Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cluster-fejfájás fórum

Cluster-fejfájás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
311. Lujza
2018. szept. 19. 12:05

Köszönöm, Polikand.

Azóta olvasgattam még többet. Ha jól értem, a cluster olyan, hogy vannak tünetmentes periódusok, aztán pedig egy ciklus, amikor a fájdalom hetekig-hónapokig gyötri az embert.


Nos, az én esetemben ez a ciklus, ha az, csak pár nap, jellemzően 2-3, hetekig még sosem fájt. El sem tudom képzelni, milyen lehet. Respekt nektek. Így akkor már más a helyzet?


Az orvoslátogatást persze nem fogom kihagyni, de ezt elfelejtettem leírni eddig.

310. Polikand (válaszként erre: 309. - Lujza)
2018. szept. 19. 11:02

Hááát....elég clusteresnek tűnik, az elmondottak alapján.

Azt javasolnám, hogy először menj el egy neurológushoz, ahol diagnoszizálják (vagy nem) a clustert. Valószínű, hogy föl fog írni egy CT-t, vagy MRI-t, meg sok-sok gyógyszert. Na, ezt az utóbbit ne váltsd ki!

Ha tényleg cluster, ajánlom az akupunktúrát!

Tényleg működik.....legalábbis a legtöbbünknél bevált.

309. Lujza
2018. szept. 18. 15:00

Sziasztok! A segítségeteket szerentém kérni, mert nem vagyok benne biztos, hogy Cluster-fejfájásom van. Még nem voltam orvosnál.

A tüneteim nem teljesen stimmelnek, de ahhoz eléggé, hogy gyanakodjak rá.

27 éves nő vagyok, pár éve, de leginkább az utóbbi 1 évben kezdtek sűrűsödni a fejfájásaim.


A fejem mindig ugyanazon az oldalon fáj, a szemem mögött nyilall, pulzál, mintha ott bent szúrná valami, és onnan sugárzik ki a homlokomra a fejem búbjáig is. De a legrosszabb a szemem, késztetést érzek, hogy nyomjam. Elviselhetetlenül tud fájni. Bár nem tudom, mekkora a fájdalomküszöböm. Dolgozni dolgozom közben, hát már amennyire, nem ájulok el a fájdalomtól, de ez is változó, mert volt, hogy semmire nem voltam képes. De az olvasottak alapján nekem enyhébb lehet.


Gyógyszer nem vagy nagyon sok idő elteltével segít - lehet, hogy addigra már amúgy is elmúlna.


Ezek a "rohamok" nekem általában délután kezdődnek, kettő-három körül, és aztán változó intenzitással kitart estig. Éjjel még sosem ébredtem ilyen fájdalomra.


Először migrénre gyanakodtam, anyukám is elég fejfájós, bár neki nincs ez a szem mögötti fájdalom. Csak szembejött egy cikk velem, és gondoltam után nézek, főleg mert ma is fáj.


Ami még esetleg fontos lehet: fogamzásgátlót szedek, már vagy 3 éve, fél éve nem eszem húst, de sajtot néha igen. A tüneteim nem lettek se jobbak, se rosszabbak a hús elhagyásával, csak gondoltam hátha fontos lehet. Ülőmunkát végzek, de sokat sétálok a kutyámmal, más eü gondom nincs.

Nagyon köszönöm, ha írtok erre valamit :)

2018. szept. 18. 11:18

Még egy sikertörténet.

Húsz évesen kezdődtek a rohamok, és húsz évig tartottak. Közben minden elképzelhető gyógyszert kipróbáltam, még az intravénás Algopirint is. Némelyik segített, mármint a fájdalom enyhítésében, de sem a rohamok gyakorisága, sem az intenzitása nem csökkent, mígnem negyven éves koromban egyik napról a másikra megszünt.

Most, húsz év elteltével megint megjelenet, változatlan intenzitással, és gyakorisággal. Megint jöttek a "jól bevált" régi módszerek, hasonló, gyakorlatilag nulla, eredménnyel.

Szerencsére most már van internet, és egy picit utána néztem, így találtam meg Jánost, illetve az akupunktúrát. Nagyon szkeptikus voltam, de mint utolsó szalmaszál, és minden mindegy alapon kipróbáltam. A munkám jellegéből adódóan nem volt folyamatos a kezelés (két hét alatt hét alkalom), de a hatodik után jött, a János által is előre jelzett, utolsó nagy roham....majd semmi.

Ennek már egy hete, és remélem így is marad.

Aki cluster-es, annak csak ajánlani tudom, veszteni nem lehet vele, mellékhatás nincs!

Üdv a sorstársaknak!

András

307. gergog (válaszként erre: 306. - Herko)
2018. aug. 2. 13:47

Sziasztok!


Nekem viszont tudott segíteni!

12 éve talált meg ez a cucc, viszonylag hamar diagnosztizálták a fejfájás ambulancián. Dr. Áfra Judit és akkori tanítványa Dr. Ertsey Csaba állapította meg, valójában MR vizsgálatra készültem, amit persze el is kellett végezni a biztonság kedvéért. Maradt a cluster, periodikus változatban. Indometacinum-ot kaptam 100mg adagban, ezzel próbáltam átvészelni a ciklusokat. Tavaly találtam rá ezen a fórumon keresztül Szekeres Mesterre, de már az akkori ciklus végén jártam, így nem kerestem fel. Viszont idén 2 hete megint beköszönt, 1 év és 3 hónap szünet után. Összesen 8 kezelést kaptam, minden úgy történt, ahogy az esettanulmányok között olvastam. Vasárnap volt az utolsó roham, ez igen erős és az eddigi pályafutásom legrosszabb napja volt. Hajnal 4 kor egy egyórás, utána 10-től du 4-ig! tartott ki. Viszont azóta semmi. Amúgy már az első kezelés után látszott, hogy itt bizony történik valami, teljesen más volt a menetrend az eddigiekhez képest. Mindenkinek ajánlom, aki még nem próbálta, én személy szerint a "mit veszítek" kategóriában indultam, hihetetlen de működik. A "Mester" valamit nagyon eltalált, ezúton is köszönöm Neki! Járna Neki egy Indexes cikk vagy egy clusteres "celeb", elismerés stb.. Szóval, nekem igenis segített. Fájdalommentes időszakot Nektek! Üdv: Gergő

306. herko (válaszként erre: 304. - Turpifalva)
2018. jún. 16. 11:12
Sajnos én voltam az egyik akinek nem tudott segíteni...Ettől még javaslom mindenkinek mert találkoztam ott sorstársainkkal akiknél eredményes volt a kezelés. Azóta szereztem oxigént ami eleinte tökéletesen működött, de mára már alig alig használ sajnos. Ki akartam próbálni az Imigran injekciót, de a neurológus azt mondta nem kapható Magyarországon. Érdekes, mert itt olvasom, hogy próbálták már páran. Ha valaki tud segiteni ezzel kapcsolatban megköszönném.
305. Turpifalva (válaszként erre: 301. - Cslex)
2018. máj. 26. 19:04

Szia!

Nekem a szülés után rosszabbodott. Gyakorlatilag minden ősszel 3hónapos periódusban tért vissza. Semmi, ismétlem semmilyen gyógyszer nem használt. Aztán kaptambszteroidot mellyel csak a súlyom gyarapodott, a rohammentes időszak megmaradt.. Neked us Szekeres Jani akupunktúráját tudom javasolni, de ha visszaolvasol többen írtak már pozitívan a kezeléséről. Fájdalommentes szép napot kívánok! Timi

304. Turpifalva (válaszként erre: 295. - Herko)
2018. máj. 26. 18:59
Szia, nekem most 2 éve nincs fejfájásom. Szekeres Janit ajánlom mindenkinek. Nem fog köntörfalazni. Lehet, hogy egy év múlva meg kell ismételned a kezelést, lehet, hogy évekig tünetmentes leszel, és az is lehet, hogy teljesen elmúlik, sajnos olyan is volt akinek nem tudott segíteni...De semmi kemikália, semmi méreg a szervezetedbe...ez azért erősen megfontolandó! Fájdalommentes szép napokat kívánok! Timi
2018. máj. 21. 21:42

Sziasztok!

Sinol M orrsprayt próbálta már valaki "rohaműzésre"?Valakinek van tapasztalata vele?


Mivel árban nem horror ìgy gondoltam veszek egyet, szerencsére még nem volt alkalmam kipróbálni, de azért kíváncsi vagyok van.e valaki akinek segített valamennyit.


Köszi előre is!:)

302. Garymoni (válaszként erre: 301. - Cslex)
2018. máj. 18. 14:51

Szia,


Nem tudok minden kérdésedre válaszolni. Férjemnek van cluster fejfájása, tavaly május eleje óta, tehát több mint 1 éve, napi3 roham.

Mindent próbáltunk már, gyógyszerek, szteroid, Szekeres akupunkturát...semmi nem segített, így eléggé el vagyunk keseredve.

Ma szereztem oxigénpalackot, ez az utolsó reményünk, nagyon bízunk benne, várjuk a rohamot:(

301. cslex
2018. máj. 17. 15:15

Sziasztok! Régóta követem a fórumot, de még sohasem szóltam hozzá, most mégis megteszem hátha valakinek én is tudok segíteni!


24 éves vagyok, már tizenévesen is voltak extrémebb fejfájásaim, de akkor hormonális változásnak tudtuk be őket.Késöbb, ilyen 19-20 évesen erős,kínzó fejfájásaim voltak,általában egyoldali, amivel neurológushoz fordultam. A szokásos vizsgálatok után, nem találtam semmilyen elváltozást a fejemben, így arra gyanakodtunk hogy nem bírja a szervezetem a fogamzásgátlót,így annak elhagyásával a tüneteim is megszüntek, és nem is jelentkeztek egészen 23 éves koromig,amikor egy hormonvizsgálatot követően, alacsony hormontartalmú fogamzásgátló tablettát írtak fel nekem. A szedést elkezdve egy hónapon belül újra fejfájások gyötörtek (1 hónapig tartott a fejfájásos időszak) és abba is hagytam a szedését, és megfogadtam hogy soha többet nem kezdem el újra. Másfél év után, két hete újra elkezdett fájni a fejem. Az internet segítségével diagnosztizáltam magamnak a cluster fejfájást. Sajnos ennyi gyötrelem kellett ahhoz hogy újra nekivágjak a fejfájás ambulanciának és hogy sikerüljön ki íratni valami olyan gyógyszert amiből elég lenne egy-két szemet bevennem, mert eddig (ugye nem hiába hívják öngyilkosság fejfájásnak...) amikor elkapott a roham, rövid időn belül képes voltam 4-5 szem nospa-cataflam kombót beszedni mert minél előbb és minél tartósabban meg akartam szabadulni a fejfájástól.


Amiket én próbáltam, az kefalgin,quarelin, a szokásos vénynélküli ibuprofenek,diklofenákok, a paracetamol tartalmú gyógyszerek. Néha segítenek és a diklófenákok is 100mg dózis felett.


A fejfájásom jobb oldali, 1 perc alatt eléri a tetőfokát, mindíg alvás vagy esti pihenés,alvás előtti fázisban kezdődik.Hidegfrontra érzékeny.Azon az oldalon könnyezik a szemem,eldugul az orrom,nyugtalan leszek. Nem tudok feküdni, ide oda járkálok,leülök,újra felállok,és folyamatosan fogom a szemem. Áltlagosan két hétig szokott tartani,egy két nap szünetekkel. A leghoszabb az egy hónap volt.


Azért írtam ezt le, hátha valakinek segítség, aki csak most ismerné fel a fejfájását. A többiektől viszont kérdezni szeretnék, mert az interneten nagyon kevés hozászólást találtam a témában.


1, Van itt olyan aki cluster fejfájásban szenved, és szülést követően teljesen elmúltak a panaszai vagy változtak a rohamok időtartamai vagy bármi?

2,A cluster fejfájás az roszabbodhat? Tehát lehet hogy most még csak 1 honap a max amit fáj a fejem de lehet hogy 10 év mulva már kiterjedhet ez az idő hoszabbra is vagy ez állandó?Rosszabodhat?Javulhat?

3,Van valaki aki rászánta magát a műtétre?

4,Nektek mennyi ideig tart egy roham? Próbálta már valaki hogy nem vett be rá fájdalomcsillapítot? Mert néha már nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszerek hatnak ilyen gyorsan vagy ennyi volt a roham?!

5,Kineziológust,biorezonanciát próbált már valaki gyógyulás érdekében?


Tudom hogy ezeket inkább orvostól kellene megkérdeznem, de kiváncsi vagyok a Ti véleményetekre is!

Mindenkinek fájdalommentes időszakot kívánok!

2018. ápr. 20. 13:50

Sziasztok!

Nekem 2011-ben kezdődött a fejfájásom,több vizsgálaton mentem keresztül, de semmi konkrétat nem találtak. A clustert interneten keresztül "diagnosztizáltuk". Mire idáig eljutottunk, elmúltak a tünetek. Idén február végén ismét elért a cluster. Nagy szerencsénkre rábukkantam Szekeres Jánosra, és segített a terápia. 6 kezelés után már tünetmentes lettem.

2018. ápr. 2. 18:18

Sziasztok!


Nekem ~ 3 héttel ezelőtt volt először rohamom. Először csak éjszakánként 1-1, majd szép fokozatosan nappal is megjelent. A tünetek bár elég egyértelműek voltak, de neurológus is megerősítette a diagnózist. Szerencsére nem krónikus, "csak" epizódikus clusterem van. Isoptint kaptam, napi 2 x 240 mg, illetve Imigran oldatos injekciót (szumatriptán tartalmú) a rohamok kezelésére. Mindeközben elég sokat olvastam a betegségről és mivel nem volt túl rózsás a jövőkép, úgy döntöttem, hogy nincs veszíteni valóm, kipróbálom a Szekeres János féle akupunktúrás terápiát.

A múlt héten 5 kezelésen voltam, és most már 3 napja tünetmentes vagyok. Az éjszakákat átalszom, nincs roham és nem fáj a fejem!!!

Nekem segített, ezért bátran ajánlom Mindenkinek!

298. Tinike08 (válaszként erre: 297. - Katalinklara)
2018. jan. 20. 22:53

Koszonom a valaszt!

Akkor ezek szerint nem alaptalan volt a kerdojel bennem ezzel a mutettel kapcsolatosan.

Szekeresen gondolkodom eleg erosen hatha tud segiteni.

297. Katalinklara (válaszként erre: 296. - Tinike08)
2018. jan. 20. 20:14
Kedves kérdező. Hallottam olyanról, hogy itt MO-n a trigeminus ideget vágják el, de a Clusterre egyáltalán nem biztos, hogy hatásos. Ismerek egy hölgyet, aki 4 éve megcsináltatta ezt a műtétet, de eredménytelenül. Kanadában elektródákat tesznek a koponyára, de összesen 17 pácienst műtöttek meg eddig. Nekem krónikus Clusterem volt 2007-2015 között, csak éjszakai rohamokkal. Egy masszőrt találtam, aki akkupresszúrával is kezelt, így lettek rohammentes időszakok is 4-6 hónaposak. Amint a roham elkezdődik, megiszok 3 erős kávét sok cukorral, és a fájdalom elmúlik, de nincs akkor alvás :( Kegyetlenül fárasztó az élet alvás nélkül, de ki lehet bírni, ha csak rohamos időszakról (6-8 hét)van szó. A cluster.terapeuta@gmail.com / Szekeres János ki fogom próbálni, megfizethető! A vietnámi cérnabeültetés is jó, de nagyon drága :(
2018. jan. 13. 12:21

Sziasztok!

Ismet egy idoszak amikor bejelentkezett ez a dog.. Az lenne a kerdesem, hogy valaki hallott.e a cluster mutetrol? Az elozo periodusban (2-3 honapja kb) az orvos szot emlitette de nem mentunk bele reszletesen, csak hogy ezis egyfele megoldas.. Nem mintha kes ala szeretnek fekudni, csak kivancsisagbol erdekelne valaki hallott.e mar errol.

Koszi a valaszokat es mindenkinek fajdalommenteset!

295. herko (válaszként erre: 294. - Kopaszgabi)
2017. dec. 8. 11:46
A 7 kezelés megszakítás nélül volt, minden nap egy alkalom? Azóta is rendben vagy?
294. Kopaszgabi (válaszként erre: 293. - Kopaszgabi)
2017. nov. 20. 21:59
Plusz egy nap...asszem baromi boldog vagyok! :)
2017. nov. 20. 14:23

Szervusztok! Talán két éve volt az első (akkor fejbe is vágtam magam az ásóval) viszont mert mindig is fejfájósmigrénes voltam..így csak azt vettem észre,hogy "más"

Idén tavasszal jelentkezett tipusosan..és persze én is azt hittem,hogy tumor.

Aztán a feleségem rakta össze a tüneteimből a clustert.Kísérletezett velem orvos szakember...megpróbáltuk a steroidkúrát..de csak a cukromat dobta fel 27.2 (huszonhétkettő)-re.

A Cinnie 100 felezve segített...de napi három rohamom volt fél évig,tehát hosszútávon rámegy a májam meg a fizetésem.

Megpróbáltam hát a SZEKEREST.

Két kezelés...semmi.

Négy kezelés...mindig fáj

Hét kezelés...nem fáj

Nem fáj

NEM FÁJ! ÖT NAPJA NEM FÁJ! :)))))))

Alszom..edzem...szeretkezek és nem fáj!

Én nem tudom mit csinál az a pali...meg hát nem is esik olyan jól de akinek volt/van clustere az tudja,hogy megdögleni is jobb,mint azt érezni,hogy kinyomják a szemét (belülről)

Szóval eddig nekem bejött.

Ja...és KÖSZÖNÖM!

292. öcsike1213 (válaszként erre: 291. - Upstairs)
2017. okt. 26. 17:47

Szia!

Nem igazán.Két üveggel hozattam Bécsből, az elején talán valami változott de később semmi.

Ez is kihúzva.


csá

291. Upstairs (válaszként erre: 287. - Öcsike1213)
2017. okt. 22. 18:32
Szia! Bevalt a CBD olaj?
2017. okt. 17. 14:50
Régen jártam a Hoxán. Azelőtt rendszeres látogatója voltam.Most az 1 hete tartó fejfájásom hozott ide. Régen fejfájós voltam, de két napnál tovább nem tartott.Most ez más. Több mint 1 hete fáj, hol erősebben, hol gyengébben.Néha beleszúr.Szóval nagyon elkeseredtem.Tőletek remélem segítséget.Olvasom ezt a Cluster fejfájást, lehet Nekem is ez van?és ez ilyen sokáig tarthat?Van rá megoldás?Milyen orvoshoz menjek? Köszönöm
289. hcss5
2017. aug. 6. 00:33

Sziasztok!


Korábban ígértem, hogy megírom használt e a D3-magnézium-cink kombó.

Használt, jelentősen csökkentette a rohamokat és azok erősségét DE nem szüntette meg, "Freddy Krueger" nem állt le tőle.


Szeretnék kérdezni pár dolgot tőletek, talán néhány kérdés hülyeségnek tűnhet.


1. használsz Head and sholders sampont?


2. van e fogproblémád? fogínysorvadás stb?


3. ha valaki egy fém tárggyal közelít a fejed jobb vagy bal oldalához, érzel e csinálást a fejedtől lefelé a combodig, azonos oldalon?


4. spirituális, vagy két lábbal a földön típus vagy?


5. van e valami extrém képességed, erősséged, tehettséged valamihez?


6. dohányzol?

288. beton
2017. aug. 2. 17:56
Sziasztok Sorstársak! Régen léptem be erre az oldalra,mert idő közben lezárult a periódusom és nincsenek fájdalmaim. Bejelentkeztem Szekeres Jánoshoz de amire az időpontot kaptam elmúltak a fájdalmaim. Szekeres úr azt modta,hogy nincs tünet nincs mit kezelni,tehát most minden hapy. :):) Mindenkinek rohammentes időszakot kívánok!!!
2017. júl. 11. 12:51
Tisztelt sorstársak! Évek óta olvasom az oldalt, de még soha sem szóltam hozzá. 48 éves full krónikus clusteres fejfájós vagyok. A dr. Ercsey Csaba szerint is benne vagyok az első 3 ban az országban. Mindent kipróbáltam, a szteroidoktól kezdve Szekeres Imréig, de semmi sem használt. Jelenleg 3x szúrom magam imigrán injekcióval. A napokban megrendeltem a kannabis CBD 10% olajat, amiről nagyon sok jót hallottam és olvastam. Kíváncsi lennék, hogy közületek valaki használt e ilyen készítményt, és ha igen milyen tapasztalatai vannak. Tisztelettel, Lajos
2017. jún. 26. 23:56
Szekeres Jánost ajánlom mindenkinek,örülök hogy itt olvastam Gyémánt10 et,és elmentem hozzá,csodákra képes,bár nem igért nekem csodát,katasztrofális állapotban mentem el hozzá,napi szintű ordítos,fejem a falba csapkodos rohamkkal. Kijelentem egyre kevesebb a roham. Képes lezárni adott pőeriódust :)Én tuti hogy Imába foglalom a nevét,és bátran ajánlom a sorstársaknak. :)
285. mignon11 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2017. máj. 19. 08:30
Durva, én meg azt hittem én vagyok fejfájós
284. gyemant10 (válaszként erre: 283. - Beton)
2017. máj. 1. 12:55

Szia!

Segíteni fog!!!Majd írd meg itt,hogy menjenek a többiek is:)!

283. beton
2017. ápr. 30. 20:48
Végigolvastam az egész fórumot és rengeteg hasznos információval szolgáltatok. Gyógyszereket nem igazán szedtem,mert nem volt hatátos. Az éjszakáim nagyon megszenvedem.(szinte félek az alvástól) Másnap a munkába majdnem belehalok a fáradságtól. Így telnek a napjaim eggyre kimerültebb vagyok. De jövő héten megyek Szekeres Jánoshoz,nagyon bízom benne,hogy segíteni tud.Rohammentes időszakot kívánok mindenkinek!!! :):)
282. beton
2017. ápr. 30. 20:31
Sziasztok Sorstársak! Sajnos én is egy cluster betegségben szenvedő egyén vagyok.Nekem fejfájási rohamaim kb. 15 évvel ezelött kezdődtek. Egy pár évig nem foglalkoztam vele(orvosilag)csak végigszenvedtem a periódust. Jó pár év után elmentem neurológushoz aki a tüneteimből eggyértelműen megállapította a clustert. A doktornő el akart kezdeni egy gyógyszeres terápiát,de addigra elmúltak a rohamok. Abba maradtunk,ha visszatér keressem fel. Ez 9 éve volt.(rohammentes időszak)2017.04.06.-án újra támadott a szörny.:( Nagy részben éjszaka támad.Speciál az intenzív fekvőtámasz nekem segít.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook