Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő légzése fórum

Csecsemő légzése (beszélgetős fórum)


15. anya4005 (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2015. aug. 28. 12:29
Na,jó: megitattam...bocsi
14. anya4005 (válaszként erre: 13. - Jniki82)
2015. aug. 28. 12:28

Én a sima egész köményt (fűszer) leforráztam,hagytam állni egy 5-10 percet,utána leszürtem,és megitettem a gyerekkel.

Aztán lehet,hogy jól nem így kell,de nekünk hasfájásra bevált! :D

13. jniki82 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2015. aug. 28. 11:58
Most lehet hulyeseget fogok kerdezni.Fuszer vagy edeskomeny.Mert edeskomenyt venni akartam a patikaban,de csak filteres tea formajaban van.
12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Jniki82)
2015. aug. 24. 10:36
Nekem mindkét fiam nagyon "hasas" volt,mindentől szenvedtek később,a hozzátáplálásnál is,és a rendes étrendtől is. Esténként,lefekvés előtt kb. 1 órával itattam velük sima köményből főzött teát,jó sok gáz távozott is,és nyugodtabban aludtak (sajnos azért néha volt szenvedés,de lényegesen jobb lett tőle). Egy próbát szerintem megér...
2015. aug. 24. 08:05
Naturlandos teánk van ami kifejezetten a hasára való, állítólag van benne kömény.Sokra nem mentünk vele.Most gondolkodom rajta, h veszek csak köményt ést azt csinálok Neki.
10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Jniki82)
2015. aug. 23. 23:50

Köménymag tea?

A mecsektől fájhat a hasa,azt nem javaslom,de készítheted magad is a teát. Ízesítés nélkül.

2015. aug. 23. 09:29

Még mindig van, hogy nem is kimarad inkább, h nagyobb szünet van 2 levegővétel között.De már lényegesebb jobban lélegzik most!Szerintem az a nagyon nagy meleg sem tett jót neki.Ettől függetlenűl elmegyünk kivizsgálásra, mert akkor nyugszom meg igazán.De kezdem azt gondolni a páromnak van igaza és egy kicsit túl reagáltam a dolgot!Inkább reagáljam túl mint, h valami baja legyen, mert félvállról veszem a dolgokat!


Most a hasfájás aggaszt, mert már mindegy mit eszek mindig szenved szegénykém és még nem találtam hatásos megoldást!

2015. aug. 19. 21:35

Olyan nálunk is volt, hogy becsippant a légzésfigyelő. A riasztást már nem kezdte meg, mert addigra mindig odaugrottam, de a kisfiam is vett levegőt, szóval elképzelhető hogy nem úgy érzékelte a légzésfigyelő - vagy tényleg volt egy kis kimaradás. Mondjuk nehezen hiszem hogy a légzésfigyelő nem érzékel, mert azt is képes érzékelni ha a matrac mellett legyintek. Aztán ki tudja, lehet hogy épp alig észlelhetően vesz a kicsi levegőt miközben nagyon kicsúszik a matrac szélére és pont nem érzékeli a szerkentyű. Én mondjuk azt vallom, hogy inkább 10 téves, mint hogy egyszer ne... :) Nálunk 5 hónap alatt 5-6 ilyen csippanás volt. Ezek közül többször volt a pindur hozzálapulva a rácshoz.



A gyakoribbat ki kell vizsgáltatni. Remélem nem találnak nálatok semmit.


Az meg most jutott eszembe, hogy a kislányom csinált egyszer olyat, hogy alig tudtam felkelteni 2 hónaposan, úgy bealudt. Az arcára fújtam alulról (hogy menjen a nózihoz is) azzal tudtam felkelteni. Ameddig nem gyakori, addig nincs is baj 1-2 ilyen alkalommal. Én még ettől az egytől is szörnyen megijedtem. Nagyon - nagyon ijesztő az ilyen. :(

2015. aug. 17. 11:31

na, az a gond, hogy naponta nem csak párszor csinálja.Nem tudom hányszor, de van, hogy percekig semmi azt egymás után többször!

most a Heim Pálba készülünk, ott remélem azért alaposabban megnézik!

2015. aug. 17. 00:29
Nálunk is volt ilyen, sőt már a kórházban is. Tényleg csak pár másodperces kimaradás. Persze az anyukának félelmetes.Naponta 2*3* csinálta, 3-4 hetes korában elmúlt.
2015. aug. 16. 23:17

Oh,hát volt már olyan,hogy a légzésfigyelő tévesen riasztott!

Amúgy apnoéról akkor beszélnek az okosok,ha óránként legalább 5-10 alkalommal min.10 másodpercig nem vesz levegőt valaki. Na,ha ilyet tapasztalsz,akkor alváscentrumba vidd a picit!

Ja,és az apnoénál az újbóli lélegzetvétel jó nagy horkantással jár,ezt is érdemes figyelni.

Ha éjjel előfordúl 1-2 alkalommal,hogy 3-5 másodpercig nem vesz levegőt a pici,és utána szaporán lélegzik,valószínű,hogy csak álmodik.

Azt nem tudom,miről álmodhat egy 2 hetes baba,de állítólag álmodnak...

2015. aug. 16. 21:21

igen,van.Egyszer bejelzett akkor vittem dokihoz.A kórházi nem jelzett.Ma megint jelzett és ott álltam a gyerek mellett aki vett levegőt!

akkor most kinek és minek higyjek!A doki szerint minden rendben!

2015. aug. 16. 20:58
Szerintem sem az. Pár másodperc az semmi. Gondolom van légzésfigyelőtök. Nekem az nagy nyugalmat ad.
2015. aug. 16. 20:26

Szerintem ez nem alvási apnoe!

Gondolom nem horkol, ugye?

Lgzés figyelőd van?

Mit mondott a doki?

2015. aug. 16. 20:15

Olyan szülőket keresek akinek a gyermekük alvási apnoeban szenved!

2 hetes babámmnál légzés kimaradást tapasztalok, ami pár másodpercig tart.utána szaprán vesz levegőt és nyugtalan.

ki hogyan vette észre és mit lehet tenni?

Voltunk kórházban, de nem találtak semmit, most megyünk majd másikba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook