Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cigánymeggyet szeretnék eltenni télire, ötleteket és bevált recepteket várok hogyan! fórum

Cigánymeggyet szeretnék eltenni télire, ötleteket és bevált recepteket várok hogyan! (beszélgetős fórum)


1 2
49. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Minerva223)
2009. szept. 2. 17:55
Szia! Elkészült a bodzalekvár, köszönöm. Finom lett, de az az igazság, hogy az emlékek ezt is megszépítették. Utóljára gyerekkoromban ettem és akkor jobban izlett! Pedig épp ilyen volt az íze...de most valahogy mégis más. Mégegyszer köszi a receptet!
48. Cand Ida (válaszként erre: 46. - Oregon22)
2009. júl. 3. 21:18

Rumos meggy:


Hozzávalók:


meggy

nádcukor

rum


Elkészítés:


A meggyet leszárazzuk és átválogatjuk és csak az érett, egészséges szemeket hagyjuk meg. Több vízben alaposan megmossuk és hagyjuk jól lecsöpögni.

A csavaros dunsztos üvegeket kimossuk és kevés vizet beletéve a mikrohullámú sütőben sterilizáljuk.

A meggyet a cukorral rétegezve az üvegekbe tesszük. Megütögetjük, hogy a meggyszemek jó szorosan elrendeződjenek.

A cukrozott meggyre rumot öntünk és jól lezárjuk az üvegeket.

Rögtön a kamrapolcra tesszük és érni hagyjuk.

Fél literes üveghez 10 csapott evőkanálnyi (kb. 150 g) finom szemcséjű nádcukrot számítunk, valamint 0,5 dl rumot.


Sok sikert! :)


Szerintem sima cukor is jó lesz hozzá.

47. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Minerva223)
2009. júl. 3. 21:17
Nagyon köszönöm...ha beérett és eltettem (remélem összejön), akkor írok :)
46. oregon22 (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2009. júl. 3. 20:52
Szevasztok lányok,asszonyok!sürgös segitségre lenne szükségem gépezés közbe bekanalaztam anyám rumosmeggy befötjét.Van meggy,rum hogy kell elrakni ez amit ettem édes is volt,sürgös segitségek kérek köszönöm
45. minerva223 (válaszként erre: 43. - Cand Ida)
2009. júl. 3. 20:26

Na ezt is sikerült kibányásznom:-)Szerintem édesítővel is elkészítheted.Az eredményről kérek majd beszámolót:-)


Bodzalekvár



A bodzát könnyen, gyorsan megtisztíthatjuk, ha vizet öntünk rá, s a gyümölcsfürtöket egy villa fogai között áthúzzuk, így a bogyók lepattannak, nem sérülnek meg, és az ujjunk hegye nem lesz lila. Befőzésre csak a fabodza gyümölcse jó! 80 deka cukorból, 2 deci vízből, 10 gramm citromsavból szirupot főzünk. 1 kiló érett bodzabogyót állandóan kevergetve a szirupban addig főzünk, amíg összetöppedni, sűrűsödni nem kezd. Üvegekbe töltjük, a tetejére egy kevés tartósítoszert szórunk, lekötjük, és 24 órára szárazgőzbe rakjuk.


Bodzadzsem



Befőzéshez jól megérett bodzabogyót veszünk. 1 kiló bodzabogyóhoz 80 deka cukorból 3 deci vízzel szirupot készítünk. A bodzát beleöntjuk, és erős lánggal addig főzzük, amíg sűrűn folyós nem lesz. Azon forrón üvegbe töltjük, és szárazgőzben hagyjuk kihűlni.

44. minerva223 (válaszként erre: 29. - Ti-mici)
2009. júl. 3. 20:17

Most találtam neked, de hátha valakinek megtetszik.

Birsalmasajt helyett baracksajt:-)


1 kiló sárgabarack héjját lehúzzuk, kirnagozzuk. Befőzőlábasba töltve, állandóan kevergetve felforraljuk, majd szitán áttörjük. 1 kiló cukorból egy kevés vízzel sűrű szirupot főzünk, a barackpépre öntjük, 1 citrom tevét belefacsarjuk, és 3-4 megtisztított barackmagot is beledobunk. Addig főzzük, amíg tányérra cseppentve meg nem

kocsonyásodik. Kisebb, kiolajozptt formákba töltjük, és ha jól megkeményedik, deszkára

borítjuk. Néhány napig szikkadni hagyjuk, majd dobozba zárva tároljuk.

2009. júl. 3. 19:50
A meggy leérett, azaz eltéve! :) Tudtok nekem tanácsot adni bodzalekvárra? Hogy kell csinálni? Eltenni már sikerülni fog, köszönöm! :)
42. erikpipi (válaszként erre: 37. - Minerva223)
2009. júl. 3. 19:38
Hú, ezt nem tudom sajnos. Én mindig megkóstolom a gyümölcsöt mennyire édes, és csak a muszáj mennyiséget teszem cukorból.
41. Cand Ida (válaszként erre: 40. - Minerva223)
2009. júl. 2. 19:37
Köszi :)
40. minerva223 (válaszként erre: 39. - Cand Ida)
2009. júl. 1. 20:39
Minden boltban:-)Kék kupakja van és átlátszó műanyagüveg. Az összetétele: Víz,Na-ciklamát,Na-szaharinát,fruktóz,citromsav,káliumszorbátés savanyúságszabályzó szer.(azt nem tudom minek)300ml Német a gyártó.www.krueger.de
39. Cand Ida (válaszként erre: 37. - Minerva223)
2009. júl. 1. 19:22
Mi az összetétele?
38. Cand Ida (válaszként erre: 37. - Minerva223)
2009. júl. 1. 19:05
Cologrin? Erről még nem is hallottam...hol lehet kapni?
37. minerva223 (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2009. júl. 1. 19:02
Cologrin nevű édesítőszert használok. Ez hőálló tehát lehet vele sütni,főzni és nincs mellék íze.Ja és nincs benne aszpartám ami káros az egészségre. Egy baj van. Nem tudom,hogyan kell adagolni.Az rá van írva hogy egy teás kanál egyenlő 66 g cukorral. De mondjuk 10kg barackhoz mennyit tegyek?
36. Cand Ida (válaszként erre: 34. - Erikpipi)
2009. júl. 1. 18:26
Köszi, továbbítom is olyannak, aki szilvalekvár mániás :)
35. szemmelver (válaszként erre: 19. - Anibani53)
2009. júl. 1. 18:18

kisé kevésnek találom a cukrot:) én 50-60 dkg-ot is teszek bele, a cukrozáshoz. másnap üvegekbe töltöm és kész a meggybefőtt

isteni

34. erikpipi (válaszként erre: 33. - Cand Ida)
2009. júl. 1. 18:15
Egy idősebb nénitől kaptam a receptet. 1 deci ecettel kiöblíted a tepsit belerakod a szilvát, adsz hozzá cukrot, én kb. 5 kilóhoz adtam 1 kiló cukrot, és két és fél 3 óra a sütés. A végén megáll benne a kanál. Van aki a cukrot utólag teszi bele. Én előtte összeturmixolom a gyümölcsöt, de az sem muszáj. És tilos megkeverni.
33. Cand Ida (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2009. júl. 1. 18:11

Köszi :)

És ebből lekvár lesz? Hihetetlen, de finom lehet és egyszerű! Mennyi ideig készül?

32. Cand Ida (válaszként erre: 29. - Ti-mici)
2009. júl. 1. 18:09

Mindenkinél gond a cukor? :( Nekem a nagyfiam cukorbeteg és a kicsinek is van gondja...a meggyet stíviával édesítettem, bár nem szeretjük az ízét a mellékíz miatt, de kivételesen finom lett. A barack édesebb, abba nem kell annyi vagy fruktózzal is lehet édesíteni. A méz sajnos cukorbetegeknek nem jó, azaz van egy fruktózból készített diabetikus változat.


Barackból más ötletem nekem sincs...szörp az nagyon durva? Ivólé? Befőttnek sülthúsok mellé is finom. Anyósomnak van egy szuper hagymáshús receptje, amellé csak barackbefőtt jó :)

31. erikpipi (válaszként erre: 29. - Ti-mici)
2009. júl. 1. 12:08
Elrakhatod neki fruktózzal vagy folyékony édesítővel. De keverheted is az arányt.
30. erikpipi (válaszként erre: 20. - Cand Ida)
2009. júl. 1. 12:06

Befőtt!:D

A lekvárt én sütöm. Kikenem ecettel a tepsit, belerakok annyi cukrot ahogy a család szereti és egyszerűen megsütöm a sütőben.

2009. júl. 1. 09:25

hat apum is cukros...es remeletem itt majd segit vki :)


hat az lenne a legjobb ha semmi cukor nem lenne benne vagy vmi edesito, ami nem tom menyire egeszseges...akkor talan mezzel menne a dolog?!

mit szoltok?!


es tenyleg nem lehet barackbol mast csinalni mint lekvar meg befott?!

28. minerva223 (válaszként erre: 27. - Ti-mici)
2009. jún. 30. 22:32

Ez engem is érdekelne. Az anyukám annak idelyén úgy tette el a sárgabarack lekvárt,hogy abban majdnem fél barackok is voltak:-) Sajnos én nem tudom a módját. Egyszer próbáltam de az enyém barna lett nem olyan szép világos.

Most pedig nem tehetek el a cukrom miatt,pedig úgy megenném:-(

2009. jún. 30. 20:51

jaj nekem is lenne kerdesem...

bar off topic...vagyis nem meggyrol hanem barackrol lenne szo...

nagyon szep sok barackunk lett amibol csinalni kene valamit...de mit?!

a lekvart nem nagyon esszuk, apum cukorbeteg is, befott meg hat az sem igazan fogy...

talan lenne vmi mas megoldas hogyan lehetne felhasznositani soook barackot?


koszi :P

bar tudom off topic :P

2009. jún. 30. 20:50

nah orulok hogy sikerult es hogy erkeztek meg jo otletek :)


erikpipi

hat azt sajnos nem tudom hogy lehete massal igy eljarni...talan majd mas vki tudja, vagy egyszeruen probald ki :P

25. Cand Ida (válaszként erre: 19. - Anibani53)
2009. jún. 30. 20:45
Köszi :)
24. Cand Ida (válaszként erre: 17. - Minerva223)
2009. jún. 30. 20:40
Ez a tipp nagyon tetszik, köszi! :) Mindennek örülök, ami természetes....ki is fogom próbálni, még van meggy a fán :)))
23. Cand Ida (válaszként erre: 15. - Ti-mici)
2009. jún. 30. 20:36

Köszi az érdeklődést! Úgy tűnik sikerült...de ezt csak az ízéről tudom elmondani...a gyerekeknek nagyon izlik, már 3 kisüveggel meg is ettek :)

A végén egy érdekes dolgot próbáltam ki...nem tudom, elállna-e télig...de ideje sem lesz :)

Ezüstkolloidot öntöttem a tetejére és csak néhányra tettem nátrium b.-ot.

Ha felbontok egy lekvárt, rendszerint néhány hét múlva megpenészedik...amelyikre ezüstkolloidot öntök, az bármeddig eláll...emiatt kipróbáltam így...és dunsztban :).

22. Cand Ida (válaszként erre: 14. - Ti-mici)
2009. jún. 30. 20:32
köszi :)
21. Cand Ida (válaszként erre: 13. - Ti-mici)
2009. jún. 30. 20:31

Közben megtudtam :)

Ráadásul kevésbé ártalmas, mint tartosító...állítólag. De még valamit megtudtam, hogyha celofánt teszek a fedő alá, akkor a celofán közé is tehetem a késhegynyi tartosítót :) Ez nagyon tetszik!

20. Cand Ida (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2009. jún. 30. 20:28
Köszi, ez nagyon jó! Egyszerű!!! de ebből lkvár lesz vagy befőtt? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook