Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! fórum

Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. viva70 (válaszként erre: 1. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:12
Segíteni sajnos én sem tudok, de átérzem a helyzetedet. Mi is sokat küzdöttünk pár éve a dalmata kutyánkkal, neki a vizelete nem akart kijönni, meg emésztési problémái is voltak. Sajnos altatás lett belőle. A szívem szakadt meg érte. Én is abban látnék reményt, ha valamilyen állatmenhely tudna segíteni.
2009. nov. 4. 23:11

Én személy szerint rettenetesen sajnálom a kutyusod én is nagy állatbarát vagyok,mindent meg tettem eddig is az állataimért és ezután is így lesz.De én is hasonló cipőben jártam tavaly,persze egész más jellegü probléma volt és előre kérlek ne haragudj de segíteni nem tudok,szóval a kis tengerimalacunk,aki már 5 éve volt velünk a a szeme mögött volt egy daganata.Elvittem orvoshoz,mire az orvos közölte a diagnozist és az árat(15000,-a mütét)mivel sajnos volt rák a családban nem voltam túl optimista de a gyerekeim rettenetesen kérleltek és nem tudtam nekik elmagyarázni,hogy nekünk milyen sok az a 15oooft.Meg lett műtve a malackánk és rá 1 hónapra elpusztult.Nagyon megsírattuk,de én közben tudom nem szép de arra is gondoltam,hogy milyen sokban is volt ez a kis állat.Persze a kutyus teljesen más,volt egy 14 éves korábban elhunyt imádni való kutyám,lehet érte még azt sem bántam volna.Nem tudom nehéz kérdés.A döntés úgyis rajtad áll.Én jól kifaggatnám a dokit,Ö személy szerint mit javasol,vagy (persze tudom, volt benne részem)minden döntést passzol.

Kívánom,hogy sokáig éljen még kutyusod,persze kutyamódod mert hát a kutyusoknak is van méltóságuk.

2009. nov. 4. 23:11

Örülök, hogy ennyien írtatok. Vannak még jó emberek.


Ami viszont itt most mégjobban megzavar, hogy ti mind bénulásos betegségekről beszéltek, de ő tényleg annyira jól van, a napi wc-t leszámítva. Így hogy lenne szivem elaltattatni....A másik kutyám is belepusztulna a bánatba....:(

2009. nov. 4. 23:09

Szerintem egy 12 éves kutyát már nem szabad kitenni a műtét fájdalmainak, további szenvedéseknek.

Kapaszkodni abba tudsz, hogy szép élete volt, de sajnos nekik rövidebb, és a döntéseddel további kínoktól mented meg, azért mert szereted.

Én is átéltem ezt, 2 éve kellett elaltatni 13 éves óriás snacimat, mert már szinte nem látott, nem hallott, alig bírt felállni, nem akartam hogy tovább kínlódjon. Nagyon szerettem, megsirattam, de NEKI így volt a legjobb.

17. bogyobaba (válaszként erre: 11. - Kingi7)
2009. nov. 4. 23:08
De úgy viselkedik, mint egy kölyökkutya. tele élettel, energiával, vidámsággal...Nagyon jó természete is van, a fiú mellett egy angyal.
16. a6d5a14c21 (válaszként erre: 6. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:06

Hát nem tudom,szerintem 1próbát megér a dolog!Az én idősebb kutyusom is 12éves(Szerencsére ő a szemét leszámítva makk egészséges,le is kopogom...kop-kop-kop)de sosem tudnám elaltatni.Tudom,hogy életem végéig bántana a dolog,mintha a gyerekem lenne...és ha mégsem maradna más választás,tudni szeretném,hogy előtte minden lehetséges követ megmozgattam...


Nekem elsőre a Rex kutyaotthon/alapítvány ugrott be.Ha ők konkrétan nem is tudnák intézni a műtétet(bár mintha valami olyat hallottam volna,hogy önkéntesen szokták őket állatorvosok is segíteni)de lehet tudnának tanácsot adni,hova fordulj.


Ami biztos,egyet semmiképp ne válasz szerintem!Ne ajándékozd el!Sokan nem is gondolják mennyire nagyon ragaszkodóak ezek a kicsi élőlények.Ha oda is tudnád valakinek adni,aki egészségügyileg el tudná látni=lenne pénze megműttetni vagy ideje gondozni,és helyre is jönne testileg,lelkileg egy ilyen idős kutya,akinek ilyen nehéz sora volt,nem biztos,hogy megtudná emészteni,hogy megint tovább adtak rajta...vagy letargiába esne,vagy akár rosszabb...nem csak legenda sajnos az,hogy sok kutya bánatában képes akár meghalni is,pl ha a gazdája meghal...

15. bogyobaba (válaszként erre: 7. - Kingi7)
2009. nov. 4. 23:06
Igen, az idősebb, 12éves. De semmi baja, jól érzi magát, nincsenek fájdalmai, boldog, úgy játszik, mint egy kölyökkutya, nagyon jó természete van. Csak mikor leviszem őket sétálni...Végig görnyed, és nyom, nyom, nyom...Aztán papírzsepivel próbálok segíteni, de nem nagy sikerrel, de legalább a nyomási kényszere abbamarad. Ha felérünk a lakásba, már szegényem megy is a zuhanyzóba...Tudja hogy ez következik. Aztán megint boldog. Ott is csóválja a farkát, nincs vele gond, de ez akkor sem normális. Ezért is kár lenne elaltattatni. Nem is tudom hogy élted túl az elveszítésüket. Én attól sírok, ha szurit kapnak, és vonyítanak. Nem bírom...Még kértdezte is a doki, mi lesz, ha gyermeke lesz? Mondom nem lehet..Azt mondta: ja akkor már értem, és elnézést kérek! Szeresse csak úgy, mint a gyermekét! Így teszek...
14. kingi7 (válaszként erre: 12. - ZiZi81)
2009. nov. 4. 23:06
Na én megtudom érteni, ezért nincs is már 6 éve...:(
2009. nov. 4. 23:05

Na ezt kár volt elolvasnom!! :'( :'( Szegényke... tanácsot én sem tudok adni, de remélem sikerül valahogy megoldanod, drukkolok nektek! Tényleg nehéz döntés, mert lehet, hogy összeszeded a pénzt megműtteted és utána jön egy újabb probléma.... Hisz szegényke már öreg! De ha meg elaltatod lehet nem tudnád megbocsátani magadnak!

Én tudom, hogy minden pénzt oda adtam volna a kutyusomért ha megmenthetem, de őt nem lehetett, mert elgázolta egy részeg ba.....om!!!!!!!!!!! :(

Sok sikert!

12. ZiZi81
2009. nov. 4. 23:04

Szia.


Mi nemrégen altattuk el a kutyusunkat.nagyon sajnáltam,16 éves volt.Az egséz család megsiratta.Nagyon szerettük.

Tacskó lévén a gerice lebénult és a hátsó lábait már több ideje húzta maga után.Ezeket a tüneteket leszámítva és azt,hogy már alig hallott-jól bírta magát.Az utolsó napig "ugrott" a labda után...

Mégis úgy éreztük,hogy neki már nem jó így-merthogy nekünk is rossz volt látni így.

Nagyon nehéz döntés volt,de elatattuk.Nagyon sajnálom a mai napig,de tudom,hogy jól döntöttünk.

Ha azt mondom soha többé nem lesz kutyánk,abból látszik,hogy mennyire szerettük?

11. kingi7 (válaszként erre: 9. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:04
Mi a biztosíték, hogy egy ilyen idős kutya felépül, bocsi, vagy egyáltalán túléli a műtétet? Milyen %-os sikerrel jár? mennyibe kerül? Gondolj bele, annyi idős, mint egy 84 éves ember...ha mondjuk párhuzamosan hozol mellé egy kicsi westi kölyköt...
2009. nov. 4. 23:02

Szia!

Én is állatbarát vagyok, és nekem is hasonló a problémám. Az én kutyám 14,5 éves, valami baja van, csak kivizsgálás után tudnák megmondani, hogy konkrétan mi lehet az. Sajnos, több 10 ezrek kellenének hozzá. A döntést én is halasztgatom, de a végén az elaltatásnál maradok. Nem akarom kitenni további szenvedésnek az állatot.


Azt hiszem, bármennyire is fáj, és nagyon nehéz kimondani azt a szót, de szerintem ez lenne a legjobb megoldás nálad is.

9. bogyobaba (válaszként erre: 4. - A106211d56)
2009. nov. 4. 23:02
Köszönöm. Megpóbálom, bár már több kiadást sem bírok, de megpróbálom...
8. 76450038cf (válaszként erre: 4. - A106211d56)
2009. nov. 4. 23:00
Nekünk is volt, hogy hozomra kezelte a kutyánkat.
2009. nov. 4. 23:00

Nekem volt egy kutyám, 16 éves, gerincsorvadásos volt, ami szép lassú leépülés... egy évig sikerült szteroidokkal szinten tartani, de amikor már kakilni se bírt, csak a két első lábán húzta magát, na nem néztem tovább, elaltattam...

Hozzá teszem volt egy fiatalabb is, imádtam 1,5 éves volt, agykamratágulat menthetetlen 1 hónapi kinlódás után 2003.02.14.- én lett elaltatva az időssebb rá kereken egy hónappra... nos azóta nem kell kutya, tégy belátásod szerint, mennyire szenved? ha úgy látod nagyon én pontot tennék a végére, mi a biztosíték, hogy műtét után jobb lesz? Elég idős már, szép kort megélt... van amikor tudni kell pontot tenni, tudom, hogy nehéz... :( -gondolom az idősebbről beszéltél-

lehet, hogy ott belső szervi dolgok is lehetnek...

2009. nov. 4. 23:00

:(((((((((


Jaj istenem, nem tudok mit tenni. Akárhogy is kínlódok, a hiteleimmel is el vagyok maradva, nem tudom honnan szedjek pénzt, több hitelt meg már tuti nem kapok...Soha nem veszítettem el még kutyát, annyira szeretem őket, belepusztulnék...Nekem nem lehet gyermekem, nekem csak ők vannak...


Diamond, gondolod, hogy tudnának segíteni? Hol érdeklődjek szerinted?

5. 76450038cf (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2009. nov. 4. 22:59
ÁÁÁ, az Állatvédő Egyesületek is támogatásra szorulnak.
2009. nov. 4. 22:59

Műttesd meg!

Mondd el az orvonak a "pénzügyi nehézséget"és kérj tőle lehetőséget,hogy részletben fizess!Ha elég empátiával rendelkezik-akkor ez nem okoz neki problémát.

Ha mégsem-akkor Te megtettél mindent.És ha nincs jelen állapotában fájdalma a kutyának,és így vállalod-akkor folytasd amit elkezdtél.

Kitartást,és jó döntéseket!

3. 76450038cf (válaszként erre: 1. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 22:57
Miért nevetnélek ki?:) Bár tanácsot nem tudok adni, de mi is nagyon sok pénzt költöttünk egyik kutyánkra, éjszakáztunk mellette és mégis altatás lett belőle.:(
2. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 22:57
Nincs esetleg valami egyesület,menhely vagy ilyesmi,aki a műtét árába bele tudna segíteni,vagy akár a műtét elvégezni?Mert ugye ha állatvédők találnak súlyos beteg állatot,akkor szokták mutatni,hogy rendbe hozták szegénykét...
2009. nov. 4. 22:53

Van két Westi kiskutyám. A fiú 5éves, a lány 12éves. Ő két éve van velem. Kb 2hete folyamatos gondja van, amikor kakil. Nem záródik rendesen a végbél záróizma. Holnap doki, ahol választ kell neki adnom. Azt mondta két lehetőség van, ami idős kutyáknál előfordul: vagy záróizom tágulat, vagy záróizom bénulás. Az utóbbival semmit nem tud kezdeni. Ha tágulat van, akkor egy szűkítő műtéttel meg tudja oldani, de azt mondta nagyon kemény műtét, sokba is kerül, fájdalmai is lesznek, négy hétig kb a kutya ápolásra szorul.

A lehetőségek:


1: Megműtettem. De idős is,szegénynek ekkora tortúra..Jelenleg egyébként sincs rá pénzem, örülök, ha nem árverezik el a lakásom a fejem felől..Nem tudnék ennyi pénzt előteremteni..


2: Elajándékozom. Képtelen lennék rá, nem azért vettem ide az idős éveire, hogy tovább adjak rajta, ha gond van. Különben is a fiú kutyám is imádja.


3: Elaltattatom. A szívem megszakadna érte, örök életemben kísértene a dolog, hogy megmenthettem volna, de nem tudtam...Egyébként fitt, édes , fiatalos kutya, semmi más baja nincs...


4: Továbbra is mosom a sz...rt a seggéről, de napi 3X már nem lehet bírni gyomorügyileg, és neki sem jó, hogy nem jön ki belőle aminek kell, mert féluton elakad. Most este már ökölődtem, és bőgtem közben...Teljesen kikészít...


Tud valaki valami más lehetőséget? Mit tegyek, hogy segítsek rajta?


Teljesen ki vagyok borulva! Kérem, csak az írjon, aki állatbarát, és nem engem néz hülyének, csak segítséget keresek, tanácsot, mit tehetnék még...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook