Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak holnap sikerüljön fórum

Csak holnap sikerüljön (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
260. liliom10 (válaszként erre: 259. - Regin_a)
febr. 23. 17:28

Sajnos, nem mindig tudom, mit írjak.

Remélem, jobban lesztek !

Nem értem, miért érzi az oxigén hatását a barátnőd ? Hogy van most ?

Miért gondolod, hogy ki vagy hagyva a továbbiakból ? Mondtak valamit ?

Ha azt mondták, hogy jót tesz a gyógytorna, akkor járj, ne (csak) otthon reszkess a barátnőd miatt ! Vele most törődnek. Veled ki fog ?

Miből érzed úgy, mintha "elvesztetted volna" ?

259. Regin_a
febr. 23. 17:04

Nem tudok mit írni, le kell nyugodnom, rendezni a gondolataimat. Tűzvonalban voltam, egy testvérharcban lengettem a fehér zászlót, mindhiába

Nem tudom mi van, mi lesz a b.nőmmel. Mintha "elvesztettem volna" :(

258. Regin_a (válaszként erre: 257. - Liliom10)
febr. 22. 16:22

Van oxigén de nem érez belőle semmit, azt mondja

Nem lehet érdemben beszélni vele, nem tudom mi történ vele, vagy otthon

Zárójelentésben "1hónap mulva kontroll a kerületi tüdésznél"

kINÉL VOLTÁL, MIKOR MENNÉL, MERT VAGY ÉN AUTÓ, VAGY AZ ÖNKORMI AUTÓJA. Most még nem

Megadtam a telefonszámot

Na van időpont, kérdeztem

Még ennyit sem tudsz elintézni, hiszti, sirás-rivás lecsapta a telefont

Nagyon jó hogy a lánya ott van, de rövidesen megy haza és akkor mi lesz

Végül is ki vagyok hagyva a továbbiakból


Néztem valami motor takaró ponyvát, hogy kirakatom az udvarra. Rakatom, mert 160kg és én már vonszolni sem tudom

Pár apró hiba, de üzemképes és lehet még rákölteni a sok krómozásra, de felraknám a netre

, már ha ideköltözne hozzám egy darabig a kutyácskával

Ha nem, akkor jó a motornak a szobában is


Francnak kellett a lábamnak gyógytorna? Érszűkületen nem segit az már, amellett hogy futópadozok

A karomra fizioterápia az igen, áprilisban lesz

Nem láttam, láttuk ezt a végjátszmát előre és most fejetlenség van.

257. liliom10 (válaszként erre: 256. - Regin_a)
febr. 21. 13:14

Ha sosem éltél együtt senkivel, akkor valószínű, már nem is tudnál. Nagyon nehéz az alkalmazkodás, pláne, mikor már a betegségek is közbeszólnak mindkét félnél.

Vannak olyanok, akik vállalnak kutyasétáltatást ! Nem kell azért teljesen kutya nélkül maradni, mert nem bírja fizikailag a gazdi a sétáltatást.

Menj csak gyógytornára, ne hagyd ki !

Van már oxigén a barátnőd részére ?

256. Regin_a (válaszként erre: 255. - Liliom10)
febr. 20. 20:27

most kell megoldani a jövőt, amit egészségesebb korotokban kellett volna."


Ahogy mondod! Nagyon gyorsan jött ez a betegség és én egy lassú mozdulatú vagyok rendrakás tekintetében. Pontosabban leblokkolok


Kutyácskát éppenhogy akkor kapta amikor kiborúlt rendesen

Elmondom

Még Bp-en laktam amikor ő már a külvárosban.Ott voltam nála és kérte hogy vigyem be, mármint hozzám

Nem volt indittatásom hozzá, mert tudtam hogy szexröl van szó

Nem hoztam magammal. Kiborúlt teljesen, lánya elvitte egy menhelyre, kihozott egy kiskutyát és ment a nyaralóba

Ez volt 12 éve

És most azt mondja hogy odaadja a lányának mert én is lerobbanhatok bármikor, ő meg nem birja hurcolászni

A lányának is van egy kutyája, jól megvannak, dehát a gazda az gazda 12 év után

Én max. másfél órára megyek gyógytornára, bár azt is lemondhatom, annyit kibír a kutyácska

Voltam szar helyzetben, hogy a kutyácskámnak a távoli szomszéd hozott kaját, vagy inkább teáztam csak legyen kaja a kutyának, de oda nem adtam volna senkinek

Motoron picit igazitani kell és megy eladásra, csak türelem kellene a b.nőm részéröl. Dehát ő egy rózsadombi úrihölgy :(

Persze az egészség más, dehát még itt vagyok!


Mostanság hivtam, nem vette fel a telefont. Lányával beszéltem, aránylag rendben minden

Jobbakat!

255. liliom10 (válaszként erre: 254. - Regin_a)
febr. 20. 13:59

Értem a helyzetet, nem könnyű.

A barátnődtől nem szabad elvenni a kutyusát ! Egyedülálló időseknek még terápiának is ajánlják, hogy legyen egy kutyája vagy cicája ! A kutya mozgásra kényszerít,(vinni kell sétálni), a cica jól elvan a lakásban. De bármelyik rengeteg szeretetet ad !!!

Miért kellene eltartanod a barátnődet kutyástól ? Neki is van nyugdíja, talán félretett pénze is.

A baj az, hogy most kell megoldani a jövőt, amit egészségesebb korotokban kellett volna. Öreg fát nem lehet átültetni...

A motort miért nem adod el, hogy kicsit komfortosabban élj ? Akarsz rajta még javítani, szépíteni, hogy több pénzért vegyék meg ?

Jobbulást Nektek !

254. Regin_a (válaszként erre: 253. - Liliom10)
febr. 19. 23:21

Igen, alakásban kelelne változtatni, més korábban emlitettem a teljesen má s életritmust, érdeklősédr

Mototr nem rakom az udcarra mert hiába van letarkarva a nefvesség megeszi ezt a kevés krómot és fényezést amit ráköltöttem. Ez kb.411ezer volt és ha mindenjó lenne több mint 1miióért eladható

Rajta vagyok erőőesen hogy lehetne megoldani

A szobámban egy dohányzóasztal, kicserálhető lenne a motororral +2-3 szék és akkor még semmi nincs

Fűtést is állom, de nem az előszobában , wc-ben, konyhában


Ami zavar

Azt hallom a lánya elviszi a kutyát, kerte ház és a kétmkutya jóban van

Nadehát én tudom hogy miért szerezte ezt a kutyát 12 éve és mennyire fog hiányozni neki ha bele is egyezik

Ennyire nem vittem az életben hogy eltartsak akárkit melegben a kutyájéval

Megemelni sem tudom már a motort hogy áttegyen máshova

Költöztetőket kellene hívnom

Legyen fűtés, külön vagy néha együtt szoba, akkor sem az otthoni kényelemben, a saját környezetében van

Én is odaköltözhetnék, de nem érezném magam lazának ott

A kutyácskát sajnálom. Merthogy én is lerobbanhatok akármikor

Ma 4 órát töltöttem el ma reumán, február-márciusban 10 nap gógytorna , áprilisban 10 fizioterápia, + angio kontroll, tüdő kontroll, pszicho bemutatkozés.

Nagyon fáj a jobb karom. Kibírom, dehamár ott voltam bevallaltam a procedurát

Nwem akarom hogy akutyácskát elvigyék

Tudom milyen körülmények között és miért szerezte a b.nőm és én is kedvelem

Egyelőre jár az agyam a megoldásra


Ő fizikálisan jobban van,megfázott a kórházban, köhög és taknyos, de jobban van

Enni nincs kedve, légzőgyakorlatokat csinálja, energiája van hogy rendbejőjjön

Lássuk meg

253. liliom10 (válaszként erre: 250. - Regin_a)
febr. 19. 11:52

Két idős embernek nagyon nehéz összeköltözni, egymáshoz alkalmazkodni, akármennyire szeretik egymást. Ráadásul akihez költözik a másik, annak a lakásában sok mindenen változtatni kell, pl. a másik ruhatárának, tárgyainak helyet biztosítani. És ott van a pénzügy is: ki mennyit tegyen bele havonta a megélhetésbe ?

Elvileg jó lenne, ha a költöző fél kiadná a lakását, és abból is lenne bevétel. Gondolom, ez Nálatok nem lenne ilyen beteg állapotban, és ki tudja, a gyerekek mennyire elleneznének bármilyen változást.

Téged se értelek. Szeretsz valakit, de a motort nem tennéd ki miatta ? Kint csak le kéne takarni, nem ? A másik szobában csak van valamilyen fűtés.

A barátnőd gondolom volt már férjnél, ha van két gyereke. Feleségül is vehetnéd, ha szeretne hozzád menni. :)

252. Ágio8405 (válaszként erre: 250. - Regin_a)
febr. 18. 21:49

Elég önzőnek tűnik....

🤔De majd eldöntöd mit szeretnél.

251. Regin_a (válaszként erre: 249. - Ágio8405)
febr. 18. 17:55

miért nem lett családod?"

Mert virágról virágra szálltam, közben elmentek az évtizedek

Egész más az életritmusunk, azért nem költöztünk össze. Mostanság mondta, hogy sok özvegy, egyedülálló ismerőse és azok fel tudtak mutatni egy férjet. Engem ne lobogtasson, azzal nem lesz ő több, mint a másik


Eszembe sem jutott, munkám sem volt folyamatos, a készpénzem és a jövedelmem jóval kevesebb mint az övé. Én ezt nem szeressem


Mindegy is lenne, csak vén korban kell aki az emberröl gondoskodik. Egyelőre én még aktív vagyok ilyen tekintetben, de élet kifürkészhetetlen

250. Regin_a (válaszként erre: 248. - Liliom10)
febr. 18. 17:47

Igen egy hét alatt és nagyon hiú. Mindig hecceltem hogy tegye fel az aranyait és sminkelje magát ha leviszi a szemetet :)

Nagyon adott magára mindig, elhiszem hogy nem akarja hogy lerobbanva lássam

Nadehát ha meztelenül is láttam, akkor....


Vettem Mozartot, odaugrottam, telefon a lányának "gyere le" Kis duma aztán jöttem haza. Már az utolsó fordulónál szól a telefon hogy menjek mégiscsak vissza

Én már nem. Nem sértődés volt ebben, de igy állitottam be magam

A lánya is makacs oxigén ügyben. Majd ha bebizonyosodik hogy a kis palack nem hatásos akkor intézkedem

Egyelőre jópár Xanax és nyugi van bennem :)


Aztán megint lett egy telefon

Hogy gondoskodnunk kell magunkról öreg korunkban

Mivan? Ezrszer elkezdtem ezt, mindig a szőnyeg alá lett söpörve , vagy megy egy luxus öregotthonba

Velem mi hogy lesz, lenne, nem tudom

Most kibukott hogy van nekem egy üres szobám, persze ami műhely és ott áll a motorom

Tegtyem ki az udvarra, ő műhelyben nem alszik

No, csak eszedbe jutottam 6-8év után?

Nem raakom ki a motorom, befejezem és eladom amikor vevő jön rá

Persze, mert földszintes ház, nagy kerttel, nem kell a kutyát tologatni, van autóm ha gond van vagy bevásárolni.

Nincs cirko fűtés nincs fűtve csak egy szoba, mert az én jövedelmem csak ennyire elég. Egy csöppet magamban azt gondoltam hogy a lóhimbát.


Persze megoldom, mert egymagában belerokkan ha le/fel kell mászkálni a kutyával napi háromszor. Csak kicsit szarul eset hogy most jó a kéglim, amikor vettem meg ha háromszor itt volt a 8 év alatt

249. Ágio8405 (válaszként erre: 232. - Regin_a)
febr. 18. 13:21

Sajnálom 😟 miért nem lett családod?

Ahogy olvasom a történteket nekem az jön le hogy ő már nem igazán tart igényt a te gondoskodásodra 🙁 úgy van vele a gyerekei majd segítenek, megoldják. Persze érthető hogy mivel te egyedül vagy nincs más akivel foglalkozz. Ha ilyen régóta együtt vagytok akkor miért nem lett komolyabb? Miért nem költöztetek össze régebben?

248. liliom10 (válaszként erre: 247. - Regin_a)
febr. 18. 13:06

Szegény... egy hét alatt fogyott le 10 Kg-ot ? A haj se nő le egy hét alatt. De ha zavarja, feltehetne egy sapkát vagy kendőt a fejére, még ott vagy.

Több kutya van ? Nyugodj meg, és menj oda ! Úgysem nyugszol le, még nem látod a kedves beteget.

Tudd meg a tüdőgyógyász nevét, és beszélj vele !

Ilyen nincs, hogy nincs hely ! Odébb kell tenni egy széket, vagy egyéb kis bútordarabot !

247. Regin_a (válaszként erre: 246. - Liliom10)
febr. 18. 12:15

Most felhívott, de csak pár perc volt

Mondtam neki délután odaugrom kicsit

Nem nem,Nem látom hogy beteg, hogy lefogyott 10kg-t, de hisztériásan tiltakozott


Beszéltem a lányával, kedden lesz oxigén, befesti a haját, jobban lesz és majd akkor menjek

Értem én, de egész pánikos életemben ő támogatott, el sem mesélem milyen szituációkban, és én most meg sem ölelhetem 36év után?

Kit érdekel hogy néz ki? Nekem még mindig az a nő akit megismertem


Mondta a lánya, menjek oda leviszi a kutyákat és eldumálunk

Ömlik a könnyem, nem tudok vezetni igy


A fia, mert az is van, visszament a kórházi doktort megkérdezni kell-e neki oxigén. Nem kell, mondta a doki. A fia meg, nem is tudom mit mondjak rá. Nagyon rendes, imádja az anyját, de ennyire tájékozatlan nem lehet


Elég hosszú távot kell gyalogolni a kórház kijárat és a parkoló között. Simán, mondhatni vidáman jött, jól érezte magát, pláne mikor a kutyácskáért hazaugrottunk

Most meg....


A lánya hogy rendelt 2L-es oxigén palackot ami 100 belégzésre elegendő aztán eldobható

Kértem a tüdőgyógyász nevét akinél volt, odamegyek és kérem hogy irjon fel receptre oxigént nagyobb palackkal amit cserélnek

Mintha titkos lenne az a papir és az a palack "nagy nincs elég hely neki"

Hát a falnak megyek

246. liliom10 (válaszként erre: 245. - Regin_a)
febr. 17. 19:42

Miért gondolod, hogy nem akar élni ? Ott vagy neki Te is, a kutya is, a gyerekei is. A kórházban örült, mikor segített rajta az oxigén.

Remélem, ettél !

Ha sikerült most este beszélnetek, megírhatnád !

Azért csak beengednek holnap ! Miért ne engednének ?

El tudom képzelni, milyen helyzetben vagy. Örülök, ha picit segíthetek a levelezéssel, hátha kicsit nyugodtabb leszel.

245. Regin_a (válaszként erre: 244. - Liliom10)
febr. 17. 19:08

Talán alá kéne írniuk, hogy saját felelősségére nem megy be."

Kétszer elutasitotta az SBO beutalót. Bizonyos szempontból érthető, mert se ruha se pénz, se a kutya nem volt elrendezve


Nem hívtam,tudom ha tudna hívna, hisz igérte is hogy majd este

Ha megérjük a holnapot, odaugrom és beszélek vele, bár nem tudom bejutok-e. Előre tudom a válaszát, makacs és látszik hogy már nem akar élni


Köszönöm a kommentjeidet, legalább nem teljesen egymagamban kinlódok itt


Kínomban irtam egy nagyon régi külföldi üzleti partnernek is vázolva a helyzetet

Jellemzően érdeklődünk egymásról és igen jó barátságba kerültünk

nEM EGYSZER ITT VOLTAK mAGYARORSZÁGON. B.nőm vendégül látta őket, ebben nagyon otthon van ő és persze éttermek is voltak


Rossz az egyedüllét, de bajban még rosszabb

Jobbakat neked/nektek

244. liliom10 (válaszként erre: 243. - Regin_a)
febr. 17. 18:53

Nem tudom, mi lenne, de talán a mentősök, ha látják, hogy oxigén kell, és be akarják vinni, nem úgy viselkednének a barátnődék, mint Veled. Talán alá kéne írniuk, hogy saját felelősségére nem megy be. Lehet, hogy megijednének, és inkább mennének a mentővel.

Az utóbbi 1-2 órában felhívtad a barátnődet, hogy van ?

Ne éhezz, muszáj enned ! Ne készítsd ki magad !

243. Regin_a (válaszként erre: 242. - Liliom10)
febr. 17. 17:50

Akkor jól forog az agyad :(

Persze kijönne a mentő, csak ő nem ülne be és a lánya sem engedné szerintem

Nem én vagyok "otthon" hogy rábeszéléssel, erőszakkal bevitessem

Holnap azért odaugrom, de ha nem nyílik az ajtó nem törhetem be, mindegy mi az indokom


Jaaj, nagyon nem jó a mellkasom, szúr és eszem a Xanaxot.Kellene valamit ennem,ma még semmit és nagyon éhes vagyok


Talán kellene beszélnem a másik gyerekével

A tehetetlenség is megöl. Visszatérek a szerdára már csütörtökön kellett volna oxigént rendelni

Hogy valaki ennyit nem lát hogy mit kellene tenni. Tán visszaadja az összes képzelt vagy valós sérelmet


Annyira szeretem ezt a nőt és itt tartunk amire a 36év alatt nem is gondoltunk Sok boldogságunk és veszekedésünk is volt eddig :(

242. liliom10 (válaszként erre: 240. - Regin_a)
febr. 17. 17:37

Az utolsó mondatod miatt írom, - bár eddig is megfordult a fejemben - csak nem azért van ott a lánya, hogy Téged most távol tartson ? Remélem, nem az örökséget várják mielőbb ?!

Ha Te rendelnéd oda a mentőt, kimennének ? Ha elmondanád, hogy 3 perc beszéd kimeríti a beteget, és ez eddig nem így volt és aggódsz ?

241. Regin_a
febr. 17. 17:11

Szegény, annyira félt a kórháztól, az ismeretlentöl. Láttam rajta hogy nagyon nem jól van.

Csak egy kicsit várjunk még, mondta mielött tárcsáztam a mentőket

Ne kisérjem le,lecipelte a nagy gurulós táskát, igérjem meg hogy nem nézek ki az ablakon amig el nem mentek és a kutya se legyen az ablakban

Egy darabig nem tudtam elindúlni mert bőgtem :(

240. Regin_a (válaszként erre: 239. - Liliom10)
febr. 17. 17:00

Körzeti ügyelet és mentők, kérdeztem nincs-e kölcsön oxigénük

Nincs. SBO-ra kell menni, vitetni


Háááááát, rendelt oxigént, lelkiismeret tiszta

Kutya-macska barátság volt egész életükben, igazából fogalmam sincs miért

Ha én lennék ott egyedül, bevinném az SBO-ra mintahogy a múlt héten mentőztettem és igy azonnal kezelésbe vették

Egy Bp-i fél lakásért csak kicsit kell füldugót használni és szemet bekötni

239. liliom10 (válaszként erre: 238. - Regin_a)
febr. 17. 16:00

Esetleg nem akarsz tanácsot kérni a mentőktől, hogy mit tegyél ebben az esetben ?

Az ő betegségénél nem elég a tiszta hegyi levegő.

A lánya nem aggódik, hogy talán vissza kéne vinni a kórházba az anyját ?

238. Regin_a (válaszként erre: 237. - Liliom10)
febr. 17. 15:22

Visszahívott, kemény 3 percig beszéltünk, azt is alig bírta. Nem kap levegőt. Már szerdán amikor kijött a kórházból, mondtam hogy oxigén kellene, tüdőgyógyász ir receptet rá

Most nem, majd. Mindenki örült, csak én láttam előre a bajt. Rendeltek oxigént, valami kicsit, kedden szállitják. Kicsit próbáltam anno régen, gyorsan kiürül

Addig megfullad és itt ülök tehetetlenül

SBO szó sem lehet, még egy rövid oxigén szippantásra sem, pedig az volt az első amikor bevitték

Mondta is, tiszta hegyi levegőn van.

Én bevinném az SBO-ra , aztán frissüllés után haza. Dehát ne szóljak bele az ápolásba

237. liliom10 (válaszként erre: 236. - Regin_a)
febr. 17. 14:59

Küldtél SMS-t ? Próbálgasd hívni is ! Lehet, hogy szunyókál ? Ne stresszeld magad fölöslegesen !

Szerintem nincs semmi baj, csak talán elfelejtették még visszakapcsolni a telefont.

Nyugi !

236. Regin_a
febr. 17. 14:04

Annyira rosszul vagyok, hogy kezem lábam remeg, félek most kapok infarktust

Miért? Ahogy az alattam levő komment kezdődik

"megvagyunk ebédelünk"

"ki van kapcsolva a telefonja, miért?"

Majd 10 perc múlva visszahív, üzente

Ez volt ezelött egy órával

Mi a büdös francot csináljak?

235. liliom10 (válaszként erre: 234. - Regin_a)
febr. 17. 08:33

Amíg a lánya ott van, kicsit törődj a saját betegségeiddel ! Menj el orvos(ok)hoz !

Sok egyedülálló nő van, aki korban hasonló Hozzád, és már csak társra vágyik, szexre nem. Most még nem is kell ezen gondolkoznod, hiszen él, akit szeretsz.

Próbálj kicsit pozitívabb lenni, örülj a közeledő tavasznak is ! Minden nap találj valami okot ,hogy érezd, az élet szép !

Aforizma : " Senki nem mondta, hogy könnyű az élet, csak azt, hogy érdemes élni !" :)

234. Regin_a (válaszként erre: 233. - Liliom10)
febr. 16. 20:59

ELmondtam én mindent, falra hányt borsó. Még le tud menni, másfél emelet, de kifárad


Ápolnám én, de biztos nem jönne ide hozzám

Finoman mondva, nincs olyan rend és luxus mint nála. Tudnék ezen változtatni, de ismerem a makacsságát


Most már magamnak is kellene valamit tenni amíg tudok mozogni

Bármikor lerobbanhat az ember vén korban

Volt egy távoli ismerősöm. Amikor özvegy maradt összejött egy asszonnyal. Darabig jól éltek, elhunyta után a ház haszonélvezetet ráhagyta

Valami hasonló kellene nekem is, csak nekem már senki nem kellene mint nő

Nagyon elkeseredett vagyok

233. liliom10 (válaszként erre: 231. - Regin_a)
febr. 16. 11:32

Ha a barátnődet nem sűrűn látogatják a gyerekei, nem látják úgy az állapotát, mint Te. Elmondhatnád a lányának, hogy sokat beszéltetek telefonon, de most csak pár percet, mert elfárad. Remélem, a lánya csináltatja a légzőgyakorlatokat ! Az oxigént is intézhetné ő !

A friss levegőn kint lenni is fontos. Le tud menni sétálni a lányával és a kutyával ?

Jobbulást kívánok !

232. Regin_a (válaszként erre: 229. - Ágio8405)
febr. 15. 17:00

Egy unokatestvérem van, de évben ha kétszer telefon. Magyarul nincs senkim


És nem tudom mit hogy tegyek magammal mert már igy is túléltem a Mo-i férfi átlagéletkort

231. Regin_a
febr. 15. 16:56

Hazahoztam/vittem a kórházból

Hááááát...megmentették az életét, de nagyon lerobbant

Fia lánya jött vidékröl, nagy happy mindenki, óriáspizza rendel, de nem látják a bajt

Sokszor órákat telefonoztunk, most gyenge 10 perc után nem birta a beszédet tovább

Lánya marad egy jó darabig vele


Kutya nélkül mentem érte, aztán hozzám vissza a kutyáért. Volt nyüszítés ugra-bugra

Mondtam is a kutynak, sonkát csak nálam kaptál, marad a kutyakaja neked. Mindegy volt neki, örült a gazdának nagyon


A lényeg, hogy nagyon el vagyok keseredve, persze nem mutatom, csak úgy magamban

Kórházban gyógytornász légzőgyakorlatoztatta és leirva adott házifeladatot

Naná hogy nem csinálja mert "most fáradt"

Szerzek én valami starandlabda félét amit ha lassan fujogat erősiti, pontosabban nem hagyja, lassitja a tüdő romlását amit a sok fekvés fog okozni

Azt se csinálná

Amikor az oxigén elintézéséröl kérdeztem "fáradt vagyok most erröl beszélni"


Tudom hogy az orvosok sem tudnak többet tenni , amit tettek és

"Elmegyünk, egy szép nap innen elmegyünk"

de legalább elmondhatnám hogy próbálkoztam

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook