Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cigánymeggyet szeretnék eltenni télire, ötleteket és bevált recepteket várok hogyan! fórum

Cigánymeggyet szeretnék eltenni télire, ötleteket és bevált recepteket várok hogyan! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 30. 17:28

1kg magozott meggyhez 20-30 dkg cukor/attól függ, mennyire savanyú/, késhegynyi citromsav/ettől megmarad a szép színe és nem lesz puha/, pici késhegynyi szalicil.

Ezt jól összekeverjük és egy éjszakát hűvös helyen állni hagyjuk. Másnap üvegekbe töltjük és gyöngyözésig kidunsztoljuk /nem túl soká, mert megpuhul/.Ha így teszed el 2-3 évig is eláll és megőrzi a frissességét./ Anyósom receptje/

2009. jún. 30. 16:46

Ha valaki ismeri a rumosmeggy receptjét, kérem, küldje már el privát üzenetben!

Köszönöm!

2009. jún. 30. 16:19

Sziasztok!

Nemrég kaptam ezt a receptet,hátha valakinek megtetszik. Már eltettem két 3 literes üveggel:-)))próba képpen.


Szódavizes meggybefőtt (felnőtteknek)!


1 kg meggy

30 dkg cukor

víz

szódavíz(csak a régi változat a patronos nem jó)

nátrium-benzoát


Elkészítés


A vízből és a cukorból szirupot készítünk, ezt félre tesszük és hagyjuk kihűlni. Az üvegeket megtöltjük meggyel, a kihűlt sziruppal felöntjük kb. 3 cm magasan, a többi szódavíz. Tetejére egy késhegynyi nátrium-benzoátot teszünk. Légmentesen zárom!

A cukor erjedésének hatására finom enyhén szeszes ízű,ezért gyerekeknek nem ajánlott a fogyasztása.


Egyéb javaslatok


Cukorbetegeknek vagy diétázóknak a cukrot helyettesíthetjük édesítővel is.

A szódavíznek köszönhetően a meggy megtartja még évek múlva is az eredeti színét és állagát.


Még egy tipp a lekvárfőzéshez: Ha a fémkupakkal lezárt üveget még forrón a feje tetelyére állitjuk(1-2 percre)akkor a levegő kiszorul és nem romlik meg a gyümölcs,vagy lekvár. Fontos,azonbam,hogy a kupak jól zárjon:-)))

16. erikpipi (válaszként erre: 14. - Ti-mici)
2009. jún. 30. 14:22

Szia!

Nem puha, de most olvastam a tied, ezt kipróbálom,ahogy lesz kis időm, nagyon egyszerű, tetszik:). És csak meggyel lehet, vagy mással is?

2009. jún. 29. 21:19

nah sikerult?

mi lett?

majd irj!!!

2009. jún. 28. 21:39

nah most neztem utana neten...es kemiailag majdnem egyforma a ket tartositoszer ugyhogy ugyanugy hasznalhatod :) 1 keshegynyit tegyel :)


erikpipi

ez is egy jo megoldas, de nem puhul meg tulsagosan a gyumolcs ha vegulis megfozod? mi azert szeretjuk ezt a hidegen eltenni dolgot mert akkor ropogosak maradnak a zoldseg gyumolcsok...vagy van arra is egy modszered?

13. ti-mici (válaszként erre: 11. - Cand Ida)
2009. jún. 28. 21:27

hm...hat ezt nem tudom :S

de ha ugyanarra jo akkor biztos ugyanugy kell hasznalni is :)

2009. jún. 28. 21:24
Én semmit nem teszek bele. A meggyet megmosom, belerakom az üvegbe, majd ráteszek 3-4 evőkanál cukrot, attól függ mennyire édesen akarom eltenni, felengedem vízzel. Majd rácsavarom a tetőt, és vízbe teszem, és addig forralom, míg gyöngyözni nem kezd az üvegben a cukros lé. Azt kell figyelni, hogy az üveg peremén ennyi csík legyen, amennyi a tetőn, így légmentesen zár. Hagyom, hogy a vízben kihűljön az üveg, módos sincs dunsztolni. Hasonlóképpen rakom el a többi gyümölsöt is, vagy lecsót.
11. Cand Ida (válaszként erre: 10. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 21:17

Na, most vagyok bajban! Szalicil nincs, csak nátrium benzoát...ezt is ugyanúgy kell használni? Egy késhegynyit csak a tetejére?

köszi

2009. jún. 28. 17:51

:)

sok sikert!!!!!!

aztan csak ugyesen!!!!

9. Cand Ida (válaszként erre: 8. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 17:40
Köszönöm a segítséget, holnap ki is próbálom :)
2009. jún. 28. 15:46

igen igen az jo!

mamam anyum is azt teszik

egy keshegynyit minden megtelt uveg tetejere :)


en sem tudtam volna ha nem segitek anyumeknak suti fozni befottet csinalni :)


egyedul meg nem csinaltam ezeket de ott voltam es segitettem :)

7. Cand Ida (válaszként erre: 5. - Ti-mici)
2009. jún. 28. 15:20

Köszi :) Látom neked már nagyon megy! Bárcsak nekem is sikerülne. Egyszer próbálkoztam dunsztolással, az összes megromlott :)

Tehát pici szalicil is elég? Ugye az jó?

2009. jún. 28. 14:44

jaa es a legfontosabbat majd elfelejtettem :P

mehet bele rum vagy konyak vagy kis fahej, a megjobb izert ;)

ha gyerekek is esznek belole akkor sincs gond, mert az alkohol kifo belole de az aromaja megmarad :)

2009. jún. 28. 14:43
meggylekvart...ugyanigy csak kifozod mig ragados suru nem lesz es mikor uvegbe teszed a lekvart akkor teszel a tetejere egy pici keshegynyi tartositoszert...
2009. jún. 28. 12:59

Köszönöm az ötleteket! :)


Finom meggylekvárt hogy tudok főzni?

2009. jún. 28. 12:39

Nagymamam igy szokte eltenni, hamar egyszeruen kesz van, es azonnal hasznosithato sutibe, levesbe akarmibe.

itt cukorral irja de azt helyetesitheted, es tartosito kell bele, mert mashogy nem all meg igy hidegen...


A megmosott kimagozott egészséges meggyszemeket lecukrozzuk, egyenlőre csak annyi cukorral, hogy meginduljon a lé képződése, 1 evőkanál ecettől visszagömbölyödnek a szemek, és ropogós marad.


Éjjel állni hagyjuk- reggelre lét ereszt, amit ízlés szerint ivóléként azonnal fogyaszthatunk, vagy cukorral szalicillal elkeverve hidegen üvegekbe töltve szörpként is használhatunk.

A leszűrt meggyhúst literenként 3-4 evőkanál cukorral és szalicillal jól átkeverjük, és üvegekbe töltjük. Fémtetős lezárás a legjobb, mert nem szárad ki a gyümölcs. Ha nincs elég fém tető, akkor tiszta nylon zacsiból vágunk lekötözni való darabokat, nem engedi a lét elpárologni.

Nagyon finom, mert a mag keserű íze nincs benne, nyers gyümölcs, egészséges, és nagyon sokáig eláll.

2009. jún. 28. 12:23

Én is imádom a meggyet, főleg a meggylevest, és a meggyes sütit.

Ezért én simán és kimagvazva zacskózni szoktam és berakom a fagyóba.

Nagymamám régen lekvárt vagy szörpöt csinált belőle. Sajnos annak nem tudom a receptjét.

2009. jún. 28. 12:15
Sziasztok! Nagyon finom cigánymeggyünk van, minden évben a madarak örültek csak neki, az idén szeretnénk hasznosítani. Milyen formában tudnám eltenni? Nem vagyok a tartósítás híve és max. fruktózt használok, de ha nincs más és egyszerűbb, egy pici tartósító belefér. Előre is köszönöm az ötleteket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook