Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csúfolódás az iskolában fórum

Csúfolódás az iskolában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jún. 13. 16:03

muszáj kiírnom magamból az utóbbi napok történéseit:

1 hete a fiam egyik osztálytársának az anyukája kétségbeesetten kért segítséget tőlünk szülőktől amiért csúfolják a fiát,olyan érzés volt mintha a mi történetünket írta volna le,elkezdtünk levelezni közben más anyuka is bekapcsolódott és kjiderült hogy az ő fiát bántalmazták is többszőr az osztályból.Anyuka jelezte az iskolának kiderült hogy a 7 gyerekből 2.nek tanár az anyja a suliban,rendkivüli szülőit kért ahol is úgy kiforgatták az egész ügyet hogy a végén mi és a másik család szégyeljük magunkat amiért raboljuk az idejét a többi családnak.Ez egy vallási iskola tulajdonképpen azt mondták hogy akinek nem tetszik annak el lehet menni,egész éjszaka alig aludtunk a férjemmel ma reggel pedig beindultam és átírattam a gyereket abba az iskolába ahová tartozunk itt a lakhelyünkön.Tudom hogy itt is lesznek csúfolodó gyerekek,de remélem hogy megbírkozunk vele és jobb lesz .nagyon bánt hogy vajon jól döntöttünk-e de ha egy egyházi iskolában van helye a verekedésnek ,lopásnak,zsarolásnak akkor nekünk itt semmi keresnivalónk nincs.

102. 325b42d966 (válaszként erre: 101. - 9c8e86a234)
2012. máj. 31. 16:13
A szülő hát ez az hogy mi szülők sem vagyunk egyformák,ezért fordulhat elő az hogy a gyerekek csúfolják egymást meg elveszik egymás játékát.,és abban igazad van hogy mindenkinek legyen meg a maga kis játéka,ezt én elhibáztam mert arra tanítottam hogy ossza meg másokkal amije van .ilyen dolog a csúfolódás is,nem tanítottam meg arra hogy megvédje magát,mert én magam sem gondoltam arra hogy csúfolhatják bármiért is hiszen nekem ő így tökéletes de hát én az anyja vagyok.Ma már sok mindent másképp csinálnék de 10-éves és vannak dolgok amin már nehéz változtatni így hát edzem a lelkét folyamatosan.
2012. máj. 28. 10:20

Természetesen nevelés kérdése, hogy a gyerek hogyan viselkedik a társaival, de ha mindig a kisebbhez kell alkalmazkodnia a nagynak az elcsúszásokhoz fog vezetni mind a kettőjük személyiségében. Így a pici átveszi az uralmat, a nagynak meg meg kell alkudnia.

Egyáltalán nem tartom ezt jónak.

Szerintem az a jó,ha mindegyiknek megvannak a maga kis játékai, és akkor nincs vita,hogy ki adhatja oda kinek,mi közös és mi nem. A kicsit is meg kell tanítani, hogy nem az "övé a világ", és a nagynak sem lesznek rossz érzései,nem érzi magát elnyomva.

És ezt ki tudja elérni?

Hát a szülő.

100. Pan Dóra (válaszként erre: 98. - 26c9a8950c)
2012. máj. 28. 07:35

Erre mondtam egy előző hsz-ben, hogy rossz példát közvetítünk :( Mert miért kellene odaadni, ami az enyém?! Ha úgy érzem, akkor adom, de ne KELLJEN már!!!


Engem is erre tanítottak, hogy a húgomnak minden dolgom oda kell adni, mert ő a kisebb, nekem lehetne több eszem (több is van a mai napig), meg ilyesmi. A húgom viszont mindent szétszakított, tönkretett. Egy idő múlva már nem adtam, de akkor meg én voltam az irigy... ugyanakkor azt is tanítják, hogy a máséhoz nem szabad hozzányúlni. Akkor az enyém miért közös?!!!


Sok időnek kellett eltelnie ahhoz, mire harcolni tudtam az igazamért. Ami az enyém, az az enyém! Szívesen segítek másoknak, amiből több van, ingyen örökbe adom, de ami az enyém, azt más még kölcsönbe sem kaphatja meg! :)))

99. c1e9612cd3 (válaszként erre: 98. - 26c9a8950c)
2012. máj. 28. 00:41
perze, h rögtön, azonnal kell minden, hisz otthon is így van, és meg is kapják... egy kis hiszti, és anyu-apu máris ugrik... mert ez egyzserűbb, mint a beszélgetés, a nevelés....ennyi a titka a dolognak....
98. 26c9a8950c (válaszként erre: 95. - 474687f420)
2012. máj. 27. 21:22

Az biztos, hogy a legtöbb esetben a szülői nevelés, vagy egyáltalán nem nevelés az oka annak, hogy egyszerűen nem tudják visszafogni magukat. Rögtön, azonnal kell nekik valami amit vonzónak találnak.

Aztán ott van a másik fél, akinek meg azt mondták, hogy oda kell adni, ne verekedj, stb. Szegény mit tud tenni?

2012. máj. 27. 21:13

Nehéz helyzet.

A fiamat is csúfolták időnként, ezen szinte minden gyerek átesik. Én sokat beszélgettem a fiammal. A beszélgetések után kicsit mindig rendeződött a lelkivilága. Mást nem tudsz tenni.


Nem értem miért gondolják itt többen, hogy a te fiad változott. Gondolom mindig ilyen volt, csak nem csúfolták ilyen sokat. Most pont ebben a korban vannak. A fiamat is ilyenkor csúfolták.

Azért mert a fórumindító gyerekeket nevel nem hinném, hogy befolyásolná az osztálytársak fantáziáját.

96. 8e9170fe09 (válaszként erre: 95. - 474687f420)
2012. máj. 27. 20:59
Ha a szemet szemért jelszavát követjük, abba belevakulunk mindnyájan.
2012. máj. 27. 20:55
Hát én előre félek a sulitól a fiamnak még van egy éve az oviban, de nálunk is vannak problémák.Ugye én arra tanítottam, hogy nem szabad verekedni.Erre úgy jön haza hogy nem ütött vissza, mert ő így lett nevelve.Teljesen át kellett nevelni a gyerekt, hogy védje meg magát.Ha ütnek add vissza.Ha megmondja óvónéninek, az a másiknak hisz, aki ordítva bizonygatja, hgy nem ő kezdte és az én fiam nem olyan hangos, ezért neki nem hisznek.És a végén ő megy büntibe, eddig meg ugye kikapott észre sem vették, most bezzeg, hogy visszaüt!Az már nem szabály, hogy ne csúfolódj, most elsősorban arra neveljük, hogy ne hagyd magad.Eleven gyerek, de rendes, és csendes.Egyszer azért alázták meg, mert megvédett egy kisebbet.Az óvónénik észre sem vették. És az milyen dolog, hogy a tanár nem akar beleszólni?Akkor ki?Nem csak azért van,hogy tanítson,hanem hogy rendet tartson.Mi arra voltunk nevelve, hogy ne kezd, de ha bántanak add vissza, mert ha nem azért itthon is kapsz, ha sírva jössz haza (soha nem bántottak a szüleink ).Bevállt bár mi bevédtük egymást is.Nekem is egykém van és félek. MÁr az oviban is amik vannak, gonoszak a gyerekek még a felnőttnek is beszólnak és az óvónéni, az anyuka le..ja.És én is próbáltam a gyereknek, hogy ne legyen önző, odaadott mindent, erre eltörték, elszakították.Komolyan néhány gyerek honnan jön?Sztem erről a szülők tehetnek a legjobban.
94. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 20:39
Fő kérdés hogy miért csúfolják. Esetleg lehet változtatni rajta.
93. Pan Dóra (válaszként erre: 92. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 20:14
Amíg ő maga ki nem áll az igazáért, addig nem is fog változni a helyzet :( Lehet, hogy akkor meg feleselésért kap beírást, de a többiek látják, hogy nem lehet vele megtenni bármit. A beírás különben sem a világ, és inkább legyen a magatartása 3-as, minthogy ő legyen célpont.
92. 325b42d966 (válaszként erre: 91. - Pan Dóra)
2012. máj. 27. 19:59

hasonló eset ami a fiammal történt a múlthéten csak itt ő volt a "balek".

A szünetben az egyik fiú hajtogatott "tátikát" papírból vagy 10-15 db-ot.

a fiamnak adta mert ő nem tud ilyet hajtogatni,erre matek órán az egyik fiú azt mondta a tanárnak hogy a fiam ezeket órán hajtogatta erre a tanár beírt egy figyelmeztetést az üzenőbe,hazajön a gyerekem mondja hogy mi történt én le akartam szídni de szipogva mondja hogy ő nem tud tátikát hajtogatni na erre még mérgesebb lettem hogy miért nem mondta a tanárnak de ő volt a bölcsebb mert azt mondta hogy a tanár úgysem hitt volna neki.azt hiszem ha úgy védené meg magát hogy verekedne akkor sem biztos hogy a tanár mellé állna ,bár ha az anyját csúfolják kiváncsi lennék arra hogy mit tesz ilyenkor a tanár ha a gyerek ezért verekedne?én attól tartok hogy egyszer így fog történni mert elege lesz ,de nem biztos hogy ez a megoldás.

91. Pan Dóra (válaszként erre: 88. - C1e9612cd3)
2012. máj. 27. 19:48

Nálunk történt a következő eset: X 8.-os, kötekedős, agresszív gyerek volt. Y 6.-os, a légynek sem tudott volna ártani. Egyszer szünetben rohantak hozzánk a gyerekek, hogy X és Y verekszik. Hanyatt-homlok rohantunk, hogy megvédjük a kicsit, de közelebb érve azt láttuk, hogy a pofonokat ő méri. Fél szemünket azért rajtuk tartva elfordultunk, és megvártuk, hogy a kis hatodikos befejezze, amit elkezdett :D


Az egész iskola őket nézte és a 6.-osnak szurkolt. X úgy megszégyenült, hogy azóta nem verekszik...

90. c1e9612cd3 (válaszként erre: 89. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 19:39

én erre azt mondom, h jobb időben megtanulni ezeket, minthogy később annál nagyobb pofonok érjenek minket.....

Attól, h katolikus suli, uolyan gyerkek járnak oda, mint máshova. A gyerek az gyerek, mindegy, h honnan jön, hova jár suliba. Alapvetőleg egyformák ezekben a dolgokban.

Ne aggódj! Megkeményítik most a fiadat annyira, h később már nem lesz neki oylan nehéz, ha ilyenbe, vagy durvábba belefut.

És ettől még szép gyerekkora van! Örülj, h a családi botrányoktól mentes gyerekkort tudtatok neki teremteni, és igen is van szeretetben része, nem csak marakodásban, mint azoknak a ygerekeknek, akik gúnyolódnak rajta!

89. 325b42d966 (válaszként erre: 86. - C1e9612cd3)
2012. máj. 27. 19:31
hát ez az miért van az hogy már gyerekkorban megkell tanulni azt hogy az élet kegyetlen is tud lenni.ha van egy szép gyerekkor azt akkor elrontja az iskola ,a gyerekek,én naívan azt gondoltam hogy ebben az iskolában ilyen nem érheti,de még is és honnét tudjam hogy egy másik iskolában jobb lesz? akkor innen is odébb állunk?eleinte elkövettem azt a hibát hogy amikor miattam csúfolták haragudtam rá hogy miért hagyja hogy az anyját bántsák,hiszen erre általában érzékenyek a gyerekek.,de rájöttem hogy nincs igazam mert nagyon is bántotta a dolog hiszen éreztem hogy valami nem "stimmel" de nehezen nyílt meg hogy elmondja.szeretnék segíteni kicsit (nagyon )megerősíteni a lelkét a következő tanévre ezért kértem tanácsot.Kérlek higgyétek el hogy a nevelőszülőségnek ehhez semmi köze én érzem,tapasztalom hogy ezzel nem ártottunk a gyerekünknek én szeretem őt annyira hogy ha ez másként lenne nem lennék már nevelőszülő.
88. c1e9612cd3 (válaszként erre: 87. - Pan Dóra)
2012. máj. 27. 19:26

én azt tudom, h ha nekem kell vmilyen irányba terelnem a gyerekem, ezena téren, biztosan arra fogom nevelni, h csak azzal közösködünk, aki hasonlóan közösködik velünk. Tudom, nehéz lesz, de vhogy megpróbálom.

Nem szeretném túl bizalmatlannak se nevelni, de naívnak se. Szeretném, ha egy alap távolságtartás eleinte mindenkivel szemben meglenne, és szeretném, ha az ösztöneit használná, illetve, ha azokat tökéletesen megtanulná használni....

87. Pan Dóra (válaszként erre: 86. - C1e9612cd3)
2012. máj. 27. 19:14

Belém is ezt nevelték :((( Bizony, sokszor a legjobb szándékkal rossz sztereotípiákat követünk és adunk tovább, kezdődik ez a testvérkapcsolatokban, aztán folytatódik az óvodában, nem sorolom tovább. Ez a minden közös, osszuk meg elv az erőszakosaknak kedvez, a szófogadókból kiöli az önvédelmi reflexet :(((

Valahol meg kellene találni az egyensúlyt...

86. c1e9612cd3 (válaszként erre: 85. - Verem)
2012. máj. 27. 19:00
hát, sajnos azt nem lehet, mert ha ő "naív", folyton kihasználják majd, és eltiporják..... Engem is úgy neveltek (kis faluban), h nem szabad önzőnek lenni.... aztán, saját bőrömön kellett megtanulnom, h de bizony! Vagy az vagy, vagy apránként mindened elveszik, te meg csak pillogsz, h én vagyok szarban, a másik meg habzsi-dőzsizik vígan, miközben neked mindened közös, más meg xart se tesz a közösbe.... (és ezt nem csak párkapcsolatokra értem! Sajnos kollegális, vagy iskolai, kollégiumi szinten is így megy ez....)
85. verem (válaszként erre: 84. - Muraja)
2012. máj. 27. 18:48
Igen, sajnos meg kellett a gyereket tanítanom, (az elveimmel ellentétben),hogy bizony ne adja oda a játékot. Stb.Hiába akarom én úgy nevelni, hogy békességben együtt élni.
84. Muraja (válaszként erre: 12. - Verem)
2012. máj. 27. 18:27

Ez aztan szomoru hogy ilyen messze jutottun ,mar az is baj ha joszivu a gyerek.

Sajnaltos vilagban elunk , en kulföldön elek mar unokaim is vannak de iitt perelhetö az iskola.

hogy idaig jutott a tarsadalom sok dolog borzalmas eset törtent többek köszt egynehany gyerek öngyilkos lett. Utana kezdett felebredni a tarsadalom es az iskolak . Mostani helyzettben sokat javult mert a iskolakba nagyon fel van figyelve a gyerekekre es a viselkedesukre.

Igen egy igaz hogy minden a szulöknel kezdödik de soknal inkab nem kezdödik sajnos..

83. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 17:37

nézd! Ezek pont oylan dolgok, amikbe mindig is bele fog futni az életében! Mi felnőttek is belefutunk....

Meg kell tudni vele értetni, h az ember alapvetőleg egy irígy lény, és ezek a ygerekek is csupán irígységből csúfolják. A te gyerekednek van gyerekkora, a többinek meg a család széthullása miatt nincs, ezért irígyek! Hisz ki szeretné gyerekként anyu- apu állandó civakodását, válását, alkoholizmusát nézni? Persze, h irígyek rá! Látják, h őt szeretik, és megvan mindene, amire egy gyerek vágyik! Pont ezéert kezdenek ki téged is az ő szemében...... Próbálják megingatni ezt a családi összhangot.

82. Betyárninja (válaszként erre: 75. - Mandulacska2)
2012. máj. 27. 17:35

Én is ilyen voltam (bár engem a vékonyságom miatt piszkáltak + sokat beszéltem és nagyon vidám voltam). Még jó h a testvérem is ugyanabba az iskolába járt, ha valami gond volt, szóltam neki és az ismerőseinek.


Ilyen vékonyan még ha küzdősportot tanulnék is nem tudom mennyit ért volna.


Volt, hogy nem figyeltem arra amit mondanak, de akkor meg azért kaptam még egyet.

81. mandulacska2 (válaszként erre: 57. - Pan Dóra)
2012. máj. 27. 17:30
Sajnos már a másik iskolába küldés se működik olyan könnyen. Nagyon sokat kell tennie azért egy gyereknek, hogy elutasítsák másikba, és sokszor az iskola anyagi érdeke előbb van. Pontosabban fogalmazva a fennmaradás esélye. És a gyermekvédelmisek se tudnak csinálni semmit. Van tapasztalatom, hogy milyen erőszakos, gyógyszeresen kezelt gyereket se küldtek át másik iskolába (hogy miért, azt nem tudom), pedig testileg bántalmazott már több gyereket is.
80. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 17:29

mert kamaszodik, és kezd kialakulni a maga kis intimszférája!

csak arra figyeljetek, h most kezd eljönni az az idő is, amikor már a közösség nevelő hatása erősebbé kezd válni, mint a szülőjé, családé! Huh, mást nem tudok mondani, minthogy sok, sok beszélgetés, és megértés, soha en faggassátok, pláne ne erőszakosan! Viszont azt érezze, h mindig, mindenben (persze reális keretek között) mögötte vagytok, és léptek, ha kell!!!!

2012. máj. 27. 17:20
Azt javaslom keressetek egy másik iskolát.Nem ártana a gyermekednek valami sport, jó ha önvédelem, mert az erőt és tartást ad.Bátrabban kiállna magáért.
2012. máj. 27. 17:19

Piare, bencés, ferences, angolkisasszonyok, kalocsai szegény iskolanővérek, ciszterciek. Nagyjából ez a jelenlegi paletta.

A lehetőségeik :(

Pedig hónapról-hónapra adakoznak a hívek évek óta az iskolák fenntartására, a tanerő képzésére.

A gyerekek általánosságban vett családi hátterével nem tud, vagy alig ... a tanári kar. Ahogy írták: az első 6 év után ... bár csodák még vannak.

77. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 17:17
Ez amúgy jellemző, hogy olyanok bántják, akiknél gond van otthon. A saját szülein nem tudja levezetni a feszültséget, ezért a te gyerekeden vezeti le, mert ő nem vág vissza. Mindig kell egy gyengébb, akin ki tudja ereszteni a gőzt. És tudom, ez nagyon szomorú. És az egyházi suli se megoldás már. Az iskoláknak sokszor kell a fejkvóta, pláne a hátrányos helyzetű gyerekek után még plusz pénzt is kapnak. Ezt tapasztalatból tudom. :((
76. farkasfalka (válaszként erre: 41. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 17:15

én sosem tudnék ilyet vállalni,nincs az a pénz..

A magam két gyerekéért mindent, de nem bánom,hogy ők is megnőttek és sokkal önállóbbak.Idegen gyerekért én a magam részéről semmit.Pedagógus vagyok, a lelkemet kitettem a "gyerekeimért" ma az utcán nem is köszönnek.Sokszor a családomat szorítottam háttérbe miattuk.Nem érte meg.

2012. máj. 27. 17:11
Tényleg nehéz kérdés. Engem is csúfoltak általánosban a testsúlyom miatt, meg én is inkább visszahúzódó voltam. Anyum mindig bejött megvédeni, de nem segített semmit. Vagy másik környezet kell neki szerintem, vagy ha lennének barátai. Akár csak 2-3 barát is elég lenne, hogy ne érezze magát kívülállónak. Egy másik suliban lehet , jobban érezné magát.
74. b235ac96d5 (válaszként erre: 73. - A14deb9047)
2012. máj. 27. 17:07
Ez nagyon igaz!!!!Varázsütésre nem megy!:))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook