Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cipralex (antidepresszáns) és az alkohol fórum

Cipralex (antidepresszáns) és az alkohol (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 3. 10:25

Ha mindenképpen mennél bulizni, akkor aznap reggel már ne vegyél be gyógyszert egészen másnap estig.

Ezeknek a gyógyszereknek hosszabbított a hatásmechanizmusuk... Így esetleg max. egy Martini - sok részletben :) És előtte, utána is enni...

2012. aug. 3. 09:28
Illetve úgy írnám,erősen ajánlott.Minden szervezet más és más.Jobb nem kockáztatni!
29. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 28. - Rory0513)
2012. aug. 3. 09:27
A Cipralex mellett is tilos az alkohol :) Örülök,hogy nem olyan komoly a helyzeted,de sztem kerüld az alkoholt,mert akár méltatlan helyzetbe is kerülhetsz.Sok példa van erre sajnos.
28. rory0513 (válaszként erre: 19. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 3. 09:22
Köszönöm, hogy te is elmondtad a véleményed. Bizonyos szinten egyetértek veled, mert vannak olyan gyógyszerek, ahol nem lehet alkoholt inni. De ennél a szernél nem tiltja a betegtájékoztató sem és az orvos sem hívta fel a figyelmem arra, hogy ezzel vigyázzak, pedig elég részletes volt a vizsgálatom és az elbeszélgetés. Nekem pánikrohamaim voltak és nem depressziós vagyok, ergo életvidám és aktív lány vagyok, csak egy rossz kapcsolatom eredménye az, hogy bizonyos időszakonként - én sem tudom mikor és miért - különböző testi tüneteket produkálok. Én szívem szerint a gyógyszert se szedném, de ,,elegük lett belőlem" a szakorvosoknak :D
2012. aug. 3. 09:20

Ezek a gyógyszerek gyakorlatilag mind szerotonin visszavétel-gátló gyógyszerek.

Inni egyikre sem lehet!

26. rory0513 (válaszként erre: 22. - Nempanik)
2012. aug. 3. 09:16
Megkérdezhetem, hogy te is eszcitaloprám hatóanyagú gyógyszert szedsz? Sajnálom, hogy neked így alakult :( Én is ettől tartok egyébként, ezért is kérdezősködök.
2012. aug. 2. 21:35
Milyen jó,hogy én alapból utálok mindent,amiben alkohol van.
24. nempanik (válaszként erre: 17. - Rory0513)
2012. aug. 2. 21:34
én s 24 vagyok, és pont így érzek. szomorú, hogy a rosszullétek miatt le kell mondjunk a kikapcsolódásról...nem azt mondom hogy heti szinten be kell nyomni kétszer durván felesekkel, csak hogy egy-egy péntek este egykét sör olyan jó. eddig csináltam, és aznap sosem vettem be az estit, de a lent említett hozzászólásom miatt tegnap nagyon megijedtem:(((
23. nempanik (válaszként erre: 19. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 2. 21:32

tegnap tapasztaltam sajnos...:SS

én szorongásos depresszisó vagyok, de járok társaságba, meg minden, és olyan jól esik néha az a kis pohár sör...de tegnap óta tudom, hogy nem szabad....:SS

2012. aug. 2. 21:31
milyen jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot. pont most írtam le a tegnapi esetemet egy másik fórumba. én antidepr-t szedek, nem ezt, egy másikat, és tegnap megiszogattam egész éjjel(buliztunk) fél üveg rosét. annyira de annyira benyestem tőle, hogy vagy 7szer hánytam, és még ma délelőtt is remegtem az ágyban...nem gondoltam, hogy ennyire felerősíti a gysz a pia hatását..:S
21. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 20. - Zakajeo)
2012. aug. 2. 21:22
De együtt akkor sem,semmilyen körülmények között!Ez alapszabály az ilyen(és legtöbb)gyógyszernél.
20. zakajeo (válaszként erre: 19. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 2. 21:20
Kriszta nem csak szomorú embereknek adják,a pánik máshogyan is jelentkezhet,de ezt majd máshol kifejtem itt nem akarom...én nem iszok de a közelemben látom hogy semmi mellékhatás nincs,és a gyógyszer is hat....nem vagyok iváspárti csak sezrintem túl van ragozva ez a gyógyszertéma:(
2012. aug. 2. 18:55

Én is ilyen gyógyszert szedek,illetve nem ezt,de hasonló antidepit.Nos,nem értem azokat,akik azt írják,hogy ennyi vagy annyi alkohol belefér!!NEM,NEM FÉR BELE!!!Vagy gyógyszer,vagy alkohol,a kettő együtt már kábítószer,nagyon felerősíti a hatását,illetve olyan dolgokat válthat ki,ami veszélyes!!!A legkisebb alkohol mennyiség is!Aki ilyen gyógyszert szed,ezt tudni kell,amúgy a betegtájékoztatót is el lehet olvasni.

Ha vki úgy szed antidepit,hogy vidám,bulizni jár,akkor javaslom a felülvizsgálatot,mert lehet,nincs is szükséged erre a szerre!!!

18. rory0513 (válaszként erre: 14. - 2545157c39)
2012. aug. 2. 17:35
Köszönöm a hozzászólásod, teljesen megértem azt is, amit te mondasz! Mindenkinek, minden betegnek és orvosnak más a véleménye, így ezt is jó tudni, mindenféleképpen megfontolom, amikor döntök!
17. rory0513 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2012. aug. 2. 17:33

Én is valami hasonló dolgot gondoltam ki, hogy aznap nem veszem be - volt már ilyen, hogy elfelejtettem - és akkor mértékkel, de iszok. 24 éves vagyok, nem hiszem, hogy ha évekig kell szednem meg tudom állni. Plusz természetesen ha az orvos mondta volna, hogy ne igyak, vagy benne van a tájékoztatóban, akkor nem teszem, nekem is az egészségem az első. Azonban a teljes lelki gyógyulásomhoz a szórakozás a pszichológusom szerint is hozzátartozik, így ettől meg alapból nem tudnék megválni. Keverni sosem szoktam az italokat és tényleg nem a teljes berúgás a cél, mint már hangsúlyoztam.

Köszönöm a hozzászólásod, jó tapasztalatról olvasni!

16. 2545157c39 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2012. aug. 2. 17:10
Írhatok neked privit?
2012. aug. 2. 17:07

Én nem cipralexet szedek,hanem citapramot,de az is antidepi.Én iszok,amikor bulizok.Aznap nem veszem be a gyógyszert és én ennyivel elintézem.

Ameddig nem állt be a gyógyszer,addig nem ittam egy kortyot sem.Aztán megkérdeztem róla a dokit és azt mondta h lehet,csak aznap ne vegyem be a bogyit.Mondjuk ő egy alkalomra bólintott rá.De én azóta is ,,alkalmazom,,.:D


Én is bajba voltam ezzel a gyógyszer , pia kérdéssel....de megoldottam és nincs tőle bajom.


Azt tapasztalatból írom,hogy a piát(bérmennyit is iszol),ne keverd össze-vissza,mert pl. nekem volt olyan h össze vissza ittam és másnap fokozottan előjött a szorongás.

14. 2545157c39 (válaszként erre: 13. - Rory0513)
2012. aug. 2. 16:53

Én cipralexet szedek, nekem határozottan azt mondta az orvos, nincs ivás erre, válasszak vagy pia vagy gyógyszer, ha inni akarok ne vegyem be. Én azóta 0%-os citromos sőrt iszok.

Tudod én úgy vagyok vele inkább soha többet alkohol csak gyógyuljak már meg.

2012. aug. 2. 16:45
Nos kaptam több visszajelzést, amelyek megerősítettek abban, hogy ezt inkább kicsit túl aggódom. Okosan és figyelve azt hiszem, hogy nem zárja ki a két dolog egymást alkalmanként. Sajnos a környezetemben is többen vannak, akik hasonló gyógyszert szednek mint én, van aki már 10 éve, de ugyanúgy szórakozik, mint az előtte, néha iszik is rendesen :D Természetesen én csak okosan és ésszel fogom csinálni, jobb félni, mint megijedni. Nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek, aki segítő szándékkal írt vagy kommentelt, természetesen a további hozzászólásokat is szívesen fogadom! :)
2012. aug. 2. 10:44

Én örülnék,ha volna gyógyszer,ami helyrehozná a pánikbetegségemet(nekem nincs iylen,csak a környezetemben hasonló),és nem kockáztatnám a jó hatást alkoholfogyasztással.

Vannak olyan esetek ebben a betegségben,mikor nem segítenek a gyógyszerek.szerintem ne kockáztass,nehogy romoljon a betegség,és nehezebben karbantartható legyen.

Alkohol nélkül is lehet bulizni,vagy szerényebb alkoholokkal.

2012. aug. 2. 09:53

A hozzászólások miatt ide is írok...


nyilván nem jó alkoholt inni gyógyszerre...embereken,dokikon,gondolom ilyesformán nem tesztelik szóval igazi tapasztalatok sincsenek....a gyógyszerek nagy százalékára ráírják hogy kisbabának ne terhesnek ne szoptatósnak ne piával ne stb.... egyszerűen azért mert rajtuk élesben nem lehet tesztelni ezért tapasztalatok sincsenek....



mivel én nem iszok nyilván nem tudnék első kézből származó infót adni de érdekelne a válaszadók közül ki jár bulizni iszogatni vagy bármi egyéb...gyógyszernek számít akár a fogamzásgátló tabletta is ebben az értelemben...szóval az vesse az első követ...aki meg nem piál és nem gyógyszerez úgysem tud érvényes választ adni:)



Az általam privátban leírt konkrét esetben pedig mondjuk a doki tud róla és egy nem általánosan részeg állapot de egészséges életvitel melletti időszakos sörözgetés belefér simán szerinte....(is)

10. szomatikus marker (válaszként erre: 9. - Tavasz007)
2012. aug. 2. 09:49
lehetséges ,a mennyiség sem mind1:)))
9. tavasz007 (válaszként erre: 4. - Szomatikus marker)
2012. aug. 2. 09:48

hogyne erdekelne azutan??

akkor fogja igazan erdekelni!!


egyesek olyanokat tudnak mondani...

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 7. - Rory0513)
2012. aug. 2. 09:48

Azért orvos, mert tudja a gyógyszer esetleges hatásait, mellákhatásait, más szerekkel való kombinációját.

Ha nem tudja, az nem jelent jót!! Kontár orvos!

2012. aug. 2. 09:43
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is, de javarészt Cipralexet vagy hasonlót szedők élményeit várnám. Nem vagyok teljesen hülye, tudom, hogy vannak olyanok, amelyeknél kifejezetten tiltott az ivás, mert pl légzésleállást okozhat. Az én gyógyszerem esetében mindössze annyi van a tájékoztatóban, hogy nem bizonyított, hogy az alkohol hatását fokozná a gyógyszer. Természetesen nem a fórumozók tapasztalatai alapján döntök és illetékesebbeket is megkérdezek, de az orvost hiába kérdezem tapasztalatról, ha ő nem szedi :D
6. rory0513 (válaszként erre: 5. - Zakajeo)
2012. aug. 2. 09:40
Köszönöm, megkaptam és már válaszoltam is! :)
2012. aug. 2. 09:36

irtam tapasztalatos privit:)

nem saját de közeli...

4. szomatikus marker (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. aug. 2. 09:36
Akkor már nem fogja érdekelni :)))Mind1!
2012. aug. 2. 09:35

Gyógyszer vagy alkohol!!!

Amit nem tiltanak, az nem jelenti azt, hogy ajánlott... Vagy-vagy!

Ha majd összeveszik a gyógyszer meg az alkohol a fejedben, nézhetsz magad után. De akkor más késő bánat!

2012. aug. 2. 09:28

Ha nem lehet alkoholt inni, akkor nem lehet, kész. De miért nem kérdezed az orovost aki felírta.

Én Paroxatot szedek... illetve, most állok le róla... hál isten.. híztam tőle 5 kg... ráadásul... semmi értelme, fejben kell legyőzni a pánikot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook