Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » COVID, ahogy mi megéltük fórum

COVID, ahogy mi megéltük (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: COVID, ahogy mi megéltük

1 2 3 4
68. Bless the child (válaszként erre: 67. - 55903e6e20)
2021. dec. 11. 20:01
Az igen👍
67. 55903e6e20 (válaszként erre: 66. - MTami01)
2021. dec. 11. 19:58
Nem forgattam ki de megállás nélkül ez megy -úgy hogy tagja vagy a kötelező oltás ellenes klubbnak itt a hoxán🤣🤣🤣🤣🤣
66. MTami01 (válaszként erre: 65. - 55903e6e20)
2021. dec. 11. 19:54

Ha vennéd a fáradságot és a fórum alanyát képező cikket is elolvasnád, akkor ebben ez áll:

"Szóval nagyjából fél évvel a második felépülését követően, ami megmaradt és az orvosok szerint sajnos nem is fog soha eltűnni: a kialakult szívritmuszavar, tüdőbetegség (a bal tüdőlebeny 40%-ban károsodott).



Mik lettek a következmények?! A versenysportnak annyi, az iskolai tesiórákon sem vehet aktívan részt. A légzése nehézkes.



Mi okozott némi javulást nála?! A kérdés jogos. Az oltás kicsit enyhítette a szívpanaszokat, a légzése ugyan még mindig nehézkes, de nem kell 20-30 méterenként megállni, hogyha pl. boltba megyünk, mert befullad. El tud menni akár 5-600 métert is. Bár szaporodik a levegővétele, de néha már többet is megy megállás nélkül. Ízületi- és izomfájdalmakra egyáltalán nem panaszkodik már.


A múlt heti kontrollon annyit mondott anyuéknak a doki, hogyha a tavaszi oltatlanság mellett a mostani mutációs vírust kapta volna el, akkor lehet, hogy még rosszabb - akár végzetes - következményekkel is járhatna ránézve." - szó szerinti idézet a cikkemből, ami alapján fut a fórum.


Persze, hogyha te csak, mint fórum veszed a témát, akkor ez is lehet. Persze nem közvetlen oltásra buzdító cikk, ill. fórum, hanem a vírushelyzet megélése, viszont ezek azért tényleg összefüggnek.


Ha pedig kiforgatod a szavaimat, akkor legyen.

65. 55903e6e20 (válaszként erre: 64. - MTami01)
2021. dec. 11. 19:26
Covid ahogy mi megéltük ! Ez a beszélgetős fórumod címe ! Akkor ez most nem oltásra buzdító fórum ha jól értelmezem 😡… mert kezdem unni a kampányod ! Arra voltál kiváncsi ki hogy élte meg nem pedig az a lényeg hogy én nem vagyok be oltva és ezen lovagolsz .Amúgy meg ha én “hallok dolgokat “ orvos ismerőstől az hülyeség de amit te hallasz és ide írod az rendben van ☝🏾
64. MTami01 (válaszként erre: 61. - 55903e6e20)
2021. dec. 11. 19:19

Tudod erre csak a következőt írom le, amit egy belgyógyász ismerősömtől hallottam:

"Az a véleményem, hogy a 65 felettieket, a krónikus beteg aktív korúaknak (19-65 év közöttiek) és a 18. életévüket be nem töltötteknek azonnal kötelezővé kellene tenni a védőoltást. Ezek felett az egészségügyben, a szociális ágazatban valamint az állami és önkormányzati cégeknél (első sorban a köznevelésben, közoktatásban, felsőoktatásban, a kormányhivatalokban) kötelezővé tettem volna legkésőbb július elején. A többieknek legkésőbb augusztus közepén."


Ha a privát megjegyzésedre reagálnék, akkor persze a testvérem és családom (és a hasonló helyzetben lévők) nevében nagyon szépen köszönjük az együttérzésedet.


Remélem, hogy a felsőbb megjegyzésnél nem hagyod figyelmen kívül az idézőjelet.

63. forrest2010 (válaszként erre: 50. - 4dim)
2021. dec. 11. 07:36
... mázlisták vagytok , a nővéreddel és az anyuddal együtt ! csak így úszhattátok meg !!! egyidősek vagyunk , mi is 67 , tavasszal akkor jött rám a frász , amikor nagyon sokan belehaltak és gyorsan regisztráltam az egész családot , 3 héten belül be is lettünk oltva :) azóta + túl vagyunk 1 enyhe covidon ! / anyudnak nagyon jó lehet az immunrendszere , már csak azért is h ezt a szép kort megérte !!! ő duplán is mázlista !!! /
2021. dec. 11. 05:13
Köszönöm, hogy leírtad a helyzetet kedves fórumindító. Bátor lépés ez manapság, mert az ellendrukkerek "jobban tudnak" mindent.
61. 55903e6e20 (válaszként erre: 60. - MTami01)
2021. dec. 10. 19:56
Figyelj! Sajnálom .Mindenkit aki így járt …De attól még mindig máshogy áll az oltáshoz sok ember -és semmi jogod sem neked sem másnak kétségbe vonni a döntésünk !
60. MTami01 (válaszként erre: 59. - 55903e6e20)
2021. dec. 10. 16:54

Figyelj! Csak annyit írok, hogy öcsémnek, aki 17 éves és oltatlanul kétszer (egyszer tavaly októberben, egyszer idén tavasszal) átesett igazoltan a COVID fertőzésen. Előtte versenyszinten sportolt. A második fertőzése után (ami még a "brit-variáns" volt) napokig kórházban volt és oxigént kapott. Az első diagnózis szívizom gyulladás, két oldali tüdőgyulladás volt. A vírus után 40%-os tüdőkárosodás, nehéz légzés, vérnyomás gondok, szívritmus-zavar maradt fent. A védőoltás beadása után a nehéz légzés lassacskán megszűnt, a vérnyomása stabilizálódni látszik.


Ezért merem kijelenteni, hogy az oltás igenis előnyös.

59. 55903e6e20 (válaszként erre: 58. - Ugrilac)
2021. dec. 9. 15:08
Jaj de jó hogy akinek más a véleménye mint a tiétek az csak hülye lehet😡😡😡
58. ugrilac (válaszként erre: 43. - MTami01)
2021. dec. 9. 14:22
Ha orvos lenne, akkor nem írna ennyi összevisszaságot, és már rég felvette volna az oltásokat.
57. 4dim (válaszként erre: 56. - 55903e6e20)
2021. dec. 8. 23:36
Jó, hogy legalább itt szólhatok. Fáj az egyedüllét a magány. A világ az izoláció a megbélyegzés felé halad. Akinek nincs oltási papírja alig léphet be valahova. Nemkívánatos személy bárhová megy.
56. 55903e6e20 (válaszként erre: 54. - 4dim)
2021. dec. 8. 21:31
Sajnálom hogy így áll hozzá …ez nem igazságos ! Ennyiből neked több félnivalód van ha úgy vesszük mert a gyerekek sokszor tunetmentesen vészelik át így tovaadva a betegséget ! Tehát ők veszélyesek rád ! És sajnos oltottan is meg lehet halni
55. 55903e6e20 (válaszként erre: 53. - Bizsu001)
2021. dec. 8. 21:28
Teljesen egyet értek veled sajnos ! Csak nagyon kevesen merik felvállalni a véleményüket akik pedig a “rendszer “ ellen mennek azoknak végük .Mi is át estünk férjem tüdőgyulladást kapott ,favipiravirt szedett volt kis kórhaz is -de lement ..azért túl lehet élni .Lenne már vége végre !!!! De sajnos igaz hogy érdek és politika is van itt
54. 4dim (válaszként erre: 52. - 55903e6e20)
2021. dec. 8. 21:13
Ma hívott telefonon a nászuram 75feletti oltott hogy az unokáim miatt oltassam be magam mert anélkül nem jó a közelükbe menni. Haragszik, hogy nem merem vállalni az oltást. Jól megszidott telefonon. 3éves és 1éves a két kis unoka. Én most felelőtlen vagyok? Jobb, ha ki sem mozdulok? Egyedül élek, özvegy vagyok. Fura lett a világ. Nem is kívánkozom már kimozdulni.
53. Bizsu001 (válaszként erre: 48. - 55903e6e20)
2021. dec. 8. 21:03
Akkor leírom én sem oltattam magam. Tavaly ilyenkor átestem a covidon, 9 hónapra rá elmentem ellenanyag vizsgálatra és rettentően magas ellenanyag volt a véremben! 9 hónap után! A 73 éves nagymamám sincs oltva, 2 hétig ledöntötte a lábáról a covid mostanra semmi baja. Viszont a szerelőnk, aki bizony hogy közel állt a családunkhoz 2 oltás után 2 hónapra rá elkapta a covidot és lélegeztetőn halt meg. A szomszédunk ápoló nő, 2 oltás után 0!!! ellenanyag volt a vérében, ez mégis hogy lehet? A nagybátyám már túl van a harmadik oltáson is, rettentő kevés a vérében az ellenanyag. Viszont a munkatársam felesége átesett a covidon, 3x oltott és neki magas az ellenanyaga. Hogy mi az igazság? Nem tudom. Nem vagyok oltásellenes, se vírustagadó. Csak nekem ezek olyan fura dolgok. Ezt az oltott-oltatlan dolgot meg már végtelenül unom! Állandóan ezt nyomja a Tv a facebook és teljesen egymásnak ugranak az emberek!! Kérdésem az nem is tudom talán gibraltáron olvastam hogy mindenki bevan oltva? Mégis ott is tombol a vírus. Itt majd mit találnak ki ha netalán mindenki be lesz oltva? Akkor majd mitől fog tombolni a vírus? Minden évbe bökessük magunkat, vagy több havonta?? Miért nem hagyják már élni az embereket? A félelem, bizonytalanság, düh teljesen eluralkodik az embereket hétköznapjain. Szomorú. Nem vagyok benne biztos ha mindenki be lenne oltva akkor ennek vége lenne. Amíg a nagyok érdeke úgy kívánja ez a vírus addig lesz és kizsigereli maximálisan az embereket.
52. 55903e6e20 (válaszként erre: 50. - 4dim)
2021. dec. 8. 20:59
Sajnos nagyon rá vannak kattanva az emberek az oktatlanokra Ez egy jó ok hogy szétszaggassa a társadalmat …Pedig ahogy írtam is azért ez úgy indult hogy egyéni döntés mert felnőttként eldöntheti mindenki mit szeretne …Már nincs így !
51. unom (válaszként erre: 48. - 55903e6e20)
2021. dec. 8. 20:14

Mint minden oltás. Egyik sem ad 100% védelmet.

Sőt, mellékhatásaik is vannak.

50. 4dim
2021. dec. 8. 20:11

67éves vagyok oltatlan alapbetegség miatt. A 68éves nővérem oltatlan covid pozitív lett, de semmilyen tünet nem jött elő neki a karantén alatt és utána sem. A 91éves anyum oltatlan is covid pozitív lett. A feledékenységen kívül alapbetegsége nincs. A karantén alatt láza nem volt, tünetek sem jelentkeztek.

Aki oltatlan az most ellenség? Az oltás mellékhatásai nulla? Én az oltás valamilyen mellékhatásától félek. Sokan estek ennek is áldozatául.

Van egy mondás hogy aminek mellékhatása nincs, annak hatása sincs...

49. 55903e6e20 (válaszként erre: 49. - Dolog)
2021. dec. 7. 22:57
És sokszor elmondtam nem vagyok oltás ellenes - sem vírus tagadó ! De ami sok az sok .Az a baj sajnos hogy nincs megfelelő mennyiségű adat és idő -nagy a politikai nyomás -sok az összesküvés elmélet -és ami a legrosszabb :-a rengeteg hazugság
2021. dec. 7. 21:37
Én nem vagyok oltás ellenes -de ez úgy lenne tuti ha teljesen védene a megbetegedés ellen is mert azért csak elkaszál embereket olyat is aki háromszoros oltott és szarul is vannak !☝🏾
47. 55903e6e20 (válaszként erre: 45. - Mignon11)
2021. dec. 7. 21:35
És az szerintetek fer eljárás ? Számoljunk kicsit !!! Kb 6.5 millió magyar be van oltva -vagyunk 9.5 millióan -marad 3 Milla -akik közül 40% átesett a covidon és él hála isten ! Marad 1.8 mill és ha napi kb 10.000 új beteg van hamar kifogyott volna az oltatlanok sora már .Zgy ráadásul hogy a harmadik hullámban full korlátozások mellett ,negyede ennyi be oltottal ugyanennyi volt a napi beteg szám és haláleset !!! Gondolkodjunk akkor már ! Ki szerint működik akkor az oltás ??? Annak jo és kell is aki nem esett át és van alap betegség ! De aki át esett arra miért kell erőltetni ? Vagy miért nem lehet ez egyéni döntés ? Miért mondhatja meg egy felső vezető hogy “ kötelező “??? Azért ez nem demokrácia hanem elnyomás
46. Jaxxx (válaszként erre: 16. - MTami01)
2021. dec. 7. 10:14

Kedves Tami

Mi most estünk át a Párommal rajta, ami fontos oltottak vagyunk.

Mindketten ügyfelezünk úgyhogy csak idő kérdése volt a dolog. A lényeg, hogy november elején nagyon sokan egyszerre lettek náthásak az irodában, persze teszt nuku, mert úgyis oltva vagy. Egyik reggel persze én is erős orrfolyásra ébredtem, mondtam is hogy persze elkaphattam a náthájukat. Én még aznap bementem dolgozni, de éreztem, hogy valami velem sem stimmel, mert nagyon folyt az orrom, és kb egyik percről a másikra elment a szaglásom, de nem úgy mint amikor náthás vagy. Azonnal indulás tesztelni, hívtam a Páromat aki akkora kezdett éppen benáthásodni. A tesztelő állomáson rengeteg fiatal álldogált. Közben persze beszélgettünk, mindenki náthás tünetekre panaszkodott. De volt oltott, akinek magas volt a láza, és köhögött is. Mindenkinek pozi lett a tesztje mondani sem kell. Bár gondoltuk, hogy az lesz, de mégis persze kicsit lesújtó volt, a teljesen enyhe tünetek ellenére is.

Amúgy igen, a kolléganőm lakótársai teljesen el voltak szeparálódva, és mégis elkapták ők is az oltás ellenére tőle. Szóval amilyen arányokkal mi találkoztunk, csoda ha még tavaszig lesz akin nem megy át valamilyen formában a vírus.

45. mignon11 (válaszként erre: 38. - 55903e6e20)
2021. dec. 7. 02:49
Ausztria, februártól kötelezően oltatni kell mindenkinek.Nemetorszag szintén ezt fontolgatja.Az önrendelkezés lejjebb került a közösség érdekében.Itt is csak azért nem lesz mert jönnek a választások.De utána.....
2021. dec. 6. 15:10
Annyira megörültem ennek a beszélgetős fórumnak, én magam is átestem a covidon, 2 hete a 73 éves nagymamám is.. Komolyan mondom olyan szívesen leírnám a dolgokat velünk mi történt , hogy vészeltük át hátha valakinek segítséget jelentene.. De miután előttem más is leírta és kb a torkának estek neki elszomorodtam. Ne vegye senki magára, de ez a vírusmizéria tényleg kihozza az emberek gonosz oldalát.
43. MTami01 (válaszként erre: 42. - 55903e6e20)
2021. dec. 3. 23:57

Te gondolom orvos vagy, hogy ilyen ilyen kijelentéseket mersz tenni?


Már elnézést, de a lélegeztetőgép tiszta levegőt biztosít a páciensnek. A másik pedig az, hogy a magyar rendszerben az számít COVID elhunytnak, akinél regisztrált COVID fertőzés áll fenn. Amennyiben e fertőzés okán került lélegeztetőgépre és később elhalálozott, akkor ő COVID elhunytnak minősül. Ezzel nem minden esetben ért egyet az említett belgyógyász ismerősöm sem, ahogy a többi orvos ismerősöm sem.

42. 55903e6e20 (válaszként erre: 40. - MTami01)
2021. dec. 2. 22:58
Akkor a belgyógyász ismerősöd biztos azt is tudja és el is mondja hogy a lélegeztető gépen levő betegek 90% ban a lélegzetetés következtében kialakuló úgynevezett szuper baktérium miatt halnak meg -nem pedig a Covid miatt
41. MTami01 (válaszként erre: 39. - 55903e6e20)
2021. dec. 2. 22:31
Hasonlítsuk össze az egyes járványokat? Akkor illene összehasonlítani, hogy akkoriban milyen egészségügy volt a világon és ma milyen van. Ha a spanyolnátha idején ilyen lett volna az egészségügy, akkor fele ennyien sem haltak volna meg. Bár, hogyha akkor ekkora médiaháború lett volna, mint ma van, akkor pedig akár a duplája vagy triplája is lett volna az elhunytak száma.
40. MTami01 (válaszként erre: 38. - 55903e6e20)
2021. dec. 2. 22:28

Ne számítson számodra, hogy én vagyok a cikk írója, amelyhez a fórum megnyitásra került.


Amúgy meg kemoterápián talán kevésbé kerülnek az emberek bármilyen formában lélegeztetőgépre. Azért e kettőt ne keverjük össze.


Az én leegyszerűsített megjegyzésemet sokkal durvábban jegyezte meg egy belgyógyász ismerősöm. Csak az nyomdafestéket nem tűrne, ahogy ő megfogalmazta ugyanezt a kérdést. Szintén ő fogalmazta meg, hogy bizonyos munkakörökben, életkorúaknak kötelezővé tenné az oltást.


A továbbiakban van igazságod.

39. 55903e6e20 (válaszként erre: 35. - MTami01)
2021. dec. 2. 19:08
Amúgy meg szerintem ettől nem kell rettegni mert ez teszi már tönkre az embereket .Azért a betegek 90-95% túl éli ám !!! Ha a fele bele halna akkor lehetne félni .Voltak nagyobb járványok is a történelem során amiben sokkal többen haltak meg .
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook