Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csúfolódás az iskolában fórum

Csúfolódás az iskolában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. máj. 27. 15:52

nem semmi!!!! Es barkibol lehet hivatot neveloszulo?


A gyerek allami gondozott kell, hogy legyen? vagy hogy mukodik ez?

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:51
Szerintem ismerheti, van már hatéveseknek is könyv, hogy mi mennyit ér?? Muszáj is beszélni velük, hogy tudják, miért mennyit kell dolgozni, legalábbis én így gondoltam akkor is most is. Ha tudják valaminek az értékét, jobban tudnak vigyázni rá. az értéket úgy is értem, hogy hány órát kell esetleg egymás nélkül tölteni, hogy valamit megtudjunk venni.
41. 325b42d966 (válaszként erre: 36. - 2a69f78972)
2012. máj. 27. 15:50
nem vagyunk hivatásos nevelőszülők és tiszteletdíj amit kapunk gyerekenként 15000 ft-ot,a többi a gyerek ellátmánya és ezzel el kell számolni,ez a plussz pénz azért amiért nem lehet csinálni mert ez az összeg semmi ahhoz képest amit ezekkel a gyerkőcökkel foglalkozni kell ,ez élet forma én így nevezem és kihívás ezekből a gyerekekből embert faragni.naponta fejlesztésre járni,orvosokhoz,ez nem pénz ja és nem is munkaviszony
2012. máj. 27. 15:50

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, a pedagógus nem tehet semmit. Tudom, hogy tehet!

A család meglátogatásától, a szülőkkel történő beszélgetésig, a közös osztályprogramok, a gyerekkel történő személyes beszélgetések, a testre szabott egyéni feladatok mind-mind segítenek! Ha az a pedagógus olyan!

Arról meg azért ne feledkezzünk el, hogy ez egy egyházi iskola volna! Hol van a a pedagógus lelkiismeretes gondossága? Hol vannak a hittant oktatók, hol vannak az egyházi oldalról azok a személyek (papok és apácák) akik hivatottak a gyerekek lelkének ápolására? Szóval én úgy látom, van itt hiányosság bőven! Tehát a pedagógus nem maradhat távol!!! Semmi szín alatt!!

39. 2a69f78972 (válaszként erre: 38. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:48

Van bizony!

Én is gondolkoztam rajta, mert szeretem a gyerekeket, de közben 5 év alatt lett 3 unokám és azok kiveszik minden plusz energiámat.:)

38. tavasz007 (válaszként erre: 36. - 2a69f78972)
2012. máj. 27. 15:46

hat az nem semmi! van ilyen??? Meg nem is hallottam ilyenrol!


masreszt ugy gondolom, hogy egy 10 eves kisfiu nem fogja fel, hogy a szulok penzert nevelnek gyerekeket. egy 10 eves gyerek nem ismeri a penz es a munka, megelhetes fogalmat, ...

dehat ne ugy legyen!

37. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:45
Te ne áruld el őt soha velük szemben.Akkor megtanulja a megküzdést.;)
36. 2a69f78972 (válaszként erre: 30. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:43

Ők nem örökbe fogadták ezeket a gyerekeket, hanem hivatásos nevelőszülőként - munkaviszonyban, fizetésért - csinálják.

Gondolom ezt a gyermekük is tudja, tehát emiatt lelkileg nem sérül.

De Eraanya írta is, hogy jót tesz a kisfiúknak a többiek jelenléte.

Mindentől függetlenül elismerésem a bátorságukért, hogy fogyatékos gyerekeket fel mertek vállalni.

Nem lehet könnyű, még azért a plusz pénzért sem, amivel ezekért a gyerekekért többet fizetnek.

35. 325b42d966 (válaszként erre: 29. - B235ac96d5)
2012. máj. 27. 15:42
csak az az iskola jöhet szóba ahol élünk de pont azért irattam más városba mert a mi sulinkról eleve rosszak a tapasztalatok,így ide nem hozom át.ezért tünt jónak más városban ,vallási iskola egyszerűen mindenben csalódást okozott ez a suli,még mikor mi felvételiztünk ide megnézték kiket vesznek fel most meg mindenkit.Csúfolják,leköpik,meglopták(telefonját,uzsonnáját)
34. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - Bugs02)
2012. máj. 27. 15:39

A pedagógus is nehéz helyzetben van ilyenkor, nem tartom igaznak, hogy sokat tud tenni. Látja és bántja, és leültei a gyerekeket és megbeszélik, hogy ezt miért nem kéne, a verekedőket szétválasztja, stb., de valójában ő is tehetetlen. beírással, büntetéssel éppen hogy nem fékezi meg a kegyetlenkedő gyerekeket, a szép szó pedig NEM használ mindenkinél, ahog ytermésetesen a felnőttek közül sem alkalmas mindneki arra, hogy leüljünk vele és kulturáltan megbezséljüka dolgokat.


NÁlunk az iskolában van egy hasonló eset. Van egy kislány, nagy nyomás van otthonról, imádott, egyszem gyerek, nehéz természettel, sok hisztivel, nyafogással, ami nyilván nem szimpatikus az osztálytársak többségének. Ettől függetlenül nem lehet olyan idegesítő kis nyafka soha senki, hogy ezért csúfolni, bántani lehessen. Az osztályfőnök többször beszélt az osztállyal, leíratta velük, miért alakult ki szerintük az a helyzet, hogy a kislányt mindenért piszkálják, de igazán nem jutott előre. Én azt mondtam erre: azért őt piszkálják, mert valahogy ő most a legalkalmasabb alany erre, szórakoztatja sajnos a gyerekeket, hogy ő azonnal mindneért sír, hsiiztizik, stb. Ha minden leperegne róla, vagy frappánsan és ügyesen vissza tudna szólni, úgy hogy eg ypillanatra a főkolompos váljék nevetségessé, megszűnne mindez. De ezt nem hiszem, hogy lehet otthon tanítani, és ha lehetne, sokan nem olyan típusúak vagyunk, hoyg erre neveljük.... ami biztos nemjó megoldás, ha azonnal iskolaváltáson gondolkodik a szülő. Sajnos ha a gyerek nem erősödik meg, előbb-utóbb más környezetben is ki fogják pécézni....:(

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:39

Szia!


Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy ne foglalkozzanak, ha csúfolják őket. Kezdtem a nyelvnyújtogatásnál.

Mondtam, szóljanak a nyelvöltögetősnek, milyen csúnya hosszú nyelve van, biztos beteg. Csúnya az arca. Általában bejött. A gyerekeim jót nevettek rajtuk, és mivel látták ez nem idegesítő számukra, így már varázsát is veszítette az egész csúfolódás.

Persze bepróbálkoztak a nevükkel, mondtam szóljanak nekik, hogy ennyire buták egy nevet sem tudnak megjegyezni?? így a névprobléma is le volt tudva.

Pedagógushoz nem igazán jó fordulni, mert sok gyerek van rábízva, és nem is tudhatja ki a kezdeményező. a másik a gyerekek se szeretik, ha "árulkodik valaki", mert akkor pipogya, nyámnyila alaknak tartják.

Az biztos kell a kellő nyugodt otthoni lelki támogatás. Sokat kell erről(is) beszélni, beszéltetni, hagyni, hogy elmondja mi bántja, tudja ott vagyunk mögötte.

Egy megoldás még az is, hogy legyen az ellenséged a barátod. A legkomiszabb gyerekből is lehet "barát", ha meghívja egy játékra a szülő, akár otthonra a szüleivel együtt, akár egy közös parkozásra. Tudni kell ki a hangadó,azzal a jó kapcsolatot ápolni. Tudom azért nem egyszerű a helyzet,mert azért egy egészséges határt muszáj húzni, sajnos ilyen az élet már kis korban érik az embert csalódások, ha nem tudja magának megszerezni a vezető szerepet.


Kívánom, hogy sikerüljön megoldani a problémátokat!

32. 325b42d966 (válaszként erre: 30. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:39
nem nagyi nincs,vagy is van de nem vigyáz a nevelt gyerekeimre,de ha én nem is tudok azért apa szokott vele külön programokat csinálni amikor lehet.
31. b235ac96d5 (válaszként erre: 28. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:36
Minden elismerésem a tied, hogy sérült gyerekeket neveltek, hogy vállaltátok őket. Csodállak érte! Sok erőt és kitartást kívánok nektek. Hosszú még az út, ami rátok vár! Óriási erő kell hozzá! :)))
30. tavasz007 (válaszként erre: 26. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:31

hat figyi, ez nem lehet valasz a problemara?

Ha kapott hirtelen uj testvereket, akik tetejebe atlagon feluli figyelemet igenyelnek, az NYOMOS ok neki, hogy kivulalloknet erezze magat, es ezt az erzest viszi az iskolaba, es ott is kivulallo akar maradni.


Hat szerintem toltsetek vele idot, kulon is, nehanyszor egyedul vele menj a vidamparkba, vagy ahova akar. Csinaljatok vele programot, ahol egyedul vele foglakoztok.


Addig vigyaz mas a gyerekre, nagyi?, ...

29. b235ac96d5 (válaszként erre: 19. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:30

Nem! Nem tanítod ezzel arra! Ha van lehetőséged, vidd el!

Ha egy iskolában ilyen légkör van, az nem nevelési intézmény! Az csak megőrző.(karám)

Én tapasztalatból mondom, hogy nem szabad várni! Tanító vagyok, a fiam ott kezdte az iskolát, ahol én vagyok. Hát, örökké szem előtt volt a kollégáknak, értem ezalatt, hogy bármit tett mindent megláttak és szóvá tették, a gyerekek meg rátettek ugyanígy. 2. osztály után elvittem egy másik iskolába, az meg egy "elit" iskola volt, csupa magától elszállt zsenipalántával. Végül onnan is elvittem és megtaláltuk azt az iskolát, ami remek volt, minden szempontból. A mai napig hálás vagyok nekik a munkájukért, mert a fiam visszanyerte az önbizalmát, helyére került a lelkivilága.

Merjél lépni! Szorítok nektek!:) Közben pedig beszélgessetek nagyon sokat!:)

28. 325b42d966 (válaszként erre: 17. - B235ac96d5)
2012. máj. 27. 15:29
mindent megbeszéltünk vele.Itthon én soha ilyen felszabadultnak nem láttam csak mióta gyerekek vannak nálunk.sokat játszanak nevetgélnek,egykeként más volt,zárkózottabb volt.
27. 325b42d966 (válaszként erre: 21. - Bugs02)
2012. máj. 27. 15:27
nálunk a tanár mindenre azt válaszolja hogy ő ki akar maradni belőle.
26. 325b42d966 (válaszként erre: 24. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:25
nevelőszülők lettünk.1 -éve kaptunk egy 5-éves kislányt aki középsúlyos értelmi fogyatékos,és az idén áprilisban egy testvérpárt a kislány 7-éves a fiú 3 és ő úgy fest hogy autista.
25. 325b42d966 (válaszként erre: 20. - B235ac96d5)
2012. máj. 27. 15:23
teljesen átlagos kisfiú (megnézheted a képét az adatlapon) most kicsit idősebb de nem sokat változott arcra csak 10 éves lett.
24. tavasz007 (válaszként erre: 23. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:21
eraanya! hogy kaptal 3 gyereket pluszba? Milyen alkalombol? azt elmeseled?
23. 325b42d966 (válaszként erre: 11. - Sirga)
2012. máj. 27. 15:20
hát ez az én már mondtam a páromnak hogy kezdjünk el mi is verekedni? vagy kocsmába járni?(nem fogunk)de valamit csinálnom kell mert a tétlenség a legrosszabb és bánt is hogy hogyan segítsek neki.
2012. máj. 27. 15:19

gyerkek nagyon megerzik, ha masik gyerek tobb figyemet kap. Gyerekkent a tesom volt a SZTAR x okok miatt, es nekem az borzatoan rosszul esett. Kis fejemmel azt gondoltam, hogy ot azert szeretik hopp! eliras! szoval szerettek jobban, mert fiu, es onkentelenul en is fius ruhakban kezdtem jarni, anyam nem tudott rameroltetetni egy szoknyat, vagy ruhat. Rovid hajam volt. Es kicsit voltam, 5-6 eves?


Hihetetlen hatassal van a kornyezet a gyerek fejlodesere!

Ma mar felhuznek szoknyat, de izzad a combom valami miatt (valoszinu a stressz miatt, hogy szoknyat huztam) es mar azert nem huzom!! :)))

21. Bugs02 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:18
Ez ellen nem tudsz mit tenni sajnos, a gyermekek nagyon kis kegyetlenek tudnak lenni...a pedagógus sokat tud tenni persze, de kérdés az is a gyerek mennyi idős stb stb..
20. b235ac96d5 (válaszként erre: 17. - B235ac96d5)
2012. máj. 27. 15:17

Aztán azt se ártana megbeszélni, hogy konkrétan mi a csúfolódás tárgya. Ugyanis, lehet, hogy van alap. Ha, a ruházat vagy frizura vagy modor ezeket meg lehet beszélni, le lehet cserélni, vágatni. Ha kényeskedő, nyafogó azt meg kell beszélni és önállósítani kell, feladatokat kell adni, dicsérni, odafigyelni rá.

Tehát nem elég azt mondani védd meg magad! Az sem elég, ha bemegy a szülő és reklamál. Tudni kell az okot és azt kell rendbe tenni!:)

2012. máj. 27. 15:16
érdekes hogy olyan gyerekek csúfolják akiknél otthon "baj van" ,válás,pia stb az ilyen gyerekek köré gyülnek a többiek "klikkesednek" így mondta a tanár,és kinéznek maguknak az adott esetben éppen az én fiamat és olyanért csúfolják ami nekik nem adatott meg pl:ha megkérdezik ki mit csinált a hétvégén az én fiam elmondja hogy esetleg valahol kirándultunk akkor ki nevetik doktor urazzák,nem játszhat velük,az egyik fiú többszőr is leköpte mire én az anyák napján még az ünnepség előtt megkértem ezt a fiút hogy tartsa a nyálát a szájában (mellesleg ez a fiú volt évekig az ovitól a legjobb barátja addig amíg minden nyáriszünetben én vigyáztam rá.Most pl azért csúfolják mert én kövér vagyok,na ez egy piszok nehéz dolog mert igaz csak hogy nekik ehhez semmi közük és pont olyan gyerek mondja akinek az anyja tele van tetoválással,de mégsem kezdhetem én csúfolni az ő anyját ezért?!de volt még sok sok de bántó dolog egész évben ,gondoltunk iskola váltásra is de akkor meg arra tanítom a fiamat ha bántják meneküljön el? hát ez sem megoldás!
18. tavasz007 (válaszként erre: 15. - 2545157c39)
2012. máj. 27. 15:16
:))
17. b235ac96d5 (válaszként erre: 6. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:11

Azt mennyire beszéltétek meg vele, hogy nevelőszülők lesztek?

Lehet, hogy érzelmi válságban van emiatt, úgy gondolja, már nem szeretitek, hiszen eddig minden szeretet csak őrá irányult, most pedig megoszlik.

A másik 3 gyerek eredetileg testvér? Mert az is lehet, hogy lettek egy klikk és nagyon elmagányosodott a te gyereked. Szerintem megoldás lehet, ha privát programot továbbra is csináltok vele, ahol nem kell osztozkodnia se a figyelmen se a szereteten "idegenekkel" Szerintem elvesztette az önbizalmát.

16. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. máj. 27. 15:10
Erősítsd az önbizalmát, emeld ki a jó tulajdonságait, hívd fel figyelmét gyakran a jó képességeire és készségeire...fontos hogy tudja hogy ő miben jó...erősítsd!!!! Dícsérjétek kicsit többet, természetesen nem érdemtelenül...kapjon most otthon több figyelmet, most fokozottabban érezze, hogy fontos nektek, szeretitek...helye és szerepe van a családban...csak így tudod őt erősíteni és ha mindezzel tisztában lesz azt mondanak neki amit csak akarnak....
15. 2545157c39 (válaszként erre: 13. - Tavasz007)
2012. máj. 27. 15:09
Lehet benne valami :S
14. verem
2012. máj. 27. 15:08
Azt mondják, hogy vmilyen önvédeli sport tanulása segíthet, mert ott önbizalmat is kap, de tudja, hogy az erejét kontrollálni kell.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook