Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » COVID, ahogy mi megéltük fórum

COVID, ahogy mi megéltük (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: COVID, ahogy mi megéltük

1 2 3 4
38. 55903e6e20 (válaszként erre: 35. - MTami01)
2021. dec. 2. 19:03
Hát van biztos abban igazság amit írsz ! De például egy kemoterápiás kezelésre miért nem megy egy stáb ??? Nehogy azt hidd hogy ott nem hal ennyi ember .. mert én azt is láttam ! Én voltam COVIDos …és újra mondom nem vagyok vírus és oltás tagadó ! De azért ami sok az sok -had döntse el mindenki kér e oltást nem e -miben hisz miben nem .Amúgy meg a tapasztalatokat kérdezte a fórum nyitó amit le is írtunk jó sokan -és én így állok ehhez más meg máshogy .
2021. dec. 2. 13:38

Javulgatok 4 hét után.Tüneteim: torokfájás,mandulagyulladás,arcüregy-gyulladás,láz.Maradt a torokfájás.A közérzetem olyan volt,mintha influenzás lettem volna,annyi különbséggel,hgoy a lázamat valamelyest tudtam csillapitani,mig az influenzásan képtelenség volt.Egész na pkeltem,feküdtem,még mindig "ólomos" fáradsággal küzdök,naponta lemegyek egy kicsit,boltba,gyógyszertárba.A 3.oltást legközelebb csak márciusban kaphatom meg.Az bizony még messze van,remélem nem kapom el újból,elővigyázatos vagyok,de sajnos látjuk a példákat,hogy hiába,mégis elkapják újból.


Sajnos tényleg igaz az,hogy 6 hónap után gyengül az oltás hatása.


Mindenkinek jó egészséget kivánok!

36. bluemoon1978 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2021. dec. 2. 12:44
Bocs, de kevered a szezont a fazonnal...nem a halálozások számát kozmetikázzák (de igen, csak nem így), hanem a lélegeztetőgépen lévők számát...tehát innentől csak az számít lélegeztetettnek, akinek ezt invazív módon teszik (lélegeztetőgép), akit nem invazívan lélegeztetnek az nem számít bele a lélegeztettek számába!
35. MTami01 (válaszként erre: 30. - 55903e6e20)
2021. dec. 2. 10:37

Azért lássunk tisztán: A Kínai Népköztársaság adatközlése már tavalyelőtt év végén és tavaly tavasszal is nagyon sokat késett. Amihez párosult Európában Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) tesze-toszasága és halogatása. Bár Magyarország Kormánya 2020. január 31-én létrehozta az Operatív Törzset, amelynek tagja több orvos, OMSZ vezetője, a kormányzati részről pedig belügyminiszter és az egészségügyért felelős miniszter és a miniszterelnök.


Sajnos, ameddig a többségnek az a tapasztalata, hogy lábon kihordható a betegség és mindenféle utó-következmény nélkül éli tovább életét, addig nem fognak kellően megijedni.


Amikor megtapasztalja valaki, hogy családtagja kórházba kerül és bizonyos értelembe az életéért küzdenek napokig, akkor átgondolja mindezt. Amikor meg ő maga kerül kórházba, akkor egyértelműen meggondol mindent.


Szerintem néhány havonta megérné a televíziókat beengedni az intenzívre és azt kötelezően bemutassák főműsoridőben és nem mindenféle összefoglalóban.

34. BorosTyánka (válaszként erre: 22. - MTami01)
2021. dec. 1. 14:04

Köszönöm,hogy leírtad.Talán egy-két ember

elgondolkozik a tiltakozásán.

33. Hoxa (válaszként erre: 24. - Dfc04c70e4)
2021. dec. 1. 08:16
Nem törtöltünk tőled. Biztos elküldted?
32. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. dec. 1. 07:07

Tegnap esti hírekben mondták "a tv"-én, hogy a kormány mától változtat a covid-halottak számítási módján.

Ezek után csak azokat sorolják ide, akik a lélegeztető gépek használata mellett hunytak el. Akik "csak" oxigén-palack használata mellett hunytak el, azokat nem veszik Covidos-elhunytaknak.

Rögtön szebb lesz a statisztikánk, és az ország megítélése.

Stisztikában a papír sok mindent elbír...

31. unom (válaszként erre: 30. - 55903e6e20)
2021. nov. 30. 21:46

A vuhani korlátozások századrészéért menne a picsogás ezerrel.

Itt maszatolás van csak.

30. 55903e6e20 (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. nov. 30. 21:42
Hát pedig van olyan ország ahol semmilyen korlátozás nem volt és pikkpakk túl lettek rajta .Vagy nézzük Vuhant ahonnan indult ☝🏾-egy éve sehol semmi …akkor erre mi a magyarázat ??? Az a baj hogy sok a hazugság ! És amit az emberek a médiában hallanak látnak azt elhiszik .Van más betegség is amiben nap mint nap ezrek halnak meg és nincs ekkora visszhang
29. unom (válaszként erre: 27. - 55903e6e20)
2021. nov. 30. 21:37

A szigorú korlátozásokkal ennyi az áldozat.

Nélkülük a sokszorosa lenne.

2021. nov. 30. 21:33

Nagyon rosszul. Pont egy éve lettem túl rajta, otthon vészeltem át. De azóta is csak keresem önmagam. Félek sosem fogok már az az ember lenni, aki 2020 novembere előtt voltam.

Lehet, nekem az elmémre hatott leginkább. Depressziós és szorongásos tüneteim vannak.

A rosszban a jó, hogy úgy néz ki a tüdőm és a szívem megúszta. Szerencsére fulladásos tüneteim a betegség alatt sem voltak és két nap kivételével azt az ólmos fáradtságot sem éreztem, amiről sokan beszámolnak. A karantén után úgy éreztem ki tudtam volna menni a világból, persze addig nem mertem nekiindulni, még ki nem vizsgáltattam magam.

2021. nov. 30. 21:21
…nagyon sajnálom ami veletek történt .Mindenkire máshogy hát ez a vírus .Mi voltunk a férjemmel februárban -jó szarul is voltunk ,férjem kórházba került de helyre jöttünk mindketten ! Semmi nem maradt vissza ! Azóta sincs oltásunk -ez is a mi döntésünk -ami sok embernek nem tetszik . Többen meg is haltak körülöttünk de sajnos mindegyikük alap betegségben is szenvedett .Most voltunk antitest vizsgálaton -mindkettőnkben tombol !!! Ami nekünk meglepő és tanulságos ebben a nagy Covid őrületben hogy ennek van egy lelki oldala is …ez a vírus megváltoztatja az embert.Mindennek ellenére sajnos még mindig azt gondolom hogy ami tény : 1 év alatt a világon 57 millió ember hal meg -9 millió légzőszervi és tüdő betegségben és azokra szarnak kb -itt 1.5 év alatt 5.5 millióan haltak meg és áll a bál a világban és tönkre mennek országok -össze omlanak családok -megáll az élet .És újra mondom…nem állítom hogy nincs vírus és azt sem hogy nek veszélyes de azért ez már túlzás hogy így kicsinálják az embereket ezzel
26. dfc04c70e4 (válaszként erre: 25. - Gyöngy:))
2021. nov. 30. 21:17
Elég furcsa lenne. Másra gondolok. De semmi jelentősége.
25. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - Dfc04c70e4)
2021. nov. 30. 21:16
Lehet, hogy automatikusan vitte magával egy másik törölt.
2021. nov. 30. 21:15

Csak megkérdezném: vajon miért is került törlésre a hozzászólásom?

Időközben...

23. MTami01 (válaszként erre: 21. - C9155193c4)
2021. nov. 30. 21:04

Valójában én cikket írtam és beküldés előtt döntöttem úgy, hogy hátha így könnyebben megnyílnak mások is.


Köszönöm a szavaidat!

2021. nov. 30. 21:02

Szeretnék mindenkit megkérni, hogy a továbbiakban kerüljétek el a túlzott személyeskedést. Most úgy tűnik, hogy néhány kommentet a moderátorok vélhetően ugyanilyen okokból töröltek. Ezt szeretném a továbbiakban elkerülni.


Remélem, hogy aki készen érzi magát arra, hogy elmesélje a saját történetét:

- hogy miként élte meg, amikor kiderült, hogy megfertőződött

- hogy élte meg magát a betegséget

- Miként élte meg az un. gyógyulás utáni időszakot, vagyis van-e olyan mellékhatás, ami fennmaradt a betegség után

- Miért döntött az oltás mellett

21. c9155193c4 (válaszként erre: 19. - MTami01)
2021. nov. 30. 20:56

Így van pontosan. Ha a téma kényes lehet anonim a fórum. Te meg felvállaltad magad és ez dicséretes. Kevesen teszik meg. Ez csak most tűnt fel nekem is.

Én mindig belátom a hibáimat, ha meggyőznek. Kíváncsi vagy mások véleményére a Covid-al kapcsolatosan, ezért írtál fórumot és nem naplót.

20. MTami01 (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2021. nov. 30. 20:55

Nagyon szépen köszönöm! Minekünk, ahogy a cikkben is írtam, hogy az oltás hozott némi javulást. Mivel most még kiskorú, így csak a Pfizert kaphatta. Annyit mondott, hogy várja a kijelölt idő leteltét és beadatná magának a 3. oltást is.


Mire letelik a 4 hónap, addigra meg már nagykorú lesz. Így nagyobb a választék.

19. MTami01 (válaszként erre: 18. - C9155193c4)
2021. nov. 30. 20:48

A névnélküliségnek én sem vagyok híve. Aki regisztrál egy fórumra és nyit egy topikot (bármiről is szóljon), akkor vállalja a választott felhasználói nevét.


Vannak viszont olyan témák - pl. munkahelyi dolgok - amik esetében lehet, hogy a felsőbb vezetőktől és/vagy kollégáktól tartva nem vállalja vagy vállalhatja fel még az álnevet sem.

18. c9155193c4 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. nov. 30. 20:39
Napsugár8 igazad van abban, hogy a fórumokon kevés tag veszi a bátorságot ahhoz, hogy írjon. Én is mindig elnéző vagyok azokkal, akik nem anonim módon írnak fórumot, bevallom. De amikor valami bajuk van, megbetegednek akkor mindjárt jók a fórumok. Elvárják, hogy segítsenek az aktívabb fórumozók rajtuk. Ám ők nem segítenek másoknak, mert be sem néznek ide.
2021. nov. 30. 20:37
Jobbulást a testvérednek.
2021. nov. 30. 19:00
Kezdem megbánni, hogy a cikkemhez fórumot nyitottam. Kíváncsi lettem volna arra, hogy ki és mit tapasztalt a fertőződése alatt vagy ki és miként élte meg hozzátartozója megfertőződését.
15. MTami01 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. nov. 30. 18:58

"A múlt héten napokon keresztül írta nekem priviben a különböző kérdéseit, hogyan értesse meg az öccsével, hogy a versenyszerű sportnak annyi. És ott akkor még úgy adta elő, hogy ez egy jelenlegi, most felmerült probléma, és a tanácsomat kéri..."


Ezt tőled idéztem kedves Napsugár! Szóval igenis elkezdted kiteregetni, ráadásul erősen elferdítve a feltett kérdéseimet és az ott tett megjegyzéseimet.


Én sem akarok többet foglalkozni ezzel a résszel.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - MTami01)
2021. nov. 30. 18:51
Éppen, hogy nem teregettem ki. Ha kiteregetném, már mindenki azt csócsálná itt a hoxán. Vedd már vissza magad kedves és ne próbáld meg a saját bakijaidat más nyakába varrni. Részemről a témának vége.
13. MTami01 (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2021. nov. 30. 18:42
Az omikron variáns, amire Margarita utalt, azt még Magyarországon nem diagnosztizálták. Az omikronnal állítólag jóval kisebbek a tünetei, mint a delta vagy éppen a brit variánsnak.
12. MTami01 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. nov. 30. 18:41

Már elnézést, de egy magánlevelezést miért teregetsz ki? Az nem arra való, hogy két felhasználó egymás között beszélgessen?


A másik pedig az, hogyha már a privát beszélgetéseinket elkezded kiteregetni, akkor hagy pontosítsalak. Ott is többször leírtam, hogy a versenysportot érezhetően elengedte. A tovább tanulásával kapcsolatban akar olyan egyetemet választani, aminek alapvető követelményeit jelenleg nehezen elképzelhető, hogy teljesíteni tudja. A kettőt ne mosd össze légyszíves.


A többiben majdnem egyetértünk. Az 5. válaszomban levezettem az egészet, amire te mint a 4. válaszodban, mint pedig ebben voltál szíves utalni.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2021. nov. 30. 18:38
Ez valami perverzitás itt a hoxán, ha valaki ír egy olyan véleményt, amely egyeseknek nem tetszik, akkor rögtön le kell cseszni érte, szükséges rögtön nekiesni, kérdőre vonni... Aztán csodálkoztok, hogy a több tízezres, százezres hoxa-tagból alig pár száz veszi a bátorságot, hogy bármit is írjon egy-egy fórumra, mert esetleg kiteszi magát ilyen-olyan támadásnak?
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2021. nov. 30. 18:34

Nem most néztem vissza az előzményeket. A múlt héten napokon keresztül írta nekem priviben a különböző kérdéseit, hogyan értesse meg az öccsével, hogy a versenyszerű sportnak annyi. És ott akkor még úgy adta elő, hogy ez egy jelenlegi, most felmerült probléma, és a tanácsomat kéri... szóval infók röpködnek a fejem körül, és már kezd az egész előttem eléggé zavarosnak lenni.

Persze egyszerűbb lenne részemről ezeket a priviket ide másolgatni, de hát a privi azért privi, hogy privi is maradjon. Csak már egy kicsit sok a boka-törésekből. Most itt két család + az egyetemista társak Covid-karanténjából, amit szerencsére kivétel nélkül mindenki kórházba kerülés nélkül megúszott. Azért kérdeztem lentebb: mi jön még? (Ebben a családban.)

9. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. nov. 30. 18:24
Ez valami perverzitás itt a hoxán ha valaki nyit egy fórumot akkor a többiek végigolvassák az egész nacionáléját és lecseszik? Aztán csodálkoztok ha anonimként nyit valaki egyet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook