Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cicin elalvó babát hogyan szoktattátok át egyedül elalvásra? fórum

Cicin elalvó babát hogyan szoktattátok át egyedül elalvásra? (tudásbázis kérdés)


22. mantus
2013. jan. 22. 07:31
Kisfiam 14 hónapos. 10 hónaposan még napi 4 szer szopott, amikor arra gondoltam, hogy valahogy el kellene hagyni a délelőttit, és a déli altatót. Esti altatás a mai napig a cici. Először megetettem, és így kevesebbet szopott. kb 1 hét múlva, már a kajától elálmosodott, és csak ölbe vettem, és el is aludt. Azóta is a déli menetrend: evés, tisztába tevés, ajtó becsuk, redőny lehúz, anya ölbeveszi, ringat alszik (az evés kivételével 15 perc). De 6 hónaposan, még én is ott aludtam vele, mertha megmozdultam felébredt, és nem volt alvás. De kitartó voltam, és megszoktuk a rendet.
21. Pettka (válaszként erre: 20. - Highlander73)
2013. jan. 21. 13:22
Igen,szerencsénk volt Vele!Viszont a kisfiunk(most lesz 10 hónapos),5 hónaposan egyszerűen nem kérte a cicit...de előtte sem aludt el soha cicin.De ő aludni sem szeret "összebújósan,símogatósan",hanem eléri az álom,oldalára fordul és elalszik.Szóval,őt nem kell altatni:)
20. Highlander73 (válaszként erre: 17. - Pettka)
2013. jan. 21. 12:37

De jó lenne ha így menne! :)

Okos nagylány volt már 1 évesen!

19. j.zsu
2013. jan. 21. 10:59
Nekem 1,5 éves a kisfiam, cici függő volt, kb. olyan 1 éve korától nem igényelte a cicit alváshoz, de nálam is átszokott a fülcimpa piszkálására. Most már pedig magától elalszik. Én semmivel nem kényszerítettem, magától "nőtt" fel. Persze ez lehet az én szerencsém is, de hagyni kell őket kibontakozni.
2013. jan. 21. 10:43
Engem nem érint a téma, nincs még gyermekem, de sógornőmnek van egy 2 éves kislánya, ő is sokáig cicin aludt el,már egy éves is elmúlt akkor. Aztán ő úgy csinálta, hogy berakta maga mellé az ágyba, simogatta, beszélt neki, stb. és egy alkalommal elfelejtette kérni a cicit, úgy aludt el. Azóta nem igényli...
17. Pettka
2013. jan. 21. 10:19
Sziasztok!Leírom a mi történetünket.Bár tudom,hogy nem ez az igazi megoldás,de nekünk bejött:)Kislányom 1 évesen elalváskor még kérte a cicit.Közeledett a szülinapja,úgy döntöttünk veszünk neki egy támlás gyerekágyat:)A lányom akkor már ment,beszélgetett.Megvetük az ágyat,másnap hozták ki.A lányom egész nap a kapuban állt,várta az új ágyikóját:)Meghozták az ágyat,délután már abban aludt...és most jön a csattanó:onnatól kezdve eszébe nem jutott a cici:)))"Önállósodott":)Elvonult a kis ágyába,és elaludt magától.Hangsúlyozom,tudom,hogy nem ez a megoldás.Szeerncsénk volt,Neki ez volt a választóvonal:)))
2013. jan. 21. 10:16
Éjszakánként nálunk felkel kétszer. 1 órakor és 5 órakor...olyankor cici, szopizik és el is alszik. Tehát nem kibírhatatlan.
2013. jan. 21. 10:15

én se hagytam sírni...nem kellett cipelni oha...

türelem és sztem kezd azzal h karban alszik el ha most akarod...de ráérnél juniusban elkezdeni hidd el..minél nagyobb annál könnyebb:))) hisz okosabb:)

2013. jan. 21. 10:15
Igen,talán ha nagyobb lesz,okosabb.Majd 1,5 évesen kb.
13. Monyó58 (válaszként erre: 12. - Highlander73)
2013. jan. 21. 10:15
Én sem mert sajnálom :( De többen írták h kb egy óra alatt elaludna...én nem bírnám :(
12. Highlander73 (válaszként erre: 9. - Monyó58)
2013. jan. 21. 10:14
Én 5 percig nem bírom...sajnálom. :(
2013. jan. 21. 10:13

ugyanez volt:) kb 1,5évesen kezdtem a délialvásnál...ágyba bebújtunk,simi,dumálásének stb...aztán rászokott h simizi a fülcippánkat...nála ez a rituálé alváshoz:)))

20hósan szoktunk le a cicről estialváskor (2óra esti szenvedés után) és már tudta h nem kell semmineki...

10. Highlander73 (válaszként erre: 8. - Snowgirl)
2013. jan. 21. 10:13

Igaz lehet! :)

Én nem hagyom sírni...vannak akik ezt tanácsolják...de sztem gonosz dolog.Szegény,nem érti mi történt.

2013. jan. 21. 10:12
na ugyanez van ha ágyba rakom....hallottam olyat, hogy kb egy-két nap alatt megszokná, hogy belerakom az ágyba és kb álomba sírná magát...másnap már kevesebb idő lenne míg elalszik...kérdés, hogy ez mennyire drasztikus...nem tudom, hogy egy órát kibírnék-e úgy, hogy keservesen sír :(.
2013. jan. 21. 10:11
Istenem... szerintem a rák és az AIDS ellenszerét előbb fedezik fel, mint a megoldást erre a problémára! :D
7. Highlander73 (válaszként erre: 6. - Snowgirl)
2013. jan. 21. 10:09
ugyanezt csinálja :(
6. snowgirl (válaszként erre: 3. - Snowgirl)
2013. jan. 21. 10:08
Ráadásul ha beteszem az ágyába, és megpróbálom ott elaltatni, mindegy, mennyire álmos, azonnal feláll és elkezd sírni vagy játszani valamivel.
2013. jan. 21. 10:07

Pffffffff...detto!

Kislányom 9 hónapos,csak cicin alszik el és neki sem kell a cumi.

2013. jan. 21. 10:07
Nekem most lesz egy éves 30-án kislányom. Nekünk van cumi, de nekünk is cicin alszik el, és ha ezen valami folytán nem sikerül, akkor vetjük be a ringatást, de nehezen tud elaludni. Jó lenne, ha letehetném az ágyikóba és tundá azt, hogy most itt az alvás ideje, és hiszti nélkül legalább megpróbálna elaludni.
2013. jan. 21. 10:05

A kislányom most 9 hónapos, csak és kizárólag cicin alszik el, ha már minden kötél szakad, ringatva is elalszik. Szeretném, ha szeptemberre megtanulna önállóan elaludni vagy kis segítséggel, mert muszáj lesz bölcsibe mennie! Veletek volt hasonló?

Sajnos, cumizni "nem tud", kiköpi, játszik vele, de cumizásra nem használja, úgyhogy ez sem egy alternatíva sajna.

2013. jan. 21. 10:04
hmmm engem is érdekelne...
2013. jan. 21. 10:03
Cicin elalvó babát hogyan szoktattátok át egyedül elalvásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook