Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió fórum

Depresszió (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depresszió

2007. máj. 29. 09:28
Az egyik dilidokim azt mondta,Szabadka lakosságának a 80%-a depressziós.Nem tudom,csak a városra értette,vagy a környező településeket is számolta?Na,de ez engem nem igazán vígasztal,ettől én még búvaba...tt vagyok.És e-le-gem van!A depresszió 365 napból kb. 350 napot a barátom.A maradék 15 napon azt hiszem ünnep van...Úgy kaparászom össze magam,hogy létezni tudjak.Nem hibáztatok már senki mást,csak magam.Néha,amikor sikerül jókat nevetni,a kicsi családom is velem nevet.Olyankor jó,nagyon jó.
2007. máj. 29. 09:27
Meg fogják tudni tenni,de erőltetni nem lehet,mégha kapnak segítséget ilyen olyan formában,akkor sem tudható mikor jön el a pillanat.De aki legbelül igazán ,nagyon akarja,annál egyszer eljön,biztosan.
143. 4726e582cf (válaszként erre: 142. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 09:23

Hidd el, ha meg tudnák tenni megtennék, de egyedül nem érzik, hogy meg tudják tenni.

Hosszú folyamat a gyógyulás és egyedül a legritkább esetben működőképes.


Amit írsz az mondjuk rám igaz. Ugyan nem vagyok depressziós, de tunya mindenképpen. Tudom merre kellene lépnem, mégsem lépek... :)

2007. máj. 29. 09:18

Persze,nem is próbáltam semmi ilyesmire senkit se rábeszélni ,se javasolni.Csak annyit mondok,hogy igenis van kiút,minden ember előtt ott van ,látja,de nem arra lép,hanem mindíg a másikra.

De az út akkor is ott van ,az első lépést pedig mindenkinek egyedül kell megtennie és a többit is.

Ehez pedig hatalmas elszántság kell.

141. 4726e582cf (válaszként erre: 139. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 09:04

Ok, én elhiszem, de akkor ezt is tudod:


SEMMI ÉRTELME

• rábeszélni az illetőt, hogy menjen vidám társaságba, vagy szabadságra, illetve gyógykezelésre

• hajtogani, hogy mindez nem is olyan szörnyű, s egyébként is hamarosan el fog múlni, vagy kijelenteni, hogy ilyesmin egyszer már megunk is szerencsésen tuljutottunk.

• felszólítania depressziós egyént, hogy szedje össze, ne hagyja el magát

• az esetleges öngyilkossági szándékot vagy erre célzó kijelentéseket nem venni komolyan

140. 4726e582cf (válaszként erre: 138. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 08:54

Ez nem ennyire egyszerű, hogy bátorság kell, hogy ledobja a terhet.

A depresszió sokkal bonyolultabb, rábeszéléssel nem oldódik meg, csak sokkal mélyebbre sűlyed az érzéseiben.

Valóban az emberek 50%-a depressziós, különböző fajtái vannak, és nem feltétlen akarnak meghalni. Van, aki nem is tudja magáról.

Rábeszéléssel és sértésekkel semmire nem lehet menni, pont ez az, hogy így nem működik, így nem gyógyul.

139. 0c97fbb607 (válaszként erre: 137. - 4726e582cf)
2007. máj. 29. 08:53
Tudom mi a depresszió.
138. 0c97fbb607 (válaszként erre: 136. - 2ab728965c)
2007. máj. 29. 08:50

Ez nem lehet igaz,ugyanis ,ha senki nem tudna a depressziójából továbblépni,akkor az emberek 50 %öngyikossággal végezné be az életét.

Miért gondolod Bolondfáni,hogy csak te viszel magadon súlyos keresztet???Mindenkinek meg van a sajátja hidd el és nincs külömbség fájdalom és fájdalom között.Mindenkinek a magáé a legfájdalmasabb ,másik problémája pedig bagatellnek tűnhet.Tudod cipelni a keresztet ,állandóan a múlton rágódni,hogy milyen pocsék életem volt,hogy hány ember bántott,hogy bezzeg ha az xy helyébe lehetnék,akkor boldog lennék,másokat okolni a szenvedéseidért a legkönnyebb verzió.

Sokan pedig ezt teszik egész életükben,sajnálom őket.

Bátorság ahoz kell ,hogy ledobd azt a hülye keresztet és merj megpróbálni egy másik életet.

Őszintén remélem,hogy egyszer sikerülni fog.

137. 4726e582cf (válaszként erre: 134. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 08:48

Amiről Te írsz, az a depis hangulat, nem a depresszió. Olvasd el a cikket, nem véletlen raktam fel.

A depis hangulat tényleg segít ebben a formában, de nem mindig - tudom mert néha rámtör és akkor produkálok minden depressziós tünetet, és képtelennek érzem magam a továbblépésre.

A depresszió éppen ettől más, hogy nem csak egy múló hangulat, hanem aki depressziós nem tud továbblépni, nincs kedve hozzá, nem érzi elégnek magát. És mivel így érez nem is hiszi el, hogy lehet boldog.

136. 2ab728965c (válaszként erre: 134. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 07:46
ja és ami a lényeg: a depresszió attól depresszió, hogy KÉPTELEN VAGY tovább lépni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. máj. 29. 07:42

Bocs, de ez nem egészen így van myly....

Akkor nem lenne ennyi öngyilkos, ha a depresszió barát lenne...

És nem kívánom neked az én érzéseimet, hogy át kelljen élned, mert asszem egyből nem így nyilatkoznál. :((((((

Nem kekeckedni szeretnék,-- Isten óvjon tőle,-- de a depresszió soha senkinek nem barát!!!!!!!!!!

134. 0c97fbb607 (válaszként erre: 133. - 4726e582cf)
2007. máj. 28. 22:02
Nem ,nem mindíg!És csak akkor ,ha tovább akarsz lépni!Boldogtalannak lenni,másokat okolni ,a legkönnyebb!A depresszió segíthet abban,hogy rájöjjünk,igenis mi vagyunk a kulcs ,no meg az ,hogy akarunk -e boldogok lenni!
133. 4726e582cf (válaszként erre: 132. - 0c97fbb607)
2007. máj. 28. 21:55

Úha... komolyan gondolod, hogy a depresszió jó és jóbarát? Akkor gondok vannak.

Nem hiszem, hogy az aki depressziós úgy érzi, hogy jó és jóbarát a depressziója! Nem segít gondolkodni, hidd el, mivel mindig oda jut, hogy nem érdemes élnie, és minek van a világon egyáltalán...

Persze lehet szomorú az ember... de mindig?

2007. máj. 28. 21:38

A Depresszió JÓÓÓÓÓ!Hát miért nem értitek már meg?

A depresszió barát,segít gondolkodni,nem csak átfutni az életen.A depresszió egy felismerés,egy őszinte megtorpanás,hogy ne is úgy élitek az életeteket ahogy szeretnétek volna.Segít eljutni majd odáig ahonnan emelt fejjel tudtok tovább menni!Ti az igazi önmagatok!!!

Nem kell gyógyszer,nem kell látszatöröm.

Miért kötelező szeretni élni???Semmi nem kötelező!

Igenis lehet szomorú az ember,lehet,bűntudata,lehet számos negatív érzelme!Lehetnek hibái ,mert ettől is ember az ember.Tovább kell lépni,a tanúlságokkal együtt.

Nincs jó ,erős,szép ember kontra csúnya ,rossz ,semmirevaló!Ez baromság.

Minden egyes ember ,egyszerűen ember,olyan amilyen.De egyformák vagyunk,mint két hangya ,a hangyabolyban.

2007. máj. 28. 19:59

Kedves Mili, te itt egész egyszerűen a depressziós életérzés lényegét foglaltad össze. Sajnos , mi ilyenek vagyunk: rágódunk kicsiségeken is, rendületlenül hiszünk abban hogy ha mi jók vagyunk akkor mások is azok, és kapjuk a pofonokat rendületlenül.

Én is véget szeretnék már vetni a lassan 25 éve tartó földi poklomnak, de ahogy írod, jómagam is gyáva vagyok, és itt a 3 szép fiam, meg a barátaim....csak az erőm lesz mindig kevesebb, hogy ezek a dolgok kapaszkodót tudjanak nyújtani számomra.

(én nem szedek gyógyszert, mert nem hiszek benne hogy az segítene valamit is rajtam.)

130. mili461
2007. máj. 28. 19:33
Sziasztok! Én is depis vagyok, de már régóta. Gyógyszert úgy 11 éve szedek, próbáltam közben elhagyni, de a szuicid gondolatok miatt inkább ujra kezdtem, mert azt nagyon utáltam. Főleg azért, mert tudtam ugysem merem megtenni, és talán nem is tenném,tekintettel a családomra, a két fiamra. Most viszonylag jól vagyok, de más számára jeletéktelen dolgokon képtelen vagyok tullépni.És nagyon pocsék hogy az anyám nem ért meg, elvárná hogy ugyanolyan gyanakvó, paranoid személyiség legyek mint ő. De nekem az nem megy. Akkor inkább legyen vége mindennek, mert így élni értelmetlen. Igaz, sorra csalódok az emberekben, akiket barátomnak hittem... Nem tudom még több csalódást el bírok-e viselni, de akkor sem tudok hozzáállni másokhoz eleve gyanakvással, hogy csak kihasználnak. Ti evvel hogy vagytok?
129. 4726e582cf (válaszként erre: 128. - 6357a3c762)
2007. máj. 27. 10:30
Olvasd el a cikket, ha rád illik, akkor irány az orvos, akkor kaptam a barátnőmtől, aki evvel foglalkozik (részben), mikor nyekegtem, hogy biztos depressziós vagyok, jó nagy fejmosást kaptam, aztán rájöttem, hogy csak a hangulatom volt depressziós nem én :)
128. 6357a3c762 (válaszként erre: 125. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 27. 09:46
én is depis vagyok,nem vesz komolyan senki. 2 dolog miatt vagyok az,sajnos nem tudom megoldani
2007. máj. 26. 22:46

Válasz a 128. és 129. hozzászólásokra:

Jártam csoportterápiára.Nem szabad elmesélni ki milyen bajjal ment oda,azt igen,hogy hogyan is néz ki egy ilyen "szeánsz".Körben ültünk,megkérdezte a doki hogy vagyunk,és valaki elkezdett mesélni.Általában a bennünket ért sérelem volt a téma.Arról,hogy esetleg mi is vétettünk valaki ellen,és az is lehet fájó,hát ilyeneket csak én meséltem.Eleinte útáltak is rendesen ezért.

A héttagú csoportomban néhányunknak többszöri öngyilkossági kísérlet is volt már a hátunk mögött.És amikor valaki "depis" lesz,mert éppen letört a körme,na,ettől a falra másznék.Tartottunk egy hónap szünetet,és a folytatásra a doki az ilyen nem is tudom minek nevezzem depiseket nem hívta vissza.Ez nagyon is igazolja amit írtatok.

126. 4726e582cf (válaszként erre: 125. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 24. 19:39
Ez is igaz...
125. ec63a7fc29 (válaszként erre: 123. - 4726e582cf)
2007. máj. 24. 19:12
Megfigyeltem, hogy sokan csak mondják, h depisek, de vannak, akik tényleg azok. Az utóbbiakat kérés nélkül veszik komolyan az orvosok is...
2007. máj. 24. 11:44

ragaszthatatlan szív

hív magához szív magához

felejthetetlen ív

körbetáncol magához láncol

unatkozhatnék is

de most az álom máya a fátyol

mozdíthatatlan áll

a másik oldal szembe magával

magamagával vár

nehezen ébredek fel

még itt az álom úgy találom

fárasztó egy reggel

nem kelek fel nem megyek el

alszom tovább

még itt az álom úgy találom

fárasztó egy reggel

nem kelek fel

123. 4726e582cf (válaszként erre: 107. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 23. 21:41

Bocs, ezt most vettem észre...

Nincs mit, akkor, mikor felkerült szükségét éreztem, hogy ne lehessen a depresszió mögé bújni egyesek számára.


De királynő nem vagyok :)

2007. máj. 21. 07:19
Sziasztok! Ne haragudjatok,hogy nem kerestelek benneteket,ígérem mindenkinek válaszolni fogok.A család és a barátok szeretete és segíteni akarása átsegít a bajokon.Ti is sokat segítettetek azzal,hogy látom,a neten nem csak unatkozó gonosz emberek vannak.Puszi mindenkinek!!!
121. 0da025d011 (válaszként erre: 120. - 6357a3c762)
2007. máj. 20. 22:22
Ezt a másikat én költöttem,ha mondhatom így,még 1984-ben.A helyzet nem sokat változott,de volt már jobb is.Ne edd magad.Vagyunk többen,csak sokan nem ismerik el.A dalt nem ismerem,nagyon szép.Remélem csak az érzés színtjén maradsz,és nem hagysz itt minket.Próbáltam már elmenni,nem sikerült.40 évemből magaménak tudok hat és fél szép évet.Nem rossz arány.Bánt valami?Mi bánt?
120. 6357a3c762 (válaszként erre: 119. - 0da025d011)
2007. máj. 20. 22:12
Sajnos nem én költöttem, azt hittem ismeritek ez egy Balaton dal Prológus a címe, egyébként a kedvem most pont ilyen :((
119. 0da025d011 (válaszként erre: 117. - 6357a3c762)
2007. máj. 20. 18:46

Fekete házamon

fekete ablakok,

fekete kertemben

sötét alakok.

Patakom ébenfaszínű vizében

fekete vérem,

arcom a tükörben,

szemem látja fekete lelkem.

Hosszú folyosómon félhomály,

nehéz léptek nesze hallatszik.

Jobban és jobban hallom a zajt...

az ördög nem alszik.

Fekete házam felett szürke felhők,

álmomból sűrű erdőben ébredek.

Álmom is fekete volt,

hogy miért,ne kérdezd.

2007. máj. 20. 17:30

Ezt Te költötted?????

Ha igen, nem rossz, gratulálok hozzá.

ha így is érzed magad, az már nem ennyire örvendetes tény...:(((((

2007. máj. 20. 15:14

Véget vetek az életemnek, mert semmit sem ér

egy serlegből magamba öntöm a mérget.

El vagyok veszve nem maradt remény,

tőlem ne várjatok folyamként omló beszédet,

mert a szomorú vers is vidám szívből jöhet elő.

Én üres szívemből több nem fakad.

Végül minden elsötétül, megszakad.

Ébren vagyok vagy csak álmodok ?

2007. máj. 19. 20:47

Legalább valakivel szóbaállt...ez is valami.

Köszi Edómami hogy ezt beírtad ide, így nem aggódunk annyira hogy miért nem ír vissza .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook