Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak holnap sikerüljön fórum

Csak holnap sikerüljön (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
200. Regin_a (válaszként erre: 199. - Liliom10)
febr. 8. 18:26

Én vigasztalom a kutyácskát, nem találja a helyét pedig a saját pokrócát is elhosztam

Rossz nevelés a kuty, az enyémet anno egyedül ehetett hagyni akár autóban akár otthon, ezt nem


Most hívott a b.nőm, még mindig a sürgősségin van, de kapott oxigént és most nagyon jól érzi magát, egész más volt a hangja

Persze első kérdése az volt az ügyeleteshez, mikor mehet haza. Édes Istenem

A fia is hívta, kitünt hogy tudott arrol nincs jől az anyja és "örül" hogy kórházban jó kezekben van

Azért mondjuk ki nyiltan, fogadást nem kötnék rá

Erősen koros, SBO-t hetekkel ezelött utalták volna, visszautasitotta

Azt hiszi egy kis oxigén és meg is gyógyult

Mielött ment a tüdészhez, mondtam neki hogy kérjen palackos oxigént, mert az jó, de a motoros óriási zajt csinál, nem lehet aludni tőle

Akkor is én voltam a hülye, mert honnan tudom én

Onnan vazze hogy laikusként a vonatkozó szakirodalmat olvastam

No mindegy is, reménykedjünk és kérem őseim segítségét hogy hazakerüljön

199. liliom10 (válaszként erre: 198. - Regin_a)
febr. 8. 17:59

Jó, hogy intézkedtél ! A kutyushoz beszélj, simogasd ! :)

A családnak ne hazudj, én nem tenném, de nem is ijeszteném meg őket. Viszont tudniuk kell arról, hogy anyuka kórházban van ! Menjenek csak be hozzá, ha akarnak !

Persze, írj csak ide ! Igyekszem válaszolni, megértelek ! Nagyon nehéz most Neked is ! Jó, hogy a barátnőd kutyusa Veled van, ő is kicsit vígasztal.

198. Regin_a (válaszként erre: 197. - Liliom10)
febr. 8. 17:37

Köszi, kiolvastam a netröl

Mentős rengeteget kérdezett, aztán barátnőm azt sem tudta megmondani mit igértek mikor jönnek

Negyed óra és ott voltak

Természetesen nem akart bemenni SBO-ra, "BEKÉNYSZERITETTEM, ÉN HIVTAM A MENTŐKET

Nem mesélem mi hogy volt. kUTYÁCSKA VELEM és nyöszörög, akárhogy vigasztalom, NEM TUDOM MI VAN A BARÁTNŐMMEL, CSALÁDNAK HAZUDJAK STB.

Kemény és laza is voltam, de annál jobban bőgök most :(

Voltam párszor SBO-n és kórházban is, de ahogy lehetett rácsörögtem hogy mi a helyzet. Most semmi telefon, én nem akarom hívni mert....


És senkim nincs akivel kibeszélhetem magam, legalább itt leírom

197. liliom10 (válaszként erre: 194. - Regin_a)
febr. 8. 15:00

Ügyelet :

2024. február 01.-től az alábbi hívószámra változik:

06 70 333 6194

196. liliom10 (válaszként erre: 194. - Regin_a)
febr. 8. 14:59

Felnőtt háziorvosi ügyelet

Keresés erre:

Search for...

Rendelő címe 1163 Budapest, Tekla utca főépület,

bejárat a Csenge utca felől

Közreműködő Országos Orvosi Ügyelet Nonprofit Kft

Telefonszám 06 70 8105 243

2024. február 01.-től az alábbi hívószámra változik:

06 70 333 6194

Rendelési idő folyamatos (7 x 24 óra)

Tájékoztató A háziorvosi sürgősségi ügyelet a hét minden napján folyamatosan üzemel. Hétköznap nappal egy orvos, hétköznap éjjel és hétvégeken két orvos teljesít folyamatos szolgálatot. Az ügyelet kihívható, indokolt esetekben a beteg lakásán nyújt ellátást. A háziorvos rendelési idejében a rendelőben köteles tartózkodni, így ebben az időszakban a sürgős ellátást az ügyelet nyújtja a betegeknek.

[link]

195. Regin_a (válaszként erre: 191. - Liliom10)
febr. 8. 14:09

Én tökéletesen tudom mit hogy kellene csinálni, de nem hallgat rám

Bevinném a sürgősségire,bár mentő jobb, átadnám az orvosnak, várnék keveset,el a kutyácskáért és el hozzám, vissza a kórházba hogy mi a helyzet


És nem hív, nem tudom mi van. Ahogy ismerem takarít/mosogat nehogy halála után találjon valaki egy koszos poharat

194. Regin_a (válaszként erre: 193. - Liliom10)
febr. 8. 14:05

Nalátod azt meg én nem tudom. Ő XVI.kerben lakik

De az a tel.szám az csak ügyelet, piócás ember

193. liliom10 (válaszként erre: 190. - Regin_a)
febr. 8. 13:56
Nálatok nem az 1830-at kell hívni ? Bár lehet, hogy csak du. 4-től...
192. libikóka (válaszként erre: 190. - Regin_a)
febr. 8. 13:53
Passz! Neked is drukkolok hogy ezt ép ésszel kibírd🍀
191. liliom10 (válaszként erre: 186. - Regin_a)
febr. 8. 13:52

Esetleg Te is felhívhatod a mentőket, és tanácsot kérhetsz, mi legyen.

A sürgősségin sokat kell várni, órákat is, fél napot is, 6-8 órát is ! Ketten is voltak (ismerős, rokon) mostanában, mindkettő kísérővel ment, és ő ott maradt a beteggel.

A kutyára nem lehet szájkosarat tenni ? Esetleg a barátnődet beviszi a mentő, Te hazaviszed a kutyát, és utána mész a kórházba a barátnődhöz. ( Enni- innivalót vinni !) A körülményeket Te tudod, csak találgatok, mi hogy lenne jó.

190. Regin_a (válaszként erre: 188. - Libikóka)
febr. 8. 13:50

De nem intézi! Miért a 112-t kellene hívni, kérdezte

Mert a régi 104 nem veszi fel, és megint az lesz mint néhány celeb esetében hogy órákat kell várni mentőre

189. Regin_a (válaszként erre: 185. - Liliom10)
febr. 8. 13:47

Az önkormányzatnak van erre a célra autója, az vitte hozta a tüdésztöl. Rajtam kivül senki nincs aki foglalkozna vele


Anyám tüdejét lecsapolták

Aztán bizonypos okmiatt átkerült a Honvédkórházba ahol szartak a tüdejével foglalkozni

Megkerestem az osuzgtályvezető tisztet,k akkor még katonai rangjuk is volt és katonásan megkértem hogy a tüdejével foglalkozzanak

Megtették


Ma már, ha nem "olyan" súlyos, erős vizhajtókat, gondolom infúzióban és szívtámogató gyógyszereket adnak. Ezt mára mentőben el kellett volna kezdeni,l nem hazaküldeni

Szerintem megint visszautasitotta a sürgősségi beutalót, mert a kutyácska.....


mOST MEGint ÉN VAGyok a hülye mert tájékozott vagyok és tudom, érzem mit kellene helyesen cselekedni

Nem hívhatom fel, mert azonnal hiszti és ő "fáradt" most beszélni

188. libikóka (válaszként erre: 186. - Regin_a)
febr. 8. 13:45

Nem hallgat,,,és nem is kell,,azzal nyugtatod meg legjobban ha hagyod hogy úgy intézze a dolgokat ahogy akarja.

Ilyenkor ez nem a vita helye.

187. Regin_a (válaszként erre: 186. - Regin_a)
febr. 8. 13:38

Teszem hozzá, ha mentő viszi, azonnal kezelésbe veszik, ha saját lábán sétál be majd 55-nek foglalkoznak vele

Saját tapasztalatom van, sajna, az SBO-ról

186. Regin_a (válaszként erre: 184. - Libikóka)
febr. 8. 13:36

Igen, rémült vagyok, kezem lábam remeg és bőgicsélek. Ennek ellenére ha megkeresem a kórháhzban "fapofát" leszek képesvágni, mintahogy a telefonba is mondtam neki hogy csak nyugi

A tudatlanság ami nagyon elkeserit

Bevitték az SBO-ra vagy képes volt busstzal menni, A jó szomszédjánakszólt hogy mi van vagy nem.


Most telefonált

Otthon ül a konyhában

Hívd a mentőket frl és hívj vissza mikor mennek

Nem! Első a kutyácska. Vigyem el őt az SBO-ra kutyát meg hozzám

A kutya nélküle szétszedi az autó belsejét

És a fiát is fel kell hívni, de ne jőjjön hozzá senki

100 és 250km-re vannak

De én ne vigyem mégse az SBO-ra max kirakhatom a kórhűáz elött

Fogalma sincs mi megy az SBO-n

Már a tüdészt is seggbe kellene rúgni hogy nem az hívott mentőt


És nem hallgat rám!

185. liliom10 (válaszként erre: 183. - Regin_a)
febr. 8. 13:33

A barátnődet rokonok viszik, hozzák az orvoshoz ? Gondolom, megkeresik a a sürgősségi osztályt vele !

Az orvos mondta, hogy leszívják s folyadékot ? Vagy műteni (is) kell ?

A kutyának biztos jobb lenne Nálad, mint egy idegen panzióban ! Győzd meg a kedves beteget, hogy adja oda Neked,Téged ismer, a kertben is lehet, foglalkozol vele.

Most csak várni tudsz, amíg tartanak a vizsgálatok a barátnődnél. Próbálj nyugodt maradni, főleg, mikor vele beszélsz ! Ez nagyon fontos !

184. libikóka (válaszként erre: 183. - Regin_a)
febr. 8. 13:09

Ne sértődj meg rám,,nem rosszból írom.

Olyan rémült vagy,,hogy még jobban beparáztatnád mint ahogy amúgy is van.

Csak magamból indulok ki,,jó ha van kísérő,,de akkor legyen nyugodt,,ha nem ez áll, jobb egyedül.

Jobbulást neki:)

183. Regin_a
febr. 8. 12:35

Tüdőgyógyász, víz van a b.nőm tüdejében, menjen a sürgősségire

Mi az hogy menjen? Mentő nem jár neki? Szerencse autóval vitték hozzák

És otthonról, hogy meg az SBO-ra

Nem lehet értelmesen beszélni vele,annyira meg van ijedve

Mondtam, azonnal odamegyek hozzá aztán akármi lesz...

Nem ne gyere. Basszus, nekem is jó lett volna párszor ha nem egyedül kódorgok orvoshoz

Azt se tudja hol van a Flór kórház sürgősségije


Én mindjárt a körzetihez megyek, de lehet lemondom emilben, csak adjon beutalókat ahova szeretnék menni

A kutyácska és a kutyapanzió. Akkor mifrancra vagyok én kertes házzal ha kutyapanzió?

Kutya pár órát ellesz egyedül, de ott akarok lenni a b.nőmmel

Sajnos tudom mi a tüdővizenyő, anyámnál is igy kezdődött

Nem tudom mit csináljak most .Nagyon be vagyok szarva :(

182. Regin_a (válaszként erre: 179. - Liliom10)
febr. 6. 21:59

Igen

"egyszer véget érnek múló napjaink

egyszer elbúcsúznak túlzó vágyaink"

"

Csak én nem tudom elfogadni, és a saját gondjaimat sem, ami "csupán" orvosi kérdés lett volna

Csomó Xanax, Dormikum és Egri Bikavér

Másképp nem megy az este :(

Most nincs energiám felülvizsgálatot/kontrollt kérni, de majd valamikor....

181. Regin_a (válaszként erre: 179. - Liliom10)
febr. 6. 21:59

Igen

"egyszer véget érnek múló napjaink

egyszer elbúcsúznak túlzó vágyaink"

"

Csak én nem tudom elfogadni, és a saját gondjaimat sem, ami "csupán" orvosi kérdés lett volna

Csomó Xanax, Dormikum és Egri Bikavér

Másképp nem megy az este :(

Most nincs energiám felülvizsgálatot/kontrollt kérni, de majd valamikor....

180. Regin_a
febr. 6. 21:51

Beszélgetek magamban, eljátszom mi lenne ha ez meg az

B.nőmet a kutyácskája izgatja nagyon

Jóba vagyok a kutyácskával, de egyszer volt nálam nyüszitett egész nap , hiába sétáltatatam, rohangálhatott a kertben de csak a gazda hiányzott neki

Kutyapanzio cime felirva, sürgősségi táskák bekésziotvwe


Nagy nehezen elértem kedvenc kardiologusomat, és mondtam a tüneteket mweg a diagnózist

Vigyem el az összes papirját hogy véleményt alkothasson

Meglesz, has Isten segít

Mas elindultam ügyeket ibtézni, mzakatolt az autók

Vissza a kertbe,. nézem, defekt

Korábban percek alatt cseréltem kereket, ma volt vagy egy ór és "belerokkantam"

Gyorsan vettem egy használt gumit és felrakattam.Khasadt oldalt :( Megvolt az első kiadás az autóra. Semmi, ez benne van a pakliban

Holnap tüdő a b.nőmnek. Mindegy mi az eredmény, max. tünetmentesithető

Elolvastam mindent amit a kórról ir a szakirodalom

Persze nekem esik, hogy mit gondolok én villamos ember létemre

Villamos ember létemre értelmesen elbeszélgettem a kardiologussal a tüneteiröl. Nem irányitani akarom az orvost hanem kérdezni

A hülye persze én vagyok

Nem tudom kit sajnáljak jobban magamat aki tök egyedül maradok vagy a barátnőmet aki egész/fél életemben támogatott a szemét pánikosságomban

Nagyon kikészültem :(

179. liliom10 (válaszként erre: 178. - Regin_a)
febr. 5. 17:30

Olvasom a leveleidet. Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz egyszerre mindkettőtöknek !

Próbálj örülni minden kis apróságnak, ne a rossz dolgokra gondolj ! Lesz, ami lesz, és amikor lesz...nem tehetünk semmit az ellen, hogy egyszer vége a földi pályafutásnak. És ez sosem lesz jókor !

A "diligyógyszer" nem segít a barátnődön, de a stresszt Nálad csökkenti. Ez is nagyon fontos !

Jobbulást kívánok Nektek !!!

178. Regin_a (válaszként erre: 177. - Regin_a)
febr. 4. 16:52

Nem is tudom minek kellene sikerülni

Csütörtök, b.nőm tüdőgyógyászhoz

Idáig senki nem mondta a szemébe hogy a tünetei alaPján progressziv romlás, ki tudja mi mikor következik be

Én mondjam meg neki? Én ugyan nem! Csak bőgicsélek

Dokinő diligyógyszert irt fel. Miért is, az rendbehozza a b.nőm gondját?

177. Regin_a (válaszként erre: 176. - Regin_a)
febr. 2. 19:50

Ő neki nem kell,neki paraszti röntgen kell"

Azért kért időpontot, de az én emilemet adta emg

Felhívtam hogy mi a helyzet vele. Jaaaaj aludtam, XY háromszor hívott és nem hallottam, le kell vinni a kutyát

Talán várhat pár percet a kutya, mi van veled és a tüdő időpontot átküldtem az emilcimedre

Ne vitatkozz állandóan velem, fáradt vagyok ehhez, kaptam a választ

Mi van?

Menjek oda és rázzam meg mint Krisztus a vargát?

Én minden orvosi dolognak részletesen utánaolvasok, ő meg a fészbukból tájékozódik, de még ott se, és én vagyok a hülye

176. Regin_a
febr. 2. 16:14

"kórházba kikérni az érfestés és rtg CD-ket"


Mellkas cd, takaritónő külsejű, nem lebecsülve a munkájukat, mondja,nem szoktuk kiadni. Akkor most kezdje el megszokni,mondtam

Másik ifjú hölgy el, 8 perc és hozta a cd-t

Ma 13órára volt megbeszélve a kezelő dokinővel hogy kiírja pendrivra a láb érfestésemet

13-kor találkozó, 10 perc és hozta a pendrájvomat. Végül is minek ez nekem? Mert konzultálni fogok más szakorvossal és nem akarom hogy amikor már menthetetlen, amputálják a lábam


Kaptam valami pszicho gyógyszert ami egy hét után rossz mellékhatásokat produkál. Majd jobb lesz, mondták

Basszus, rossz álmok,ha ébren vagyok csak bőgicsélek

Ez a gyógyszer nem oldja meg a barátnőmért való napi aggódást. Azt gondolom abbahagyom


Kellene egy sötét/fekete/szürke nadrágot vennem, de a neten ccsak szerencsétlen mérettáblázat van


B.nőm eljutott odáig hogy beutaló tüdőgyógyászatra

Ő neki nem kell,neki paraszti röntgen kell

Egy orvos sem mondja megközelitőleg sem hogy mi baja

Pulm.hypertronia. Nincs gyógymód, de minden tünete stimmel. Persze, ne vágják a pofájába hogy bármikor összeeshet, de valamit mondjanak

Amit én kiolvasok a netröl, az hülyeség és engem sem gyógyitottak ki teljesen

Ja,nem teljesen, csak élni tudok, el tudom látni magam stb

Francba!

Ebben maradtunk

175. liliom10 (válaszként erre: 173. - Regin_a)
jan. 26. 09:04

Igen, a kérdéseinkre választ kell kapnunk az orvosnál !

Látom, sokat segít Neked is az internet. :) A diagnózisra és a terápiára gondolok.

Próbáld lebeszélni a barátnődet arról, hogy ebben a korban alkalmazkodjon a vendégekhez ! Ha kicsit takarítgat, rendet tesz, az még elmegy, de ne készítsen ételt ! Elég egy tea vagy kávé. Aki megy hozzá, tudja, hogy idős ember, ne várjon el kiszolgálást ! Inkább a vendégek vigyenek sütit a teázáshoz !

Ahogy már írtam, elmehetnél egy másik orvoshoz a lábad és a tüdőd miatt. Addig kellene menni,- annyi orvoshoz - még valaki nem segít !

174. liliom10 (válaszként erre: 172. - Regin_a)
jan. 26. 08:56

Szeretem ezt a dalt ! :)

Ahogy írsz, érezni, hogy Ti nagyon összetartoztok !:) Ha nem is laktok együtt, jó lenne, ha legalább közel laknátok egymáshoz, pl. egy utcában.

173. Regin_a (válaszként erre: 171. - Liliom10)
jan. 25. 12:20

Voltunk. Kutyáké volt a 26ezer forint

Persze a barátnőm sem csinálja jól, nem megsértve, de olyan hebehurgya módon, nem célratörően intézi a dolgait

Azt mondta, hogy nem kapott választ a kérdésére, mit mutat a vitt diagnózis és ekg és

Mondom, olyan nincs , ha valamit kérdezek és nincs válasz. Akkor felállok és fizetés nélkül eljövök

A kardiologusnő kimásolta a netröl nagyon nagyon röviden a korábbi doktornő diagnózisát

Végeredménynek meg odairta 'Diagn. hypertonia'

Soha nem volt magas a vérnyomása, inkább alacsony, soha nem kapott rá gyógyszert.


Én mint villamos szaGember elolvastam a korábbi papirját

Ott volt hogy 'pulm.hypertonia'

Éreztem hogy a pulm az tüdőre vonatkozik. Kibogarásztam a netröl, hogy tüdő-szív kisvérköri magas vérnyomás. Vizsgálata EKG és UH

Bármely korban halálos lehet, a rizikó idős korban nagyobb

B.nőmnél minden 'adva van' :(

Alapból nem szabad idegeskedni és többet vállalni mint amit bír


A család rászállt és nem tud nemet mondani

Hárman mennének hozzá + egy kutya, látogatóba

Ő ilyenkor a csempe fugáját is kipucolja, takarit, ételt készít ugrál készülődik és feszült

Aztán felrakja az arany nyakláncokat és karkötőt, smink és megjátsza magát hogy minden rendben

Amikor elmennek, akkor eltakarítja a 'romokat' és majd' össze esik a fáradtságtól


Minden nap azon jár az eszem és félek, mikor kapok a szomszédasszonyától, vagy egy kórházból egy telefonhívást...


És itt a saját bajom is

Protekciósan elintéztek pszichiáterhez időpontot március végére. Felirtak dili gyógyszert hogy addig is szedjem

Szedtem anno amikor valóban erősen pánikos voltam. Meg is kérdeztem, hogy segit a dili-gyógyszer abban hogy ideges vagyok a barátnőmért, a lábam miatt, az állandó vállfájásom, a gyanus tüdőmön.

Könnyebben viselem, mondta a dokinő. Aha, ezekhez valami kábszer kellene nem dilibogyó

Arról nem beszélve hogy ezek a gyógyszerfajták első időben rosszúllétet okozhatnak. A szerotonin mennyiségét szabályozzák


Erős szél van amit nagyon utálok. Kellene mennem patika, kórházba kikérni az érfestés és rtg CD-ket, talán boltba is, de semmi kedvem

No, jól kibeszéltem magam :)

172. Regin_a (válaszként erre: 171. - Liliom10)
jan. 25. 11:45

'Egyszer véget ér a lázas ifjúság,

Egyszer nélkülünk megy a vonat tovább,

És az állomáson állunk, ahol integetni kell,

De a búcsúra csak pár ember figyel.'


Két régi szokásunk van. Az egyik, amikor eljövök tőle mindig lekísér az autóhoz, én jó hosszan egyenesen megyek mielött a főútra kifordulnék. A visszapillantóban látom hogy integet, én meg villogtatom a féklámpámat

Nagyon fáradt és gyűröttnek nézett ki tegnap, állt a kutyácskájával az utca közepén és integetett. Elbőgtem magam.


Amikor hazaérek, rácsörgök a telefonjára, jelezve hogy szerencsésen hazaértem, ő szintén egy-két csörgéssel nyugtázza.

Tegnap nem csak visszacsörgött hanem fel is hívott és beszélgettünk

Milyen jó lenne mégegyszer egy emlékezetes "jó szombat este" és jó lett volna ha maradtam volna nála. Elkenődtem, hogy már megvénültem :(

171. liliom10 (válaszként erre: 169. - Regin_a)
jan. 25. 08:24
Voltatok a kardiológusnál ?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook