Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! fórum

Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. nov. 4. 23:46

Mindenképpen beszéld meg a dokival a pénzügyi gondjaidat! Ha ilyen rendes mint ahogy leírtad szerintem segíteni fog! Az én véleményem, hogy ha a kutyus még vidám és mozgékony akkor ne a nagyobb bajra gondolj! Persze ez az én véleményem!

Nekünk tacsink volt és bizony nagyon megsirattam mind a kettőt mikor el kellett altatni! Tudom mit érzel! Feltétlen beszélj az orvossal!!!!

50. bogyobaba (válaszként erre: 48. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 23:40

És azt is hogy teljesítem? ......


Optimista ember vagyok, egy kelj fel jancsi, mindig kitalálok valamit, de most nehéz...


Különben a doki még a késői hívásért sem sértődött meg, azt mondta semmi gond, úgyis zsugázom:) Szóval jó fej nagyon.

49. bogyobaba (válaszként erre: 45. - A106211d56)
2009. nov. 4. 23:38
Te is szívemből szóltál...Nagyon sok betegségem volt fiatal korom ellenére, elveszítettem a szerelmemet, a munkámat, az egészségemet, a barátaimat, annyi gyógyszert szedek a különböző betegségekre, mint egy 80éves ember, híztam 60kilót, sem önértékelésem, sem önbizalmam, sem nyugodt életem nincs. Trombózisoktól nem tudok dolgozni, a hiteleim pedig rengeteget felmentek. A kutyák az egyetlen egy olyan dolog az életemben, akik mindig letörlik a könnyeimet, ha idegesebb vagyok, képesek bolondot csinálni magukból, hogy megnevettessenek. Muszáj valahogy segítenem, pár órám van, hogy megtaláljam a kiutat...
48. Chrissy28 (válaszként erre: 46. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:37
És ha haladékot kérsz a fizetésre?
47. ZiZi81 (válaszként erre: 46. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:36
Teljesen megértelek.
46. bogyobaba (válaszként erre: 39. - Suesue)
2009. nov. 4. 23:34
Nagyon rendes a doki, a másik kutyámmal már vagy 10orvosnál jártunk, de örülök, hogy őt megtaláltam. Nagyon jópofa, segítőkész, volt hogy karácsonykor a karácsonyfa mellől jött, semmi plusszt nem kért, sokszor pénzt sem kér tőlem, tudja hogy jártam a főnökömmel, aki szépen lelépett a pénzemmel kb 4havi fizu/miatta kerültem ilyen slamasztikába/. Mindig megkérdezi, sikerült e helyreállnom egészségügyileg, anyagilag, mindig baráti árat mondd, de azt sokan nem értik meg, hogy egy 60ezres műtét hiába baráti áron negyven mondjuk, ha 3ezer forintom nincs....
2009. nov. 4. 23:34

Sajnálom:((((

A kutyát is-és téged.

Nehéz dolgok ezek----én most belehalnék,ha a kutyám is itthagyna-----vesztettem már nagyobb kincset is-de most ez kiütné nálam a biztosítékot!

Kívánom a legjobbakat mindkettőtöknek!!!!!!!!és hogy találd meg a legjobb megoldást-vagy a megoldás téged!

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:31
Sajnálom, értem. Én is azt ájánlanám mond el őszintén egy orvosnak, hogy nem állsz most jól anyagilag, ha senki nem tud segíteni már. Esetleg ő akkor. Nekem nincs jó tapasztalatom velük. (orvosok)
43. bogyobaba (válaszként erre: 38. - A6d5a14c21)
2009. nov. 4. 23:30

Teljesen szívemből szóltál. Pont így gondolom én is. Maximálisan. Köszönöm, hogy ezt így leírtad.

De sajnos az állatoknál nincs OEP, semmi nem megy tb-re........

42. bogyobaba (válaszként erre: 37. - Noncsi18)
2009. nov. 4. 23:30
:(((((((
41. bogyobaba (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 4. 23:26
Inkább önzőség volt tőlem, mert ott borult ki a bili a kakimosástól...Én borultam ki, nem a kutya, én voltam már rosszul ettől az egész helyzettől...
40. bogyobaba (válaszként erre: 34. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 23:25
HA a pénz nem lenne gond, természetesen a legdrágább műtétet kifizetném neki, a fájdalmát is minden féle drága dologgal enyhíteném, még ápolónőt is vennék fel talán mellé, ha nekem is el kell ugranom itthonról, hogy soha nem legyen egyedül, és mindig simogassa valaki. De tényleg olyan helyzetbe kerültem, hogy a túlélésért küzdök, gondolom mint sok magyar állampolgár...A családom nem tud segíteni, nem gazdag senki, mindenkinek megvan a maga baja, anyukám már így is kifizetett egy havi lakáshitelemet, pedig az két havi rokkantnyugdíja...
39. Suesue
2009. nov. 4. 23:24

Nekünk másféle gond volt a kutyánkkal (valami agresszív fertőzés, 2-hét alatt a súlya 30%-át vesztette el), de szerencsére olyan az állatorvosunk, hogy részletbe megoldottuk a labort: 19000 és a műtétet: 28000.

Labor után derült ki, hogy állítólag semmi baja, rá egy hétre már szinte sírva hívtam a dokit, és mondta, hogy még egy ultrahang kell, mert nem evett kiderült a baj, azonnal időpontot írt másnap reggelre.

Most szerencsére nincs gond vele, meggyógyult, és sokkal aktívabb mint korábban.

Szóval, beszéld meg az orvossal amennyiben lehet, ha nem sikerül priviben átküldöm az elérhetőségét.

38. a6d5a14c21 (válaszként erre: 30. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:23

Nekünk volt egy bullmasztiffunk megállapították,hogy rákos,fél éve van még.Apám barátnője nem bírt bele törődni,hogy az amúgy mindig vidám és bújós kutyust el kéne altatni.Voltak fájdalmai,de mindig csóválta a farkát,jött-ment.Nem törődött bele és elvitte más orvosokhoz.Találtak számára megoldást,kezelést és még 4.5évet élt velünk!

Én azt vallom,amíg boldog egy kutya és vidám addig nem indokolt az elaltatása azért,mert egészségügyi problémája van.Az embereket sem altatjuk el azért,mert mondjuk gyomorfekélyes lesz vagy ki kell venni az epéjét,csak megkeressük a megfelelő gyógyszereket és életmódokat...az már más persze,ha az kutyának nincs egy boldog perce sem,bénult,nem tud enni,fáj neki minden mozdulat.Akkor igen,segíteni kell neki,hogy ne teljen több napja szenvedéssel.De amíg nem az egész napját hatja át a fájdalom,amíg több a jó a napjában,mint a rossz,addig igenis segíteni kell őt!

2009. nov. 4. 23:23

Nekem 9 éves volt a kutyusom, mikor meghalt ez volt júliusban és annyira nem tudtam el viselni, hogy nincs többé, hogy októberbe vettem egy kutyust. (pont akkor költöztem el otthonról, úgyhogy még rosszabb volt)

Eléggé megbántam, most 2 éves, szeretem meg minden, de nem úgy mint őt. Eleinte nagyon haragudtam rá, hogy nem olyan mint a réig kiskutyám. Egész nap őt kerestem benne.... De rá kellett jönnöm, hogy őt már nem kapom vissza.... :( Nagyon türelmetlen is voltam vele.... Nagyon sok idő kellett mire megbékéltem vele, legbelül is..!!

Ez tényleg jó ötlet, hogy a régi gazdiját felhívni! 10 évig nála volt, hátha segít rajta!!

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:23

Bocsáss meg nem gáncsoskodni akarok, de ha este 10-kor hívod az orvost akkor csak beteg a kutya.

Gondolom nem azért hívod, hogy fürdeted.

Ne haragudj nem bántani akarlak, csak elentmondásos, semmi baja vidám.......de 22 órakor orvost kell hívni :(

35. bogyobaba (válaszként erre: 27. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 23:22

ÁÁÁÁ, ugyan........Ő már hozzám tartozik, a felelőség is. Sok pénzt hozott neki, de biztosan ő is költött rá. A westiknek köztudottan mindig kell egy állatorvos szüléshez. Őt már nem zargathatom ezzel, ő egészségesen adta oda.


Mindkettőtöknek igaza van, aki nem akar több kutyát, és aki egyből hoz, annak is. Aki nem hoz, az nem akar újra elveszíteni valakit, mert annyira fáj neki. Aki hoz kutyust, az pedig az újjal feledteti a bánatát. Mindkettő nagy szeretetre vall szerintem..

34. Chrissy28 (válaszként erre: 30. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:19
Te mire hajlasz? Mire hajlanál, ha a pénz nem lenne gond? Szerintem ebből kell kiindulni.
33. bogyobaba (válaszként erre: 23. - Chrissy28)
2009. nov. 4. 23:18
Pedig nem egyszerű elhiheted...Mikor este 10kor hívom fel a dokit, mert már ki vagyok borulva/pedig olyankor már nem illik telefonálni/, mert ezt nem lehet sokáig csinálni, akkor nehéz nekem is. Minden tiszteletem az anyukáké, akik pelenkáznak, és azoké az embereké, akik a szüleikkel teszik ugyanezt. Nagyon nehéz...
32. ZiZi81 (válaszként erre: 28. - A6d5a14c21)
2009. nov. 4. 23:18

Én sem tudntam volna másikat beszerezni.Egyszerűen nem lennék képes rá.

De ezek szerint nem minden állatbarát egyforma...

31. barai
2009. nov. 4. 23:17

Sziasztok!

Nekünk volt ilyen problémánk egy tacskóval. Megoperáltattuk, még egy évet élt, aztán ugyan ebbe a betegégbe pusztult bele:((

Tégy amit jónak látsz, szenvedsz te is, de a kutyus még jobban!:((

30. bogyobaba (válaszként erre: 22. - A6d5a14c21)
2009. nov. 4. 23:17
Igen, ez a mi fontos. Különben bogyobaba a fiú, róla lett a nevem. Őt kiskora óta nevelem. Ő már benne van 1milliómban kb 5 év alatt, akkor volt pénzem, most már nincs, más életet élek...Ő nagyon beteg volt mindig is, elég rossz géneket hozott. De a kislány mindig makk egészséges volt. Még wczés közben is képes farkat csóválni, így fájdalmai tuti nincsenek.
29. ZiZi81 (válaszként erre: 25. - 76450038cf)
2009. nov. 4. 23:16

Nem szeretném ezt mégegyszer átélni!

Csak akkor lesz kutyánk és cicánk(mert a gyönyörű félperzsa vörös cicánkat megölte egy kutya),ha a kislányom akar majd.Természetesen,akkor nem akadályozom meg.

28. a6d5a14c21 (válaszként erre: 25. - 76450038cf)
2009. nov. 4. 23:16
Te se vedd beszólásnak,de ez hülyeség!Ha igazán szeretek valakit és elvesztem,nem biztos,hogy másnap már a helyében szeretnék látni valaki mást,még akkor sem,ha tudtam,hogy egyszer vége szakad a kapcsolatunknak...
27. Chrissy28 (válaszként erre: 24. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:15
Ha ez a tenyésztő ennyire szerette a kutyáját, hogy így tönkretette, akkor talán hozzájárul a költségekhez is. Hívd fel!!
2009. nov. 4. 23:14

Ha műtettni szeretnéd kérj családi segítséget, azok megértőbbek és úgy fizeted nekik vissza ahogy tudod. Ez egy ötlet.


Nekem is volt 3 kutyám kettőt muszáj volt elaltatni. Nehéz feldolgozni, mert olyanok akár a családtagok. Viszont szenvedni nem szabad hagyni. A kutyád biztos szenved, de ők már akkor hagyják el magukat amikor nagyon nagy a baj. :(

25. 76450038cf (válaszként erre: 12. - ZiZi81)
2009. nov. 4. 23:13
Ne vedd beszólásnak, de szerintem aki szereti a kutyáját és elpusztul, annak másnap az az első dolga, hogy újhoz jusson. Tudott dolog, hogy 10-en évig élnek max. és ezen elvek alapján menyi kutyájának kell lennie az embernek?
24. bogyobaba (válaszként erre: 18. - Megryan)
2009. nov. 4. 23:13
Neki nem volt szép élete, egy tárgy volt, egy szülőszoba...Tenyésztőtől kaptam, aki nagyon szerette, meg is siratta, amikor itt hagyta nálam, de akkor is kutyaházban volt az udvaron, és csak szült, szült, és szült...2éve van velem. Jó gazdit keresett neki a pasi, én pedig nagyon szeretem a kutyákat, próbáltam neki meleg lakást, finom főtt ételeket, és sok sok szeretetet adni. Most meg cserbenhagyjam?
23. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Bogyobaba)
2009. nov. 4. 23:12

Én elmondanám a problémám az állatorvosnak.

Remélem, hogy emberséges annyira, hogy ha tudna segíteni, nem altat egy, ahogy te írtad, egyébként egészséges állatot el, mikor nem szükséges, és mikor ennyire szeretik és gondozzák.

És te szereted, mert különben nem vállalnád be 3x egy nap a takarítást.

22. a6d5a14c21 (válaszként erre: 18. - Megryan)
2009. nov. 4. 23:12
Az ilyen eset érthető,hogy elaltatod,hisz nem volt már egy fájdalom mentes,boldog pillanata sem.De bogyobaba kutyusa a wc-zős perceket leszámítva vidám és boldog.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook