Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elkerülhető valahogy, hogy csiszolás után belobbanjon a foggyökér? fórum

Elkerülhető valahogy, hogy csiszolás után belobbanjon a foggyökér? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 16. 06:49

Köszönöm a hozzászólásokat🙂

Azért félek tőle, mert jártam már így.

Direkthéj készítéséhez nagyon keveset csiszoltak, utána nagyon fájt. Elhalt a fogbél, sajnos gyökérkezelni kellett. A korona miatt elég sok fogrészt kell majd eltávolítani, gondolom akkor az még rosszabb lesz. Egyébként egészséges volt a fogam

4. 79331de475 (válaszként erre: 1. - 563f857376)
2019. márc. 15. 20:06
Ha ép a csiszolandó fogad, semmiképp se fog begyulladni. Valószínű egyébként sem, de ezt a fogorvos tudni fogja.
2019. márc. 15. 19:31

Nehezen értettem meg a kérdést....


Nekem is le van csiszolva 2 fogam, amin korona van, és mivel ezek teljesen egészséges fogak voltak, nem gyökérkezelték. Amíg elkészült a végleges fogam, addig volt ideiglenes koronám, mert nagyon érzékeny lett volna. Már vagy 10 éve fent vannak a koronáim és soha semmi baja nem volt a fogaimnak.


Tehát, nem hiszem, hogy mindenképp begyullad...

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 563f857376)
2019. márc. 15. 19:01
Majd az orvos megmondja, hogy mi kell.
2019. márc. 15. 18:52

Sziasztok!

Koronát készítenek a felső 2 frontfogamra. Rettegek a csiszolástól, pontosabban attól, hogy utána belobban a fogam és gyökérkezelés lesz a vége.

Tudtok valamit, amivel ez elkerülhető lenne? Gondolok itt valami antibiotikumra közvetlen csiszolás után...

Igeiglenes koronám lesz, másnap délután.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook