Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cluster-fejfájás fórum

Cluster-fejfájás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
371. lolita2112 (válaszként erre: 370. - Öcsike1213)
jan. 31. 05:56
szivesen!
370. öcsike1213 (válaszként erre: 368. - Öcsike1213)
jan. 27. 04:57
Köszönöm szépen.
369. lolita2112 (válaszként erre: 368. - Öcsike1213)
jan. 25. 06:01
persze nem titok-mersyndol
368. öcsike1213 (válaszként erre: 367. - Lolita2112)
jan. 24. 17:10
Meglehet tudni melyik az? Köszi.
jan. 19. 01:41
nalunk kivalo gyogyszer van ra,de lehet ez nincs otthon.
jan. 16. 10:12
Sziasztok! Tud valaki imigran injekciot,vagy ha van valakinek átvenném. Köszönöm
dec. 3. 07:53
eros parika is kivalo segitoszer!
364. herko (válaszként erre: 363. - Guba3)
2023. okt. 3. 14:46

Szia!


Leírnád pontosan mi az az edzés előtti pörgető? Mi a neve, hogy kell keresni? Köszi előre is.

363. Guba3
2022. okt. 18. 15:20

Sziasztok!


20 éve vagyok clusteres

2 dolog van nekem ami tuti kiveszi a fájdalmat.

Az egyik a futás,tiszta erőből 10 perc elég.

A másik 5 perc alatt kiveszi,ez a konditermekben használt edzés előtti “pörgető”.Nekem az energiaital kevés volt.

Mikor jön iszom egyet és villámgyorsan lerendezi.Igaz hogy felpörget de nekem max kettő elég naponta és semmi fájdalom.

362. csab06
2022. júl. 7. 09:11

Sziasztok!


51 éves vagyok. Nekem két hónapja jött elő először ez a borzasztó fejfájás. Korábban soha nem fájt a fejem. A doki klaszter fejfájást állapított meg. Convulex 150 mg írt fel napi két szemet szedek megelőzés miatt. Szedett valaki ilyet, használt? A fájdalomra pedig Cinie 100 mg. Szerencsére kb 6 hét után elmúlt a fejfájásom, vége a periódusnak. Remélem egy jó ideig nem fog jelentkezni. Külföldön dolgozom, és most repülővel kellene utaznom. Szerintetek a magas légnyomás miatt előjöhet ez a fejfájás repülőn?

361. atosz93 (válaszként erre: 360. - Xanax70)
2021. szept. 26. 20:27

Szia!

Lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1. "Időben elkapni" azt jelenti, hogy a legelején?

2. Illetve meddig kell csinálni, mert éjszaka közepén percekig fekvőtámaszonzni nem hiszem, hogy menne... Sajnos


Köszönöm a válaszod!

360. Xanax70
2021. júl. 21. 17:45

Sziasztok!


Már ugyan régebben írtam, de mivel pár év kihagyás után megint előjött ez az ördög, ajánlom az egyik legolcsóbb módszert: fekvőtámasz. Nagyon régen osztotta meg valaki ezt az infót, talán nem is ezen a fórumon, azóta használom. Ha időben elkapod a rohamot, 10 perc alatt kiüthető a fekvőtámasszal. 30 éve vagyok cluster-es (51 éves vagyok), az utóbbi 10 évben csak ezt használom. Semmi kemikália, semmi oxigén (bár az is nagyon jó).

359. Kruci
2021. máj. 20. 17:49

Sziasztok !

Nekem is elkezdte ez a rohadék a fejemet kínozni. Vettem cbd olajat 5 cseppet teszek a számba. Közben kínai olajjal kenem a szemem környékét.

A cbd olaj csökkentette a fájdalmat,10-15 csepp után nekem 2-3 szintre.

Ez is valami.

2021. febr. 24. 18:54
Sziasztok nemrég diagnosztizáltak clustert nálam de régóta fáj a fejem és régóta kezelnek migrénre ami bejött házi orvos írt fel divascant(iprazokróm) 4hét a beépülési ideje nekem segít ami még segít a taurin,B vitamin complex, magnézium(pl.magnesolv),nospa,calvinia(bár ez nagyon felnyomja a vérnyomást így ha lehet nem veszek be helyette nospa hasonló hatású ),antihisztamin(pl.cetirizin),illetve a hisztaminmentes táplálkozás csökkenti a rohamok gyakoriságát nálam nem tudom hogy másnál beválik e de egy próbát megér remélem segítettem kicsit
2021. jan. 28. 17:23

Sziasztok!

Miért nem lehet megint imigrant kapni?

Bécsbe 425Euro 5 doboz.

356. Ata2
2021. jan. 6. 23:52
Neurológus normatív tamogatásra tudja felírni, tüdőgyógyász teljesre. Hordozható (kis méretű) palackra ki milyen beszerzési lehetőséget ajánl? Nekem van gyulladásos allergiás tünetem is az orrnyálkahártyámban, régebben orrpolipom is volt. Ilyen van más clusteresnél is? Illetve pikkelysömör?
355. Ata2
2021. jan. 4. 00:24
Itt mindenki meggyógyult? :D
354. Ata2
2020. dec. 28. 11:57

Sziasztok. Nálam évekig remisszióban volt a betegség, most ismét előjött. Édesapám tüdőbeteg, van neki több palack oxigénje, amit használok, amikor támad. Az volna a kérdésem, hogy ha neurológus ír fel nekem oxigént, arra is jár a TB támogatás, vagy csak ha tüdőgyógyász írja fel?

Egyébként nálam nem mindig ugyanabban az időben támad, de volt olyan időszak is, amikor ugyanakkor jött. Köszönöm ha valaki ezt megválaszolja.

353. kegabor33 (válaszként erre: 341. - Gyula58)
2020. dec. 26. 17:43

Kedves Gyula58! Elnézést, hogy ilyen sokára reagálok - hál' Istennek nem vagyok már aktív tagja a fórumnak. És persze örök hála Szekeres Jánosnak!!!!

2015.dec.27-e óta nem volt rohamom. Előtte szinte minden évben menetrendszerűen ősszel/télen 3 hónapig. 2 hétig kezelt János naponta- minden úgy volt, ahogyan előre megmondta. Átmeneti fellángolsá, negyedik kezelés után brutál csúcs, majd egy tényleg dúrva "elköszönő". Azóta semmi - ahogy mondom: SEMMI! Mindenkit bizalommal irányítok Hozzá, egy áldás mindannyiunknak. Amit igazán sajnálok, hogy az orvos-társadalom gyakorlatilag összezárt és teljesen hátat fordít Neki, pedig a fórumtársak beszámolói (magamat is beleértve) nem "fizetett hirdetések", itt mnden szó/tapasztalat/öröm/hála: IGAZ. Legjobbakat kívánom!

352. cslex
2020. nov. 13. 10:20

Sziasztok! Regen jartam itt! :)

Szeretnem veletek megosztani, ami rajtam is segitett!

Beleptem egy csomo kulfoldi cluster csoportba a facebookon, es nagyon sokan ajanlottak hogy ahogy elkezd fajni a fejem azonnal igyak red bullt. Hat en vegso elkeseredesemben kiprobaltam. ES MUKODOTT! Egy 7es erossegu rohamot 20 perc alatt megallitott!!! A rohamaim kb 2 orasak szoktak lenni, mikozben egy csomo gyogyszert tomok magamba!:((


Szoval ejjel arra keltem hogy faj a fejem, nagyon! A hutomben volt egy jeghideg redbull amit egy huzasra megittam, majd a fejemre tettem egy jegzselet. Kb 3-4 perc mulva a fajdalom szint 2re csokkent majd 20 perc elteltevel teljesen elmult. Elmondhatatlanul boldog voltam. Probalkoztam regebben kaveval de valoszinuleg a red bullban levo taurin az ami segitett.

Tegnap egy 1es, kezdetleges rohamot is 10 percen belul megallitott! :)


Probaljatok ki, remelem nektek is sikerul.

Hosszutavon nem annyira jo azert ejjel beverni egy red bullt vagy olyannak akinek napi tobb rohama van, de a sok gyogyszertol meg mindig jobb!

Gondolkoztam azon hogy erdemes lenne kiprobalni a taurint port, ami azert “gyerekbaratabb” mint a cukros energiabomba!


Orulok nagyon, mondanom sem kell :) Olyan sok mindent kiprobaltam mar a homeopatiatol a durva fajdalomcsillapitokig es semmi sem segitett! Felhivtam Szekeres doktort is, de a korona virus miatt senkit sem vallal egeszen addig amig nem kap ellene oltast! :(


Mindenkinek fajdalommentes idoszakot es soksoksoksok behűtött RED BULLT!!!

351. CL
2020. okt. 22. 11:38

Sziasztok, 47 éves budapesti férfi vagyok, kb 12 éve vagyok clusteres. Nekem kb egy, másfél évente van periódus, ilyenkor 1-2 hónapig naponta van 20 perc és két óra közötti roham. Igazán semmi nem használt még rá, és mindig kicsit másképp tér vissza.

Minden roham időszakban valamilyen fájdalom csillapítóval próbálkozom viszonylag eredménytelenül. Idén május-júniusban volt periódusom, és egy kb 3 órás 9-es erősségű roham után a párom találta meg ebben a fórumban Szekeres Jánost, aki már másnap elkezdett kezelni. A roham időszakot ugyan nem sikerült lezárni a kezeléseknek, de már az első kezelés után rövidültek és enyhültek a fájdalmak. Elég szkeptikus vagyok, így megmagyarázni nem tudom, és nem is igazán hiszek benne, de én ezt tapasztaltam. Csak azért írtam erre a fórumra, hátha valaki másnak is hatna ez a kezelés, ártani biztosan nem árt. Kitartást és jobbulást minden sorstársnak.

350. BP (válaszként erre: 349. - Réka3o)
2020. okt. 12. 10:34

Kedves Réka, a féloldali fájás és a periodikusság nélkül szerencsére (!) nem vagy clusteres.


Jobbulást! (És cseréld le az orvosod:)

349. Réka3o
2020. aug. 13. 12:46
Sziasztok. 30 éves vagyok és pár hete dignosztiázáltak nálam clustert. Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy nekem nem voltak állandó rohamaim, csak szünetekkel. Egy hét is eltelt sokszor. Most két hete nem volt csak simán fáj az egész fejem. Plusz a rohamoknál nekem nem segitett sem az oxigen sem az imigran inekció sem semmi. Ilyenkor általában ügyelet vagy sürgősségin kaptam egy kombót. Most kiderült az mr vizsgálatnál hogy krónikus homlok és orrüreg gyulladasom van tavaly február ota. A gégész szerint okozhat ilyen fejfájást. Persze felhívtuk Szekeres urat is ő azt mondta szerinte nem cluster. Igy fogalmazott a cluster nem vár egy hetet. Volt bárki így? Segítsetek kérlek. Köszi. Réka
2020. aug. 3. 09:50

Sziasztok! 43 éves vagyok, 10 éves korom óta van fejfájásom. Migrénként diagnosztizálták, de a legutóbbi, kb. 10 napja végetérő fejfájás ciklusom alatt már cluster fejfásként azonosították. És valóban, az elmúlt 10 évben 3 évente előjövő, 4-8 hétig tartó cluster fejfájásaim vannak. Amíg nem azonosították, hogy cluster, csak sima fájdalomcsillapítókat szedtem rá, nyilván kevés hatékonysággal.

A legutóbbi ciklus alatt már szedtem rá triptánokat, hol segített, hol nem, talán a legjobb a Triptagram volt. Mivel abból sem lehet napi 3 tablettánál többet bevenni, és sokszor napi 5-6 fejfájásom volt, elkezdtem keresgélni az interneten, hogy nincs-e valami alternatív megoldás. Így találtam rá a Szekeres terápiára [link]

A ciklus vége felé tudtam csak elmenni hozzá, kb. a 6 héten. 10 kezelésem volt. Fokozatos tompulás volt tapasztalható a fájások során és csak éjszaka jött elő. Nem hoztam a papír formát és nem volt az elején egy-két éjszaka, ami tünet mentes lett volna, de azért reménykedtem. A 8. kezelésnél megbeszéltük, hogy ha nem tudom ez után sem átaludni az éjszakát, akkor nem igazán érdemes tovább próbálkozni. És ekkor változás történt éjjel, ugyan volt fejfájásom, de nem cluster, csak sima tenziós, a 9. kezelés után nem fájt, és a 10. kezelés után sem tért vissza. Véget ért a fejfájásom és remélem, most egy időre elfelejthetem. Ha visszatér, biztos, hogy már az elején felkeresem Szekeres Urat, hogy lerövidítsem a ciklust. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Hajrá!

347. Tamas70
2020. jún. 16. 12:26
Sziasztok.50 éves vagyok, 5 éve küzdök a clusterrel, legalábbis akkortól biztos. Először csak pár hétig, aztán hónapig fájt. Tavaly már februártól novemberig tartott, majd idén februárban újra kezdődött. Eddíg valamennyire elviselhető volt, de az utóbbi egy hét térdre kényszerített szó szerint. Bár valamennyire szerencsés vagyok mert nekem kb. fél órás rohamaim vannak, igaz volt hogy 6 egy éjszaka. Pár napja elkezdtem a cbd olajat használni"500mg",szedem az msm port, bár lehet kevés a napi 2 kávéskanálnyi, illetve irattam fel sumatriptant 50mg-osat.Azt szeretném kérdezni, aki használt ilyet neki mennyi idő után kezdett el hatni, illetve milyen mértékig lehet növelni az adagot? A sumatriptant hogy szeditek, ha jön a fájdalom akkor vagy megelőző céllal rendszeresen? A válaszokat előre is köszönöm
346. ICON01
2020. máj. 26. 14:19

Én 26. éves krónikus cluster fejfájós.

De ami a megoldást nyújtotta számomra az, az occipitális neuron stimulációs műtét volt.


Aki krónikus cluster fejfájásban szenved és egyetlen terápia sem segít annak csak ajánlani tudom.

345. cslex
2020. máj. 21. 22:41

Sziasztok!

Kulfoldi oldalakon es forumokon sok hasznos infot lehet talalni amik nalam pl mukodtek ha nem is szuntettek meg de elviselhetove tettek.Hatha masnak is segit! Fejfajasos idoszak alatt amiket keruljetek :

-füstölt hús, füstölt sajt, füstölt paprika

-alkohol

-csoki, kakao

-vörös húsok

-pácolt husok

-fokhagyma

-cigi


Illetve nekem pl Doterra bors menta olaja segit halantekra csepegtetve, MSM por egy kegyelemdofes a clusternek, es naponta legalabb 2 liter viz!!!


26 eves vagyok, kb gimis koromban volt az elso rohamom. Sokaig mezei migrenre kezeltek neurologusok, teljesen eredmenytelenul. Nekem sajna nem hasznal a kave, es a friss levego es a hirtelen pulzus szam emelkedes sem, viszont az eros illatok( leginkabb a mentol)és a járkálás igen. Ami meglepo hogy pl a Cataflam es neha van olyan ciklus amiben hiaba 10/8as erossegu, segit az algoflex, de van hogy nem, neha az algopirin, nem is ertem :DDD


Mindenkinek jobbulast es fajdalom mentes idoszakot kivanok!

344. insider
2020. márc. 11. 18:57
Nagyjából végig olvastam a hozzászólásokat,a fekfőtámasz és a kar edzése tompított a fájdalmakon ami érdekes hogy máskor is szoktam súlyzós edzéseket végezni akkor le is izzadok rendesen de most meg alig lett nedves a pólóm ,olyan mintha lázas lennék pedig nem vagyok az,megmértem edzés után 37 C fok, ,belelnyilal még a jobb halántékomnál párszor de a jobb szemem már nem könnyezik csak elég rondán néz ki, szerintem mi clusteresek mind rossz alvók lehetünk és ez miatt alakul ki ez a neurológiai zavar mert össze-vissza alszunk, nem tudjuk kipihenni magunkat különbféle okok miatt, de okozhatja oxigénhiány is az agyban valami miatt ha a tiszta oxigén belélegzése megszünteti a fájdalmakat, lennénk inkább migrénesek bevennénk egy fájdalomcsillapítót és el is felejtenénk ezt a rohadt fejfájást.
343. insider
2020. márc. 11. 11:24
Sziasztok, most találtam rá én is erre fórumra, most még nem tudom elolvasni a kommenteket mert két napja gyötör ez az átok, tegnap ki se tudtam nyitni a jobb szememet ,bedagadt még most is könnyezik és az orrom is folyik de beszélni se tudtam tegnap a fájdalomtól bezárkóztam egy sötét szobába egy füldugóval a fülemben és próbáltam túlélni, a homlokom hol hideg és van amikor forró mintha lázas lennék, a jobb fülem felett mintha műtenék az agyamat annyira fáj féloldalt a fejem, a jobb szememet mintha egyszerre nyomnák erősen kívűlről és belülről is, mára enyhültek egy kicsit a tünetek mert tudtam aludni valamit, egy sötét 04-es napszemüvegben már tudok nagyjából figyelni is kis pihenőkkel, nekem 2016 óta krónikusan jön vissza, általában 4-5 napig tart,az alváshiány és a stressz hozza elő és bármilyen élelmiszer vagy ital amiben van a kakaó, most is úgy jött elő hogy 3 napig nem tudtam aludni csak összevissza pár órát sajnos, a második nap után már enyhülnek valamit a tünetek, nekem egyedül az alvás ami segít túlélni ilyenkor, nem hat semmilyen fájdalomcsillapító de amint tudom végig olvasom a fórumot hátha tud valaki egy jó ellenszert. Javulást mindenkinek.
342. heni78
2020. febr. 23. 22:15

Cbd olaj.Nekem segített.Tegnap hosszabban kifejtettem, de a kedves moderátorok törölték, úgyhogy márka nevet nem írok.

Ja és nem szándékozom reklámozni semmit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook