)
92. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 91. - Forbearance)
2013. júl. 26. 13:32
Na verge vallaki.:)
2013. júl. 26. 12:43
Üdvözöllek! a tegnap olvastam a rövid írásodat, és nagyon szeretném, ha sikerülne legyőznöd ezt-ezeket a gondokat. Nem vagyok szakember tehát nem is szeretnék tanácsokat osztogatni, csupán arra gondoltam, hogy mivel egy "bizonyos okból" mostanság sokat vagyok itthon szívesen meghallgatnálak ill. ha szükségét érzed annak, hogy valakivel megoszd az érzéseidet a bánatodat akkor itt lennék. Persze ha Te is szeretnéd!? Én, még nem voltam bejelentkezve egy ilyen fórumon sem, fogalmam sincs, hogy ezek pontosan hogyan működnek, de én magánbeszélgetésben gondolkodtam, mert az sokkal emberibb. Nekem van mondjuk skypom talán azon.....? Ha érdekel válaszoj.
90. Asinel 75 (válaszként erre: 87. - Éva1951)
2013. júl. 26. 10:21
Ez valóban így van, de meg kell kapnia a kezdeti lökést és támogatást.
2013. júl. 26. 06:14
Ah... kar a benzinert
88. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 87. - Éva1951)
2013. júl. 26. 06:14
Voltal depis?
87. éva1951 (válaszként erre: 71. - Hmcsaken)
2013. júl. 26. 05:41
ezt írtam, a depis csak saját maga segíthet magán.
86. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 85. - Hmcsaken)
2013. júl. 26. 05:25

Nem hinem hogy a vallat veregetem. Szembesitenia tenyekel tobb ele kepn lehet. Amugy megjegyeznem,te sem vagy kisebb bajban, csak te nem veszed esszre.Es nem vagy Csernusz.Ha pedig kritizalni akarsz,magaal kellene kezdened,mert az hogy nem iszol es nem gyogyszerezel,nem jellenti, hogy jobb vagy nalla.

Nem jatszom a Terez anyat, e nem is rugok belle vallakibe aki segitseget ker. Ez sem jellnti,hogy jobb vagyok barmelyikotoknel.

O az alkoholizmusbol, gyogyszerezesbol kel gyogyuljon , te a masok kritizalasbol.O kinyitotta a szemet es eszre vette, te jol osszeszoritotad, hogy meg ne lasd, hogy baj van nallad.

85. hmcsaken (válaszként erre: 73. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 25. 23:10

Ki mondta, hogy kereszteny vagyok? Reformatus lennek, de csak nevadom volt. Azert imadkoztam mert segitdeget kertem igen! De nem alkoholba, drogba, meg gyogyszerekbe kerestem a vigaszom!

Es ez egy forum, megtehetem, hogy velemenyt nyilvanitok, kritizalok ha ugy tartja kedvem, nem pedig Terez anyat jatszom. Csernus sem azzal gyogyitja a betegeit, hogy sajnalkozik, meg okos tanacsokat ad, hanem szembeallit onmagaddal, es kemeny kerdesekkel bombaz! Igaza van! Nem veregetni kell az ember vallat , hanem felnyitni a szemet, hogy mekkora szarba keverte bele sajat magat! Ahogy az is rajta mulott a gyogyulas is rajta mulik. Errol ismet ennyit....udv..

84. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 83. - Asinel 75)
2013. júl. 25. 21:32
Nem tudom.Nem figyeltem az adatlapjat. De ha igy van , mar nem tudom... sok mindene gondolok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook