Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő sírás fórum

Csecsemő sírás (beszélgetős fórum)


29. burmin17 (válaszként erre: 28. - Nilem023)
2022. okt. 10. 03:51

Azóta is ugyanúgy,hol jobb,hol rosszabb.Szopizás erejéig nár nyugodt,viszont a sírás maradt,de már edzettek vagyunk.😅


Úgy készülünk minden nap,napirendi pont a fürdetés utáni séta.🤪


Az esti fürdetést viszont nem variálom,szokja meg,hogy az is a nap része s általában este történik,ezzel hangolódunk az elcsendesedésre…..


Aztán az esti séták egyszer elmúlnak…..


Reméljük😆🥰

28. nilem023 (válaszként erre: 27. - Burmin17)
2022. okt. 6. 13:55
Változott azóta valami? Hogy telnek az esték?
2022. okt. 5. 06:32

[link]


Rájöttünk a bajra……

Nem is hasfájósság😅Csak esti “buli”👀

2022. okt. 1. 07:55
Nem,2 lányunk van,de itt meg is áll a történet :’D
25. b24e024c70 (válaszként erre: 21. - Burmin17)
2022. okt. 1. 06:01
Nálunk 4 lány után jött egy fiú és mondta a család, ha az első lett volna biztos nem lesz több, húgaimmal nem értünk fel nehézségben 4 en egy gyerekkel😂😂 tényleg nem kisfiú? Nálunk öcsém iszonyat hasfájós volt picinek.
24. b24e024c70 (válaszként erre: 22. - Burmin17)
2022. okt. 1. 05:58
Kitartás egyébként, biztos hogy jobb lesz idővel ♥️
23. b24e024c70 (válaszként erre: 22. - Burmin17)
2022. okt. 1. 05:57
Nem tornázol Rékára délután? , mert én pl igen és előtte lefejem a tejet, mert sportra is ezt mondják, hogy savanyîtja, bár nem tudom mert volt hogy egyszerűen torna, utána fürdés és annyira mohó volt a lányom hogy megszoptattam rögtön. Lehet tényleg növekedési ugràsa van szimplán és kinövi vagy csak a szénhidrát megpörgeti. Én néha kólázom, de nálunk semmilyen hatással nem bír nyilván kis mértékben és nem este😂
22. burmin17 (válaszként erre: 19. - B24e024c70)
2022. okt. 1. 04:30

C vitamint szedek cinkkel és D-vitaminnal,Magnézium omega 3.


Szilvát k betűseket nem eszem,az ételeinkben vöröshagyma van ami még bántó lehet talán…..


Douwe Egberts Eveninget iszom koff.mentest,hát nem tudom azt is lehetne-e avagy sem…..


Rubint Réka mondta egy videójában,hogy a cukor,liszt finomított szénhidrátok is hasfájást okozhatnak,savanyítják a tejet.


Nálunk nádcukor van,eritrit,update foly.édesítő,méz.Ugye a nádcukor és méz sem jobb sokkal,mint a kristálycukor,az eritrit és az édesítő is puffaszt már ha pl.kávénk kívül mással is fogyasztom és azért lássuk be őszintén,napi 2 óra alvásnál sajnos kívánom a szénhidrátot :’(((((

2022. okt. 1. 04:22

Itthon már minden ki van próbálva,ringatás,sétálva cipelés,így tesszük úgy tesszük,hordozó,kendő,simi,semmi nem segít :(

Hintaszékünk nincs,hintánk sem,esetleg még az lenne jó,tesónál volt,hogy bevált!Na de ennyi pénz nincs a világon!:D Amit kísérletezgetésre költ az ember.Esküszöm szerencsétlenebb vagyok a másodikkal,mint az elsőnél voltam :D

20. burmin17 (válaszként erre: 19. - B24e024c70)
2022. okt. 1. 04:18

Mecsek teát én iszom napi másfél litert,ő csak szimplán anyatejes.Azt mondta a doki,hogy nem tudok neki annyit adni,elég legyen ellene (egy csészével lenne jó).

Tegnap este a fürdetésig minden rendben volt,sőt utána is.Cicizés is nyugisan telt,ám ahogy felveszem büfiztetni felébred,kiságyba teszem s egy idő után sírás a vége,akkor cici megint,kéri,így tud elaludni,aztán ez egy ördögi kör……Tegnap pl.abszolút hem a hasfájásról szólt már,hanem úgy látom túlfárad.Sok még neki az inger ezért estére teljesen kivan.Le kellett vigyem babakocsizni 8-tól 9-ig,így viszont fél 11-ig bohóckodás megy megint mire teljesen el tud aludni…..Nem tudom ezt az esti dolgot hogyan kellene csináljam,hogy jó is legyen el se rontsam úgymond ha lehet olyat……

19. b24e024c70 (válaszként erre: 18. - Burmin17)
2022. okt. 1. 00:07
Mecsek baba tea, grip baba water esetleg még. Nálunk pl szimplán azért is felsír néha mert szomjas, pedig rendesen szopizik 🤷‍♀️ Forralt víz esetleg. De szerintem kólika ha délután jön elő a dolog, akkor viszont ki fogja nőni előbb utóbb, de a tejmentes dolog jó is lehet+ plussz nem tudom nem szedsz vastablettát vagy szopiteát nem iszol? Mert attól is elvileg lehet hasfájása illetve puffasztó k betűs ételek, meg szilva ami még bekavarhat de az meg gondolom nem mindennap lenne, vagy esetleg koffein? Kávézol?
2022. szept. 30. 18:47
Plusz az Espumisan cseppet sem jól adtam neki,nagyobb kaják előtt kell elosztva,én egyszerre adtam.😅Aaaaaa…..mindig tanul az ember
17. b24e024c70 (válaszként erre: 16. - Burmin17)
2022. szept. 30. 13:31
Infacolal vigyázzatok,mert nekünk székrekedést okozott. Nekünk most hat hetes Blanka mindig délután sírt estig,hasfájása volt,egy hétig használtuk,de igy meg kaki nem volt rendesen,pedig puki+büfi nálunk is volt és anyatejes.szélcső+hőmérőzés meg hogy abba hagytuk az infacolt segített. Vettem én is most colief cseppet,de nem használtuk. Egyébként lehet simán bélrendszeri éretlenség,nekem is volt olyan 3 hétnél is ugyanez, pár napig sírt délután,megnyugtathatatlan volt és úgy aludt el,hogy kimerült. Az infacol elvileg a gázbubikat pattintja szét evés előtt kell neki adni. Egyébként lehet növekedési ugrás is,nekünk most védőnő ezt mondta mert napok óta iszonyat sokat eszik,elev egy jó evő gyerek és nem akar aludni,ahogy előtte. Nekünk éjszaka mondjuk 5 órát egyhúzamba átalszik,nap közben viszont fél délelőtt ébren van,van egy nagy szundija délután majd este éjfélig simán kukorékol mondjuk alapból nem sír. Próbáltad màr hasra fektetni? Nekünk bevált mert sok gáz,puki még könnyebben jött,meg esetleg amikor fáj a hasa kézbe hasra fektetni és a hasát masszírozni,én úgy sétálgattam vele és akkor teljesen megnyugodott.Nekünk szeret hason aludni,néha magamra teszem és úgy nyugszik meg hason pl.
2022. szept. 29. 16:55
Most voltunk az orvosnál,az Infacolt ajánlotta mivel azt még nem használtuk és a Biogaia-t továbbra is.És teljes tejmentes étrend!
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Burmin17)
2022. szept. 29. 12:58

Ja itt írod, aha.


Akkor valószínűleg a fáradtságtól sír. :)


Tedd fél órával előrébb a fürdést.:)

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. szept. 29. 12:56
Biogaia cseppet adjál neki és szélcsövezd meg :)
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Burmin17)
2022. szept. 29. 08:41
Kipróbálhatod, hogy mi történik, ha egyik nap nem fürdeted meg. Amikor ilyen kicsi volt, mi csak kétnaponta fürdettük, mert nem igazán szerette. Nem lett semmi baja. A kosz sem ette meg.
12. burmin17 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 28. 21:14
Miben hozna ez változást?Már délelőttől sírna? :D
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Burmin17)
2022. szept. 28. 18:01
Mi lenne, ha átállnál délelőtti fürdetésre?
2022. szept. 28. 14:22
Nos. Ha egy gyerek sokat sír, le kell fektetni és finoman ütemesen paskolni a hátát, amíg meg nem nyugszik. Továbbá figyelj oda az étkezésedre, mert az anyatejben kiválasztódik amit megeszel. Nem kell egyből a patikába rohanni, feleslegesen probiotikumokra költeni ;) Csak természetesen...
9. Bichi (válaszként erre: 6. - Burmin17)
2022. szept. 28. 12:28

Miért pont 2 hónapig?

Én kipróbálnám az előbb fürdetést, utána etetést.

Nekem mondjuk a 21 fok is kevés, de attól biztos nem sír :)

Kinél nyugszik meg, ha nálad nem?

2022. szept. 28. 11:32
A szélcsövet még nem is írtam,hogy azt is használtam 4 alkalommal,semmi nem jött ki rajta.
2022. szept. 28. 11:31
Ráadásul fürdetés után mindig.És ha nem fürdetném? :’DDD
2022. szept. 28. 10:38
Sajnos nekünk egyik sem.Már a harmadikat Co-lactase enzim,de az sem.Akkor meg kell őrülni még 2 hónapig minimum?Szuper…..
2022. szept. 28. 10:07
Szerintem is lehet hasfájás. Az én kislányom is tudott rendesen pukizni, kakilni, mégis fájt annyira a hasa, hogy sírást okozzon, és általában mindig este sírt tőle. Mi is használtunk Espumisant és Biogaia cseppet, segítettek. Kitartás!
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. szept. 28. 09:57
Szinte biztos, hogy hasfájás. Nekünk az espumisan nem segített. Nekünk a Biogaia csepp hozta meg a csodát.
2022. szept. 28. 09:56
Igen, espumisan csepp, sokan esküsznek rá!
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Burmin17)
2022. szept. 28. 09:31
Pedig bizony ez lehet hasfájás. Az nem jelent semmit hogy pukizik-kakil. A mi babánk is ezt csinálta. Espumisam cseppet kapott és megoldódott a gond.
2022. szept. 28. 09:08

Sziasztok!


Tapasztalatok szeretnék gyűjteni,kinek mi vált be?Igazából csak sejtésem van,hogy egyáltalán mi lehet ez,de csak tipp.1 hónapos baba két hete minden egyes este sír,de előfordult ez így már napközben is.Én túlfáradásra gyanakszom,hasfájás kizárva-pukizik kakil rendesen.

Fürdetést imádja viszont utána mintha történne valami a cicit rángatja elkapja a fejét sír játszik vele felhúzza a lábát csapkod és éktelen nagy sírás a vége.

Pozíciókat váltottunk már,ő a nyugágytartást kultiválná viszont szerencsétlenkedünk úgy,elalszik lebicsaklik a feje akkor felriad ordít.

Tejem elég,1 hónapos múlt és több,mint 4 kiló,3200-al született.

Enni,inni nem eszem olyat ami bánthatná,vagy a tej ízét változtatná meg.

Most volt a 6 hét letelte is,menstruációtól még távol vagyok szerintem,akkor már megjött volna.

Terhes sem lehetek.

Pelenka tiszta,se hideg se meleg 21 fok van lakásban,a környezet meg van teremtve számára.

Szájpenész-gomba kizárva.

Idegrendszeri dolog lenne?

Ráadásul nagyon ritka,hogy nálam megnyugszik.

Fél 7 körül szokott felébredni,utána szopi,fürdetés és ezután kezdődik a balhé minden este.

A cicin visszaalszik,de mihelyt felveszem büfiztetni,leteszem kiságyba mondjuk,felkel.Ilyenkor viszem fürdeni.Hagynom kellene még aludni ha visszatudnám?Mert így éjjel 2x ébred,2,3,4 órát egyhuzamban végigalszik,de ha tovább aludna,akkor éjjel pillázna.

Nappal egész szépen alszik de.még a kiságyban ha sikerül visszaaltatnom,de utána már egyre nehezebb.

Ébren sem szeretne lenni,mert közben meg hatalmasakat ásít,vakargatja a fülét.Olyan mintha egész nap csak aludna. :’D

Viszont ezt az esti sírást nem értjük.

Még az úm.nagy alvása előtt is alszik egy fél órát min.a fürdetés után ha eltudjuk ringatni pl.véletlenül.

Segítsetek kérlek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook