Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Company Nyelviskola, ismered? fórum

Company Nyelviskola, ismered? (beszélgetős fórum)

2009. nov. 15. 17:54

Sziasztok!


Én jártam ebbe a suliba... És őszintén, nem nyelvvizsgáztam le, de csak azért nem mert nem fektettem bele elég energiát.

Amúgy szerintem nagyon jó az oktatás...én egy hét fős csoportban voltam...és legalább másfél órán át kommunikáltam minden alkalommal...egyedül és párban... nem zárom ki, hogy a magántanárok nagyon jók, de igazán csak a csoportban tudod felmérni a tudásodat, hisz a magántanár eleve úgy tanít, hogy siker élményed legyen...egy csoporttársnak ez nem fontos...ő önző módon akarja magát fejleszteni és megmutatni hogy mit tud...neked pedig igazodnod kell hozzá...na az kihívás....akármit is mondd az a hvcsigalány én bárkinek szívből tudom ajánlani... nem itt kell reklámozni a magánórákat!

Ha kérdésetek van tegyétek fel...

13. hencsy (válaszként erre: 12. - Reny09)
2009. márc. 11. 20:34

Szia,


Lentebb van, hogy volt ilyen kezdési létszám, aztán szépen lemorzsolódtak. Én amelyik csoportba beiratkoztam, ott jelenleg 6-an vagyunk. Azt mondták, hogy változhat még a beosztás.

12. Reny09
2009. márc. 11. 18:15

Télleg nem csak a Headwayből tanulunk.Igen én írtam szintfemérőt is.És hasznos volt mert legalább megtudtam h mit tudok és mit nem:P

ŐŐ..ki mondta neked,hogy 10-18 fő???Nálunk pl. van olyan is,hogy 4 fő jár a szombati kezdőcsopotba.

11. hencsy (válaszként erre: 10. - Hvcsigalány)
2009. márc. 5. 13:38

Szia,


Nem csak a Headway- ből tanítanak vannak más könyvek is, illetve saját összeállításu anyagok is. Nekem ezt mondták. Én kislétszámú csoportba jelentkeztem. Figyeltem a szerződésbe is, hogy rajta legyen, hogy én kislétszámúba jelentkezem. Mert a 10-18 fő az nagyon gáz. Bár több időpont van és én pont az elsőre megyek majd. Szerintem arra lesznek a legkevesebben mert mindenki dolgozik...


...ez Vecsésen idul amibe én iratkoztam. És mivel én 5 percre lakom így nagyon kifizetődő. Sokkal drágábban tanultam Üllőn 3 éve egy 6 fős csoportban bár az nagyon jó volt csak a fősuli mellett és gyerek meg munkamellett nem bírtam se anyagilag se energiával, így abbahagytam :-(


Aztán járt hozzám egy magántanár. Kiválló tanár az órák ára nálla a piacon lévőké, sajna nekem sok, és persze nem igen beszél velem????? ( biztos azt hiszi haragszom, pedig nem. De mindig visszahallom, hogy kérdezget rólam..na mindegy...talán túl makacsak vagyunk mind a ketten)



Szóval az ember a maga kárán tanul. Nekem az ár és amit ajánlanak mellé nagyon megkapó így majd kiderül mi lesz. Ma megyek 16.00-ra Bízom benne, hogy a kitartásommal célt érek. Nekem nagyon kell a nyelvvizsga :-)



Szép napot

2009. márc. 4. 22:50

A Headway már egy nagyon elavult tankönyv, egyébként is sok logikátlanság van benne.


Nem ismerem a pesti árakat, de így elsőre ez az 1000 Ft-os óradíj egy ekkora nagy létszámú csoportban nekem nagyon drágának tünik. De végülis szive-joga mindenkinek eldönteni hogy neki mi éri meg. :-))

2009. márc. 4. 21:30

Reny,



még annyit, hogy én is előnyben részesítem a magántanárt, de valóban tanultam már kiscsoportos foglalkozásokon is és eddig az volt a legjobb.(itt ugyanis nem alakulhat baráti kapcsolattá a tanár-diák viszony és nem mindegy, hogy az óra hány százalékát töltöd intenzív tanulással) És bizony az anyagiak sem elhanyagolhatóak, főleg mikor az ember gyesen van:-)

8. hencsy (válaszként erre: 7. - Reny09)
2009. márc. 4. 21:25

Szia Reni,



Örülök, hogy végre van egy olyan hozzászólás, ami megerősít abban, hogy jól döntöttem:-) Osztom a véleményedet, hiszen az nem elég, ha csak vki bejár az órákra. Bár a hozzászólás jóindulatú volt más részéről is, hiszen ott a tanítvány a ludas. Vannak akik a maguk hiányosságait megmagyarázzák vagy így vagy úgy...



Mindenesetre te voltál szintfelmérő teszten? Az igazság az, hogy 2,5 éve legalább hogy nem volt a kezemben az angol, mégis a kedves Mitkó Úr azt tanácsolta vegyek részt egy ilyen szintfelmérőn.

2009. márc. 4. 01:03

sziasztok!


Én járok és továbbra is járni fogok a Company nyelviskolához.Mindenkinek ajánlom,mert nagyon jó.Az interaktív táblájuk is sokat segít.Ez a régi tévés magnós dolgot múlja felül:)

Egyébként lentebb volt egy hozzászólás...figy tanulni is kell nem csak bejárni.Jah és nagyon olcsók az óradíjjak,mert 911-1067ft-osak,de mivel ott vana sok plusz óra igy ha kiszámolja magának az emberke,hogy mennit járt akkor kb.300ft-ra jön ki.Tehát nekem nagyon jó a vélemyényem róluk.

2009. febr. 23. 19:55
Na csütörtök reggel megismerem a feltételeket:-)
5. hencsy (válaszként erre: 4. - Hvcsigalány)
2009. febr. 22. 20:40

Szia,



persze, hogy megengedem...igen osztom a véleményed én is magántanárnál tanultam, pontosabban ő járt hozzám...előtte pedig suliban, amit a nagy csoportlétszám miatt hagytam ott. Amúgy a Headway :-)


Azóta van egy pici lányom és gondoltam egyszerűbb volna a tanulás, ha én megyek el és nem őt zavargatom, hogy..anya nem ér rá, mert...

2009. febr. 22. 13:19

Hát ha megengedsz egy szerény véleményt egy szakmabelitől :-) akkor ne az alapján válassz, hogy milyen tankönyved van. :-) Vedd figyelembe hogy neked mi a célod, milyen szinten vagy, mennyi időd van rá, és ehhez hol nyújtják neked a leghatékonyabb segítséget. Pl. ez a srác is azt mondta hogy 16-18 fős csoportban kezdtek, aztán leperegtek sokan, de akkor is, ilyen nagy létszámnál nem lehet gyorsan haladni. Keress olyan helyet ahol max. 5-6-7 fő van egy csoportban, vagy még kisebb. Ott tudsz haladni.Vagy legjobb, ha egy magántanárt keresel, bár tudom annak húzósabb az ára, de nagy valószínűséggel visszajön az ár ott, hogy 45-90 percen keresztül CSAK 100%-ban veled foglalkozik, és nem az órának csak egy töredéke mondjuk 5-6 perc jut rád mint egy 16 fősnél.


Egyébként milyen tankönyvről van szó?

3. hencsy (válaszként erre: 2. - Hvcsigalány)
2009. febr. 22. 09:28

Szia,


Köszi a választ. Olvastam már hasonló hozzászólást az iskoláról, de volt köztük pozitív vélemény is.

Nekem azért lenne jó mert abból a könyvből tanít amiből már tanultam, így gondoltam gyorsabban haladnék a tanulásban . Még mindenesetre várom a hozzászólásokat.

2009. febr. 21. 19:31

Én egész mostanáig csak a reklámjukkal találkoztam, hogy valami nagyon modern hiperszuper interaktív tábla stb- eszközökkel dolgoznak.

Van egy magántanítványom, aki most jött hozzám angolt tanulni, miután -nem tudta pontosan megmondani hány órás - 120-200 órás tanfolyamot elvégzett a Company-nál. Megírt egy szintfelmérőt, hát tragikus! Egy épkézláb mondat nem volt benne,pedig csak az 1/6-át tudta kitölteni, a nagyon könnyű feladatokat.A legalapvetőbb szerkezetek nem nenek neki. Nagyon gáz. 200 óra alatt egy kb. alapfokra el kellett volna jutnia. És mindezért elkértek tőle -tankönyvekkel együtt- 200 ezer forintot. Rablás!De lehet hogy csak szegénykémnek nincs nyelvérzéke.

De az biztos, hogy én 120-200 óra alatt nem ennyi tudást verek bele még egy gyengébb nebuló fejébe sem!!!!!

2009. febr. 21. 19:11
Olyanok jelentkezését várom ide, akiknek saját tapasztalatai vannak az iskolával kapcsolatosan. Akár pozitív, akár negatív a tapasztalat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook