Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió fórum

Depresszió (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depresszió

85. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 80. - Debóra)
2006. dec. 13. 07:06
Szia Debóra!!!Igen elképzelhető,hogy az vagy,ez ugyanis a betegség egyik tünete,a sok másik között!én már 10 éve szenvedek,de se postán,sem boltban, nem állok sorba,és mindig mindenhol oda ülök,ahol van úgymond 'menekülési' útvonal!aitóval közlekedem,de ha mégis gyalogolnom kell,az teljesen kikészít!szép napot,szia!
2006. dec. 12. 21:05

szevasz gavros 1962!


Csak köszönteni akartál minket, vagy van mondandód is, mert ha igen, kíváncsian várjuk a tapasztalatodat e téren.

2006. dec. 12. 18:59
szevasztok emberek
2006. szept. 12. 18:59
Iszonyatos betegség ez, amely nagyon megtudja keseríteni egész családok életét. Nekem mindkét nagymamám depressziós, anyukám nagyon súlyosan (mániás depresszió+személyiségzavar), évek óta pszichiáter, gyógyszerek, stb... Depresszióssal együtt élni sem a legegyszerűbb dolog, fontos szeretettel és türelemmel fordulni felé, ráhagyni bizonyos esetekben dolgokat és nem erőltetni semmit. Csak ezt nem mindig könnyű megtartani, sajnos főleg az elmúlt hónapokban én elég nehezen viselem például a "lennti" szakaszait.
81. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 80. - Debóra)
2006. júl. 10. 10:16
Csak a türelmed vagy az idegeid fáradtak!Pihenj eleget, hogy ne válj beteggé!
2006. júl. 9. 14:41
tegnap vásárolni voltam és olyan tömeg állt a felvágott pultnál miközben sorban álltam éreztem, hogy el fogok ájulni. Szerintetek pánik beteg vagyok?
79. 4726e582cf (válaszként erre: 78. - Jurák Józsefné)
2006. jún. 30. 17:12

Igen pontosan tudom, hogy mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy elveszel a bajaid tegnerében. Én is besokalltam tegnap :(((, pont szegény párom kapott belőlem egy jó nagy adagot, holott nem érdemli meg, mert gürcöl, dolgozik, mint egy állat, már bocsi, csakhogy a Csibiri (mármint én) kimehessen hozzá. Pedig neki is rengeteg problémája van, meg gondja, mégsem esik így össze, mint én. Bár őt soha nem gyötörte meg senki (értem ez alatt az ex pasijaimat). Nos a kissebbségi komlexusom a kövérségem miatt még megvan, és úgy érzem, hullámzik a kedélyállapotom, sajnos nem kicsit. Ha rossz kedvem van, akkor már nagyon magam alatt vagyok, na ha akkor megkérdezi valaki mi a bajom, hát a nyakába zúdítom...


Ajh, igen tudom, hogy minden kiló kemény kűzdelem... pontosan tudom. Nem semmi egy-egy kilót is elveszíteni, én személy szerint minden 10 dkg-nak tudok örülni, megjegyzem 100 felett még nem tudtam, de most már így alatta, közelebb a 90-hez már tudok :)))).

2006. jún. 30. 16:54

Nagyon köszi én is!

A srácaim miatt holnap strand lesz beiktatva, már látom magamat, ahogyan megpróbálom elrejteni a sonkákat és óriási napszemüveg mögé bújok.Tavaly voltunk utoljára strandon, ott összefutottunk egy ismivel, aki nem átalotta megkérdezni, h nekem mindig ilyen nagyonhurkás volt a combom? Ja, ő is kb, 40 kilót szedett fel magára szülés után, csak olyan szerencsés, h feszül a bőre, nincs rajta semmi naribőr. Én meg kezdtem magam cikisnek érezni, a hülye nő helyett, amiért ennyire privizett velem. Bementem a vízbe a fiúkkal, ki se jöttem onnan napestig.

Ma voltam zárókonfon a gimiben, tényleg könnyedebben mentem be, semmi gát nem volt bennem. Az meg csak plusszban jól esett, h többen odajöttek, h mitől fogyok.Nem vok 1 elveszett ember, csak néha elveszek a bajaim tengerében. Alapjában helyrejövök, csak azért az antiszocis dolgom még maradt. Uncsitesómék jönnének hozzánk, én meg mindig kitalálok vmit, csak ne kelljen hallgatnom azt,h diéta-diéta-diéta, minden nap és semmi nasi. De ezt ő nem érti meg, h 1 k*rva kilóért is mennyit megküzd az ember, főleg 30-on túl.

77. 4726e582cf (válaszként erre: 76. - Jurák Józsefné)
2006. jún. 30. 00:14

Nagyon szorítok Neked, csak fel ne add. Ennek a portálnak az elődjén nekem nagyon sokat segítettek az emberek (nagy részük szerencsére jött Hoxával :D), úgyhogy tessék panaszolni, kérdezni, segítünk, lelket öntünk beléd ahogy csak tudunk. (mégyeszer nagyköszi a nyelvtanulós tippeket - a páromnak nem tetszik, de ő mégsem angoltanár, bár perfekt angol, de másképp kell nekem tanulni és másképp kellett neki).


Naszóval, ahogy fogysz úgy lesz egyre több életkedved, lelkesedésed, kimozdulási vágyad. Ha nem sportolsz / tornázol semmit, akkor tessék elmenni gyalogolni / sétálni naponta legalább 30'-et, lehet kevesebbel is indítani. Nem lesz izomlázad és kudarc élményed sem. Garantáltan feldobja a vérkeringésed és a kedved is :)).


Hajrá és ne hallgass másra! Nem tudhatják, hogy mi zajlik le benned, nem kell a szívedre venni a "de megváltoztált" sem.

Amikor elhagytam 19 kilót akkor az ügyvezetőnk kérdezett valahogy így (két éve vagy hogy) "van rajtad valami furcsa... levágattad a hajad?" - megjegyzem akkor éppen nem, és még hosszan faggatott, mire a pü vezetőnk gurult ki az idodájából, rámmeredt és közölte, "Li Te fogytál ugye?" Naszóval 19 kiló után.


Most, hogy csontibb vagyok, a 10-et is észrevették :)). Még szerencse, hogy egyik sem kezdett el jópofizni, mikor 12-t a 25-ből visszazabáltam... Ezer + egy szerencséjük :))).


Szóval fel ne add, itt vagyunk, segítünk, ahogy tudunk :D.

2006. jún. 29. 21:57
Amikor 100 fölé kerültem, akkor nem volt és mai napig nincs kedvem sehova se menni, senkit vendégül látni.Antiszociális lettem. A hypermarketekben meg tudnék őrülni.Ha lehet, a férjemet küldöm a boltba, mert nincs kedvem azt hallgatni, hogy 'Jé, te mennyit változtál' értsd alatta megint jó fa*ául meghíztál.Ez tart egy fél éve és mostanság talán van remény, hogy lesz kedvem kimozdulni bárhová is, mert 'könnyebbnek' érzem magam és a melótársak tudtomra hozták, úgy , h fogalmuk sincs arról, h diétázom.
75. 4726e582cf (válaszként erre: 74. - KicsiNoci)
2006. jún. 25. 00:01

Majd szépen elmúlik :)

Nem vagy gyogyós, csak egy utóhatástól szenvedsz, elmúlik, ahogy több önbizalmad lesz, vagy ilyesmi :).

74. KicsiNoci (válaszként erre: 73. - 4726e582cf)
2006. jún. 24. 19:22
Ha te mondod elhiszem. Mondjuk nem mindig érzem, csak ha sokan vannak rajta. Volt, hogy eszembe jutott milyen érzés lenne, ha ránkszakadna az alagút. Tuti, hogy gyogyós vok! :-))))
73. 4726e582cf (válaszként erre: 72. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 19:19
Dehogy vagy! Ha én már merek utazni a metrón, akkor neked is fog sikerülni :D.
72. KicsiNoci (válaszként erre: 71. - 4726e582cf)
2006. jún. 24. 18:34
reménytelen eset vagyok :-))) egy agycsere segítene
71. 4726e582cf (válaszként erre: 70. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 18:26
Jaj :(((, hát akkor kerüld el a metrót. Más ötleten nincs nagyon...
70. KicsiNoci (válaszként erre: 69. - 4726e582cf)
2006. jún. 24. 11:32

tudod mivel próbálkoztam már :-))) fejben megpróbáltam lejátszani az egész szitut... valahol azt olvastam, hogy ezt a módszert használják agyturkászok is...nekem nem segített. Annyira beleéltem magam az egészbe, hogy hihetetlen...:-)

Ezekután olyanokat álmodtam... kész röhej...

szóval: mozgólépcsőn megyek lefelé és olyan gyorsan megy, hogy nem tudok állva maradni, csak kapaszkodom , mint egy őrült, a mozgólépcső meg csak száguld. :-) többször is ezt álmodtam. Egy álmon belül pedig többször is a mozgólépcső tetején találtam magam és kezdődött előlről a száguldás :-)))

69. 4726e582cf (válaszként erre: 67. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 11:14
Azaz, a metrós félelmedet le kell kűzdeni, mert mi lesz, ha nem kocsival fogsz menni? Túl kell ezen lépni :). Tom, könnyű mondani, de át tudom érezni, hisz ebben élek én is.
68. 4726e582cf (válaszként erre: 67. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 11:14
:)))
67. KicsiNoci (válaszként erre: 66. - 4726e582cf)
2006. jún. 24. 09:35
Szerencsére most,hogy 1 helyen dolgozom a kedvesemmel így nem kell tömegközlekedéssel utaznom. De én ha néha mégis metrón kell utaznom a mai napig attól rettegek, hogy megállunk valahol az alagút közepén és nem bírok kimenekülni
66. 4726e582cf (válaszként erre: 63. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 09:18
Klausztofóbiám nekem is lett... és énsenem bírok vele mit kezdeni, bár már nem kapok agyvérzést, ha megáll a metro 5'-re az alagútban, de régen teljesen kikészültem tőle. Szóval javul ez :).
2006. jún. 24. 09:17

Én nem is ismertem a depresszió jeleit, tüneteit. Így utólag tudom, hogy voltam depressziós, ahogy ezt a cikket felpakoltam.


De az, hogy a barátnőm depis... azt tényleg a depressziós cikk után tudtam meg. Bár Ő nem ismeri el, de tipikusan olyan, hogy szenved, ha megkérdezed tőle, hogy hogy vagy, minden esetben az a válasz, hogy nem jól, itt fáj ott fáj, ez szar, az szar. Klinikailag makk egészséges, de neki ez a baja (szerinte) az a baja (szerinte) és ezekben a "betegségekben" elvan, mint a befőtt. Persze tetszik neki, hogy ennyit fogytam, de egyik fogyi sem megfelelő, mert ezt vagy azt nem tud kihagyni az étkezésből (avagy nem is akar). Ha modnom, hogy kéne mozogni, és este már nem enni, arra is az a válasz, hogy ő nem tud tornázni, mert másnap fáj mindene, és 6 után sem megállni az evést, mert akkor nagyon éhes lenne. Nahát valamit valamiért ugye? Izomláz meg normális, ha tunya az ember és elkezd tornázni. Úgy nekem tud ugrani, hogy öröm hallgatni. Persze mindenre van mentsége, tipikusan depressziós. Átküldtem neki is a cikket, mondta, hogy Ő nem lát benne olyat, ami rá illene, rávilágítottam, besértődött. Mondtam, hogy el kéne vele mennie orvoshoz, hátha adnak valami jó tanácsot. De persze ezt sem. Majd a nagy beszélgetés végén mondtam, hogy akkor csak punnyadjon a saját marhaságában, mert azt látom, hogy 3 éve ezt teszi magával, persze azóta még beszélünk, de ha panaszkodik már képtelen vagyok meghallgatni, mondom jólvan, és hamar elköszönök. Lehet nem ez a jó politika, de már tényleg derótom van, hogy csak panaszkondi tud. Minden héten van valami új "betegsége", ami gyógyíthatatlan, és nem lehet vele mit kezdeni... Nah igen ám.


Naszóval ez a depresszió.

2006. jún. 24. 09:12
Hűha, elég mélyen benne lehettél a depresszióban, az a lényeg, hogy már kimásztál belőle, elég nagy erőfeszítés kellett hozzá, gondolom.A maradandó tünetek majd csak elmúlnak idővel:)
63. KicsiNoci (válaszként erre: 62. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 24. 09:04

Erre már én is rájöttem, de vmi miatt mégis mindig rágódom egy-egy dolgon. :-) Lehet, hogy dilis vagyok

:-))

Meg szerintem még az is egy nagy probléma, hogy aki nem ismeri a depresszió mibenlétét, tüneteit meg miegyéb gyakran rásüti egy depibe szenvedőre, hogy hisztis vagy bolond. Ez nem így van, és aki így gondolja az nagyon téved. A depinek is vannak fokozatai. Én elég mélyen voltam, és sajnos vannak maradandó tünetei, amelyekkel együtt kell élnem. Sajnos. Ilyen pl. klausztrofóbia. Ez ekkor hatalmasodott el rajtam és rajtam is maradt. Kezdeni nem tudok velem semmit csak elfogadni és kerülni a zárt helyeket. 1x ez a fiú elvitt tüzijátékra. Persze akkor is azt hiszem összekaptunk vmin (már benne voltam a depi sűrűjében), de ott nem akartam sírni, pedig nagyon

akaródzott. Vége lett a műsornak és indultunk hazafelé, és egyszercsak bepánikoltam a tömeg kellős közepén. Nem kívánom senkinek azt az érzést. Mintha a tömeg össze akart volna nyomni...

még most is kiver a víz.

62. 0f7f8f506d (válaszként erre: 60. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 08:50
Nekem két hónapomba került, míg megtaláltam magam.ÉN is boszút akartam állni, de még nem sikerült.Mondjuk, lehet, hogy nem is nagyon akarom.Először én is ilyen sokáig rágodós voltam, de amikor megbántottak rájöttem, hogy nem szabad ilyennek lennem, mert csak magadnak ártanék.
61. 0f7f8f506d (válaszként erre: 59. - 4726e582cf)
2006. jún. 24. 08:45
Igaz, nem is így akartam fogalmazni.Tényleg, nem elhatározás kérdése.Mondjuk, például ha közeli családtagjaimat(anyám, apám, nővérem) elveszíteném, biztos hogy depressziós lennék.Amúgy elég összetett ez a depresszió, lehet, hogy én is az voltam, csak nem vettem észre, amikor volt a rossz korszakom.
60. KicsiNoci (válaszként erre: 58. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 24. 08:43
Jó neked, hogy hamar megtaláltad önmagad. Én is, de nekem 2 kerek évembe tellett. Nekem is akadtak segítőim, akiknek nem győzök elég hálás lenni. Nélkülük ma nem lennék az, aki vagyok. Két év után mire magamhoz tértem eldöntöttem, hogy mindent visszaadok kamatostul. Ekkor jött el az én időm. A dolgot azzal kezdtem,hogy kidobtam azt a fiút. Ne félj jött könyörögni, meg sok kis hülye ígérete, amiket már százszor elduruzsolt... de én kíméletlen voltam. Most mindenki azt gondol ezek után rólam, amit akar. De úgy éreztem valahogyan törlesztenem kell. Lehet, hogy nem a legjobb módját választottam, de már megtörtént és én nem bántam meg. Annál is inkább, mert ha nem teszem meg ma nem lenne egy csodálatos szerelmem. Én mindenkit csak csodálni tudok, aki önmagától áll talpra. Csak azt nem árt elfelejteni, hogy nem lehet mindig megjátszani az erős embert, mert sajnos az álca lehull, és bizony könnyen megég az ember. Én minden egyes pillanatot az életemből mélyen élek meg legyen az öröm, bánat, szerelem egy gyönyörű pillanat, ami lehet, hogy másnak kicsiny dolog, de nekem a mindent jelenti. Ha valami fáj nagyon fáj és sokat rágódom rajta. Nem a legjobb dolog, de 1 idő után én is megvilágosodom, de ehhez is a sok átgondolás segít.
59. 4726e582cf (válaszként erre: 58. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 24. 08:39

Nem ennyire egyszerű dolog a depresszió, hogy eldöntöd, hogy nem esel bele és akkor nem is fogsz beleesni. Eléggé összetett történet. Nem csak az önbecsülésed padlóra kerülése szokott közrejátszani benne.


Persze mindenkinek kívánom, hogy ne essen bele :). Bár tényleg nem elhatározás kérdése.

58. 0f7f8f506d (válaszként erre: 55. - KicsiNoci)
2006. jún. 24. 08:33
Mondjuk igaz, hogy nem tudom, mit fog hozni az élet, sőt az én életemben is volt olyan ember, aki nullára tette az önbecsülésemet, de nem sülyedtem depresszióba szerencsére, márcsak azért is, hogy megmutassam annak az embernek, hogy igenis érek valamit,meg mondjuk szerencsére nekem ott voltak a barátaim, meg a családom, akik sokat segítettek ebben az időszakban.
2006. jún. 23. 20:50
Sajnos az ember soha sem tudhatja mit tartogat neki az élet.
56. 4726e582cf (válaszként erre: 53. - KicsiNoci)
2006. jún. 23. 20:22
Így van :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook