Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csoda, vagy csak most jött el az ideje? fórum

Csoda, vagy csak most jött el az ideje? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csoda, vagy csak most jött el az ideje?

1 2
2011. júl. 15. 12:23
Gratulálok az érkező bébihez :)
2011. júl. 12. 20:59
Gratulálok!!!! És vigyázz magatokra! Valóban ha nem várod, jön magától! ;)
37. latina (válaszként erre: 36. - Kriszti1212)
2011. júl. 12. 16:08

igen,sikersztorik vannak, hálistennek! de én még csak nem is tartoztam a "teljesen egészséges" kategóriába.

Nagyon sok hozzám hasonló nő van, akinek tüszőrepedési gondjai vannak, hiába a tüszőrepesztő szuri...

Én azt mondom tehát, hogy alternatív gyógymódokat keresni (lásd talpmasszázs) sem hülyeség, mert a dokik néha a bolhából elefántot csinálnak...

nekem a talpmasszőr simán megmondta mi a bajom, pedig istenuccse nem tudta ki vagyok:)

2011. júl. 12. 15:06

Gratulálok a gyerkőcökhöz :)


Öröm olvasnom, hogy sok helyen bejött a "lemondok" módszer.


Latina: teljesen igazad van. Ezért is írom én is mindig, hogy ugye ez a teljesen egészséges párokra vonatkozik. És igen, nekem is mondták, hogy ne görcsöljek, amitől megvallom hülyét kaptam. De így van, így kell csinálni, lefoglalni a gondolatainkat, a napjainkat mással. És a kiskaput persze nyitva hagyni: nem védekezni :D

35. latina
2011. júl. 12. 14:58

én is csatlakozom az előttem szólókhoz, tényleg beválik a lesz...rom tabletta:)

csak az a baj, hogy amikor ezt mondod másoknak, akik épp a rágörcsöés fázisában vannak, dühösek lesznek, hogy nem is igaz, meg te biztos nem tudod min megy keresztül stb.

Mi is 2 évig próbálkoztunk, sikertelen inszeminációk után lombik volt tervbe véve, habár nekem csak tüszőrepedési problémáim voltak.Kis talpmasszázs esténként meg a téme elengedése eredményeképp a lány 2 éves múlt júniusban. Öcsit pedig 27-ére várjuk:)

Amikor tavaly júniusban elhatároztuk hogy jöhet a kistesó, nem is gondoltam volna hogy azonnal teherbe esek, mert egész egyszerűen azt vártam majd erre is sokat kell várjak. Sajnos augusztusban elvetéltem 7 hetesen, a doki 3 hónap pihit javasolt.Mi nem is védekeztünk, mert eszünkbe se jutott hogy pár hónapon belül megint megfogannék...és láss csodát egy év se telik el, és szülök:))))

2011. júl. 12. 11:56
Sziasztok.2008 Márciusától vagyunk a párommal(azóta már a férjem),és a legelején 2.-szer védekeztünk,utánna semmit...Mondtuk,hogyha bejön a baba bejön,ha nem akkor nem..Én,görcsösen akartam a babát-2009 nyarától,én már feladtam,és azon voltam,hogy elmegyek vizsgálatokra,hogy miért nem lehet babánk.Mondjuk én nem is csodálkoztam,mert rendszertelen volt a menstruációm.Erre ugyanazon év végén fájt a pockom(hozzá kell tenni,hogy akkor is,és most is súlyfeleslegem van)elküldettem magamat hasi ultrahangra-amire 2010 januárjában került rám a sor-és ott megmondták-elég durván,és flegmán-,hogy már 12 hetes terhes vagyok!!!!Azóta 1 éves lesz most a fiam
33. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2011. júl. 12. 11:46

Gratulálok a Kicsihez!

Nagyon tetszett a cikked!

Mi január óta próbálkoztunk és júniusban azt hittem végre sikerült de 3nap késés után mégis megjött!

Úgy voltam vele mint te hogy nem érdekelt hogy mi lesz majd jön amikor akar!Én is életmódot váltottam,reggelente futottam,befestettem a hajam nem hőmérőztem nem mikroszkópoztam és láss csodát június 30.-án 3nappal a nemvárt előtt délután pozitívat teszteltem!!!Épp a 26.szülinapomon!

Ma vagyunk 5+2hetesek!Még kicsik de remélem minden rendben lesz!!!


Osztom a véleményed arról hogy ha elengeded a témát akkor egyből bekövetkezik a csoda!!!


Még egyszer GRATULÁLOK!!!!

32. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 31. - Kriszti1212)
2011. júl. 11. 23:36
:)
31. Kriszti1212 (válaszként erre: 27. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 11. 21:10

Szia!

Még szerencse, hogy nem hagytad magad felnyitni. Persze, ha már nagyon indokolt, akkor kell. De hát igen, semmi nem történik véletlenül. Valahogy akármikor jönnek a kicsik, akkor jönnek jókor. A szülő feladata felismerni, hogy melyik irányba kell változtatni az életén egy újabb élet feletti felelősséggel.

30. Kriszti1212 (válaszként erre: 28. - 89cf9177e3)
2011. júl. 11. 21:08
Gratulálok a kicsikhez :) Nagyon szép gyermekeid születtek :)
29. 89cf9177e3 (válaszként erre: 28. - 89cf9177e3)
2011. júl. 11. 20:02
sportoltam,elirtam bocsi
2011. júl. 11. 16:53
szia,gratulalok,az elso babamnal en is nagyon terveztem,es amikor lemondtam rola es uj munkahelyem volt,sporoltam,buliztam,akkor estem en is teherbe.a kislanyt egyaltalan nem terveztuk,es en is ereztem hogy kell hogy vegyek egy tesztet,es akkor en is megdobbentem,ugyanigy ereztem,hogy nem a legjobbkor jott,johetett volna kesobb,igazabol a parom se volt elragadtattva,de biztos,hogy a sors akarta igy.nalunk 19honap a korkulonbseg a 2kicsi kozt.
2011. júl. 11. 16:44
Sziasztok, a nagyobbik lányom 3 éves és előtte 4 évig próbálkoztunk. Akkor endometriózist állapítottak meg nálam és fel akartak nyitni, hogy "szétnézzenek" odabent... Én nem akartam, gondoltam ha jön, jön. Tényleg jött a csöppem, pont amikor telket vettünk és elkezdtünk volna építkezni.;) Amikor abbahagytam a szoptatást rá pár hétre megfogant a testvérke. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar jönni fog, most 10 hónapos a gyöngyöm. Sokszor eszembe jut a sors vagy véletlen, mi irányítunk vagy hogy is van ez az Élet? Szertintem meg lehet érezni mi lesz. Ehhez le kell csendesíteni magad s figyelni. Én nem hiszek a véletlenben csak a döntések sorozatában a megérzésben.
26. Kriszti1212 (válaszként erre: 23. - Nénje)
2011. júl. 11. 13:45

Köszönöm! :)

Igen, én nagyon hiszek benne, hogy ez így megy. Persze nem arra a helyzetre gondolok én sem itt, sem a cikkben, ami ugye sok esetben van, hogy szervi probléma áll a háttérben. Rengetegszer az elménk blokkolja a testünket. Viszont nagyon jó, ha el tudjunk engedni magunkat. Én így látom. Persze más meg máshogy :)

25. Kriszti1212 (válaszként erre: 24. - Nikolett5)
2011. júl. 11. 13:43
Gratulálok a pocaklakóhoz :) Jó egészséget kívánok és problémamentes várandósságot :)
2011. júl. 10. 22:22

Gratulálok! én körülbelül a 8-9héten tarthatok csak, szerdán megyek orvoshoz. Bár már 3hete tudok Róla, és még várni szerettem volna a 12.hétig, már nincs türelmem. Látni akarom a kicsi szive dobbanásait.

Boldog babavárást nekünk!

23. Nénje
2011. júl. 10. 21:15

Sziasztok!

Gratulálok én is neked,igen,igazad van,legalábbis nálunk bevált.Bő 2 éven keresztül csináltam én is amit te,az aggódást,rágódást,hogy na majd most...aztán feladtam,és rá 2 hónap múlva már a pocakomban volt a kisfiam.

22. syria (válaszként erre: 19. - Kriszti1212)
2011. júl. 9. 09:25

Köszönöm.

Az első hozzászóló megadta az alaphangot, onnantól kezdve egyre elvakultabban, vérmesebben beszéltek az abortusz-meddőség-örökbefogadás problematikájáról, elsikkadva a fő mondanivaló mellett - ami jelen cikk témája is -: többnyire akkor kapunk meg mindent (párkapcsolatot, egy jó állást, gyermekáldást), amikor már nem görcsösen akarjuk, hanem magunkat, a gondolatainkat mással elfoglalva tesszük a dolgunkat, kicsit lemondva a célunkról.

21. Kriszti1212 (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2011. júl. 8. 20:02
Nincsenek véletlenek, az életben minden okkal történik. Én így gondolom. Köszönöm a Te véleményedet is.
20. Kriszti1212 (válaszként erre: 17. - 53dfddad18)
2011. júl. 8. 20:02

Erre csak azt mondom kinek mi a sok?

Én hőmérőztem, gyertyáztam. Időnként kipróbáltam egy-egy "csodaszert". Semmi nem segített. Lemondtam a második gyerekről, majd tudatosan halasztottam, de úgy érezve, hogy szervi gondom lehet mégsem védekeztünk. Másra tereltem a gondolataimat, úgymond hasznosan töltöttem minden időmet, újra a sport lett az életem (természetesen csak a kisfiam után) és tessék. Azért köszönöm az őszinte véleményt.

19. Kriszti1212 (válaszként erre: 15. - Syria)
2011. júl. 8. 19:59
Elolvastam a cikked és a hozzászólások egy részét. Úgy érzem nem volt fair, ahogy reagáltak az írásodra. :( Én örülök, hogy megírtad te is a saját tapasztalataidat.
2011. júl. 8. 18:45
Véletleten egybeesés.
17. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2011. júl. 8. 17:37
Görcsölni nem kell, de azért lehet tudatosan segíteni, támogatni a dolgot. 9 hónap nem is sok, figyelembe véve, hogy ha minden körülmény klappol akkor is mindössze 25 % az esély a teherbeesésre.
2011. júl. 8. 16:20

Nyilvános a naplóm ("Kis porszem a gépezetben")

,ha érdekel olvasd el mit éreztem! Teljesen megértelek, Velem is hasonló eset történt és azóta már 17 hetes vagyok és imádom a Kicsi Borsómat!:-)

Tényleg nem egyszerű, mikor az ember nem tervez babát, v már úgy van vele, h másfelé nyit az életben, aztán egyszer csak "kopogtat". Én heteket sírtam át de aztán minden átalakult bennem, nagyon várjuk a kistesót!!!

Szívből gratulálok Neked és s családnak is ezúton!!!

15. syria (válaszként erre: 14. - Virag32)
2011. júl. 8. 16:05

Magam is többször találkoztam "az akkor kapod meg, amikor már lemondasz róla" jelenséggel.

Cikket is írtam róla, de majdnem a fejemet vették érte itt a portálon. :(

2011. júl. 8. 15:33
Mennyire érdekes, hogy ez tényleg így működik. Van egy ismerősöm, évekig próbálkoztak a babával, sikertelenül. Több milliót költöttek vizsgálatokra, lombikra, amelyek közül az utolsó végül sikeresnek bizonyult, a kislányuk már 9 éves lesz. Természetesen nem védekeztek, mert minek? Hát a kislány kishúga két év múlva úgy megfogant minden beavatkozás nélkül, ahogy a nagykönyvben meg van írva. :) A család enyhén szólva lefagyott. :) Meggyőződésem,hogy nem az ismerősöm testében történt változás,hanem az agya elengedte a gondolatot és a természet pedig tette a dolgát. :)
2011. júl. 8. 14:36

Megható cikk, gratula a babához, és sok egészséget hozzá!


Mi közel egy évig próbálkoztunk, és mikor elengedtük a stresszt és a görcsös akaratot, és elmentünk nyaralni, kizökkentünk a kerékvágásból, utána lévő hónapban jött össze a baba.

Most 2 hónapos a kis tündérkénk! :D

2011. júl. 8. 14:08

Én is gratulálok nektek!Én is igy vagyok, nagyon szeretnénk, de nálam hullámokban tör rám ez a nagyon akarom.Máskor meg eszembe sincs!

Biztosan van benne valami,sok bizonyság, sokan mondják, h abban az időben fogant a baba mikor nem csak arra tudtak gondolni!

Jó egészséget és örömet a terhesség alatt és utána is!!!!

2011. júl. 8. 13:01
Gratulálok a babához! :)
2011. júl. 8. 12:49

Gratula a cikkhez Kriszti :)


Irányítani akartad a jöttét, és Ő tiltakozott (mint általában minden apróság) és rá kellett jönnöd nem te vagy a főnök és meglett az eredménye :)


Görcsölés téma, én is beleestem a csapdába (hisz tudod) DE az embernek magában kell helyretenni ezt a dolgot, hiába mondják mások az mit sem ér, kellenek azok a bizonyos pofonok néha.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook