Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csalánkiütés terhesség alatt fórum

Csalánkiütés terhesség alatt (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 12. 17:27

A csalánkiütés nagy, összefüggő piros területekből áll tapasztalatom szerint.


Én is mentem már párszor bőrgyógyászhoz, többhöz is. Ezek az orvosok szerintem hasraütés-szerűen találják ki, hogy mit mondjanak, meg mit írjanak fel. Aztán ha nem jó, akkor megint mehetsz (újabb bevétel nekik) és kapsz mást (újabb kiadás neked). Kezeld fenntartással mindkét véleményt, figyeld magad.

Sokszor többet ér egy patikus, mint a bőrgyógyász doktorurak. Nekem legalábbis egy gyógyszerész hölgy többet segített ingyen, mint az orvosok...

7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - Magdi985)
2021. aug. 11. 13:11
Nem is gondolnám, hogy ezek ilyen kiütést okozhatnak. Mondjuk a babavárás mindig más állapot a testnek, tehát reagálhat másként.
2021. aug. 11. 10:05

Semmi újat nem ettem, használtam, Viszont a doktornő felsorolt sok olyan ételt ami ez okozhatja, és én gyakorlatilag egész hétvégén azt ettem.

Padlizsán, cukkini, hal, gomba.

Ezeket most kerülöm.

Remélem, hogy a terhesség végén elmúlik ez az érzékenység.

2021. aug. 11. 09:33

Nekem se ilyen volt amikor csalánkiütésem volt.

Viszont 2 napja, amikor a fügét szedtem le gyereknek, ügye nyúlkáltam a levelek között. aztán csak azt vettem észre, hogy mind két kezem full pöttyös és viszket. Mondjuk engem a gazok is kiütnek így.


Esetleg új tusfürdő, testápoló, mosószer, öblítőt nem használsz?

4. tyityu (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. aug. 11. 09:16
Szia! A kislanyomnak volt par hete csalankiutese, de azok hatalmas foltok voltak az egesz testen es nagyon viszketett neki. A kep alapjan azt mondanam hogy neked nem az van de nem akarom felul irni az orvos diagnozisat. Nalunk par napig tartott, kaptunk antihisztaminint es szepen elmult nem tudtunk rajonni mitol jott ki neki. Nem hiszem hogy a babanak arthat.
2021. aug. 11. 08:54

Hú, szépen kiütött valami. ettél, ittál vettél be valami újdonságot? Bár újdonág sem kell, előfordul, hogy allergiások leszünk valamire, amire előtte nem.

Én alapban nem vagyok fehérje érzékeny, de egyik karácsony alkalmával annyi fehérje alapú (majonéz, tojás, aranygaluska öntettel, napokig) ételt ettem, hogy kiütött.


Magáról az allergiától nem lesz baja a babának. Antihisztaminin is szedhető ideig-óráig. Jó lenne tudni mi ütött ki.

2. Kuszkudina (válaszként erre: 1. - Magdi985)
2021. aug. 11. 07:09
Sajnos a képet nem tudom megnézni, de a csalánkiütés az viszket, és nem apró, inkább szúnyogcsípés jellegű.
2021. aug. 10. 20:50

Sziasztok

23 hetes várandós vagyok.

Tegnap reggel arra ébredtem, hogy a karjaim és a lábaim tele vannak apró, egyáltalán nem viszkető piros kiütésekkel. Előző este még semmi baja nem volt.

Elmentem a bőrgyógyászhoz: meleg + terhesség, elmúlik.

Ebbe én nem tudtam belenyugodni, meg igazából meg se nézett rendesen, így ma elmentem egy másikhoz.

Ő azonnal azt mondta, hogy csalánkiütés, amit valamilyen allergia okoz, valamit ehettem, amire most terhesen érzékenyebb vagyok.

Irt fel antihisztamint, amire azt mondta, pár napig szedhető, nem kell aggódni. Ezt időközben a nőgyógyász is megerősítette.

Plusz diétát irt elő.

Találkozott már valaki ilyennel? Mi van, ha nem múlik el? Tud ártani a babának? Ez idegesít a legjobban.

Tettem fel egy képet is a lábamról, borzasztóan néz ki….

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook