Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! fórum

Csak erős idegzetűeknek!! Megszakad a szívem, könyörgöm segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. bogyobaba (válaszként erre: 110. - Süngombóc)
2009. nov. 13. 19:47

Kívánom, hogy ez sokáig legyen így!

Talán nekem is lesz egyszer, de ahhoz még kell a nagy ő...

110. Süngombóc (válaszként erre: 109. - Bogyobaba)
2009. nov. 13. 18:04
Köszönöm,tényleg megtöltötte a szívem ez a kis emberke,hálás vagyok a sorsnak,hogy ilyen csodálatos kárpótlást kaptam!
109. bogyobaba (válaszként erre: 108. - Süngombóc)
2009. nov. 12. 00:47

Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk.


Legalább a kisbabád pótolta a kutyusod.

Bár tudom, soha nem lehet elfelejteni...


Sok boldogságot nektek!

2009. nov. 11. 22:06

Sziasztok!


Húúúú,Bogyóbaba,nem semmi amin végig mentél........Tudom milyen érzés.

Nekünk is volt egy lány pulink,11 évesen műtötték először emlő daganattal és petefészek cisztával.

A cisztától ömleni kezdett a vére és rohantunk a dokihoz.Mivel 11 éves volt,azt mondta,hogy készüljünk fel a legrosszabbra,mert nem biztos,hogy túléli az altatást,mivel nem volt légzésfigyelő készülék és idős volt a kutyus is.

Megtörtént a műtét,a kutyus másnap már lábra állt.

Három évvel később ismét daganata lett,most már kiskutyát is ajánlott a doki,mert puli tenyésztő volt.Ezt is túlélte.

DE mivel már öreg volt,lassan leépült,elveszítette a látását,hallását,és fájtak az ízületei.Előbb csak rogyadozott a lába,majd nem bírt feljönni a lépcsőn.Majd menni sem.Fájdalmai is voltak,évekig gyógyszereztük,mert jókedvű volt,jól evett és nagy volt az élni akarás benne.

19 évig élt,mikor kapott egy kisebb agyvérzést és a fejét sem tudta irányítani.Muszáj volt elaltatni,mert sokat sírdogált.Folyamatos fájdalmai voltak,a gyógyszerek ellenére.

Én akkor várandós voltam a kisfiammal,így vigyáznom kellett,hogy ne boruljak ki túlságosa.

Épp vizsgálatra kellett mennem,mikor jött a doki elaltatni.Másképp ki sem bírtam volna.Anyum karjában lehelte ki a lelkét.Nem bírtam volna végig nézni...A doki annyira rendes volt,hogy saját autójával elszállította az élettelen kutyus testét,hogy elhamvasztásra küldjék,európai normák szerint.Mivel tömbházban lakunk,nem volt hová elásni.Meg jobb így,hogy nincs egy hely,ahol ott vannak a teste maradványai.

Iszonyú fájdalom volt!!!!!!Sok embert veszítettem el,többek között édesapámat is,de embert így nem szerettem soha,mint ezt a kis jószágot,aki családtag volt nálunk.


A kutyatartók figyelmébe ajánlom az állatorvosunk tanácsát,mely szerint tilos a kutyáknak csontot adni.Nem rágják jól meg,a nagy szilánkok miatt pedig begyullad a bűzmirigyük,ami iszonyú fájdalommal jár.Tehát,aki jót akar a kutyusának,óvja meg attól a "finom falattól".


Jó egészséget kívánok minden kutyusnak és szerető gazdinak egyaránt!

2009. nov. 8. 22:44
Én nem merném csinálni...Félnék, hogy fáj neki, vagy nem jót nyomok...Bátor vagy:)
106. lilimia (válaszként erre: 105. - Bogyobaba)
2009. nov. 8. 22:21

ruminak vacak az emésztése mert 1 éves koráig a 'kedves gazdája' csak mindeféle maradékot, meg romlott kaját adott neki enni. Emiatt nem ürül, de nem gáz kinyomni. Kiskutyához elég egy technikás ember, hozzá is elég kettő, ha én vagyok az egyik, nélkülem viszont 4-5 kell.

Időnként érdemes ellenőrizni minden kutyánál!

105. bogyobaba (válaszként erre: 103. - Lilimia)
2009. nov. 8. 21:23

Köszönöm! Én is csak most vettem észre, hogy írtatok:)


Nos ő nem nem tudta tartani a székletét, ezzel nem volt gond, hanem nem tudta a gyulladástól lecsippenteni a záróizma a kaki végét, így ottmaradt neki....Azóta semmi gond hála istennek.


10naponta? Jaaj, csak nem...

104. bogyobaba (válaszként erre: 101. - Noncsi18)
2009. nov. 8. 21:21

Minden gondot megérnek, nagyon sok szeretetet adnak, amire az emberek egyre kevesebben képesek sajnos....


Kutyakozmetikus géppel. Már nemolyan drágák. Mikor 60e ft volt, nem vettem én sem, de ezt 18körül vettem, és nagyon jó. Előtte vettem sma humán szakálnyírót, de sz..rt sem ért. Ez megéri. Csak éleztetni kell kb évente 1X. De az kb 1000ft.


Kutyakozmetikus kellékes boltba kell venni, a 11.kerületben van egy, ott vettem.

103. lilimia
2009. nov. 8. 19:56

Víííí! Csak most olvasom a jó híreket :D Nagyon örülök!


Ruminál nagyon gyakori a bűzmiriggyulladás, de nála még soha nem volt olyan, hogy ne tudta volna tartani miatta a székletét. Érdekes.

Most is van neki, hiába nyomjuk ki (az orvos javaslata szerint) 10 naponta. Neki nem ürül magától rendesen.


Minden jót! :)

2009. nov. 8. 15:22
Tényleg még egy kérdés :D Milyen géppel nyírod a bundijukat? :D
101. Noncsi18 (válaszként erre: 100. - Bogyobaba)
2009. nov. 8. 13:37

Mondjuk olvastam, hogy ha sokat fut betonon akkor elég jól kopik neki.. :)

Ez jó ötlet:) Bár mi kertesben lakunk, úgyhogy nehezebb lesz, mert napi 15ször ki akar menni :) Valamelyik kutya ugat az utcában, neki is ott kell lenni.... :D


Igen az enyém sem szeret fürdeni.... :)

A cipőt szerintem sem viselné el..... az enyém se..


Jah persze... :D Nem volt még fiúkutyusom :D


Most is kint volt tiszta sár az egész kutyus, úgyhogy megy a kádba..... persze összeugrált mindent.... utána megetettem azt meg szét hordta... áááá... van vele baj :D Nem baj, megéri :D De mindig csinálja nekem a munkát :)

100. bogyobaba (válaszként erre: 99. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 23:29

Én nem vágom a körmét, hanem néha a doki. Bogyómmal elég sokat járunk sajnos, néha megkérem, aztán kész:)

Hát ha minden oké, akkor havonta fürdünk. A sár az úgy néz ki, hogy a bejárati ajtóhoz odarakok egy kicsi lavort, abba beleállnak, és az összes tappancs lemosva, ha kell has is. Meg törlöm őket, és ennyi.

Ha meg nagyon sárosak, vagy hempergés van, vagy kaki, akkor szépen mutatom a fürdőszobát, és vonulnak be, és ugranak be egyesével a zuhanykabinba. Ez érdekes, mert utálják, de jól neveltek:)


Cipú hülyeség, egyik sem viselte el nekem.


Cicinél simán nyírom, nem vágta el neki soha. Bogyinak sem, nekik is van ám mellbimbójuk:) Trixinek nem is lóg annyira a melle, pedig elég sokat szült.

99. Noncsi18 (válaszként erre: 98. - Bogyobaba)
2009. nov. 7. 20:41

Én is gondolkoztam már, hogy veszek gépet..... De akkor a körmét nem vágod nekik? És a kislánynak a cicijénél, hogy nyírod? Milyen sűrűn fürdeted őket? Gondolom bemennek neked a szobába, ilyenkor esős időben, hogy oldod meg, hogy ne legyen minden tiszta tappancs nyom? :) Én gondolkozom nagyon a kutya cipőn.....De nem tudom értékelné e a kutyus :)

Elvileg a kozmetikus is ért hozzá! Nekem egyszer kinyomta a kutyusomnak semmi baja nem volt neki utána, de azt mondta a kozmi, hogy nagyon tele volt neki! Ez volt kb. egy éve, ezért nem tudom, hogy milyen sűrűn kéne....

98. bogyobaba (válaszként erre: 96. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 19:18
Én nem hordom őket, van gépem, úgy nyírom itthon őket. Hááát, nem biztos, hogy orvos feladata, ő is mondta, meg már sok más doki, hogy nyomjam ki én otthon, nem nagy cucc, de én nem merem. Elvileg akkor kell a bűzmirigyét kinyomni, ha csúszik a fenekén. Az ugye vagy férges, vagy bűzmirigy.
97. a74de3d08a (válaszként erre: 96. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 19:00

Isten őrizz!

Sok kozmetikus nyomkodja, de nem szabadna pedig, mert orvos feladata!!!

2009. nov. 7. 17:31

Na csak ma olvastam mi történt!! Nagyon örülök nektek!!!!!!!!!!!!! :):):):):) Jajj de jó :D

Amúgy mit mondott mitől gyulladt be neki? Én úgy tudom, hogy a kozmetikusnak ki kell nyomnia, de elvileg nem mindegyik csinálja meg! Ti tudtok erről valamit? Hogy milyen sűrűn kell?

95. bogyobaba (válaszként erre: 94. - Kingi7)
2009. nov. 7. 13:32
Már jól is van, nincs gondja. Gyorsan meggyógyultunk:)
94. kingi7 (válaszként erre: 82. - Bogyobaba)
2009. nov. 6. 21:36
De jó :) na ez a jobbik eset :) további jó hancurt nekik :) mennyi idő amig regenerálódik?
93. viva70
2009. nov. 6. 16:53
Nagyon örülök neki én is!
2009. nov. 6. 16:05

Köszönöm mindenkinek, nektek is!

:)

91. Chrissy28 (válaszként erre: 82. - Bogyobaba)
2009. nov. 6. 13:43

Szia!

Nagyon örülök a jó hírnek!

Minden jót neked/nektek!

90. 9d6cbcbded (válaszként erre: 82. - Bogyobaba)
2009. nov. 6. 13:34

jajj, de örülök!!!!:)))

sok puszi nektek!

2009. nov. 6. 12:49
Nagyon örülök,hogy nincs komoly baj . :-)))))
88. bogyobaba (válaszként erre: 87. - Sünciné)
2009. nov. 6. 12:15
Csak megijedtem, hogy elveszítem...Meg a doki csak ezt a két variációt hozta fel.
2009. nov. 6. 11:24

Látod!!!!!!!! Nem kell mindíg a legrosszabbra gondolni!!! Mondom én! Aki mindíg a rosszabbra gondol! De inkább érjen kellemes meglepetés!!!


Nagyon örülök, tiszta szívből!!!!!!!!!!!!!

86. bogyobaba (válaszként erre: 85. - A74de3d08a)
2009. nov. 6. 11:18

Köszönöm!:)


Az altatás, meg műtét a doki látatlanban lévő vizsgálati eredményének szövődménye. De most már látta, így megvan a jó eredmény.

85. a74de3d08a (válaszként erre: 82. - Bogyobaba)
2009. nov. 6. 11:02

Örülök.

(Látod, nem kell egyből az altatáson gondolkodni....)

2009. nov. 6. 11:01

Sziasztok!

Örülök én is, hogy semmi komoly baja nincs, hiszen látszik is rajta.

Vigyázzatok magatokra, és sok örömöt kívánok nektek a továbbiakban.

83. a6d5a14c21 (válaszként erre: 82. - Bogyobaba)
2009. nov. 6. 10:59
De jó!Hát ez szuper hír!Sok egészséget a továbbiakra is:))
2009. nov. 6. 10:57

Megjöttem lányok!

Megvizsgálták a Trixikémet, képzeljétek el, hogy nincs olyan nagy baj, nincs tágulat, se semmi, egyszerűen be volt gyulladva a bűzmirigye, emiatt volt gond.

Annyira megkönnyebbültem!!

1000ft-ot kért a doki, a 2000ft vizsgálati díjat el is engedte, így maradt csak 1000. Nagyon rendes volt, tényleg.

És ti is!!!!


Köszönöm mindenkinek aki tartotta bennem a lelket, és minden segítséget!


Jó egészséget nektek és a háziállatkátoknak is, legyen az mókus, tengerimalac, kutya, vagy cica!


Csodálatos emberek vagytok!


Köszönöm, köszönöm, köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook