Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dalacin tablettának milyen mellékhatása lehet? fórum

Dalacin tablettának milyen mellékhatása lehet? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 25. 17:07
Sajnos én foggyulladásra szedtem de rá is faragtam,még mindig ennek a hatása allatt vagyok.A háziorvos széntablettát irt fel,de nem használt,széklet vizsgálatot csináltatott nem mutatot semmit.Azoza is fáj a hasam.Voltam természetgyogyásznál,vastagbélgyulladást és hasnyálmirigy gyulladást mondott.A gyogyszerszedés elött semmi bajom nem volt,ezért irtam nehogy valaki ugyanigy járjon a tablettával.
2008. júl. 23. 18:58
Én érzékeny vagyok rá. Görcsöl a gyomrom, megy a hasam tőle. Nem tudom szedni!
2008. júl. 23. 18:02

Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, a Dalacin is okozhat egyes esetekben nem kívánt hatásokat. Ezek általában gyengék és a kezelés végéig elmúlnak.

Leggyakoribb mellékhatások: hasi fájdalom, hányinger, hányás, hasmenés, nyelőcsőgyulladás, nyelőcsőfekély, bőrpír, kiütések, allergiás tünetek, hólyagos bőrgyulladás, igen ritkán előfordulhat bőrelhalás, viszketés, hüvelygyulladás.

Előfordulhat még: májműködési zavar, sárgaság (sárga elszíneződés a bőrön és a szemen), laboratóriumi eltérések.

Huzamosabb kezelés esetén rendszeres laboratóriumi ellenőrző vizsgálatokon kell részt venni.

Némelyik ezek közül azonnali intézkedést igényelhet, ezért az alábbi tünetek észlelését haladéktalanul jelezze orvosának.

Mint a legtöbb antibiotikum, a klindamicin is okozhat ún. álhártyás vastagbélgyulladást (colitist) ami lehet enyhe, súlyos, akár életet veszélyeztető. Ezért nagyon fontos felhívni a kezelőorvos figyelmét, amennyiben a kezelés alatt vagy után, Önnél hasmenés lépne fel. Az antibakteriális hatású gyógyszerek ugyanis megváltoztathatják a bél normál flóráját és megteremtik a toxintermelő az ún. Clostridium fajok túlburjánzásának feltételeit. Ha megállapítást nyert az álhártyás vastagbélgyulladás (pseudomembranosus colitis), megfelelő kezelést kell alkalmazni. Enyhe esetben rendszerint elégséges az antibiotikumkezelés abbahagyása. Középsúlyos, illetve súlyos esetekben ezen túlmenően folyadék, elektrolit és fehérjepótlás, valamint a kórokozó Clostridium difficile okozta vastagbélgyulladás ellen klinikailag hatásos antibiotikum kezelés elkezdése szükséges.

Ne ijedjen meg, ha ezt a felsorolást elolvassa. Könnyen lehet, hogy Önnél egyik tünet sem fog jelentkezni.

Tudassa orvosával, amennyiben a gyógyszer szedése során a felsoroltakból bármelyik mellékhatást vagy egyéb tünetet tapasztal.

5. A készítmény tár

6. PRÜNCÖ (válaszként erre: 3. - Tiduj30)
2008. júl. 23. 17:59
Dalacin antibiotikum, ami a baktériumok bizonyos fajtáit elöli. Ezért bakteriális fertőzésekben alkalmazzák, mint például alsó légúti (hörghurut, tüdőgyulladás, tüdőtályog, gennyes mellűri folyadék) és felső légúti fertőzések (mandulagyulladás, garatgyulladás, melléküreg gyulladás, középfülgyulladás), hasi, nőgyógyászati fertőzések, bőr-, fog-, és csontfertőzések. Alkalmazzák még maláriában; AIDS betegek tüdőgyulladásának, ill. agyvelőgyulladásának kezelésében; fej, ill. nyaki műtétek esetében.
2008. júl. 23. 17:44
Nekem nagyon fájt a gyomrom tőle, de lehet, hogy azért, mert refluxom is van.
2008. júl. 23. 17:42

a dalacin az nem antibiotikum?

Mintha azt kaptam volna császár után.

Vagy keverem valamivel?

2008. júl. 23. 17:40
Ez mire való? Kiváncsi vagyok mire kell olyat szedni, aminek a mellékhatása akár halál is!!!!
2008. júl. 23. 17:30
BŐRKIÜTÉS,GYOMORÉGÉS,HASMENÉS---SÚLYOS ESETBEN AKÁR HALÁL IS
2008. júl. 23. 17:23
Dalacin tabletta mellékhatása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook