Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! fórum

"Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! (beszélgetős fórum)


32. 7e137d638c (válaszként erre: 31. - Naphal)
2014. aug. 7. 10:10

Szia!

Örülünk neked is, gyere amikor érkezel, írsz, amikor érkezel. Én este szoktam viszonylag hamar kikapcs, majd azért megpróbálok nyújtani rajta.

Az biztos, hogy reggel, vissza szoktam olvasni a fórumokat, ahol "otthon érzem magam", és megnézem, hogy késő este-éjszaka mi is történt.

Majd berázódunk! Gyere, amikor időd van, gyere amikor úgy érzed, hogy szívesen lennél köztünk!

31. Naphal
2014. aug. 7. 10:05

Sziasztok!



Én is jövök, de sajnos napközben kevés időm van - inkább késő este tudok/tudnék aktívabban feljönni.

Az én célom 1-2-3kg leadása (1kg-t aug. végéig, a többit utána szépen fokozatosan) úgy, hogy közben tovább formálom magam sporttal.

Rólam azt kell tudni, hogy voltam VEGA teszten, ahol kihozták, hogy bizonyos élelmiszereket rosszul emészt a szervezetem (pld. búza, szója, mogyoró/dió félék, élesztő, tej), így ezeket igyekszem kerülni + candidám is több volt a kelleténél, így erre is figyelnem kell (no cukor, stb.).

30. Outback (válaszként erre: 28. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 10:01

Hát attól, hogy naplót vezetsz, még leírhatod itt is, ha van valami :)


Plusz a naplóban is hozzászólhatnak emberek a bejegyzéseidhez, kérdezhetnek, beszélgethetsz velük :)

29. Outback (válaszként erre: 26. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 09:59

:D

Szerintem mindenkinek van egy ilyen dolog, amiről nem vagy csak nagyon nehezen mond le :))


Én mondjuk nem kávézok, nekem helyette ott a rudi :P

28. 7e137d638c (válaszként erre: 24. - Outback)
2014. aug. 7. 09:59

Most hogy írod:

eddig én is csak itthon a reggeli mérlegelésemet írkáltam már hónapok óta. A hoxán semmi naplót, egyebet nem írok, nem írtam eddig. Úgy voltam vele, ha valaki kíváncsi valamire, majd megkérdezi.


Lehet, hogy mostantól ezen a téren is új életet kellene kezdeni, és valami naplófélét, vagy legalább a mérlegelési eredményt vezetni.


Csak én legalábbis úgy érzem, hogy szükségem van, szükségünk van a közvetlen kapcsolat tartásra, a beszélgetésre, ha valami kérdésre az a válasz, hogy olvasd el a naplómban... szóval akkor az már nem annyira személyes jellegű kapcsolat....

Vélemény? Megoldás? Javaslat?

27. pink habroló (válaszként erre: 3. - Skyfall)
2014. aug. 7. 09:55
Tőlem kapsz egy virtuális fenékbebillentést:-)
26. Kangaroo Island (válaszként erre: 24. - Outback)
2014. aug. 7. 09:53
én a cukros kávén nem vagyok hajlandó változtatni, nem tudom se édesítővel, se cukor nélkül meginni, de meg kell inni, mert különben elalszom, a kóla meg tea nekem nem használ. :-D
25. Kangaroo Island (válaszként erre: 23. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 09:51
na ezt kipróbálom, köszi ;)
2014. aug. 7. 09:49

Akár kérhetnénk egy táblázatot is hoxától, ahol lehetne vezetni, hogy ki honnan indul, éppen hol tart és hova szeretne eljutni :)


Velem most télen nagyon elszaladt a ló, bár ennek igen erős lelki okai is voltak...viszont ez a lényegen nem változtat.


Július 8-án kezdtem el újra az életemet megváltoztatni, 99 kilóról indultam. Most 95-nél tartok, pont holnap lesz a centizős napom :)

Nekem az is sokat segít, hogy tudok itt naplót vezetni róla, kicsit így kontroll alatt tartom magam :)))

75 kg a cél, de csak jövő nyárra :) Nem sietek sehova, én is a heti 0.5-1 kg-ot céloztam be. Így az elején persze hirtelen lement, de ez most már gondolom nem így lesz :)

Heti többször járok edzeni, naponta eszek többször keveset, fehér kenyeret száműztem, cukros dolgokat is részben. Heti egyszer van egy bűnözős napom -vasárnap - amikor engedek magamnak olyat is, amit amúgy nem :)

De nem nagyon szoktam kihasználni...mert úgy igazán nem hiányzik semmi. Azért annyira szigorúan nem veszem a dolgokat, pl. ha olyan kedvem van, simán megeszek egy rudit, és meg is fogok :D Arról nem mondok le :))

23. 7e137d638c (válaszként erre: 20. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 09:46

A térdeim nekem is fájnak, ill. sokat fájtak!

Itt a hoxán olvastam, hogy a kurkuma jó rá, kb. másfél hét után már észrevettem, hogy nem is érzem, hogy van térdem.

Gyógynövényben (bio-bolt stb.) kis zacsival adnak 250 Ft-ért, napi egy kis késhegynyit beveszel, vagy ahogy én is csinálom, kb. fél kávés-kanálnyit belefőzök a kajába, ízén nem változtat, de használ!

2014. aug. 7. 09:45
Sziasztok! Én is csatlakozom. Hosszú idő után ma reggel mérlegre álltam, és 72 kg. Ideje elkezdenem a fölös 13 kg-tól megszabadulnom! A cél 59 kg! Kitartás, sikerülni fog, csak nem szabad feladni!
2014. aug. 7. 09:44

Megmondom őszintén, nem gondoltam, hogy hirtelen ilyen sok ember van itt, aki szívesen csatlakozna egy ilyen jellegű csoporthoz!

Örülök, hogy megcsináltam ezt a fórumot!


Arra kérlek titeket, hogy ne várjátok tőlem, hogy majd én mindenre "megmondom a tutit!"

Ha tudnám, már 2,5 évvel ezelőtt ledobtam volna magamról azt a 20-25 kg-t, amitől szeretnék megszabadulni!


Kérek mindenkit, hogy ha azt tapasztalja, hogy valaki "maga alatt van", vagy valami olyan napi problémával szembesült, amire tud megoldást, akkor segítsen. Hiszen meglehet, hogy én éppen akkor "nem vagyok kéznél". Másrészt egy-két jó szót szólni a másikhoz, gondolom mindenki tud! :)))

20. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 09:39
ja, és 60kg-ról szeretnék 55-re lefogyni minimum. 2 naponta futok min.4km-t, ha tehetném futnék naponta, de a térdeimet szeretném még használni. :)
2014. aug. 7. 09:38

Szóval mondhatnám, hogy olvassatok vissza itt+ott, mert már ezer helyen, ezerkétszázszor leírtam, hogy nálam mi a helyzet, hol tartok, és hova szeretnék eljutni.

Talán néhány szóban itt is, és majd a részleteket esetleg később, ha valakit valami érdekel, ill. szeretném, ha mások is leírnák, hogy most éppen milyen módszerrel, hogyan akar feleslegétől megszabadulni, honnét indult és meddig szeretne eljutni!


1. Norbi kódok alapján (nem a Norbi-termékek vásárlásával) igyekszek étkezni, és annak megfeleő időpontban enni-nem enni az egyes ételeket, ahogyan a listában szerepel. Nekem nehéz, elhagyni a kenyeret és lisztalapú termékeket. Persze cukrot nem használok, édes-habos sütiket sem eszek... Most 88,6 vagyok, aug végére szeretnék/akarok lemenni a 87-ig! Utána adnék magamnak kb. egy évet, és heti fél/egy kg. ütemben további 20 kg-t leadjak!


2. Mellette regisztráltam a KalóriaBázis.hu-ra, ott kisérem figyelemmel a napi kcal-egyenlegemet


3. Korom és lehetőségeim alapján egyelőre csak az intenzív gyaloglás (már ha lemegyek a második emeletről), vagy lakásban a helyben járás amit viszont becsülettel, tisztességgel, minden nap intenzíven megcsinálok. Részletekben ugyan, de most már a 40-50-60 percek/nap is eléggé könnyedén megy!

2014. aug. 7. 09:38

sziasztok,

én sem csatlakoztam eddig sehova, de most valamiért igen :-)))

szóval én csak 5kg-tól akarok megszabadulni, mert zavar, rendszeresen futok és kevesebbet eszek, nálam ez bevált. Valahogy sose tudtam rendszeresen enni, nem tudom megmagyarázni miért, de nem megy. :-D

Egyébként nekem is IR-em van, meg pajzsmirigy alulműködés, de már nem szedek rá semmit a szülés óta, akkor lefogytam elég jól, nem volt panaszom, most sincs panaszom, ha lassan 4 éve nincs panaszom gyógyszer nélkül akkor gondolom nem is kell szednem, de majd elmegyek megint inzulinterhelésre, mert régen voltam, legutóbb rendben volt az is.

2014. aug. 7. 09:35
Én 80-ról indulok. Minimum 60 a cél :)
2014. aug. 7. 09:32

Én is csatlakoznék hozzátok, ha még lehet!

Sok feladás után, most újra elkezdtem, 91,7-ről indultam pár hete.

2014. aug. 7. 09:30
Én is csatlakozom! Ezer éve életmodot akarok1 hétig tartott valtani de gyökeresen! Egeszseges ételek,rengeteg víz és sport! De annyira megszoktam a tunya életmodot,ez a kényelmes ugye,nehéz valtani. Én még soha nem csinaltam végig egy kurat se,max 1 hetig tartottak...ezen akarok valtoztatni
14. 7e137d638c (válaszként erre: 12. - Kékkaktusz)
2014. aug. 7. 09:27
Szia! Gyere te is, ha úgy érzed itt a helyed, téged is szeretettel fogadunk!
13. Panka88 (válaszként erre: 11. - Outback)
2014. aug. 7. 09:26
Jajjj :/ Sajnálom :( De legalább kiderül és tudsz ellene tenni :) Együtt könnyebb lesz :) Addigra én már "járatos" leszek, tudok majd neked segíteni :)
2014. aug. 7. 09:20
én is csatlakoznék :)
11. Outback (válaszként erre: 6. - Panka88)
2014. aug. 7. 09:19
Sajnos ez valószínűleg nálam is fenn áll...és jövő hónapban tudok vérvételre menni, aztán majd kiderül.
10. Panka88 (válaszként erre: 9. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 09:12
Köszönöm :) Sok sikert Mindenkinek :)
9. 7e137d638c (válaszként erre: 6. - Panka88)
2014. aug. 7. 09:08
Annak nem örülök, hogy betegségből eredően vannak túlsúly gondjaid, de annak, hogy közénk jössz, hogy velünk együtt szeretnél lenni... szeretettel várunk!
8. Panka88 (válaszként erre: 3. - Skyfall)
2014. aug. 7. 09:07
Így van, küldök én is :) KATTKATT :)
7. 7e137d638c (válaszként erre: 3. - Skyfall)
2014. aug. 7. 09:06

Katt!!! Katt!!!


Ez nem egy volt, kettő, de ha kell még a többiek is küldenek neked! :))))

2014. aug. 7. 09:05

Én is csatlakoznék, ha lehet :)

Egyelőre PCOS és IR gyanús vagyok, jövő héten tudok biztosat mondani, így nekem mindenképpen életmódot kell váltanom. Diéta+sport, és nagyon úgy néz ki, hogy gyógyszerek... :/

A sportot elkezdtem a héten, minden hétköznap egy óra. Elkezdtem egy futásfelkészítőt, 6 hetes.

A diétát még nem annyira, a cukros dolgokat és a fehér kenyeret már kerülöm, de azt is csak azután tudom pontosan elkezdeni, hogyha az orvos újra látott.


Sajnos én nem "önszántamból" kezdem, de nagyjából 20 kg-t kellene leadnom.

2014. aug. 7. 09:05

Szevasztok!

Örülök nektek, akkor már nem vagyok egyedül!

Én magam is már több buktatón túl vagyok, ezerszer újra-kezdtem, hol így, hol úgy, ezért tudom magamról, vannak napok-hetek, amikor nem mindig úgy mennek a dolgok, ahogyan szeretnénk, vagy elvárnánk magunktól, a sortól, a mérlegtől... és bizony könnyebb, ha van kibe kapaszkodni...

Örülök, hogy itt vagytok, kapaszkodjunk egymásba!

2014. aug. 7. 09:01

Pont valamelyik nap gondolkoztam rajta, hogy csatlakoznék egy fórumhoz, de eddig egyik sem volt szimpatikus :)


Én mindig dagi voltam...aztán az első gyerkőc születése után lefogytam 24 kilót, most a második fiam születése után próbálok újra lefogyni :D Csak már lassan 2 éve szenvedek....


De úgy érzem, most eljött az idő, amikor sikerül végre kitartónak lennem újra :))

Most tele vagyok megint energiával....

Igaz , vannak nehéz napok...de pont erre kell egy jó kis társaság, ahol lehet panaszkodni, erőt meríteni ;)

2014. aug. 7. 08:54

Helló, én is nagyon neki akarok fogni, de valahogy nem jön a kattanás, pedig, most lenne a legjobb elkezdeni, amikor itt a sok friss zöldség gyümölcs.

Valaki küldjön egy kattanást.!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook