Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a max dioptria amivel még elkerülhető a császár? Milyen fájdalomcsillapítási módszerek léteznek pl lidokainérzékenyek részére? fórum

Mi az a max dioptria amivel még elkerülhető a császár? Milyen fájdalomcsillapítási módszerek léteznek pl lidokainérzékenyek részére? (tudásbázis kérdés)


28. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 27. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 4. 09:52

Szerintem is az ő feladatuk lett volna tájékoztatni. De ez már így történt. Szerencsére nem lett nagyobb baj. A második babánál minden másképp lesz. Nem fogom hagyni magam.

Köszi, hogy válaszoltál

27. 8559ed0e1b (válaszként erre: 25. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 4. 09:30

Nem a te bajod!

Az orvosnak/védőnőnek kérdeznie kellett volna!

26. 8559ed0e1b (válaszként erre: 25. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 4. 09:29

Nekem a dokim beírta a terhes könyvembe piros tollal a dioptriát.

Sajnálom hogy nem figyeltek Rád:(

25. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 24. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 4. 09:27
Orvos és védőnő válogatja, sajnos én mint tapasztalatlan kismama nem gondoltam erre. Ráadásul egy hónapja költöztem abba a városba, amikor terhes lettem, azt sem tudtam, hova szaladjak. Persze ez az én bajom. Ha most terhes lennék, sok mindent másként csinálnék. A szememmel én évente járok kontrollra.
24. 8559ed0e1b (válaszként erre: 23. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 4. 09:23

No comment:(


Nálam még szemfenék vizsgálatot is csináltak.

Bár terhességtől függetlenül-főleg ekkora dioptriánál-ellenőriztetni kell a szemet.

Én fél évente járok kontrollra.

23. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 4. 09:14

Senki nem mondta, hogy kötelező szemorvoshoz elmenni, pedig folyamatosan jártam tanácsadásra és minden vizsgálaton megjelentem.

Szülés előtt kellett egy papírt kitölteni, abban volt kérdés a dioptria. Szerintem senki sem nézte meg.

22. 8559ed0e1b (válaszként erre: 21. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 3. 16:31

Úgy tudom hogy mindenkinek aki terhes kötelező elmenni a szemészetre.

Nem mondtad a dokinak hány dioptriás a szemed?


Az erőlködéstől -többek között- levállhat a retina.Ezért sem szabad(na) simán szülni ekkora dioptriánál.

Szerencse hogy nem vakultál meg...

2010. febr. 3. 16:12

Sziasztok!


Én két és fél éve szültem természetes úton. -5 ös dioptriás szemmel. Én nem tudtam, hogy a természetes szülés árthat a gyenge szemnek. Még szemészhez sem küldtek el, hogy kikérjék a véleményét. Szülés közben bevérzett a szemem, és két hétig nem kellhettem fel, mert az erőltetés hatására nem tudtam sem hajolni, sem emelni. A babámat sem tudtam a karomba venni. Azóta másfél dioptriát romlott a szemem.

20. Banocska (válaszként erre: 18. - A7f41877f6)
2009. jan. 27. 14:14

jezus! altatásban tömték a fogát??? uhh, hát akkor lehet inkább vállalnám minden nélkül.. szegény...


de akkor ha jól értem igenis léteznek olyan szerek amik nem lidokainosak, és alkalmazzák is őket ugye (mármint ha beállít ezzel a korházba, nem fogják kiröhögni?)

bár ha már a fogtömésnél is altatták, képzelem hogy mondjuk egy császárt sem csinálnának ébren...


bízom és hiszek abban egyébként ha az ember kellőképpen utánajár egy ilyennek, beleássa magát a témába, mindenre van megoldás, nem szabad beletörődni az első -akár negatív akár pozitív - véleménybe.



na mindenesetre kivizsgáltatjuk mindenképp, bomee, és mindenki, köszi az infokat még egyszer :)

2009. jan. 27. 13:17

Nekem -10 dioptriás a szemem és csak császárral szülhetek retinaleválás veszélye miatt.

6 éve is császárral szültem és most is így fogok.

2009. jan. 27. 11:06

Nekem -4es a szemem. Elküldtek szemészhez, aki csinált egy sima vizsgálatot, amit mindig szokott ha megyek. Azt mondta, minden oké, szülhetek természetes úton és hogy 6os dioptria felett szokott gond lenni.

De anyukám -8as és -10es szemmel szült 2 gyereket simán.

Arra kell figyelni, hogy semmiképpen ne nyomj nyitott szemmel.


Egy barátnőm szintén lidokain allergiás. Fogorvosnál ájult el többször ő is. Elment egy kivizsgálásra és ott kiderítik, hogy milyen más érzéstelenítőt kaphat. Azóta újra tömni kellett a fogát, amit altatásban csináltak.


Szerintem jobb minél előbb kivizsgáltatnia ezt, maga miatt is. Meg ha már terhes lesz, nem biztos, hogy jó ha kísérletezgetnek a különböző érzéstelenítőkkel.

17. bomee (válaszként erre: 15. - Banocska)
2009. jan. 27. 10:35

Budapesten a Budai Allergia Központot tudom, hogy midenféle allergia kivizsgálásával foglalkoznak. van honlapjuk is. írd be a keresőbe.

Az is megoldás lehet, ha a háziorvostól kér beutalót egy allergológiára vagy immunológiára. így talán olcsóbban jön ki, de hosszabb idő míg kiderítik.

Nagyon szivesen, örülök ha segíthettem.

2009. jan. 27. 09:53

Nekem -8-as a szemem, a szemész azt mondta, mivel a szemfenék ép, az erek épek, elvileg nem lehet gond, hogy természetes úton szüljek, de ha elhúzódik a vajúdás, császárt javasolt. A szülészeknek már ez nem annyira tetszett ez az ötlet, ők császárral készültek, de elég hirtelen indult be nálam a szülés, és azt mondták, ha minden simán-és gyorsan- halad, akkor nem kell császár.

Így is volt, csak a kitolási szakasznál kellett nagyon erősen összeszorítani a szemem, és nem volt szabad fejbe erőlködni, még nyögni sem engedtek.

De szerencsére minden simán ment.

Még elmegyek egy szemészeti kontrollra, de a látásom nem romlott.

15. Banocska (válaszként erre: 10. - Bomee)
2009. jan. 25. 18:58

Szia!

köszi az infokat, tolmácsoltam.

Azt mondta eddig 3-4x tapasztalt ilyet, abból 2 fogorvosnál volt, és nem hiszi hgoy túladagolták, nagyon bízik a dokiban, ráadásul egy sima tömés volt csak... a harmadik meg akkor volt, amikor szaruhártyagyulladása volt vmi fertőzés miatt, elment dokihoz aki kenetet vett, és ehhez egyet (!!) cseppentett a szemébe vmi lidokainos szemcseppből, és ugyan olyan tünetei lettek mint a fogdokinál...

és most jön a legjobb: amikor legutóbb megégette a kezét, bekente vmi lidokainkenőccsel h ne fájjon annyira, és rá 2 percre elkezdett szédülni, leizzadt ugyanúgy, bár itt nem volt ájulás stb. szóval érdekes...


Tudsz vmi jó és megbízható helyet ahol ezt ki tudják vizsgálni? nem csak baba szempontból fontos hanem ugye a mindennapokban is...


köszi mégegyszer :)

14. *hera* (válaszként erre: 6. - Banocska)
2009. jan. 25. 11:17
Sima szemorvosi vizsglat,meg valami olyasmi rémlik hogy szemfenék vizsgálatot is csináltak nála.Neki is azt mondták hogy kitolásnál szorítsa össze a szemét.Állítólag nagyobb dioptriánál,kitoláskor,retinaleválás lehet,ezért császároznak.
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Bomee)
2009. jan. 25. 11:16
persze. volt vagy három dokinál vele, de mind azt mondta, hogy mehet természetes úton.
12. bomee (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2009. jan. 25. 11:14
és ezt az orvos is tudta??
11. emagdi
2009. jan. 25. 11:01
egyik ismerősömnek -10 körüli volt, és természetes úton szült 2 hete...
10. bomee
2009. jan. 25. 11:00

ahogyan én tudom -6 dioptria felett elvileg császároznak, de ezek szerint van orvos-függő vonatkozása a dolgnak.


Nem biztos, hogy lidocain-allergia amit leírtál, én a helyében elmennék egy erre irányuló allergia-tesztre. Lehet, hogy az injekcióban lévő tartósítószerre vagy adrenalinra allergiás, esetleg túladagolták neki amikor ezek a tünetek előjöttek nála, vagy érbe ment a lidocain, és mivel ez szívritmus szabályozó vegyület is okozhatta ez a kis malőr a rosszullétét. A lidocain amid típusú, ennél nagyon nagyon ritka az allergia. Én igazi lidocain -allergiával még nem is találkoztam, (hála Istennek) minden feltételezett esetről kiderült, hogy más szerre allergiás, vagy egyszerűen rosszul viseli a szurit.


Ezért mindenképpen ajánlom, mivel még akkor elég sok ideje is van, egy allergia-tesztre kérjen beutalót. Jobb ha az orvosnak nem akkor kell találgatnia, hogy akkor most mit adjon be. És neki is jó, az eredmény tudatában beleírja az irataiba, így ha baleset éri sem fog olyan szert kapni amire alleriás. Ez tényleg az ő érdeke.

9. 8c73a5832e (válaszként erre: 8. - Banocska)
2009. jan. 24. 23:04
Erről én is hallottam, hogy ha nyitott szemmel "tolod" bevérezhet.Az enyém mindenesetre nem vérzett be,és minden nélkül, simán szültem, csak gátmetszés volt mind a kettőnél. A rövidlátásom miatt, úgy emlékszem nem is került szóba a császár,csak akkor amikor mekoniumos lett a magzatvíz, de végül mégse kellett a császármetszés.
8. Banocska (válaszként erre: 7. - Kidama)
2009. jan. 24. 17:08

ha összeszorítod a szemed az miben segít? alapvetően ha jól értem itt az erőlködés okozhat károkat a szemben, ezt becsukással enyhithetjük?


Az esetleg negatívan befolyásolhatja a dolgot ha a lányt fiatalkorában műtötték a szemével? nem dioptriával, ha jól tudom vmi nisztagmus vagy ilyesmi.

2009. jan. 24. 16:14

Szia!

Nekem -5.0 volt mindkét szemem,amikor terhes voltam.A nőgyógyász elküldött a szemészetre.Ott azt mondta az orvos,hogy -7.0 dioptriáig simán lehet szülni.Nekem még a szemem sem vérzett be.Bár figyeltem rá kitolásnál(összeszorítottam a szemem.)

6. Banocska (válaszként erre: 5. - *hera*)
2009. jan. 24. 15:41

köszi az infot, ezt még nem hallottuk.

Lehet tudni milyen vizsgálatok ezek?

Esetleg az is célravezető lehet ha simán szül, csak érzéstelenítéssel, bár ott megint a lidokain szól közbe. Lehet nem ártana egy szülészt vagy ilyen "fájdalomcsillapító-szakembert" megkérdezni a dologban..

2009. jan. 24. 15:29
Ismerősömnek -6os a szemüvege,de még simán szült.Szemorvos vizsgálata kell szülés előtt,ő ad véleményt hogy hogyan szülhet.
2009. jan. 24. 15:21

hinnye. hát eddigi tapasztalatom alapján ahány orvos annyiféle vélemény... csak kérdés hogy melyiknek higgyen az ember.


Elég komplex a dolog, az egyik barátnémról van szó, neki is asszem -4 körül van az egyik szeme, a másik majdnem -5, már szinte bele is törődött volna a császárba, csak az utóbbi időben derült ki róla hogy lidokainérzékeny, ez nagyon ritka, akár 1 db lidokain alapú szemcsepp, vagy pl fogorvosnál szuri stb, teljesen kiüti, elájul, kihagy a pulzusa, leesik a vérnyomása, leizzad stb, ez eltart kb 3 percig, aztán mintha mi se történt volna megy tovább...

viszont nagyon tart attól hogy ha a szeme miatt császározni kéne, mivel érzéstelenítik? ő kibírja, bár az elég nagy adag, de a babának biztosan nem tesz jót ha közben anyuka beájul stb.


Milyen alapúak azok az érzéstelenítők? az altatástól nagyon elzárkózik, mégha császár is lesz belőle, nem szeretne kimaradni belőle semmiképp.


Szóval nehéz helyzet, még nem terhes ugyan, de már tervezik, csak mielőtt belevágnak utána akart járni ennek, hogy ha esetleg muszáj vagy ilyesmi, még azzal is talán jobban jár ha megműtteti a szemét lézerrel, és akkor legalább a dioptria nem akadály.... (ezzel még persze nincs a császár teljesen kizárva ...)

2009. jan. 24. 15:09
nekem az orvos azt mondta, hogy 4es dioptria esetén már császár. Nekem -4-es a szemüvegem, bár más is közrejátszott, császárral szültem, és a kockázati tényezőknél ezt is feljegyezték
2009. jan. 24. 15:09
Én csak annyit tudok,hogy -4,5 D volt a szemüvegem,anno 15,és 19 éve és mind a kétszer simán szültem.Hogy azóta mi a helyzet,nem tudom,de engem is érdekelne.
2009. jan. 24. 14:59
Mi az a max dioptria amivel még elkerülhető a császár? Milyen fájdalomcsillapítási módszerek léteznek pl lidokainérzékenyek részére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook